Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Omega tamir-bakım fiyat listesi - İsviçre

5 posters
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Omega tamir-bakım fiyat listesi - İsviçre Empty
MesajKonu: Omega tamir-bakım fiyat listesi - İsviçre   Omega tamir-bakım fiyat listesi - İsviçre Icon_minipostedPerş. 15 Ekim - 23:21

Burada tum fiyatlar ve bilgiler.
Baska soru olursa cevaplamaya calisirim.
http://www.omegawatches.com/index.php?id=390
http://www.turksaatforumu.com
customs

MesajKonu: Geri: Omega tamir-bakım fiyat listesi - İsviçre   Omega tamir-bakım fiyat listesi - İsviçre Icon_minipostedCuma 16 Ekim - 16:34

oncelikle herkese merhaba elimde omega seamaster vintage var ama tepe acemi bir saatcinin tamirinden dolayı kırıldı. Orjinal bir tepe bulunabilirmi saat zannedersem 70 li yıllara ait birde saatcinin dediğine gore kurma kolu ile saatin kurulmasını saglayan baglantı curumus bunu yaptırabilirmiyim.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Omega tamir-bakım fiyat listesi - İsviçre   Omega tamir-bakım fiyat listesi - İsviçre Icon_minipostedCuma 16 Ekim - 22:06

Orjinal tepe rahatlikla bulabilirsin, bir baska post'ta teng arkadasimizin tarif ettigi bir omega parcalari bulunduran tamirci vardi, orada yaparlar bence.
customs

MesajKonu: Geri: Omega tamir-bakım fiyat listesi - İsviçre   Omega tamir-bakım fiyat listesi - İsviçre Icon_minipostedC.tesi 17 Ekim - 2:18

watcher demiş ki:
Orjinal tepe rahatlikla bulabilirsin, bir baska post'ta teng arkadasimizin tarif ettigi bir omega parcalari bulunduran tamirci vardi, orada yaparlar bence.

tesekkur ederim, hocam kusura bakmayın foruma yeni geldim acemiliktendir.Yardımlarınız ıcın tesekkur ederim o sayfayı bulmaya calısıcam
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Omega tamir-bakım fiyat listesi - İsviçre   Omega tamir-bakım fiyat listesi - İsviçre Icon_minipostedC.tesi 17 Ekim - 2:27

teng

teng

MesajKonu: Geri: Omega tamir-bakım fiyat listesi - İsviçre   Omega tamir-bakım fiyat listesi - İsviçre Icon_minipostedC.tesi 17 Ekim - 3:59

customs demiş ki:
watcher demiş ki:

tesekkur ederim, hocam kusura bakmayın foruma yeni geldim acemiliktendir.Yardımlarınız ıcın tesekkur ederim o sayfayı bulmaya calısıcam
Tahtakalede Emniyet han 1 katta Faruk usta yapar sanırım
Ahmet Emre

Ahmet Emre

MesajKonu: Geri: Omega tamir-bakım fiyat listesi - İsviçre   Omega tamir-bakım fiyat listesi - İsviçre Icon_minipostedPtsi 7 Haz. - 10:27

Faruk ustanın piraz pahalı ustalığı olduğunu duymuştum, doğrumu bilmiyorum.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Omega tamir-bakım fiyat listesi - İsviçre   Omega tamir-bakım fiyat listesi - İsviçre Icon_minipostedPtsi 7 Haz. - 10:41

Evet pahalı bir usta olduğunu herkes söylüyor, ancak pahalılığı Omega parçalarında, o parçaları da Omega servis liste fiyatına satıyor. Bazen de o kadar parçanın fiyatını aklında tutamadığı için kafadan atıyor.Ama o kadar parçayı bulundurmanın da bir bedeli olması lazım gelir. Herkes pahalı diye konuşuyor ama kimse 1 liralık yatırım yapıp parça vs bulundurmuyor.
Bana verdiği makinenin fiyatına inanmayan ustalar var, Hatta başka ustanın 150-200 bir diğerinin 100-150 dediği tamire de 90 lira alarak bana en ucuza iş yapan ustalardan biridir. ama bu fiyatları herkese uygulamıyor olabilir.
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Omega tamir-bakım fiyat listesi - İsviçre   Omega tamir-bakım fiyat listesi - İsviçre Icon_minipostedPtsi 7 Haz. - 20:32

m1cemi arkadasin Omegasini sanirim Faruk usta hayata dondurdu ve herkes saatin su anki halini takdir ediyor.

Babamin maliyeti fazla olan, fazla emek harcanan islerden sonra bir sözü var.

'' Yitik(Kayip nesne, emek harcanacak deger) bulununca, emek zayi sayilmaz''der. Faruk ustayi tanimasamda isini kaliteli ve layigi ile yapan bir saat ustasi olarak benim nazar-i dikkatimi cekti. Bilmedigin tanimadigin bir saat ustasina daha ucuz diye bu guzelim cihazlari teslim etmektende isinin ehli olan ustaya daha fazla odemek ilerisi icin daha karli olur diye dusunuyorum.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Omega tamir-bakım fiyat listesi - İsviçre   Omega tamir-bakım fiyat listesi - İsviçre Icon_minipostedPtsi 7 Haz. - 20:46

Tamamen katılıyorum. Mesela avatarımda gördüğünüz saatin kurma kolu aşınmış idi. Faruk usta yenisini 50 tl ye taktı. şimdi diyebilirsiniz ki bir altın kaplama kurma kolu 50 tl ? Ama hadi o zaman bulun bakalım 1965 yılından kalma altın kaplama Zenith kurma kolu !!
Hatta geçenlerde çok ilginç bir şey oldu, vintage Zenith'ler için hakiki krokodil kayışları vardı, Zenith servisinden gelip bizde bile yok deyip çoğunu almışlar by

Omega tamir-bakım fiyat listesi - İsviçre
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ucuz tamir seti
» İkinci el tamir malzemesi, torna vs.
» Yatak taşı tamir ekipmanları
» Yil: 1961- Yer: Isvicre - Konu: Isvicre saatlerinin gelecegi - VDO
» Omega Muzesinde Uzayli Bir Omega