Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Alınabilecek en ince mekanik saat

3 posters
YazarMesaj
vervito

vervito

Alınabilecek en ince mekanik saat Empty
MesajKonu: Alınabilecek en ince mekanik saat   Alınabilecek en ince mekanik saat Icon_minipostedPaz 18 Ekim - 14:47

ben kendi adıma Piaget 9P ya da Piaget 12P; VC 1003, VC 1120 ya da VC 2450 gibi saatleri alacak durumda değilim ama. bu arada konu açılmışken bu kalibreler ve tarihleri hakkında konuşmak Mete abi varken bana düşmez Smile topu kendilerine atıyorum. Ben sadece piyasada şu anda alınabilecek en ince mekanik saat hangileridir? Kurmalı ve Otomatik ayrı ayrı ele alalım.
bu arada hemen sorayım yoksa unuturum Jaeger'in 608 kalibresi quartz mı? bu konuyu da bu başlığa enjekte etmeye çalışıyorum ki en ince kalibrelerden söz açılmışken klasikleri de anmış olalım ve bilgilenelim. tabii bilmitorum benim gibi ince saatlere hevesi olan kaç kişi var aramızda.
MUstafa Bozer

MUstafa Bozer

MesajKonu: Geri: Alınabilecek en ince mekanik saat   Alınabilecek en ince mekanik saat Icon_minipostedCuma 25 Ara. - 11:17

Ben baya aradım replika olarak tabi bulamadım, Piaget Altiplano petite seconds çok hoşuma gidiyor, Vacheron Constantin, Patek, Blancpain gibi markalrın modelleri var. Bide bunlar 99% kurmalı oluyor.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Alınabilecek en ince mekanik saat   Alınabilecek en ince mekanik saat Icon_minipostedC.tesi 26 Ara. - 1:16

Sevgili Mustafa, otomatik saatlerde mikrororlar var bir de onlara goz atmani tavsiye ederim, zaten forumda bu konu oldukca eksik kaldi, yakinda bu konu ile ilgili cok genis yazilara baslariz.
http://www.turksaatforumu.com
MUstafa Bozer

MUstafa Bozer

MesajKonu: Geri: Alınabilecek en ince mekanik saat   Alınabilecek en ince mekanik saat Icon_minipostedC.tesi 26 Ara. - 1:20

Bende 3-5 tane aeşivlediğim ingilizce review var işte onları tercüme edip paylaşmayı düşünüyorum, donanım habere bir sürü koymuştum ama pek yüzüne bakılmadıVery Happy
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Alınabilecek en ince mekanik saat   Alınabilecek en ince mekanik saat Icon_minipostedC.tesi 26 Ara. - 1:21

MUstafa Bozer demiş ki:
Bende 3-5 tane aeşivlediğim ingilizce review var işte onları tercüme edip paylaşmayı düşünüyorum, donanım habere bir sürü koymuştum ama pek yüzüne bakılmadıVery Happy
Harika olur dostum, hatta herbirini ayri basliklarda yapabilirsin, boylece bizler de goruslerimizi seninle paylasiriz
http://www.turksaatforumu.com
MUstafa Bozer

MUstafa Bozer

MesajKonu: Geri: Alınabilecek en ince mekanik saat   Alınabilecek en ince mekanik saat Icon_minipostedC.tesi 26 Ara. - 1:27

Alınabilecek en ince mekanik saat Vacheronimage1387551.th

Alınabilecek en ince mekanik saat Vacheronimage1387561.th

Alınabilecek en ince mekanik saat Vacheronimage1387576.th

"Historique Ultra-fine 1955" and "Historique Ultra-fine 1968". Vacheronun 38 saat power reservli minnacık saati, 1968 model olanı sadece 2,4 milimetre ve 40 saat power reservi var 120 parçadan oluşan "Calibre 1120" i kullanıyomuş hatta bunun bi türevi 1,6 mmymiş :DDD

http://vacheron.watchprosite.com/show-forumpost/fi-14/pi-3456471/ti-560156/s-0/ kaynak için

Alınabilecek en ince mekanik saat
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Mekanik Saat Kalibrasyon/Ölçüm Araçları
» mekanik saat ve aydınlatma
» Mekanik saat temizliği
» Mekanik saat hakkında bilgi
» Soviet mekanik saat, alarm, anahtarlık