Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

üstatlar yardım!!!

3 posters
YazarMesaj
gugukkusu

üstatlar yardım!!! Empty
MesajKonu: üstatlar yardım!!!   üstatlar yardım!!! Icon_minipostedPaz 8 Nis. - 20:39

Geçenlerde forumdan ilk otomatik saatimi aldım, çok da memnundum ki dün işte güya kurmaya çalışırken (kurulabiliyor mu onu da bilmiyorum ya), gün göstergesini bir iki gün ileri aldım yanlışlıkla, daha sonra tekrar aynı güne getirmek için(bu arada gün geriye gitmiyordu) ay sonuna kadar sarıp aynı güne getirdim, fakat heyhat ki sonra ertesi gün (yani bugün), gün aynı kaldı değişmedi. nedir bu acep?

Bu arada saat Frederique Constant Classic FC-303MC4P6

eski ilanı da bu: http://www.turksaatforumu.com/t3688-frederique-constant-classic-fc-303mc4p6
deka

deka

üstatlar yardım!!! Empty
MesajKonu: Geri: üstatlar yardım!!!   üstatlar yardım!!! Icon_minipostedPaz 8 Nis. - 20:52

Sanırım bu makina 2824 bazlı bir makina ve bu makinalarda kurma kolunu bir tık çekince tarih ayarlanması lazım, sizin yaptığınız şekilde de olur,ancak gece 12.00 de tarih atacak şekilde ayarlamanız gerekir, aksi takdirde dediğiniz durum olur.

En son deka tarafından Paz 8 Nis. - 21:44 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
teng

teng

üstatlar yardım!!! Empty
MesajKonu: Geri: üstatlar yardım!!!   üstatlar yardım!!! Icon_minipostedPaz 8 Nis. - 21:32

Tarih göstergesi geriye doğru çalışmaz, bazı eski mekanizmalarda vardı ama şimdiki mekanizmalarda yok.
Muhtemelen, ayarlarken saati 24 saat üzerinden doğru ayarlamamışsınızdır.Gece 12 de gün atlayacağına gündüz 12 de atlıyordur.Önce ayarladığınız saatin am veya pm olduğuna emin olmak için saati ileriye doğru ayarlayın, Gün atladıktan sonra doğru saate gelinceye kadar ayarlayın.
gugukkusu

üstatlar yardım!!! Empty
MesajKonu: Geri: üstatlar yardım!!!   üstatlar yardım!!! Icon_minipostedPaz 8 Nis. - 22:08

Peki bu saat hangi ayın kaçla bittiğini nasıl ayarlıyor ya da ayarlayabiliyor mu?
teng

teng

üstatlar yardım!!! Empty
MesajKonu: Geri: üstatlar yardım!!!   üstatlar yardım!!! Icon_minipostedPaz 8 Nis. - 22:14

Hayır ayarlamaz. Takvim diski 31 güne göredir. 30 biten aylarda siz manuel olarak ayarlayacaksınız.
gugukkusu

üstatlar yardım!!! Empty
MesajKonu: Geri: üstatlar yardım!!!   üstatlar yardım!!! Icon_minipostedPaz 8 Nis. - 22:27

eyvallah üstat sağolasın. başınızı ağrıtıyorum ama son olarak iyi bir saatle başladığımı söyleyebilir miyiz? (üstte belirtmiştim bu benim ilk otomatiğim)
teng

teng

üstatlar yardım!!! Empty
MesajKonu: Geri: üstatlar yardım!!!   üstatlar yardım!!! Icon_minipostedPaz 8 Nis. - 22:33

Bence iyi değil, gayet iyi bir saatle başlamışsınız.İyi günlerde kullanın...
deka

deka

üstatlar yardım!!! Empty
MesajKonu: Geri: üstatlar yardım!!!   üstatlar yardım!!! Icon_minipostedPaz 8 Nis. - 22:35

Bence de çok iyi saatle başlamışsınız, bunun sıkıntısı da büyük olur diable ,çıtayı aşağı düşüremezsiniz, bunu sonuçları da malum. ok1
gugukkusu

üstatlar yardım!!! Empty
MesajKonu: Geri: üstatlar yardım!!!   üstatlar yardım!!! Icon_minipostedPtsi 9 Nis. - 2:48

eyvallah üstatlar, aman de deka hocam ocağıma incir ağacı dikerim sonra!!!

üstatlar yardım!!!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» omega saat için yardım üstadlardan yardım bekliyorum
» yardım
» Ustalardan Yardım
» Yardım istiyorum
» seiko yardım!!