Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Türkiye ya da uluslararası sitelerden saat alırken dikkat edilecek hususlar...

+3
merm
watcher
ziyaliv
7 posters
YazarMesaj
ziyaliv

ziyaliv

Türkiye ya da uluslararası sitelerden saat alırken dikkat edilecek hususlar... Empty
MesajKonu: Türkiye ya da uluslararası sitelerden saat alırken dikkat edilecek hususlar...   Türkiye ya da uluslararası sitelerden saat alırken dikkat edilecek hususlar... Icon_minipostedPtsi 6 Tem. - 3:41

Selamlar arkadaşlar...

özellikle günümüzde çok revaçta olan internetten alışveriş sektörü iyi yanları ile birlikte bir o kadar da kötü yönlere de sahiptir. ben size şimdi intenetten saat alımı konusundaki kısım hakkında biligi vereceğim.

internette her sitede Türkiye olsun yurtdışı olsun aldığınız saatlerin önce garanti husuları çok önemlidir. saatlerde Türkiye deki distirubutorler ve uluslararası firmalar saatler için verilen faturayı değil saatin orjinal garanti belgesinin doldurulmuş olmasını önemserler. mesela xxxx.com adlı siteden saat aldınız saat için fatura geldi ve garantisi fatura olarak belirtildi, bu kesilen fatura sadece satıcı xxx.com sitesi için geçerli bir garanti koşulu temsil eder fakat bu faturayı saatin bayii ya da teknik servisine fatura ile yolladığınızda bu tür garantiler kabul edilmeyecek ücret talep edilecektir; çünkü satılan her saat için doldurulması gereken orjinal garanti belgesinin bir nüshası da satıcı tarafından disturibotur firmaya yollanıyor ki saatin garanti durumu takip edilebilsin. Bu sebeple internetten saat alırken özellikle onaylanmış orjinal garanti belgesini isteyiniz, çünkü bu şekilde ürün alan bazı müşterilerimiz faturayı garanti gibi düşündükleri için distirubutor firmada garantiye muhatap bulamayıp satici intenet sitesi ile mehatap olmak zorunda kalmıştır.

bir diğer konu ise sahtecilik yani sahte ürün gönderme yada elinde ürün olmamasına rağmen fiyatı oldukça düşürüp, ürünü var gösterirek satışı gerçekleştirerip daha sonra bir mesaj ile "üzgünüz, ürün şu anda temin edilemiyor, lütfen sitemizden başka bir ürün şeçiniz." mesajı ile tüketiciyi zor durumda bırakmaktadırlar( benim başıma bile defalarca geldi bu durum).yani amaç tüketicinin parasını almak burada.

ve satıcının hakkındaki yorumlar çok önemli öncelikle satış sayısı yüksek ve %100 olumlu yoruma sahip ve kargolama konusunda başarılı, ürünü piyasadan temin edip gönderme yoluyla değil de direkt stoklarından satış yapan satıcıları tercih ediniz. özellikle Gittigidiyor.com da çok oluyor bu durum. Ayrıca saati orjinal yazarak 1500 tl lik saate 189tl yazıp satış yapan kişiler var. Unutmayın ki her ne olursa olsun satış fiyato 1500 tl olan bir saati hiç kimse 189 tl ye veremez, yurtdışından getirilse bile fiyatı ortalama 500-600 usd civarında olmalıdır. bu tür satıcılara aldanmamak lazım; çünkü orjinal diyerek replicasını yolluyorlar.

özellikle de saat alırken satıcı firma ya da sitenin sattığı markaların RESMİ YETKİLİ BAYİİSİ olmasına dikkat ediniz. bu tür satıcılarda sahte ürün ve garanti konusunda sıkıntı yaşamazsınız.

"DÜNYA'DA HİÇ KİMSE, HİÇBİR ŞEYİ DAHA KÖTÜ YAPMADAN DAHA UCUZA SATAMAZ. BİR MALIN SADECE FİYATINA BAKMAK BAZI HİLELERİ KABUL ETMEKTİR."

tavsiye ettiğim uluslararası satıcılar:

www.dexclusive.com
www.ebay.com dan timeparadise
watcher
Admin
watcher

Türkiye ya da uluslararası sitelerden saat alırken dikkat edilecek hususlar... Empty
MesajKonu: Geri: Türkiye ya da uluslararası sitelerden saat alırken dikkat edilecek hususlar...   Türkiye ya da uluslararası sitelerden saat alırken dikkat edilecek hususlar... Icon_minipostedPerş. 9 Tem. - 22:38

Ziyaliv kardesim yine bir referans olacak yazi yazmissin, hem tebrikler hem de verdigin bilgiler icin cok tesekkurler
http://www.turksaatforumu.com
ziyaliv

ziyaliv

MesajKonu: Geri: Türkiye ya da uluslararası sitelerden saat alırken dikkat edilecek hususlar...   Türkiye ya da uluslararası sitelerden saat alırken dikkat edilecek hususlar... Icon_minipostedPerş. 9 Tem. - 22:54

teşekkur ederim rica ederim elimden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum..
merm

merm

MesajKonu: Geri: Türkiye ya da uluslararası sitelerden saat alırken dikkat edilecek hususlar...   Türkiye ya da uluslararası sitelerden saat alırken dikkat edilecek hususlar... Icon_minipostedPaz 12 Tem. - 8:08

ebay'den saat alsak gümrük olayını ne yapacağız?

ya da dışarıda yaşayıp güvenebileceğimiz bir forumcu var mı?

parayı ona gondersek hediye olarak saati gonderse gümrükten kurtulurmuyuz?
http://www.anova.com.tr
ziyaliv

ziyaliv

MesajKonu: Geri: Türkiye ya da uluslararası sitelerden saat alırken dikkat edilecek hususlar...   Türkiye ya da uluslararası sitelerden saat alırken dikkat edilecek hususlar... Icon_minipostedPaz 12 Tem. - 10:30

ebay dan alınan saatler genelde tamir olmuş saat olarak gonderiliyorlar ve kargolama biçimine göre 10-30 usd arasında kargolama bedeli oluyor.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Türkiye ya da uluslararası sitelerden saat alırken dikkat edilecek hususlar...   Türkiye ya da uluslararası sitelerden saat alırken dikkat edilecek hususlar... Icon_minipostedPaz 12 Tem. - 19:49

Ben yurtdisinda yasiyorum, belcika/bruksel.
Ebay uzerinden Satin almak istediginiz saatler konusunda tabiki elimden geldigince yardimci olmaya calisirim.
Shengen ulkelerinden yapilacak alimlarda sorunum olmaz ama disaridan gelirse burada da gumruk bedeli odetiyorlar.
fakat satici ile anlasip hediye paketi yaptirabilirsiniz.
http://www.turksaatforumu.com
certus

certus

MesajKonu: Geri: Türkiye ya da uluslararası sitelerden saat alırken dikkat edilecek hususlar...   Türkiye ya da uluslararası sitelerden saat alırken dikkat edilecek hususlar... Icon_minipostedC.tesi 18 Tem. - 9:56

benim şöyle bir sorum olacak, biliyosunuz stowa kendi saatlerini internet üzerinden satıyor, ileride ciddi biçimde ordan saat almayı düşünüyorum ama şu gümrük meselesi kafamı karıştırdı, stowa diyo ki, saati fedex ile göndeririz ve fedex saati teslim ederken sizden ülkenizde geçerli olan vergiyi alır.. ilk sorum, bu vergi ne kadar tutar ? başka yerden aldığım bilgiye göre ise saat zaten 100 euronun üzerindeyse gümrükten geçemiyormuş, gümrük bizi arayp gelin alın diyomuş ve orda vergiyi alıyorlarmış... şimdi bu iş baya karışık gibi geldi bana biraz da soğuttu beni,
bu işi iyi bilen biri vergi fiyatını, gümrük olayını anlatabilir mi bu prosedür nasıl işliyo? Bu arada stowa'dan saat alan var mı diye de sorayım
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: Türkiye ya da uluslararası sitelerden saat alırken dikkat edilecek hususlar...   Türkiye ya da uluslararası sitelerden saat alırken dikkat edilecek hususlar... Icon_minipostedC.tesi 18 Tem. - 11:47

Faydalı bilgiler için teşekkürler
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Türkiye ya da uluslararası sitelerden saat alırken dikkat edilecek hususlar...   Türkiye ya da uluslararası sitelerden saat alırken dikkat edilecek hususlar... Icon_minipostedPaz 19 Tem. - 0:50

Ben bu uluslararası sitelere hiç güvenemiyorum Türkiye'de bile sitelere güvenim azaldı hatta bir alışveriş sitesine paramı kaptırdım.Onca uğraşa rağmen paramı alamadım çok yüksek bir mebla değil ama güven konusunda baya bir sarsıldım.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Türkiye ya da uluslararası sitelerden saat alırken dikkat edilecek hususlar...   Türkiye ya da uluslararası sitelerden saat alırken dikkat edilecek hususlar... Icon_minipostedPaz 19 Tem. - 0:54

diğer arkadaşlarında bilgili ve duyarlı olması bakımından bu sitenin adını vermeniz mümkün mü? :kirmizikart:

Türkiye ya da uluslararası sitelerden saat alırken dikkat edilecek hususlar...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» E-Bay'den Seiko Alırken Dikkat Edilecek Hususlar & Sahte Seiko'ları Tespit Etme Kılavuzu
» Saat alırken nelere dikkat etmeliyiz?
» Türkiye`de saat tamirciliği neden gelişmiyor?
» Replika alırken dikkat edilmesi gerekenler
» Türkiye'de Saat camı