Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tag Heuer

+22
dentistemr
bumblebee
Axiaziz
mertk
solestar
Tolga
ertay
teng
Relojero
MortingenStrasse
padcom
krytime
tag_ci
certus
onder
lakajahaga
egunns
forbidden
deka
vervito
TAGHeuer
Azizim
26 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
YazarMesaj
egunns

egunns

Tag Heuer - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 3 Mart - 5:02

silver ı cok beğenmedim ama vintage havasını fazlasıyla yansıtıyor
deka

deka

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 3 Mart - 5:27

Bende Monaco derim.
mertk

mertk

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 3 Mart - 10:04

Bu arada saat şatıştamı derken üste resim koyduğum monaco dan bahsediyorum.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 3 Mart - 10:35

monaco da kesik köşeler var,monza nın eliptik köşeleri daha hoşuma gidiyor

[img]Tag Heuer - Sayfa 3 Wsnuqq[/img]
Axiaziz

Axiaziz

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 3 Mart - 10:48

mertk demiş ki:
Tag Heuer - Sayfa 3 Tag-heuer-monaco-1969-original-re-edition-chrono-watch1

Arkadaşlar bu saat satıştamı hala?

Bu arada monaco'lar silverstone lar kalıp alınarak üretilmiş herhalde.Ama saate bayıldım ya gerçekten mükemmel bir görüntüsü var.

Bildiği kadarıyla limitli üretim olduğundan, gerçeğini alamayacağını bilen ve bunun replikasını arayan Axi...
(Klasik monaco değil ama bundan...)
ertay

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 3 Mart - 12:04

bu modelin (aquaracer'in) bilezigi cok basit duruyor. hatta hatirlarsan bir aralar sana sormustum tayfun abi, bu Tag'ın mavi olanımı yoksa Omega'mı diye. o zamanlar bu saatin bilezik kalitesinin güzel olmadigini söylemistim. arlarında yarı yarıya fark olmasına ragmen Omega'da karar kılmıstık ama, verdigimiz kararı hala yürürlüğe geciremedik orası ayrı mesele Very Happy

Bu bileziğin talihsizliği diğerlerinin (Submariner, Aqua Terra) arasında kaynaması. Hemen her markanın bu tarz bileziği var. Hepsi de bundan daha güzel.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 3 Mart - 13:12

evet ertay aquaracer ın metal bilezik kalitesi bencede çok tatminkar değil(teng dende bişey kaçmıyo:)..hatta ben yanlışlıkla aqua ile grand carrera yı ard arda deneyince aqua nın blezik tatminsizliği ve/veya grand ların fazla kaliteli oluşu...hangisi doğruysa artık..
certus

certus

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 5 Mart - 1:20

Tag Heuer - Sayfa 3 TagHeuerAquaracer500WAJ2110FT087-6
Tag Heuer - Sayfa 3 TagHeuerAquaracer500WAJ2110FT087-7
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 5 Mart - 5:20

bugün bu saati denedim...gramaj olarak ağır bir saat..175 gr dan az değildi....bilezik baklaları uzun olduğu için bana çok konforlu gelmedi..fiyat 3400 chf di galiba....matlaştırılmış kasa detayları etkileyici
certus

certus

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 5 Mart - 12:11

bunun yerine Longines Legend Diver'a bak derim şahsen egunns... çok daha karakterli bir saat bence... ve tabiki daha ucuz Smile
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 5 Mart - 12:26

yok certus benim saat belli, aquaracer 300m, birazdan ufak bir deneme izlenimlerimi aktarıcam Smile
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 9 Mart - 1:26

bilek benim saat eniştenin Smile
6 yıl önce düğün hediyesi almıştım,o zamanda zevklymişim galiba geek
yanlız carreranın o zamanki zerafeti güncel modelde yok...bendede böyle bir saat yok anasını satayım diable

[img]Tag Heuer - Sayfa 3 1t4qpl[/img]
[img]Tag Heuer - Sayfa 3 2pq72mf[/img]
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 9 Mart - 1:43

bu arada saatden bahsediyim biraz
39 mm cap, 12 yükseklik; ama çok ince olmadığından ve kadran bezele kadar yayıldığından 40-41 mm gibi duruyor.
carreranın kendine has metal kalitesi var, saat ele alındığında kesinlikle üst sınıf olduğunu hissettiriyor, elde tutunca bile ipeksi bir hava veriyor sanki elden kayıp gidecek gibi (ds 1 ilede farkı bu olsa gerek)...ds1 metal bilezik ile bunun taşıma konforu kıyaslanamaz bile; sanki carrera kolda değil bilekteki kılların üzerinde taşınıyor; 125 gr ağırlığının rolu çok büyük tabi; metal bilezik saatte bayıldığım olay;üstün kalite ile birlikte taşıma kolaylığı.
aynı fiyat aralığındaki benim beğendiğim aqua 300 den üstün kalitede üretilmiş...bu sektör birazda otomotiv sektörünemi benzedi ne..yıllar ve teknoloji ierledikçe aynı fiyata daha çok özellik sığdırıyorlar ama kalitede törpüler oluyor, bu tabi dikkatli ve meraklı gözlerin sezebileceği bir nüans
certus

certus

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 19 Mart - 4:41

Yeni mekanizmalı Carreraları çok beğendim, hatta diyebilirim ki bence
Carrera cal. 1887 şuan ki carreradan çok daha güzel
Tag Heuer - Sayfa 3 CAR2111copie
Tag Heuer - Sayfa 3 CAR2110_BA0720
Tag Heuer - Sayfa 3 CAL1887_Mvt%282%29

bir de tarihsel verelim
Tag Heuer - Sayfa 3 Carrera_History
bumblebee

bumblebee

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 19 Mart - 8:04

Gerçekten güzel olmuş, özellikle tarih penceresinin kadranla aynı renkte oluşu ve daha sade kadran yapısı ile gözüme girdi Wink

Mekanizma: Otomatik kronograf, TAG Heuer cal. 1887 (with oscillating pinion and column wheel)
Kasa: 41 mm
WR : 100 m
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 19 Mart - 13:11

certus bu yeni mekanizma ve makyajlı yüz güncel careraların yerinimi alacak yoksa limitlimi olucak bilgi varmı
certus

certus

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 19 Mart - 21:30

Egunns şimdilik cal. 1887 diğer carreralar ile birlikte satılacak. Yok limited edition değil, kalıcı bir model bu. Plan bildiğim kadarıyla zaman içerisinde bütün carrera'ları bu mekanizmayla donatmakmış. Yani Tag, uzun vadede şuan ki Carrera'larda yer alan 7750leri yavaş yavaş cal. 1887 ile değiştirmeyi düşünüyorumuş.
Cal.1887in fiyatı 4000 dolar cıvarı olacakmış galiba Amerika'da.
dentistemr

dentistemr

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 19 Mart - 22:58

Arkadaşlar sanırım aquaracer automatic chronograph seriside makyajlanmış, gerçi ilki caf2010 ikincisi caf2050 diye geçiyo ama bence ilk versiyonun çekiciliği yok gibi geldi..

Tag Heuer - Sayfa 3 Caf2010ba0815

Tag Heuer - Sayfa 3 Caf5011ba0815
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 20 Mart - 2:04

us de 4 bin usd demek burada en az 6500 ve üstü chf demek buda carrera uçmuş demek

certus demiş ki:
Egunns şimdilik cal. 1887 diğer carreralar ile birlikte satılacak. Yok limited edition değil, kalıcı bir model bu. Plan bildiğim kadarıyla zaman içerisinde bütün carrera'ları bu mekanizmayla donatmakmış. Yani Tag, uzun vadede şuan ki Carrera'larda yer alan 7750leri yavaş yavaş cal. 1887 ile değiştirmeyi düşünüyorumuş.
Cal.1887in fiyatı 4000 dolar cıvarı olacakmış galiba Amerika'da.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 20 Mart - 2:07

dentist
katılıyorum adamlar her makyajda bir yerlerini bozuyorlar saatin, bu otomobil dünyasındada böyle, her makyajda teknik iyileştirmeler olur görsel karakter törpülenir; bende bu aquaracer ın chronosuz modeliyle ilgiliyim ve saatde birkaç görsel iyileştirme beklerken tam tersi olacak galiba
dentistemr

dentistemr

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 20 Mart - 2:21

Açıkçası tag aquaracer ın bu modeli kısa bi süre içinde sahip olmayı istediim tek saatti ama bugün bu öteki versiyona denk gelince biraz daha beklemek gerekicek sanırım.. Kanımca saniye göstergesinin farklı renk olması saate biraz basit bi hava vermiş ve dikkati daha çok oraya çekiyo...Eski kadranın sadeliğinden çıkıp karmakarışık bi havaya bürünmüş..
certus

certus

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 20 Mart - 5:19

Onu bunu bilmem ama Tag'ın son bombası "pendulum" hakkaten çığır açıcı. Bu sistem ile Tag, balansın altındaki yaydan bütünüyle kurtuluyor...

buyurun bir de burdan bakın derim

Tag Heuer - Sayfa 3 Tag-heuer-pendulum-1
teng

teng

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 20 Mart - 6:42

Bu hakikaten çığır açıcı (mı) Yay yerine başka bir pandül geliyor, ama o pandul daha hassas ise o zaman çığır açtı demektir.
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 20 Mart - 8:26

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 2:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
certus

certus

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 20 Mart - 8:34

manyetik alan meydana getirerek dönüyor balans... 42 bin küsürlük bir dönüş sayısına sahip bu yüzden çok daha dakik olabilir saat.. tabi bu saat prototip tarzında, bunu daha baya geliştirmeleri gerek..
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 20 Mart - 8:50

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 2:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
teng

teng

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 20 Mart - 9:14

Bu kadar önemli bir buluşu Tag Heuer gibi mevcudun üstüne yatan bir firmanın yapmış olması çok hayret verici birşey ?
Hani Jaeger ya da Zenith gibi innovationları ile ün salmış markalar bulsa tamam diyeceğim ama Tag Heuer ?? Hem de Zenith'in kardeş firması , ilginç. Bekleyelim görelim.
certus

certus

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 20 Mart - 9:19

katil balina demiş ki:
bu rakamların saatin dakikliğinde cok etkisi var mı bilmiyorum. ya da ne kadar etkisi var?
katil balina bildiğim kadarıyla balans ne kadar çok dönerse, saatin hassassiyeti o oranda artıyor ve mekanizma çok dakik olabiliyor. zaten quartzların dakikliği de bundan kaynaklanıyor diye biliyorum ben ama bilgili abilermiz daha iyi açıklar tabi bu durumu...
teng

teng

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 20 Mart - 9:22

Evet balansın hızı hassasiyetee doğrudan orantılı ama bu herşey değil. Nasıl ki kameralarda megapixel herşey demek değil ise...
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 20 Mart - 9:26

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 2:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
certus

certus

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 28 Mart - 20:51

Tag Heuer - Sayfa 3 Heuers%204
certus

certus

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 30 Mart - 19:55

Yeni Carrera

Tag Heuer - Sayfa 3 Img56248012
Tag Heuer - Sayfa 3 Img56248013
Tag Heuer - Sayfa 3 Carrera-2_tn
Tag Heuer - Sayfa 3 Tg224-2
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 31 Mart - 4:13

bilekte denedim, bir olmamışlığı var bence,ama bileğe oturuşu pürüzsüz
2800 chf tr listesi var

yukarıdaki chronolarda ise asalet car
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 31 Mart - 4:38

.

egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 31 Mart - 6:01

yeni nesil aquaracer 300 m, 2300 chf
standart carrera 2450 chf (hangi makina var bilmiyorum)
certus

certus

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 5 Nis. - 19:59

Fotoğraflar şahane, eminim ki saatin kendisi gerçekte bu kadar güzel görünmüyordur Very Happy mükemmel açılardan yakalamış carrerayı
Tag Heuer - Sayfa 3 4494940821_f1d06d2c0b_b
Tag Heuer - Sayfa 3 4495583268_254e55c565_b
deka

deka

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 5 Nis. - 20:01

Bu modelde beni rakamlar çok rahatsız etdi.
certus

certus

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 11 Mayıs - 1:49

Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 11 Mayıs - 3:55

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 2:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 11 Mayıs - 3:56

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 2:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 11 Mayıs - 6:06

katil balina demiş ki:
certus demiş ki:
Yeni carrera cal. 1887'den canlı görüntüler

ne oldu bunların seiko ile durumu Tag Heuer - Sayfa 3 737349

aman rezillik başka bir şey değil.. in-house diye lanse edip sonra millet ayaklanınca... "evet öyle bir şey var" demesi leonardo dicaprio'yu kucaklayıp resim çektiren adamın..
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 11 Mayıs - 6:49

Pendulum enteresan bir şey...
Saatin dakikliğine pek etikisi olacağını sanmıyorum... ya da Co-Axial gibi saat mekanizmasında çığır açıcı bir şey olacağını.
ancak devrimsel bir şey olduğu kesin. çünkü saatin şimdiye kadar olmazsa olmaz bir parçasını alıp bambaşka şekle sokuyorsun.
https://www.dailymotion.com/video/xcnz8d_tag-heuer-pendulum_shortfilms
sadece konsept bir saat yapmayı amaçlamış da olabilirler, monaco V4 gibi....

Saat Markası olup gözlük de üreten bir firmaya karşı önyargılı olmak lazım biraz Smile
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 11 Mayıs - 9:18

.

egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 11 Mayıs - 9:27

pendulum çalışmasına baktım da; tourbilliona ulaşamayanlar için görsel şov olabilir Idea
m1cemi

m1cemi

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 11 Mayıs - 9:48

egunns demiş ki:
monaco da kesik köşeler var,monza nın eliptik köşeleri daha hoşuma gidiyor

[img]Tag Heuer - Sayfa 3 Wsnuqq[/img]

Bu saati ben de gerçekten cok begeniyorum, hem modern hem de vintage havası var, tam benim tarzım.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 11 Mayıs - 10:04

kuzsaat de 1 tane kalmıştı 3200 tl ye veriyorlardı; gidip gelip gözkırpıyordum; satılmış!
m1cemi

m1cemi

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 12 Mayıs - 9:29

En azından fiyatını ögrenmiş oldum guluyor
certus

certus

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 19 Mayıs - 21:45

Monaco ile Carrera ...

Tag Heuer - Sayfa 3 4522374125_ca174ce716_b
Tag Heuer - Sayfa 3 4518703616_8a3314815b_o
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 18 Haz. - 8:48

Tag Heuer - Sayfa 3 368595988
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Tag Heuer   Tag Heuer - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 18 Haz. - 9:06

certus demiş ki:
Monaco ile Carrera ...

Tag Heuer - Sayfa 3 4518703616_8a3314815b_o

bu carrera'daki kırmızı kol niye fırlamış öyle oralara? Smile

Tag Heuer
3 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
 Similar topics
-
» tag heuer
» TAG Heuer Monaco V4
» Tag heuer ve quartz
» Tag Heuer - bir soru