Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)

+45
ravenous
herdem09
u3kagitci
Kutsal-61
besyolu66
cvssvc
elmo
monster
Grendel
haydar.
bosphorus&byzantium
krytime
okyanus57
onur_59
asiruh2009
GaCCaLL
poibra
SaLoVoLa
egunns
MortingenStrasse
antika_saat
sifujack
bumblebee
MrWrong
SEBA
solestar
dslrman
density
cowboy
silver
twillightzone
forbidden
tag_ci
certus
haspirin
ertay
bizantolog
peugeot206wrc
borahan
teng
hyeem
Axiaziz
deka
watcher
uyildirim
49 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
YazarMesaj
twillightzone

Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 20 Ocak - 9:28

Valla modelin ismi world time ise ve bezelde sağa döndür gibi oklar da var is umarım işe yarıyordur. Eger süs ise zaten worldtime modelin espirisi olmaz.

Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 331542692_o

Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 322825613_o
teng

teng

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 20 Ocak - 12:00

Kesinlike işe yarıyor baksanıza 24 saatlik gmt var.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 20 Ocak - 12:04

Sistemi nasıl okuyacağız?
teng

teng

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 20 Ocak - 12:06

rakamların üstündeki gmt halkası da dönüyor oradan hangi şehirde saatin kaçolduğu okunabilir. Önce iç bezeli ayarlamak lazım tabii.
ertay

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 21 Ocak - 12:20

bu satteki olay, bir nevi GMT vazifesi gorsede, tam GMT degil. ulkeler arasindaki saat farklarini gosteren bir skala var uzerinde.. bulundugunuz yeri akrepin uzerine getiryosunuz ve o sekilde kullaniliyor. ornek vermek gerekirse, resimdeki saatin kullanicisi Newyork'ta ve saatine baktigi zaman, 10.10 geciyor ve Roma ve Paris'te saatin 2.10 gectigini goruyor.
uyildirim

uyildirim

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 22 Ocak - 2:51

selamlar
yeni gelen 2 saatin resimleri aşağıda
SEIKO SNAD05P1 220 USD
Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 DSCF6381
Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 DSCF6375
Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 DSCF6382
Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 DSCF6383
Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 DSCF6378
Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 DSCF6377
Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 DSCF6376

SEIKO SNAB19P1 200 USD satılmıştır(forumdışı)
Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 DSCF6384
Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 DSCF6385
Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 DSCF6390
Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 DSCF6386
Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 DSCF6387

Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 DSCF6388
Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 DSCF6391

En son uyildirim tarafından Ptsi 25 Ocak - 7:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
bumblebee

bumblebee

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 24 Ocak - 11:16

Siyah kadranlı 42mm civarında olan Seiko 5 var mı acaba ?
deka

deka

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 24 Ocak - 11:23

Net 42mm. göremedim ama SNZE99-J1 bu model hoş duruyor sanırım tepe hariç 40.5 gibi birşey,biryerde " Case diameter: 40.5mm (without crown)" bu bilgi var tepeyle birlikde yaklaşık 44mm. birde SNZG15K1 bunu gördüm bu da fena değil, tepe hariç sanırım 41mm., bazı yerlerde 42mm. olarakda geçiyor.
bumblebee

bumblebee

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 25 Ocak - 7:16

deka

deka

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 25 Ocak - 7:35

Hayırlı olsun, fiyatı nedir?
bumblebee

bumblebee

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 25 Ocak - 7:37

temmuz 2009'da gittigidiyor'da 319TL'ye satılmış, kanlı canlı göremedim henüz. arıyorum ama yok :(
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 26 Ocak - 3:23

teng demiş ki:
peugeot206wrc demiş ki:
Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 283ff71be069fa2f273404b7
bu güzelmiş ya
Bunun fiyatı nedir?

bu modeli bende çok seviyoorum eğer fiyatını belirtirsen bu saate bende talibim alacağım
uyildirim

uyildirim

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 27 Ocak - 7:07

getirebileceğim snzf serisindeki modeller aşağıdadır

SNZF11J1 $130
SNZF13J1 $130
SNZF15J2 $120
SNZF19J1 $130
bumblebee

bumblebee

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 28 Ocak - 10:06

snzf17k1 bunun fiyatı nedir ?
antika_saat

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 4:27

ben yeni üyeyim öncelikle herkese ve üstadlara selamlar saygılar..
15 yıldır antika ve antika saat alıp satıyorum..resmi olarak da bir kurumda bazı metaryeller le(kağıt plastik evrak kağıt kaşe doku baskı vs...) ilgili olarak exper memur olarak calışıyorum..

öncelikle satan arkadaşa şunu belirtiyim saatin orjinalliğinden muhakkak suretle emin olsun celik kasa kaplama altın saatlerin bile eta makina olarak birebir taklitleri yapılıyor ve toptan fiyatları 50 usd civarında...cok dikkatli olmak lazım...hacca giden hacı amcalara seiko 5 siparis ederdim yüksek adette alırdım ucuza aldığımı zannederdim sonra orada kilo ile satıldığını farkettim ve kilo ile siparis ettim yıllar sonra hepsinin yan sanayi olduğunu anladım...sattıklarımın hiç biri bozulmamıştı yıllar içinde çünkü yakınlara ese dostada satmıştım...

çok dikkatli olmak lazım vacheron constantinin Tour de l’Ile modeli var cok zengin kişiler için üretilmiş 1.5 milyon dolara satıldı...çift taraflı komple göstergeler var iki tarafındada çinliler birebir özellikte aynı mekanızmayla calısanını ürtti toptan 80 usd ye satıyorlar mağazalardada replika olarak 200 dolara satılıyor...yani taklit fabrikası için bierebir %100 oranında anlaşılamayacak citizien seiko falan hikaye....
satan arkadaş için söylüyorum yanlış anlaşılma olmasın kendisi iyi niyetle alıyor olabilir..
uyildirim

uyildirim

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 5:19

Bugune kadar 400 ün üstünde seiko ve citizen sattım bunların arasında saatçi müşterilerim var bugüne kadar hiçbir sorun cıkmadi,neden sahte ürün alayım veya satayım,eger bana sadece bir seiko veya citizen modelinin orjinali ve replikasının bana senin cektigin birer resmini eklersen bende ogrenmiş olurum,bence samimi bir mesaj gelmedi bana
antika_saat

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 6:19

arkasım senin sattıkların için sahtedir falan demedim yanlış anladın yada yanlış anlattım cok özür dilerim öyle bir terbiyesizlik mümkün değil
dikkatli okursan 15 sene evvel seikoların arabistanda kilo ile satıldığını herkesin gayet aldığını saatçilerinde alıp sattıklarını daha sonradan 10 sene sonra bunların yan sanayi cıktıklarını dikkat etmek gerektiğini söyledim senin modellerinden bahsetmedim..yıllarca herkes kullandı bu saatleri.sorunsuz..senin modellerden senden bahseden varmı?

saatçilerin alması hiç birseyi belirlemez ..ben de taklit saat alıyorum toptan saatçilere satıyorum... onlarıda saatçiler alıyor...satıyor...şimdi saatçi alıyor satıyor diye o saatler orjinal mi oldu ?

bu işte bir kural vardır 17 yıldır antika saat satıyorum :
boş muhabbetlede işim olmaz hala anlamıcaksan:

yeni saat ucuz ise ve bu ucuzluk belirli sınırları aşmıssa :
1-saat deposu soyulmultur,saat deposu dolandırılmıştır
2-saat taklittir.
sen bu işi yapıyorsan ve hala bunu farkedemediysen diycek lafım öğrenecek bişeyim yoktur bu etkileşimde...

bir tane göster demişşin taklit:

google gir boşluğa replica seiko watches yada replica watches+seiko yaz
gör öğren kaç bintane var taklit hemde ne taklitler.....
antika_saat

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 6:56

tekrar söylüyorum bu arkasla alakası yok replika seikolar var derken onu ve saatığı saatleri kastedmedim:pek tabiki hepsi orjinaldir ama insan yanılabilir aldanabilir
takip ettiğiniz üzere birtane replika göster bana dedi 10 dakka içinde binlercebuldum replika sekolar nasıl bulunacağıgıda basit google replika seiko yazın satanlar geliyor direk
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 6:56

antika_saat olası problemleri engellemek açısından üslubumuza dikkat edelim

iyi forumlar Wink

mesajınızın bazı bölümlerini sildim, seviyeli bir şekilde msajlarınızı atınız. karşılıklı saygı ve huzur bizim için ön plandadır

teşekkürler
antika_saat

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 7:03

tamam madem uslubu bozduk...birdaha girmeyiz sitenize sorun değil sizler kusura bakmayın...
adam sitede saat pazarlıyor bende kendisini de kastederek ve kullanıcılarıda kastederek dikkat edin taklitleri var bu kişi için söylemiyorum piyasada taklitler var diyorum adamda sen bana seikonun 1 tane taklidini göster diyor bende gösteriyorum...
simdi bu nu söyliyene bir lafınız yok yada yanlışverdiği bilgilerediyeceğiniz yok...

neyse kalın sağlıcakla iyi günler birbirinizi kandırmaya yalan yanlış bilgiler üzerine konuşmaya dewam

siz sayın yönetici yada moderatöre saygılar iyi calışmalar
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 7:06

ben zaten bu diyaloglara bir yorumda bulunmadım

cahil, zekası olan baksın, çocuklarla uğraşamam diyerek resmen forum üyemizi aşağılıyorsunuz, bu da forumda müsaade etmeyeceğimiz bir şeydir.

eğer üslubunuzu düzeltebilecekseniz aramızda her zaman bulunup fikirlerinzi paylaşabilirsiniz, ama her şey saygı çerçevesinde olmak zorunda.

karar sizin, iyi akşamlar
antika_saat

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 7:15

sahte replika seikoları iyi arastırın....
google a 'replika seiko yada Replica watches+seiko yazın bir dünya geliyor sahte hemde ne taklitler

burada saat saatn kişi için söylemiyorum pek tabiki gercektir saatleri ama dikkat edin ..kendisinin replika seiko satıldığından da haberi yok
teng

teng

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 7:21

Siz de bu konu ile ilgili başlık açın iyi olur hepimiz bilgilenelim.
Burada herkesin olduğu kadar sizin bilgi ve deneyimleriniz de saygı görür.
Hatta antik saat almakla ilgili yazıya tam devam edin faydalı oluyor diyecektim bu konu araya takıldı.
Yeter ki birbirimizi farkında olmadan incitmeyelim.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 7:22

Bak bu iyi fikir,ayrı bir başlıkda bu konuda yazınki, tecrübelerinizden herkes yararlansın.
antika_saat

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 7:22

forum üyeliği ise bende üye olduğumu zannediyordum...
yalan atan haberi olmayan üye,,,, doğru söyleyen yalan atana yyada bilmeyene doğruyu gösteren üye değil cok güzel toplulukmuş gercdekten

o arkadaşta lütfen arkanıza sığınmadan cıksın '1 atne bile replika seiko yok olamaz fotosunu göster 'diyordu o dediklerini bir acıklasın.....

küfür ermedik hakaret etmedik...önce cehaletinizi giderin ben uslubumu düzeltirim..soru değil girin bakın bakalım o üyenizin dediğimi doğru benim dediğim mi
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 7:26

abi bende internet üstünden almak istiyorum replikadan korkuyorum aldığım saatin replika olmadığını anlamamın kolay yolu var mı malum üretenler seri noya kadar klonlayabilirler ve kaliteli malzeme kullanabilirler siz birçok saat görmüş ve sattığınız bazı saatlerin replika olduğunu sonradan öğrenmişsiniz bu konuda tecrübelisinizdeir gerçek ve replikayı ayırabileceğinizi düşünüyorum
ayrıca ebay ve ggde baktığım fiyatlar ile replicaların fiyatları aynı hatta replica fiyatları daha yüksekti
antika_saat

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 7:33

herhangi bir konuda bilgiisi olmadığı halde meraklılara yalan yanlış bilgi vermek

kendisini uyaranlara ve yanlışını gösterenlerede ukelalık yaparak yanlışı gösterildiği halde sesini çıkartmamak ben yanılmışım insanlarda yanlış bilgi vermişim dememek en büyük kabalıktır
buna sahip cıkmakta cok büyük kabalıktır
önce dürüst olmalı insan...hatasını gösterenede uyaranada saygı duymalı..
7 lisanda 7000 saati kibar ve uslublu sekilde anlatırım burda yalan attıktan sonra insanları kandırdıktan sonra neye yarar birde yanlışı düzelmeye cabalayanı '''samimi bulmuyorum'''dedikten sonra.
ozam kibar bir sekilde kandıralım birbirimizi...yeterki kibar olalım karsımızdakileri aptal yerine koymak kabalık değil çünkü dimi sayın üyeler
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 7:38

antika_saat demiş ki:
herhangi bir konuda bilgiisi olmadığı halde meraklılara yalan yanlış bilgi vermek

kendisini uyaranlara ve yanlışını gösterenlerede ukelalık yaparak yanlışı gösterildiği halde sesini çıkartmamak ben yanılmışım insanlarda yanlış bilgi vermişim dememek en büyük kabalıktır
buna sahip cıkmakta cok büyük kabalıktır
önce dürüst olmalı insan...hatasını gösterenede uyaranada saygı duymalı..
7 lisanda 7000 saati kibar ve uslublu sekilde anlatırım burda yalan attıktan sonra insanları kandırdıktan sonra neye yarar birde yanlışı düzelmeye cabalayanı '''samimi bulmuyorum'''dedikten sonra.
ozam kibar bir sekilde kandıralım birbirimizi...yeterki kibar olalım karsımızdakileri aptal yerine koymak kabalık değil çünkü dimi sayın üyeler

abi benim mesajımı yanlış anladınız galiba ben size ukalalık yapmıyoum sizden yardım istiyorum gerçek ile replikayı ayırabileceğim bi fark söylemenizi istiyorum yinede yanlış anlattıysam affet istediğim saat seiko marka bu yüzden sikonun replika ve gerçeğini nasıl anlarım
antika_saat

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 7:46

sayın sifujack kardeşim

ben hiç replika saati orjinal diye almadım....replika saat alırım satarım replikayı replika olarak satarım almış olmam almam anlamadığım aldandığımdan değil ticari olarak kar etmek amacıdır bazen bilirsin saatin replika olduğunu ama sesini cıkarmassın çünküsatan bilöez onun kalitesini
makinasını camını birinden hırsızdan hacizden uygun almıştır üstüne kyup hemen paraya cevirmek ister...300 dolarlık replika dır saat adam orjinal der 100 dolara satıyordur aldanmış gibi yapoarsın alırsın bu konu başka konu...
yani replikayı yemedik oprjinal diye hiç bir zaman.....

öncelikle ne tarz bir saatistediğini bildirmen lazım genel olarak....
yada marka modelleri ver ben sana söylerim nasıl ucuza temin edeceğini
bende satıyorum ama toptan alıp satıyorum kendime ayırdığım görenlerin sasıracağı güzel saatler var ama arkasalarıma satmıyorum onların parasını da almam..ama seni gayet uygun güzel saat satanlara yönlendiririm...şimdi anlatmaya kalksam bu replika işlerini ayrı bir kitap konusu 2 gün sürer

ana kural vardır replika replikadır
replikanın orjinal zxannedilme sansı yoktur yalnızca kendini tatmibn eder veya cevrendeki anlamayan insanları kandırırsın anlayan kişi elimne almadan 50 metrede anlar saati gösteme sesinidinlet gene anlar sesinide dinletme sen saati anlat gene anlar yani birebir taklit dedikleri aldatmacadan ibaret

ama alıpta yıllarca kullanacağın replikalar var o konu ayrı....onları bulman lazım kimseyi kandırmak için değil saatin kendisi güzel olduğu için

replika saat öyle olmalıki üzerindeki marka abmlemlerini logoları söksen bile saatin kendisi güzel olduğu için gene güzeldir..

saatte nekadar teferruat varsa hem cobuk bozulur hem sahteliği daha kolay belli olur...

marka modeli arastır bildir ben sana bulurum....kar marjları yüksektir bu replika işinin 70 dolarlık saati en az 300 dolara koyarlar paşa paşa alırsın...

cok dikkat et ben yardımcı olurum sana sen modeli ver...
omega seamaste chorono casıno royel takarsan iyisini uygun buluruz..portakal llardan...
neyse hoşçalkal modeli bildir...
teng

teng

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 7:52

Bu replika konusuna replika incelemelerinde devam edelim, antika_saat siz başlık açın ya da biz açalım oraya bu yazılanları nakledelim. ok ?
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 8:08

antika_saat ilginiz için teşekkür ederim benim istediğim saat seikonun skz209j modeli yada skx779k modeli ben bu saatlerin orjinalini istiyorum .Dediğiniz gibi nette replica arayınca bu modellerinde replikası olduğunu gördüm görünce bu yüzden şüpheye düştüm gerçeğini nasıl sahtesinden ayır edebilirim diye.Eğer bu modellerin gerçeğini bulabilirseniz yada gerçeğini uygun fiyata satanı bulablirseniz almaya niyetim var

birde size orjinal diye replika aldınız derken yanlış anlattım hacdan gelen seikoların sonradan yan sanayi replika olduğunu öğrendim demiştiniz ya işte onu kastetmiştim yoksa replika orjinal diye sattınız yada aldınız diye elbette söylemedim
..hacca giden hacı amcalara seiko 5 siparis ederdim yüksek adette alırdım ucuza aldığımı zannederdim sonra orada kilo ile satıldığını farkettim ve kilo ile siparis ettim yıllar sonra hepsinin yan sanayi olduğunu anladım...
bu böülümü demiştim şimdi eğer ben alsam gerçeğini nasıl öğrenirim yada siz bu modellerin gerçeğini uygun fiyata bulabilirmisiniz bulursanız irtibata geçelim ayrıca forumda birçok arkadaş farklı modeller arıyor yine başka forumda 2 arkadaş bu modelleri ben gibi istiyor
teng

teng

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 8:09

Sifujack , bu yazışmayı replika saatler konusunda başlık açtım oraya taşıyalım lütfen.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 8:14

Buraya konu haricinde yazdıklarınız silinecektir.!!!
Size aşağıda konu başlığı açtık.Oraya yazmak istedikleriniz yazın. Başka üyelerle şahsi kavganız için bu forum kurulmadı
BURAYA BAŞKASINA DALAŞMAYA GELDİ İSENİZ KENDİNİZİ KAPININ ÖNÜNDE BULURSUNUZ
deka

deka

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 8:14

gereksiz, kurallara aykırı,tartışmaya neden olacak mesajlar tarafımca silinmiştir,bu konuda daha dikkali olalım.
uyildirim

uyildirim

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 8:37

Bak antika saat arkadaşım benim kızdıgım saatlerin replikası var deniyor ve diyorsun bende sana diyorumki senin karşılaştıgın ve sahtesiyle orjinali arasındaki farkı gósteren kayıtlarında resimledigin bir saat varmı?bana internetten bahsetme sen göster,tepkimin sebebi bu bugune kadar hep bu replika sorularıyla karşılaştım ve ben bunu görmek istiyorum artık hadi bana göster! Elimde şuan seiko spc007 velatura modeli var bana bunun replika resimlerinı bulabilirmisin?
teng

teng

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 8:43

Artık cevap veremez forumdan uzaklaştırıldı.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 14:20

denize havuza girelecek saat için çoğunluk toplanırsa bende varım
deka

deka

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 20:55

İyi, güzel, seveceğim bir model olursa neden olmasın.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 22:10

Seiko'larin replikasini hic duymadim ve gormedim.
Seikolarin bir japon uretimi bir de tayland uretimi var.
Tayland uretimleri bazen biraz daha ucuza gelir, seiko meraklilari ise japon uretimini tercih eder ama tayland uretimi de japon kontrolunda yapildigindan kalite acisindan hicbir sikinti yoktur.
Arkalarindaki numaradan hangi uretim oldugu anlasilir, tam detayini simdi hatirlamiyorum.
Yani daha ucuza geleni tayland uretimi olabilir ama bunun hic bir sikintisi yoktur, ayni saattir, sadece isvicre markalarinin bircok parcasinin cinde yapilmasi gibi bunlar da tayland uretimidir, alacak arkadaslarin ici rahat olabilir.
Bunun disinda sahte seiko yapiliyorsa bilemem ama hic duymadim.
http://www.turksaatforumu.com
deka

deka

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 22:14

İşin ilginç tarafı replika olduğu belirtilen yerlerdeki replika saatlerin fiyatları nerdeyse orijinal fiyatı, hatda daha pahalı bile diyebiliriz,bu fiyat aralığındaki saatlerin replikasını yapmak ne kadar mantıklı ve ne kar getirir.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 22:24

Pilli saatlere 7 sene ömür biçiyorlar. Replika olduğu 10 sene kullandıktan sonra anlaşılmış. Burada bir ironi var.
uyildirim

uyildirim

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 23:14

Bugün sabah 9 da beklenen bir misafiriz geldi yani baba oldum bir haftaya kadar forumda aktif olucam ve insallah kesin kararlı olan 2-3 kişide olsa şu alım işini halledicem en azından gelen saatlerin orjinallini hep birlikte anlammış oluruz,nete sık giremedigimden gec cevaplar icin özürdilerim
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 23:23

Ucuz moda saatlerin bile replikalarini bu yaz bodrumda gordum ama seikolarin replikasini hic gormedim.
Yine yillardir yabanci forumlardaki seiko bilgilendirmelerinde de yukaridaki bilgileri hep edindim.
Yine de biraz daha arastirma yapalim.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 23:25

uyildirim demiş ki:
Bugün sabah 9 da beklenen bir misafiriz geldi yani baba oldum bir haftaya kadar forumda aktif olucam ve insallah kesin kararlı olan 2-3 kişide olsa şu alım işini halledicem en azından gelen saatlerin orjinallini hep birlikte anlammış oluruz,nete sık giremedigimden gec cevaplar icin özürdilerim

vay vay vayyy bu ne guzel bir haber boyle,
allah anali babali buyutsun sansini acik etsin,
bebegin fotograflarini da bekleriz
teng

teng

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 29 Ocak - 23:26

uyildirim demiş ki:
Tebrik ederiz, Allah analı babalı büyütsün. Size de yavrunuzla birlikte ömür boyu mutluluklar dileriz.
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 30 Ocak - 0:05

watcher demiş ki:
Ucuz moda saatlerin bile replikalarini bu yaz bodrumda gordum ama seikolarin replikasini hic gormedim.
Yine yillardir yabanci forumlardaki seiko bilgilendirmelerinde de yukaridaki bilgileri hep edindim.
Yine de biraz daha arastirma yapalim.

internette araştırırken bulduğum sahte seiko nasıl ayırtedilir konusuyla ilgili güzel bi blog ingilizcem olmadığından çevirip buraya ekleyemedim ingilizce bilen bir gönüllü çevirip seiko konusuna eklerse sitemiz için çok yararlı olacaktır
http://quartzimodo.com/articles/how-to-spot-a-fake-seiko-watch/

uyildirim allah analı babalı büyütsün
deka

deka

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 30 Ocak - 5:02

uyildirim, Allah analı babalı büyütsün,sağlıklı uzun ömürlü olsun. ok1
uyildirim

uyildirim

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 30 Ocak - 5:08

Hepiniz cok sagolun darısı olmayanların başına saglıklı sıhhatli insallah
ertay

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 30 Ocak - 5:13

Allah anali babali büyütsün, uzun ömür versin.
SaLoVoLa

SaLoVoLa

MesajKonu: Geri: Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)   Toplu saat alımı (Seiko-Citizen) - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 31 Ocak - 3:16

Ben farklı bir konuya değinmek istiyorum. ebay da bildiğim bazı satıcıların fiyatlarına baktığımda sizin fiyatlarda fazla bir indirim göremedim. Ancak pahalıda değiller aşağı yukarı aynı fiyatlar. Tabi her model değil baktığım bazı modeller. yalnız saatlerin 6-7 gün içerinsde elimize geçecekse bu gerçekten süper olur. çünkü aldığım saatlerin en erkeni 17-18 günde gelmişti.

Diğer konu seikonun replicasını bende hiç görmedim özellikle otomatiklerinin zaten uygun fiyata üretilip satıldığı için replikasını yapmayı düşünmemişlerdir. Replikası varsa bile 10-20 tl lik replikalardır.

Seiko 5 Sport Automatic Diver 100M SNZD81 123 usd

ben bu saati çok beğendim acaba kordonun başka rengi var mıdır. yani kordondaki iplerin rengi kırmızının dışında?

Toplu saat alımı (Seiko-Citizen)
3 sayfadaki 5 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
 Similar topics
-
» Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı?
» Toplu alım - İlk mesaja modeller eklendi, Seiko Superior'lar...
» dinodirect.com'dan indirimli saat alımı hakk.
» Seiko ve Citizen saatlerim
» Seiko/Citizen forumu ve "6'sı bir arada" Seiko 5