Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı?

+3
watcher
teng
sifujack
7 posters
YazarMesaj
sifujack

sifujack

Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı? Empty
MesajKonu: Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı?   Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı? Icon_minipostedSalı 26 Ocak - 3:43

saatlere gelirsek 1 seiko ve 1 citizen otomatik öncelerden elimde kaldı babmın ve dedeminki fumeur ikisinin balansyayını hallettim yeni yay takılsaikiside çalışır ama çok eskiler gözlemimdenden hatırladığım citizenin hem dış hem iç aksamı daha kaliteli gibi görünüyordu citizenin tak eksiği tek yönlü rotor oluşuydu şimdi ben eğer kazanırsam ekimde başlayacağım mesleğime kadar bi otomatik arıyorum istediğim özelikler
1-saat ay ve gün göstergeli olmalı mon 2 gibi
2-alırken çelik kordon olmalı ama yanında kauçuk yada maratac kayıçta alacağım için değişebilir kordon boynuzu olmalı yani orjinal olmayan kordomda takılmalı
3-kolay su geçrmese iyi olur minimum 100m
4-saniye kolu küçük olmamalı hsmiltonlar iyi ama malesef 6 yönünde küçük saniyeli

şimdi bunlara bakınca citizenle seikonun diver saatlari bu seçeneklere uygun hele seiko atlas modeli ayrıca pusulasıya beni cezbetti ama citizenin seikoyla aynı özellikteki dver saati nette daha ucuz görünce diyorum acaba artık seikonun mekanizması daha mı iyi yoksa çok satıldığı içinmi seiko fiyatını yüksek tutuyo

bu bakımdan konuyu iyi bilen kafil arn başta olarak herkesin görüşünü bekliyorum seiko ve citizen mekanizma incelemesi dayanıklılık sapma da hassasiyet bakımından seikomu citizenmi yoksa orientmi demeliyim yada diver tarzını bırakıp hamiltonun hafta günü göstergesi olmasada kabul edip khaki modelinimi almalıyım niyetim bi saat alıp bozulana kadar aynı saati kullanmak sadece kötü ortam şartında casio f91 imi takarım haricinde alacağım saati takarım sıkılıp satmam söz konusu olmaz

bu bakımdan uzun süre kullancaksan sapması az olan hamiltonumu al dersiniz yoksa siko citizende bakımla sorun çıkarmaz aşırı sapma yapmaz yada hamide uzun sene sonra sapması çok artacağından o kadar paraya geerek yok almaya değmezmi dersiniz kusura bakmayın uzun oldu ama ustaların nokta atışı yapması için hedefi açıkça belirttim Very Happy

yeniden ustalara saygılar izmir buluşması olcakmış benide yazın gelirim

şmdilik aklımdaki model şu saat seiko skz209j atlas modeli diye gçiyor şimdi bu modeli bilen kullananlardan görüş bekliyorum ama daha iyi ve ömürlük olan uzun vadede sapması daha az olacak varsa öneriler bekliyorum
burada görülebilir
teng

teng

Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı? Empty
MesajKonu: Geri: Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı?   Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı? Icon_minipostedSalı 26 Ocak - 3:47

Tamam kafil arn en başa yazsın biz de arkasından yazmaya başlarız fumeur
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı?   Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı? Icon_minipostedSalı 26 Ocak - 3:51

estağfurullah abi Smile japon tarzlarıyla o çok ilgili diye yazdım yoksa sen isviçre işinde wwtcher abiyle rakipsizsiniz bravo hatta en iyi cevabı ikiniz verirsiniz özellekle sizin önerinizi bekilyorum zaten alkisalkis merci
teng

teng

MesajKonu: Geri: Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı?   Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı? Icon_minipostedSalı 26 Ocak - 3:56

şaka yapmıştım, Very Happy
teng

teng

MesajKonu: Geri: Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı?   Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı? Icon_minipostedSalı 26 Ocak - 4:06

Yazdığın otomatik saatler içinde en kaliteli mekanizma Hamilton'da var, sonra Seiko gelir ardından diğerleri.
Hepsini bakım işi aynıdır. Otomatik saat alacaksan sapmasını kabul edeceksin.
Meşhur usta Recep Gürgen ile konuşurken bu sapma olayından bahsediyorduk. Şöyle dedi:
Mekanik saat kullanacaksan saatini arasıra ayarlayıver. Yani ayar da bu işten alınan zevkin bir parçasıdır demek istemişti.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı?   Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı? Icon_minipostedSalı 26 Ocak - 4:06

Disari cikacagim icin kisa ve net bisey yazayim, gerisini yarin yazariz Very Happy
Butcen yeterse hammy
yetmezse seiko atlas
seiko atlasi en uygun alabilecegin kisi duyurular ve kampanyalar bolumundeki arkadas, oraya bir goz atmani tavsiye ederim
Burada:
http://www.turksaatforumu.com/kampanyalar-duyurular-f11/toplu-saat-alm-seiko-citizen-t527.htm

Her halukarda seiko atlas super bir saat, izmir bulusmasini gelecek haftalarda gerceklestirirsek beraberimde getiririm, resimler asla gercegini anlatamiyor.
http://www.turksaatforumu.com
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı?   Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı? Icon_minipostedSalı 26 Ocak - 4:08

watcher demiş ki:
Disari cikacagim icin kisa ve net bisey yazayim, gerisini yarin yazariz Very Happy
Butcen yeterse hammy
yetmezse seiko atlas
seiko atlasi en uygun alabilecegin kisi duyurular ve kampanyalar bolumundeki arkadas, oraya bir goz atmani tavsiye ederim
Burada:
http://www.turksaatforumu.com/kampanyalar-duyurular-f11/toplu-saat-alm-seiko-citizen-t527.htm

Her halukarda seiko atlas super bir saat, izmir bulusmasini gelecek haftalarda gerceklestirirsek beraberimde getiririm, resimler asla gercegini anlatamiyor.

eyvallah çok makbule geçer abi verdiğin linkede mesaj attım satıcı arkadaşın cevabını bekliyorum
deka

deka

MesajKonu: Geri: Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı?   Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı? Icon_minipostedSalı 26 Ocak - 4:12

Sanırım bu modelin fiyatı yokdu,açıklığa kavuşursa, talipliler var gibiydi, talepde artış bile olabilir.
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı?   Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı? Icon_minipostedSalı 26 Ocak - 8:20

Her ne kadar bu konuda uzman olmasamda ,bir Hamilton kullanıcısı olarak bencede Hamilton.
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı?   Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı? Icon_minipostedSalı 26 Ocak - 10:00

ah abi alışveriş saati stoklar bitmiş kampanyada bitmiş o yüzden hamilton zor2 ay önce ilgilenip baksam elbet hamy alırdım ama acelem de yok eğer bi kampanya olursa alırım yok kampanya olmayacaksa para biriktirip 2824 lü bi saat mi almalı yoksa seiko5 alıp geçmelimi karar veremedim seiko cazip geliyo ama hem etadan daha fazla accuracy hem safir cam olmayışı beni soğutuyo ama iyi bakımla hassaslığı artırmak ve düşük bakım maliyeti kendine çekiyo bu yüzden karasız kaldım

ustaları dinleyerekte citizen ve orient markalarınıda eledim
deka

deka

MesajKonu: Geri: Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı?   Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı? Icon_minipostedSalı 26 Ocak - 10:11

Bence bu şartlarda şimdilik bütçene uygun Seiko,hatda Citizen veya Orient alabilirsin, merak etme bu işlere bulaşdıkdan sonra tek saatle kalmayacaksın,şartlara ve durumuna göre eta makinalı bir Swiss Made in mutlaka olacaktır,kendini yorma şu an alabileceğinin tadını çıkar ve bu mekanik olayına adım at,zaten buraya gelmekle bu adımı atmışsın,kolay gelsin. ok1
teng

teng

MesajKonu: Geri: Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı?   Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı? Icon_minipostedSalı 26 Ocak - 10:29

Bakım maliyetini gözünde büyütme.
Sadece marka olarak değil model olarak bakman lazım. Ben senin yerinde olsam sevdiğim bir Seiko'yu daha az sevdiğim bir Hamilton veya swiss'e tercih ederdim. Herşey mekanizma değil. Model de çok önemlidir. Bence markadan çok seni tanımlayacak bir model ara.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı?   Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı? Icon_minipostedSalı 26 Ocak - 10:39

Ama mekanik olsun. fumeur
twillightzone

MesajKonu: Geri: Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı?   Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı? Icon_minipostedSalı 26 Ocak - 11:43

Ben bunu alcam mesela ( bir bulsam )
Orient Black Mako . Bir de daha büyügü Mako II var Smile

Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı? Img1390m
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı?   Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı? Icon_minipostedÇarş. 27 Ocak - 1:38

orientte hoşmuş

seiko skz209j atlas için gg de bi satıcıdan 275 lira fiyat aldım bu fiyat 0 ve sağlam saat için normalmi yoksa işin içinde bi iş olabilir mi? eğer bu modeli beğeneniniz varsa yazın ve toplu alacağımızı söyleyip fiyatı daha aşağı çekelim hem bu şekilde bize sorunlu saat gönderememiş olur lütfen almak isteyenler buraya yazsın satıcıyla görüşelim bu fiyatı ve sağlam ürün olmasını garantiye alalım
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı?   Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı? Icon_minipostedÇarş. 27 Ocak - 1:45

Seiko atlas asagidaki link'te 285 dolar.
Bu satici seiko'da taninmis ve en uygun fiyatlari veren birisidir.
Ama
Duyurular bolumundeki uyemiz seiko atlas icin yanilmiyorsam 220 dolar civari fiyat yazmisti, ama resimi eklememis sadece numari ve fiyat yazmisti.
Senin aldigin fiyat ta cok uygun geldi bana.
http://www.chronograph.com/store/mli_viewItem.asp?idproduct=2029

Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı? SKZ209J1
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı?   Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı? Icon_minipostedÇarş. 27 Ocak - 1:55

watcher demiş ki:
Seiko atlas asagidaki link'te 285 dolar.
Bu satici seiko'da taninmis ve en uygun fiyatlari veren birisidir.
Ama
Duyurular bolumundeki uyemiz seiko atlas icin yanilmiyorsam 220 dolar civari fiyat yazmisti, ama resimi eklememis sadece numari ve fiyat yazmisti.
Senin aldigin fiyat ta cok uygun geldi bana.
http://www.chronograph.com/store/mli_viewItem.asp?idproduct=2029

Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı? SKZ209J1

evet abi bende görmüştüm o fiyatı 425 lira ediyor işte böyle olunca ister istemez şüpheye düşüyor insan acaba bi işi mi var diye eğer normalse bu satıcıyı foruma yönlendirsem onunla hepimiz uzunca konuşup sorsak sonra topluca sipariş versek nasıl olur abi ?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı?   Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı? Icon_minipostedÇarş. 27 Ocak - 1:58

Neden olmasin ki
uzbey

uzbey

MesajKonu: Geri: Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı?   Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı? Icon_minipostedPtsi 1 Şub. - 13:22

bu saat ebayde 166 dolar fiyat + 10 dolar gönderim ücretiyle var.

Bu özelliklere uygun hangi saat - Seiko mu Citizen mi Orient mi Hamilton mı?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Uygun fiyatlı chrono (Seiko) saat bakıyorum
» netvarium.com adresinde SEIKO kampanyası var... bu uygun mu?
» Orient - Seiko Otomatik saat arıyorum ?
» Uygun fiyatlı Hamilton'lar
» Uygun fiyata el yapımı Armand Nicolet saat son 9 saat 56 dakika