Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Parnis,Minorva,Seagull

3 posters
YazarMesaj
cangox

Parnis,Minorva,Seagull Empty
MesajKonu: Parnis,Minorva,Seagull   Parnis,Minorva,Seagull Icon_minipostedSalı 2 Şub. - 5:40

Merhaba,bu Çin markaları hakkında bilgi verebilirmisiniz? Bunları İstanbul da bulabilirmiyim? Teşekkürler.
cangox

MesajKonu: Geri: Parnis,Minorva,Seagull   Parnis,Minorva,Seagull Icon_minipostedSalı 2 Şub. - 8:39

Parnis,Minorva,Seagull 21dmnbl
Parnis,Minorva,Seagull Zivcz5
Parnis,Minorva,Seagull 314ds3n
Parnis,Minorva,Seagull 2zrewj4
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Parnis,Minorva,Seagull   Parnis,Minorva,Seagull Icon_minipostedSalı 2 Şub. - 13:42

Ikinci ve ucuncu resimlerdekileri cok sevdim ama makine cin olunca ehheemmm,
belki arka kapak gorunusu de vardir?
http://www.turksaatforumu.com
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: Parnis,Minorva,Seagull   Parnis,Minorva,Seagull Icon_minipostedSalı 2 Şub. - 13:55

2 numara çok kaliteli duruyor cidden ama çin.... Very Happy

ben açıkçası öyle kaltieli bi görüntü çoğu swiss saatte göremiyorum
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Parnis,Minorva,Seagull   Parnis,Minorva,Seagull Icon_minipostedSalı 2 Şub. - 22:10

Bildigim kadariyla bu uc marka da cin olmasina ragmen oldukca kaliteli saatler. Yani cin saatlerinin icinde en kalitelilerinden birkaci denebilir hatta saegull ciddi bir markadir denebilir.
Yabanci forumlarda isvicrelilerin bu markalardan urktuklerini okumustum.
Diger bir avantajlari da kendi iclerinde herbirinin belli bir denge olusturmasi, simdi bir cin replikasinda ender olarak kaliteli ama genelde ne idugu belirsiz makineler kullanilir, ama bu markalar hep ayni uretim fabrikasinin makinelerini kullanir.
Cinde makine ureten birkac fabrika var.
Bunlardan kendi olcutlerinde digerlerinden kaliteli uretenler de mevcut, replikalarda ucuz makine ureticisinin makinesi kullanilirken, bu tur gercek cin matrkalarinda daha dikkatli olduklarini ve kalitelerinin daha iyi oldugunu biliyorum.
cangox

MesajKonu: Geri: Parnis,Minorva,Seagull   Parnis,Minorva,Seagull Icon_minipostedSalı 2 Şub. - 23:13

Parnis,Minorva,Seagull 309ip7b
Parnis,Minorva,Seagull Fxqplc
Parnis,Minorva,Seagull 2lmwdp4
Parnis,Minorva,Seagull F587d0
Sizce makineleri nasıl? Seagull makineleri kullanıyorlar diye birşeyler okudum.Seagull hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz(hassasiyet,ömür,kalite gibi).
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Parnis,Minorva,Seagull   Parnis,Minorva,Seagull Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 3:59

Seagull makinelerin tek sikintisi cin mali olmalari,
bu ne demek?
Soyle soyleyeyim,
her ulkenin kendine gore bir mantigi kulturu var.
Saat kulturu cinlilerde de var
ve gayet guzel makineler de uretiyorlar
ama
avrupanin ozellikle de isvicrenin de kendine gore bir kulturu ve mantigi var,
iste bu saat makinesi uretimine de yansiyor.
Bir avrupali ozellikle isvicreli, imalat yaparken hep ayni dengede ve kalitede uretim yapar ustelik bu uretimin surekli daha iyisini yapmaya calisir, hirslidir hep daha daha iyiyi hedefler, ve de en ince ayrintilara girer.
Mekanik saat artik lux sinifina girdigi icin de her ayrintiyi tekrar tekrar test eder gozden gecirir, yaptigi ile gururlanmak ve bir sanat eseri ortaya cikarmak ister.
Cinlilerde oyle degildir, o sadece parasini alacagi ve kulturunu mantigini anlamadigi birilerine satmak icin bir obje imal eder. Ihracatini da yuksek duzeyde tutmak icin fiyati cok cok asagida tutmaya calisir. Kovan kulturu oldugu icin de insan degerinden ziyade uretime agirlik verir.
Bu durumda da cikan parcalar bazen cok cok iyi bazen de cok hatali cikabilir ama ucuza verdigi icin ve cok mal satmasi gerektigi icin de test asamasini cok daha lakayt tarzda gecistirir, onemli olan o anda satmaktir, sonrasi ise sonra dusunulecektir.
Iste bu nedenlerle bir seagull inanilmaz iyi de cikabilir inaniolmaz kotu de.
sansa kalmis birsey.
Bir isvicre saati aldiginda kalitesinin ne olacagi konusunda hic kendine soru sormazsin, cin isinde ise "burasi cin, her an her sey olabilir" mantigi vardir.

Parnis,Minorva,Seagull
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Parnis
» seagull vs. miyota?...
» Parnis Automatic Satılık...
» Çin siteleri, çok ilginç, Seagull vs.
» Parnis 44mm Black Dial White Number Asian 6497 E585