Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hamilton

+31
bumblebee
Tolga
crazyhours
mertk
sami Ertaga
sifujack
krytime
egunns
teng
ertay
solestar
bravoecho
bilo1900
aaltindeger
ooomegaa
asiruh2009
certus
Polemik_
TAGHeuer
navigator_
austun
bizantolog
MortingenStrasse
vervito
tumer1903
Azizim
peugeot206wrc
merm
forbidden
watcher
deka
35 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
YazarMesaj
Tolga

Tolga

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedPtsi 22 Şub. - 21:09

deka demiş ki:
Titanyum aslında hafif ve güzel bir metaldir,alerjik olanlarada uygun bir malzemedir,hele çelik bezelle çok hoş durur,daha zor çizilir,ancak bizim titanyumu fazla sevmememizin nedeni,çelik gibi ağır olmadığından hissedememek,çeliğin parlaklığını alamamak ve çizildiğinde çelik gibi rodaja uygun olmamasından kaynaklanmamaktadır, bunda bezelin çelik olması bunları zaten telafi ediyor.

Ben titanyumun celige gore daha kolay cizildigini biliyordum. affraid
mertk

mertk

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 8:19

Arkadaşlar hamilton saat için başınızı çok ağrıttım biliyorum ama bir sorum var benim aldığım nato kayışlı olan model ve deri kayışlı olandan daha pahalı.Bu yüzden sormak istedim yani nato kayış deri kayış dan daha mı pahalı acaba?Benim aldığım saatin daha pahalı satılmasının nedeni nedir?(konuyu bilmeyen arkadaşlar aşağıdaki linkten 2 saati de görebilir)

Benim aldığım hamilton
http://www.alisverissaati.com/Hamilton/Hamilton-H77445533-Detay/?id=25017

Deri kayışlı olanı
http://www.alisverissaati.com/Hamilton/Hamilton-H77415533-Detay/?id=29732
Misafir
Misafir
Anonymous

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 8:34

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 2:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
teng

teng

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 9:16

mertk demiş ki:
Arkadaşlar hamilton saat için başınızı çok ağrıttım biliyorum ama bir sorum var benim aldığım nato kayışlı olan model ve deri kayışlı olandan daha pahalı.Bu yüzden sormak istedim yani nato kayış deri kayış dan daha mı pahalı acaba?Benim aldığım saatin daha pahalı satılmasının nedeni nedir?(konuyu bilmeyen arkadaşlar aşağıdaki linkten 2 saati de görebilir)

Benim aldığım hamilton
http://www.alisverissaati.com/Hamilton/Hamilton-H77445533-Detay/?id=25017

Deri kayışlı olanı
http://www.alisverissaati.com/Hamilton/Hamilton-H77415533-Detay/?id=29732
İkisi aynı saat değil nato kayışlı olan Titanyum kasa olduğu için daha pahalı.
deka

deka

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 9:47

Bazen bilgiler hatalı olabiliyor, teng'in dediği gibi titanyum çelikden pahalıdır,eğer biri titanyum,diğeri çelikse bu fark normaldir,yoksa fark kayış farkı değildir.
mertk

mertk

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 10:50

Azizim'in eski forumda ki yazısına baktım.O da bu saati yani ikinci linkte olan saati almış.(eski forumda olduduğudan yazı bu şekilde alıntı yapabildim)

Azizim:
'Saate gelince oldukça şık güzel bir saat 1950 modeline oranla kasası epey küçük kurma kolu dahil 42 mm.ve kasası titanium olmakla beraber bezel parlak çelik ile donatılmış.'

Yani bu saatler ya aynı yada benim ısmarladığım saatin her yerimi titanium acaba yani.Bezel'i çelik değil mi acaba?ARtık gelince görücez ama bezel inşallah çelik çıkar.Solestar'ın koyduğu fotoda pek çelige benzemiyordu ama bakalım artık görücez.
egunns

egunns

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 10:57

resimlerden titanıum gibi...
ayrıca ben anlayamadım, bezel çelik olsa parlaklık farkı olur ve garip dururdu bence
mertk

mertk

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 11:15

Evet benim ısmarladığım saatin kasası tamamen titanium.İkinci linkte attığım saat olan(Azizim'in saati) bezel çelik kasa titanium şeklinde eski forumda resimler de de güzel çıkmış deri kordonla ama yakından göremediğim için garip durup durmayacağı konusu tam bilmiyorum yani.Ben bezel çelik olursa deri kordonlada kullanırım diyordum ama.Artık nato kayışlarla kullanacağız.Bu arada saatin su geçirme kapasitesi 200m olduğundan rahat rahat denize girerim herhalde saat ile ama nato kayış tuzlu suda bozulur mu acaba??
deka

deka

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 11:22

Bu kayışın bende siyahı var,çok güzel ve kaliteli his veriyor,ancak bu kayışla bırak denize girmeyi,elini yıkarken ıslansa veya yazın terlersen içastar ince deri olduğu için çabuk etkileniyor,bu saate bence deride güzel gider,ama denizede gireceğini düşünerek yurtdışından kaliteli naylon tarzı natolar var onlarda süper gider ve sudan etkilenmezler.
mertk

mertk

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 11:25

Teşekkürler deka.Siyah nato kayış bende almak istiyorum bir tane nerden alabilirim acaba?Tipleri ve kaliteleri aynı mıdır nato kayışların?
deka

deka

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 11:27

Adres yurtdışı gözüküyor, bende yurtdışı alışverişlerde özürlü olduğum için istediğim halde bende alamıyorum.
mertk

mertk

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 11:29

Off bende hiç sevmiyorum şahsen ya Very Happy Türkiyede satmazlar mı bunları ya?
deka

deka

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 11:30

İstanbul da olduğunu duydum ama ben İstanbul dışındayım,İstanbul için adres; teng. ok1
mertk

mertk

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 11:33

O zaman teng arkadaşım bu konu hakkında beni bilgililendirirse sevinirim.ASıl merak ettiğim olay şimdi yarın gelicek saat ve saat son kalanlardan olduğundan kusur olma ihtimali fazla diye düşünüyorum.Profilo mağazasından gelecekmiş saat;bu yüzden dedim hani kusur çıkarsa artık oraya gider ordan bakarak başka bir modelini alarım veya bulamazsam başka para iadesini ordan yaparım kargoya vermekle hiç uğraşmam diye.Böyle bir şey olur mu sizce alışverişsaati böyle birşeyi kabul eder mi?
deka

deka

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 11:35

İstanbul dışında olduğum için öyle bir deneyimim olmadı,bu nedenle net bir bilgim yok, ama bence neden olmasın.
egunns

egunns

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 11:39

doğubankın bitişiğindeki han da saatçi ramazan da fena natolar yok....
bu aralar yatıyordun ama..en kötü saatin luglarını ölçersin senin için bakmaya çalışırız
mertk

mertk

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 11:39

Banada çok mantıklı geldi Very Happy Artık yarın gelsin bakalım da görücez,çok şartladım kendimi saat te kusur çıkmasına herhalde ondan böyle konuşuyorum belki de çıkmaz fumeur
mertk

mertk

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 11:41

Çok teşekkürler egunns.Herhalde pazartesi 'ye kalkacağım artık ordan gider kendim bakarım size zahmet olmasın.
teng

teng

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 11:42

Saat gelsin gereğini yaparız fumeur
mertk

mertk

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedPerş. 25 Şub. - 21:48

Arkadaşlar hamilton saatimin bugün kutusuna baktım da kutunun içinde küçük hamilton kitapçığından başka bir şey yok.Ne garanti belgesi,ne international garanti kağıdı ne de kullanma klavuzu yok.Bir tek saatin faturası var.Bu saydıklarımı arayıp istemelimiyim yani yoksa fatura 2 yıllık garanti yerine geçer mi?
teng

teng

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedPerş. 25 Şub. - 21:58

Bence garanti kartını isteyin. faturada kaç sene garantili olduğu yazmıyor, gerçi kanunlar artık en az iki sene diyor galiba.
mertk

mertk

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedPerş. 25 Şub. - 22:24

Teşekkürler Teng.Peki yurt dışı garanti kartı önemli bir şey mi?Yani benim bu revue thommen saatimin de yurt dışı garanti kartını doldurmamışlar yani mido da referans falan yazmışlar ama revue thommen de hiç bir şey yazmıyor.Benim adlığım her şey de kesin bir sorun çıkıyor,biraz kısmetsizim galiba.
teng

teng

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedPerş. 25 Şub. - 23:56

Yurt dışı kart adı üstünde her yerde geçerli olan bir kart. Şayet yurtdışına çıkar da saatiniz bozulursa o zaman yararlı oluyor.
mertk

mertk

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 0:05

Teşekkürler.
bumblebee

bumblebee

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 9:08

MAESTRO DAY - DATE : 2900TL :( hatta yuh diyorum müsadenizle :(
bugün taktım denedim, ne yalan söyleyeyim konforlu, çok da şık bir saat Smile
Hamilton - Sayfa 6 32716839-1
mertk

mertk

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 9:16

Güzel saat ama bana biraz IWC portugiese nin çizgilerini anımsattı ama fiyat pahalıymış baya yani yeni model mi ki bu?Ben olsam direkt hamilton da alacağım saat jazzmaster open heart'dır.Üstelik fiyatı da bu modele göre daha uygun ama tabi bu model chrono lu olduğundan fiyat farklı olması normal ama bana biraz fazla geldi açıkcası.
everywhere

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 9:56

bu alisverissaati sitesinde satılan hamilton chronolarda orjinal swiss 7750 mi var 1200 tlye felan satıyorlar kafama takıldı merak ettim.baya hesaplı gibi duruyor?
bumblebee

bumblebee

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 10:11

nerde o hamy'ler ? Smile
mertk

mertk

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 10:31

Artık kalmadı desek fumeur
everywhere

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedC.tesi 27 Şub. - 10:44

ya ben daha cuma baktım siteden 1000-2000 TL arasındaki beğendiğim chronolu saatlerin hepsinde fırsat ürünü yazıyodu.şimdi baktım hepsinde stoka gelince haber ver diyo nasıl iş bu anlamadım.yokmu yani bu saatlerin hiç biri şimdi?
egunns

egunns

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedC.tesi 27 Şub. - 11:47

yukarıdaki hamiltonda arabic numberların chronolar ile sentezlenmesi başta yaratıcı gibi görünsede uzun vadede gözyorucu ; ve bu kargaşa ile uzunvadede klasikleşemeyecek bir konsept bana göre...fiyatıylada orta-üst sınıf 7750 leri hedeflemiş!
Axiaziz

Axiaziz

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedC.tesi 27 Şub. - 11:58

Hamilton - Sayfa 6 1521207gross

Ara ara, esip, aklına geldikçe yukardaki Ventura'yı isteyen Axi...
krytime

krytime

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 9:35

Hamilton Khaki Pilot 46 mm.

Hamilton - Sayfa 6 22365239425096634571003

Hamilton - Sayfa 6 22365239425066634571003
Misafir
Misafir
Anonymous

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 10:47

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 2:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
egunns

egunns

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 12:41

allahtan fiyatını taklit etmemişler diable
neymiş 15 bin usd miş yyoh artık
Misafir
Misafir
Anonymous

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 13:27

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 2:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
cowboy

cowboy

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 23:56

Güzelmiş ama biraz Oris Big Crown havası sezdim sanki Smile Akrep yelkovan da Longines Spirit gibi Very Happy
egunns

egunns

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 10:30

15 bin usd işte, sizin oraları bilemem Smile

katil balina demiş ki:
inhouse makine onlar abisi olacak o kadar. bugün kim kime inhouse makineyi eta fiyatına veriyor Very Happy

bunları ne kadara veriyorlar sahi?
Misafir
Misafir
Anonymous

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 10:47

.

egunns

egunns

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 11:00

almanyada yaşıyorsun sandım
hamiltonunda max 1500 chf i vardır hrlde
Misafir
Misafir
Anonymous

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 11:07

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 2:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
egunns

egunns

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 11:14

benim çok tarzım değil ama senin için big pilot için ön ısınma olabilir ok1
Misafir
Misafir
Anonymous

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 11:21

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 2:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
vervito

vervito

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedC.tesi 24 Nis. - 7:27

Hamilton - Sayfa 6 Hamyh32656785
bu saati canlı gören var mı hiç? kadranı tam olarak ne renk? sıradışı bir renk anlaşılan ancak tam olarak hangi bilindik cismin rengi ile karşılaştırılabilir?
certus

certus

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 0:54

Acaba Hamilton yeni Navy GMT ile Jaeger'in master compressor'una özenmiş olabilir mi ? Ben beğendim şahsen yeni GMT'yi
Hamilton - Sayfa 6 7279d
Hamilton - Sayfa 6 7282d
Hamilton - Sayfa 6 17298188_o1
egunns

egunns

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 1:16

vervito ben gördüm; biraz fümeli ışıltılı bir siyah..
ama tekrar görürsem daha bir alıcı gözüyle bakarım
egunns

egunns

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 1:18

certus artık tasarımlar o kaar çok birbirine benzemeye başladıki artık saatleri tanımak için çok yakından görmek gerekicek heralde...marka karakteristikleri gitgide azalıyor
vervito

vervito

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 2:02

egunns demiş ki:
vervito ben gördüm; biraz fümeli ışıltılı bir siyah..
ama tekrar görürsem daha bir alıcı gözüyle bakarım
fümeli ışıltılı bir siyah kulağa hoş geliyor.. umarım göze de öyle hoş geliyordur... çok sevdim bu modeli...
certus

certus

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 2:09

valla ben baya benzettim jaeger ile Hammy'yi

Hamilton - Sayfa 6 JLC246s
Hamilton - Sayfa 6 7279d
Misafir
Misafir
Anonymous

Hamilton - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Hamilton   Hamilton - Sayfa 6 Icon_minipostedPaz 25 Nis. - 3:41

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 2:03 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Hamilton
6 sayfadaki 7 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
 Similar topics
-
» Hamilton H76412143
» Hamilton X-Copter
» Bu Hamilton nasıl?
» Hamilton Khaki E.T.O
» SATILIK HAMILTON 2. EL