Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Havadan sudan

+17
certus
ahogözlerim
solestar
aaltindeger
egunns
ertay
bravoecho
bizantolog
ooomegaa
asiruh2009
Azizim
tumer1903
watcher
MortingenStrasse
peugeot206wrc
merm
deka
21 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
deka

deka

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedPtsi 13 Tem. - 8:23

havadan sudan konu dışı herşey olabilir,mesela ben bir şey söliyeyim,Watcher,bu pazar saat alışverişi yokdu galiba,bahsetmedinde,pazarı boş geçirdin gibi :lol!:

En son deka tarafından Ptsi 13 Tem. - 19:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
merm

merm

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedPtsi 13 Tem. - 9:53

burası da DH konu dışına dönmesin
http://www.anova.com.tr
peugeot206wrc

peugeot206wrc

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedPtsi 13 Tem. - 9:55

Eğer oradaki abuk subup konulardan bahsediyorsan dönmez merak etme gözümüz sürekli forumun üzerinde. Ayrıca burada biz bizeyiz.
deka

deka

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedPtsi 13 Tem. - 10:11

bencede abuk subuğa dönmez,eğer sorun olacaksa kaldırabilirizde,herhangi bir yere uyduramadığımız, konuları burada konuşuruz diye düşünmüştüm.
MortingenStrasse

MortingenStrasse

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedPtsi 13 Tem. - 12:05

bence gayet iyi burasının sonuçta emo - kız - tip konusu dolacak hali yok.
watcher
Admin
watcher

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedPtsi 13 Tem. - 20:06

Bence de abuk subuga donmez zaten arada sorun cikarsa yoneticilerimiz uyuyormuuuuuuu Very Happy
Yok cok seviyeli arkadaslar biraradayiz, zaten onemli olan kimsenin digerini incitmemesi yoksa hyde park gibi isteyen istedigini soylesin, bir de din irk politika gibi konular konularimizin disinda kaldigi ve gerginlik yaratabilecegi icin mumkun oldugunca islenmesin derim.

Sevgili DE KA toplantidan pazartesi icin bahsetmistim Very Happy

Pazar gunu tabiki yine bitpazarina gittik, waterloo meydanindaydi, aldigim saatlerin resimlerini moral bozmamak icin yuklemedim :lol!:
Hele bir tane omega geneve f300 elektronic buldum 50 euro... Ama pili itmis, calismiyor, satici pili bitene kadar taktim sorunu yok dedi ama zaten olsa bile en kotu ihtimalle makinesi degismesi gerek bunlar da ebayde 120 euro civari arti cami degistirsem ve kasaya polish yaptirsam tum maliyet 200-220 euroyu bulur ki bunlar ebayde piyasasi 400 den basliyor.
Yine ufak tefek bikac tane aldim ama oyle 1-2 euroya bisey yoktu ve hanimla herzamanki gibi bir kafakol-elense durumu yasadik muhaha
http://www.turksaatforumu.com
deka

deka

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedPtsi 13 Tem. - 20:09

bende bu aralar gün mevhumu kaybolduğu için günleri karıştırdım,bunu farkedincede mesajın ilgili bölümünü sildim dikkat edersen,moralimiz bozulmaz bence yeni aldığın saatleride yüklersen bizde bakar zevk alırız,şahsen benim hoşuma gider. cheers
tabiki buradaki konularda forum kurallarına dikkat etmemiz gerekir.aksi halde.......
MortingenStrasse

MortingenStrasse

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedPtsi 13 Tem. - 23:09

watcher bit pazarında iskelet saatler oluyor mu 1-2 euroya şöyle tipi güzel olanlardan Smile
tumer1903

tumer1903

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedSalı 14 Tem. - 9:23

watcher abi bu bahsettıgın bıt pazarı nerede bızde gıdek mekanı basak:))alak omega felan bızde ıstıyoruz:))
watcher
Admin
watcher

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedSalı 14 Tem. - 9:30

Bitpazarinda iskelete hic rastlamadim daha cok 60-7° li yillarin saatlerine rastliyorum bir de bol miktarda quartzlar ama cok yaklasmiyorum sivilce yapiyor scratch

Waterloo savasinin yapildigi meydanda her pazar bitpazari kuruluyor tumer kardes beklerim.
Ama en guzel sadece saate yonelik kurulan yilda bir kez, isvicrede chaud la fond'da olani o da sanirim eylul veya ekimde kuruluyor ben hic gitmedim insallah birgun zaman+para+hanimdan musaade olur da giderim :lol!:
deka

deka

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedÇarş. 15 Tem. - 22:34

arkadaşlar DH den vervito,axiaziz gibi müdavim arkadaşları göremiyorum,yoklar mı,nicklerimi değişik,yoklarsa haberleri mi yok?
watcher
Admin
watcher

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedÇarş. 15 Tem. - 22:39

hakikaten yaw ben de sasirdim; o dostlarimiza bir pm atsan derim :ok3:
deka

deka

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedÇarş. 15 Tem. - 22:54

ok. pm atayım.
işlem tamam.
watcher
Admin
watcher

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedÇarş. 15 Tem. - 23:16

:ok3:
watcher
Admin
watcher

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 4:17

Buyuk bir ihtimalle cumartesi gunu arabayla yola cikiyorum, bana iyi sanslar ve iyi yolculuklar dileyin dostlar, bu arada bundan istifade ile yavas yavas saatlerimi de turkiyeye tasimaya basliyorum Very Happy
deka

deka

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 5:19

iyi şanslar,hayırlı yolculuklar,saatlerde anavatana dönüyor demekki,hayırlı olsun.
watcher
Admin
watcher

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 5:26

cok tesekkurler temennilerin icin, artik yavas yavas gelicekler
merm

merm

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 6:02

Hayırlı yolculuklar, kazasız belasız memlekete gelirsiniz inşallah. cheers
MortingenStrasse

MortingenStrasse

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 6:18

Hayırlı yolculuklar şimdiden, önce kendine sonra da saatlere dikkat et Very Happy
merm

merm

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 6:29

Toplam 3 kullanıcı online :: 3 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir
Sitede bugüne kadar en çok 10 kişi Perş. Tem. 16, 2009 8:15 pm tarihinde online oldu.

yeni rekorumuz da geldi
deka

deka

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 6:29

vatana,millete hayırlı olsun. :02:
watcher
Admin
watcher

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 6:30

Seyahat hazirligi yapiyorlar
Havadan sudan Photo021

Bu da manavdan geldi :hehehe:
Havadan sudan Photo022

Bu daaaa heheheheeeeeee :alay:
Havadan sudan Photo023
deka

deka

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 6:50

süper ya,bu sayede tozlarınıda alıp parlatıyorsundur,hani derler ya "tedbili mekanda ferahlık vardır". :gule gule:
son fotodaki durumu çözdüm galiba,hiç gerek yokdu ama değil mi? :lol!:

En son deka tarafından Perş. 16 Tem. - 10:03 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
deka

deka

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedPerş. 16 Tem. - 7:01

Forum birdenbire hareketlendi, DH deki duyuru ve pm'ler işe yaradı, ara sıra DH'deki duyuruyu tekrarlamak lazım demek ki.
Azizim
moderator
Azizim

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedPaz 19 Tem. - 0:33

watcher poşetteki saatlerde jelatin vs.koruma yok mu çizilme ezilme gibi problemler meydana gelir. 😕
deka

deka

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedPaz 19 Tem. - 1:06

Benim de poşet olayına içim gitti. Ama sanırım değersiz, gözden çıkarılmış saatler. :hehehe:
asiruh2009

asiruh2009

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedPtsi 20 Tem. - 23:51

Ne kadar güzel oldu bu forumun kurulması. Emeği geçen herkese teşekkürler. Aklımdan geçmezdi memlekette böyle olacağı ........
deka

deka

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedPaz 26 Tem. - 22:07

Arkadaşlar ben de bilgisayar ve net'ten uzak olduğum için bu aralar fırsat buldukça bulduğum yerden veya internet cafelerden girmeye çalışıyorum. Bu nedenle foruma fazla giremeyip fırsat buldukça takip etmeye çalışıyorum. :gule gule:
ooomegaa

ooomegaa

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedPtsi 27 Tem. - 14:18

Arkadaşlar, saat'e ilgi duyanlar; sizlerin saatler üzerine, muhabbetlerinizi
ilgi ile okuyorum, hepinizin yüreğine sağlık. Ben de, saat ile ilgilenen, mekanik deyince; saygı duyan bir insanım.

Sizlerden ricam; saati anlatan (Gizli Yüz, Akrebin Yolculuğu gibi) filmler
veya kitaplar (Saatleri Ayarlama Enstitüsü) var ise önerir misiniz?
bizantolog

bizantolog

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedPtsi 27 Tem. - 21:16

Söylediğin filmler saatlerle değil de daha çok zaman mevhumuyla ilgili. Saatleri Ayarlama Enstitüsü de bir toplum eleştirisi aslında ve mükemmel bir kitaptır, dosta düşmana tavsiye olunur.

Bu tür kitapları okumanın saatler üzerinde düşünmeye çok yardımcı olduğuna inanıyorum. Çünkü en başta ZAMAN kavramı üzerinde yoğunlaşmanızı, dolayısıyla da kolunuzdaki saate daha farklı bakmanızı sağlıyorlar.

Zaten yeterince okuduğunuz zaman saatlerin zamanı göstermediğini insanı gösterdiğini anlayacaksınız.

Tadımlık bir yazı öneriyorum:

Bir İlk Saat, La Fontaine ve Üç Kurşun Kalem
http://www.mekaniksaat.com
asiruh2009

asiruh2009

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedSalı 28 Tem. - 6:12

Saatler zamanı insanın elinde tutmak için yaptığı, o gücü elde etme isteğini tatmin etmeye çalıştığı araçlar.....
deka

deka

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedSalı 1 Eyl. - 1:48

Very Happy :lol!: :alay: alkisalkis vs. arkadaşlar bu smileleri daha zenginleştirmemiz mümkün mü,mesela DH deki sırıtan adama hastayım ben o ve onun gibi güzel bir kaç şey daha eklesek diyorum,ne dersiniz? :hehehe:
watcher
Admin
watcher

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedSalı 1 Eyl. - 1:56

ekliyorum bikac tane yeni
deka

deka

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedSalı 1 Eyl. - 1:57

bekliyorum,ama DH deki sırıtan adam mutlaka olsun,bende onun hastasıyım. :hehehe:
deka

deka

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedSalı 1 Eyl. - 2:00

birde Rolling Eyes bunun gibi birşeyi anlayıpda anlamamzlığa vuran,saf ifadesinin daha güzel ve vurgulusu olacak,mümkünse birde ondan reca...
deka

deka

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedSalı 1 Eyl. - 2:02

:kehkeh: bu değilde pişmiş kelle gibi sırıtıp 32 dişini gösteren birde onun yeşil taç takmış versiyonu varya.ama buda iyi olmuş,eline sağlık. :hehehe: :isvicrelim: hani bunların sadesi gibi,bunlara benzeyen.
deka

deka

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedSalı 1 Eyl. - 2:09

:humeur1: buda güzelmiş :bravo2:
watcher
Admin
watcher

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedSalı 1 Eyl. - 2:17

simdi nasil oldu, o vatandasi da angaje ettik :sirtarma:
deka

deka

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedSalı 1 Eyl. - 2:19

süpersin vatandaşa çok sevindim,ama benim dediğim bunun sarışını tac ı olmayanı,bunun yanında oda çok yakışır hani. :sirtarma:
deka

deka

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedSalı 1 Eyl. - 2:28

:siritiyom: süpersin ya, eline koluna sağlık,bu konuda çok iyi ve zengin olduk. :gule gule:
deka

deka

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedSalı 1 Eyl. - 2:29

süper,idolüm benim. :siritiyom:, :ok3:

En son deka tarafından Salı 1 Eyl. - 2:31 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedSalı 1 Eyl. - 2:30

:humeur2:
deka

deka

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedSalı 1 Eyl. - 2:47

ben (:alay:)bunu tercih ederim. :siritiyom:
bravoecho

bravoecho

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedÇarş. 2 Eyl. - 9:09

Sayın watcher şahsen rica ediyorum, şu DH'deki tüm smiley'leri foruma ithal edelim :lol!:
watcher
Admin
watcher

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedÇarş. 2 Eyl. - 9:14

zaten galiba hepsini ithal ettik, eger unuttugumuz kaldiysa hangisiymis soyleyin angaje edelim :sirtarma:
deka

deka

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedCuma 4 Eyl. - 7:44

arkadaşlar size (özellikle evli arkadaşlara veya bu işlerden anlayan bekarlarda olur)bir konuda danışmak istiyorum,konumuz ütü (ütülemek değil ütü denilen alet),şöyleki ben hanıma hem ütü dayandıramıyorum :siritiyom:,hemde beğendiremiyorum,şu anki ütü kaçıncı bende unuttum,ütülerde özellikle kırışıklık açma konusunda sıkıntı oluyormuş, bu nedenle en son çare olarak buhar kazanlı ütü almaya karar verdim,ancak bu ütüler hakkında olumlu-olumsuz hiçbir bilgim yok,bu ütüler hakkında bilgi sahibi arkadaşlar görüşlerini yazabilirler mi?teşekkürler. :hehehe:
NOT;sorum marka bazından ziyade sistem bazında,(normal buharlı ütülerde,ya taban gidiyor,ya su kaçırmaya başlıyor,yada belli zaman sonra tıkanma nedeniyle yeterli buhar gelmiyor vs.) cevapları bu yönde alayım. study
watcher
Admin
watcher

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedCuma 4 Eyl. - 8:45

Sana utulerden sorun yasamaman icin onemli bisey soyliycem, bunu uygulamazsan hangi utu olursa olsun ayni sorunu yasarsin, ben dorduncu evlilkte artik bu sorunu yasamiyorum, 3.5 yildir evliyim ve hanimin getirdigi ceyiz utuyu halen kullaniyoruz.

Ozellikle su var, bi kere hanim utuyu ceyiz olarak kendisi getirecek muhaha
Yoksa kiymet vermiyor,
sonra
utuye kirecten arindirilmis su koyacaksin, arindirma kaplari satilir genelde, iste suyu once bu kaplardan gecirip oyle utuye koyacaksin.

Simdi neden hanimin ceyizi diye soracak olursan, o utuyu bozmamak icin bu islemi herzaman yapar yoksa aralarda unuttum muhabbeti olur :hehehe:
deka

deka

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedCuma 4 Eyl. - 9:00

valla önerin güzelde bizim hanım yeni değil,çeyiz muhabbeti yapamayız :siritiyom: bu bir,ikincisi arındırılmış suyu anlıyorum da arındırma kapları neyse ilk kez duydum,çünkü bu konuya yabancıyım :kehkeh: nereden bulacaz buralarda varmıdır ki,amaa laf ebeliğine geldi konu dağıldı,çeyiz işi olmayacağına göre,ben sistemi sormuştum,yani buhar kazanlı ütüleri bana anlatın,diğer konuları (distile su muhabbetini) ben zaten biliyorum ancak dediğin gibi uygulama hataları var,bunuda önleyemiyeceğimiz için ben çareyi kazanlı ütülerde görüyorum,sadece deneyimlerinize ihtiyacım var. :alay:
watcher
Admin
watcher

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedCuma 4 Eyl. - 9:06

Walla benim deneyimimden bahsedersem yenge seni en iyi durumda buradan mahrum eder,
daha dogrusu bahsedeyim de sen uygulama, ben hep sorun ciktiginda utu yerine hanimi degistirdim :alay:
deka

deka

Havadan sudan Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan Icon_minipostedCuma 4 Eyl. - 9:15

"çeyiz işi olmıyacağına göre" derken bende onu demek istemiştim :hehehe:

Havadan sudan
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» sudan ucuz TİSSOT 400 tl . tissot quadrado