Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Havadan sudan

+17
certus
ahogözlerim
solestar
aaltindeger
egunns
ertay
bravoecho
bizantolog
ooomegaa
asiruh2009
Azizim
tumer1903
watcher
MortingenStrasse
peugeot206wrc
merm
deka
21 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
deka

deka

Havadan sudan - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 4 Eyl. - 9:22

neyse konu mutadın dışına çıkıyor,bu işden ben mi yoksa hanım mı zararlı çıkacak bilmiyorum,en iyisi konuyu sonlandırıp ben bir buhar kazanlı ütüde şansımı deneyeyim. :siritiyom:
ooomegaa

ooomegaa

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 4 Eyl. - 11:02

abi bana 3-5 gün tanı sana gerekli tüm bilğileri bulayım, (son ütücü) arkadaşlardan
öğreneyim, ayrıca buharlı kazanda ısrar edersen, onunda kaliteli ve ucuz olanı
ist. çağlayan semtinde imalatcıları varmış (garantili) ben ilğilenirim.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 4 Eyl. - 19:46

teşekkürler,hanım erken davranmazsa benden sana 3-5 gün değil 1 hafta müsaade,bekliyorum.(buhar kazanlı derken kendiliğinden buharlı değilde kazanı ayrı olanlardan)
ooomegaa

ooomegaa

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 4 Eyl. - 23:22

ilk gelen bilğiler;
1 adet el ütüsü: 80.tl
1 adet buharlı kazan(3-5litrelik):320.tl
1 adet ütü masası(paskara) ısıtma soğutmalı:250.tl
malzemeler tamamen profesyonel ve 2yıl garantili, paskarayı istersen almaya bilirsin,
normal düz ütü masası da olur fakat aradaki fark; paskara üzerinde ütü yaparken, sistem
ütüden çıkan buharı vakkumluyor(emiyor) ve ütülenen malzemeyi(gömlek vs.) soğutuyor
şimdilik bu kadar ögrendim, fiyatların iskontosu vardır herhalde..
deka

deka

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 4 Eyl. - 23:52

bilgiler için teşekkürler,ama sanki bunlar biraz profosyonel gibi,yinede bir değerlendireyim. alkisalkis
ertay

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 7:44

bendede ayni sorun vardi,
Silter marka bir utu aldim, yaklasik 3 litre su aliyor ve 4-5 saat non stop calisabiliyorsun..
ben cok memnunum, tek sorunum paskara yerine normal utu masasinda utuledigim icin,
soguma problem oluyor, ama yinede cok guzel..
bu tur utuleri konfeksiyonlar icin makina ekipmanlari satan yerlere bakmalisin,
sayet istanbulda isen, merter e bak istersen..
deka

deka

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 5 Eyl. - 9:23

işte sorun orada, istanbul da değilim.
ooomegaa

ooomegaa

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 10:45

abi merter, zeytinburnu daha çok tekstilde imalat ve toptan satış üzerine imiş,
demirbaş malzemeler(makine,ütü vs.) ise unkapanı ve çağlayanda varimiş, kazanın 120tl
(çinmalı) olanıda var ama garantisi yok. paskara ve ütü fiyatları aynı,
arkadaşların dediğine göre normal bir ütünün zamanla kirlenen altını, ütü sıcak iken mum sürüp gazetekağıdına ütüler gibi sürtmek şartı ile ütünün altı temizlene biliyormuş affraid .
püf noktası; birkaç kat olan gazete sayfasını masanın köşesine yatırıp, ütünün ısısı en yüksek derecede iken mumu sürüp uygulamak. scratch
deka

deka

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 8 Eyl. - 11:22

teşekkürler,bu bilgi iyiymiş,birde bunu uygulayalım o zaman.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 10 Eyl. - 16:44

yanlız DH saatler patladı gibi..artık bakmak bile içimden gelmiyor Smile
deka

deka

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 17 Eyl. - 20:23

arkadaşlar bende bayram nedeniyle bugünden itibaren şimdilik "off" durumunda olacağım,şimdiden herkesin ramazan bayramını aileleri ile birlikte kutlarım.fırsat buldukça ara ara foruma girebilirim belki,herkese iyi bayramlar, :gule gule:
aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 17 Eyl. - 20:32

bende sizin ve tüm forumun RAMAZAN bayramını kutlarım..

Bide şeker bayramı demiyorlarmı tüylerim diken diken oluyor.. affraid
solestar

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 17 Eyl. - 20:40

Ben de herkesin bayramını kutlarım Smile
ahogözlerim

ahogözlerim

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 18 Eyl. - 1:29

Tüm forumun RAMAZAN bayramını kutlarım.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 18 Eyl. - 20:19

Tum forum uyelerimizin ramazan bayramini kutluyor hepinize mutluluklar ve iyi saatler diliyorum :gule gule:
http://www.turksaatforumu.com
certus

certus

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 18 Eyl. - 20:43

Herkese hayırlı bayramlar dilerim :gule gule:
ertay

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 19 Eyl. - 0:32

Tüm arkadaslarin bayramini kutlarim..
teng

teng

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 19 Eyl. - 8:54

Ben de tüm arkadaşlarımızn bayramını kutluyor, iyilikler diliyorum.
bumblebee

bumblebee

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 20 Eyl. - 1:24

Bayramınız kutlu olsun arkadaşlar... Büyüklerimin ellerinden küçüklerimin gözlerinden öpüyorum...
ahogözlerim

ahogözlerim

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 20 Eyl. - 1:38

Herkese iyi bayramlar diliyorum.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 24 Eyl. - 4:28

arkadaşlar,daimi ve değerli üyelerimizden aktif olan bazılarından bu aralar haber ve mesaj yok,bilgisi olan var mı?,inşallah önemli bir konuları yoktur,acaba yaz rehaveti olabilir mi?
deka

deka

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 3 Ekim - 22:37

arkadaşlar,bugünden itibaren 15-20 gün işim gereği aktif olamıyabilirim,fırsat buldukça foruma girmeye çalışacağım. :gule gule:
certus

certus

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 8 Ekim - 18:59

forum bir kaç gündür eski canlılığını yitirmiş gibi görünüyor .... toparlanın beyler, parmaklar iş başına :hehehe:
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 12 Ekim - 22:30

arkadaşlar..bunu fazla konu başlıklarına bakmadan buraya yazıyım dedim....benim kafamı kurcalayan bir nokta var....atıyorum ak merkezdeki kirası 15 bin dolar olan yerdede saat liste fiyatı aynı eminönünde 3000 bin tl olan yerdede liste aynı....bu dengemi..veya dengesizlikmi...yani akmerkezdeki adam liste fiyatından çok da fazla indirim yapamazmı demek oluyor
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 12 Ekim - 22:48

Aslinda fiyatlar bir liste ile belirleniyor, bunu zaten hepimiz biliyoruz, ama sira indirim yapmaya gelince, hepsi ayni indirimi yapamaz bence,

Zaten indirim, onemli markalarda pek te imalatci firma tarafindan istenmeyen bisey, mesela patek kendi satis acentelerinden birtanesinin yan piyasaya veya cok indirimli satisa bir malini koymasi durumunda acenteligi iptal ediyor, hem de tum krize ragmen.

Bunun disinda da bisuru baska etkenler de vardir, mesela satis yerinin prestiji sayesinde indirim isteyen musterinin pek olmamasi, satis volumleri, aradaki satis eksikliginin diger urunlerle tamamlanmasi vs vs.

Yani son satis fiyatini veya indirimi belirleyen oge sadece kira degerinden gecmiyor.

Yine de yuksek kira odeyen bir yerin az kira odeyen bir saticiyla ayni indirim uygulamasi biraz zor gorunuyor tabi yine de yukarida saydigim etkenler de onemli.

Eminonundeki satici eger hic indirim yapmadan rahat satabiliyorsa, ve diger satici ise malini satamamis ise belki de dedigimizin tam tersi olabilir ve yuksek kira veren satici daha fazla indirim yapar.

Butun mesele arz ve talep meselesi.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 13 Ekim - 8:31

hmm...bazende böyle lüx yerler 2 ayda 1 patek vb satıp durumu kurtarıyorlardır diyorum
ooomegaa

ooomegaa

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 22 Ocak - 11:46

merm demiş ki:
Toplam 3 kullanıcı online :: 3 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir
Sitede bugüne kadar en çok 10 kişi Perş. Tem. 16, 2009 8:15 pm tarihinde online oldu.

yeni rekorumuz da geldi
clown şimdi affraid
ooomegaa

ooomegaa

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 29 Mart - 6:20

Havadan sudan - Sayfa 2 C:\Documents and Settings\user1\Desktop\PIC_0014
Burasıda hava ile suyun birleştiği yer Very Happy benim evin balkonundan Fethiye by
deka

deka

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 29 Mart - 10:37

Fotoyu göremiyoruz. Rolling Eyes
ooomegaa

ooomegaa

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 29 Mart - 22:25

[img]URL=https://2img.net/r/ihimizer/i/hvasu.jpg/]Havadan sudan - Sayfa 2 Hvasu[/URL][/img]
deka

deka

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 29 Mart - 22:52

Harika. ok1
ertay

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 30 Mart - 3:24

Cok güzel. burasi Kargi'mi?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 30 Mart - 3:27

Gunesli havayi gosteren resimlerden nefret ediyorum, gunesli evde oturanlara gicik oluyorum
ve deeeeee
bulutlu havada yasamak zorunda olmaktan nefret ediyoruuummm
aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 30 Mart - 19:36

watcher demiş ki:
Gunesli havayi gosteren resimlerden nefret ediyorum, gunesli evde oturanlara gicik oluyorum
ve deeeeee

Bende bir antepli olarak 16 senedir trabzonda yaşıyorum, ilk 6 yıl sürekli kapalı, bulutlu, yağışlı havalarda depresyona giriyordum.. ama şimdi yazları antebe gittiğimde günlerce masmavi gök yüzünü ve hiç bulut olmamasını, sürpriz yağmurların başlamamasını görmek beni bunalıma sürüklüyor:)Smile özellikle nisan ayında çiseleyen yağmurun altında dolaşmak şimdi ilaç gibi geliyor.. Very Happy
deka

deka

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 30 Mart - 20:35

Demekki hepsini en dengeli ben yaşıyormuşum. fumeur
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 30 Mart - 20:49

aaltindeger demiş ki:
watcher demiş ki:
ve deeeeee

Bende bir antepli olarak 16 senedir trabzonda yaşıyorum, ilk 6 yıl sürekli kapalı, bulutlu, yağışlı havalarda depresyona giriyordum.. ama şimdi yazları antebe gittiğimde günlerce masmavi gök yüzünü ve hiç bulut olmamasını, sürpriz yağmurların başlamamasını görmek beni bunalıma sürüklüyor:)Smile özellikle nisan ayında çiseleyen yağmurun altında dolaşmak şimdi ilaç gibi geliyor.. Very Happy

Ciseleyen yagmur?
Bayilirim, arkasindan gunesin dogacagini, topragin kokacagini bilerek yagmur altinda dolasmak keyfini hicbirseye degismem.
Amaaa
eger bulutlar tepenizin hemen ustunde ise, elinizi uzatsaniz buluta girerse, ve de bu buluttan surekli hain ve soguk damlalar surekli dusuyorsa her yer gri ise, insanlar gri, agaclar gri, giysiler gri, bakislar gri, yuzler gri ise,
O zaman ulkemi ozlerim....
Bosuna eski galya'lilar gokyuzunun tepelerine dusmesinden korkmamislar, gok her an tepenize dusecek gibi duruyor buralarda.

Peki renkler?
Hic farkettiniz mi? Yesil'in ve diger tum renklerin gunesli bir havadaki canliligi ve rengarenk durusu ile gunessiz bir havadaki griligini?
ooomegaa

ooomegaa

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 30 Mart - 21:40

Burası çarşı merkezi, Likya kralı AMİNTAS'ın mezarının yan tarafı, tam karşıda görünen ada Şovalye adası, arkasında Yanıklar denen mevki var. (sol taraf aşıklar tepesi)
Meteabi bugün nefretlerin üzerinde blublu
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 30 Mart - 22:28

Yok ya ben asla nefret edemem bu duyguyu bilmem, ama hafiften depresyon diyelim geek
ooomegaa

ooomegaa

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 30 Mart - 22:57

52 yaşın verdiği sendrom mu acaba? diable
aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 31 Mart - 0:14

"eger bulutlar tepenizin hemen ustunde ise, elinizi uzatsaniz buluta girerse, ve de bu buluttan surekli hain ve soguk damlalar surekli dusuyorsa her yer gri ise, insanlar gri, agaclar gri, giysiler gri, bakislar gri, yuzler gri ise, "

yav admin sen her gün biraz daha şairene yazmaya başladın Smile hain ve soğuk damlalarrrr.. güzelmiş.. biere
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 31 Mart - 0:56

Ben her zaman sairdim ama sizler gormek istemezsiniz diye dusundum, siz isteyin daha benden neler cikar Sleep
aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 31 Mart - 1:03

görmek isteriz tabiii..isterük... Very Happy
MortingenStrasse

MortingenStrasse

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 8 Nis. - 11:00

cumartesi vizelerim bitiyor ohh Smile
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 8 Nis. - 20:26

Haydi hayirli olsun, forumda kendini epey ozlettin
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 23 Mayıs - 13:08

watcher demiş ki:
Ben her zaman sairdim ama sizler gormek istemezsiniz diye dusundum, siz isteyin daha benden neler cikar Sleep

isterüz Smile

Mortingen, dostum, şimdi de finallerin var galiba? başarılar dilerim. iskelet saatler yönünden forum fakir kaldı sen yokken. Smile
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Havadan sudan   Havadan sudan - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 28 Eyl. - 20:20

[alıntı: deka]
arkadaşlar size (özellikle evli arkadaşlara veya bu işlerden anlayan bekarlarda olur)bir konuda danışmak istiyorum,konumuz ütü (ütülemek değil ütü denilen alet),şöyleki ben hanıma hem ütü dayandıramıyorum :siritiyom:,hemde beğendiremiyorum,şu anki ütü kaçıncı bende unuttum,ütülerde özellikle kırışıklık açma konusunda sıkıntı oluyormuş, bu nedenle en son çare olarak buhar kazanlı ütü almaya karar verdim,ancak bu ütüler hakkında olumlu-olumsuz hiçbir bilgim yok,bu ütüler hakkında bilgi sahibi arkadaşlar görüşlerini yazabilirler mi?teşekkürler. :hehehe:
NOT;sorum marka bazından ziyade sistem bazında,(normal buharlı ütülerde,ya taban gidiyor,ya su kaçırmaya başlıyor,yada belli zaman sonra tıkanma nedeniyle yeterli buhar gelmiyor vs.) cevapları bu yönde alayım. study

buhar kazanlı ütü iyi seçim Philips ve Arçelik diğer markalar gibi Çin'de fabrika açtı artık çok iyi ürün yok... çok pahalı modellerden kaçının... köle şartlarında çalıştırılan Çin'li işçiler ürün fiyatlarını birazda olsa düşmesine sebeb oldu... Arçelik al kullanım kılavuzu basit sade kullanımı anlatmak zorunda kalmazsın...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com

Havadan sudan
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» sudan ucuz TİSSOT 400 tl . tissot quadrado