Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Forum saatinin makinesi

+5
steppenwolf
tourby
watcher
teng
propmatic
9 posters
YazarMesaj
propmatic

propmatic

Forum saatinin makinesi Empty
MesajKonu: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedC.tesi 6 Şub. - 22:18

mekanik 3/4 plate 16 1/2 lines

En son propmatic tarafından Paz 7 Şub. - 4:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedC.tesi 6 Şub. - 22:46

Alıştığımız 6498 lerden farklı duruyor. Bunları siz yapıyorsunuz demek. Eta adına yapıyorsunuz değilmi ?
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedC.tesi 6 Şub. - 22:55

teng demiş ki:
Alıştığımız 6498 lerden farklı duruyor. Bunları siz yapıyorsunuz demek. Eta adına yapıyorsunuz değilmi ?
hayır, eta ile yakından, uzaktan alakamız yok. bizim kendi DP97/98 Kalibremiz üzerine çalışıyoruz. bunların çeşitli complicationleri var. otomatik, bigdate, triple calendar, moonphase, retrograde dakika, regulator vs vs modüllerimiz var.
bu bizim basecalibre imiz. en ucuz versiyonumuzda chatonlar ve swan neck yok ama angle parçalar, cotes de geneve ve perlage mevcut.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedC.tesi 6 Şub. - 23:28

Bildigim kadariyla bu makine 649x baz olarak aliyor, ana govedesi uzerine diger parcalar geliyor.
Bu makineyi martin braun saatlerde ve en ust duzeydekilerden birinde de dornbluth markasinda da goruyoruz.
Dornbluth en ust siradakini kullaniyor,
Chaton, taslarin yuvaya oturusu oluyor, bu ya direk oturmus ya da vida ile oturmus olabiliyor.
http://www.turksaatforumu.com
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedC.tesi 6 Şub. - 23:51

propmatic demiş ki:
teng demiş ki:
hayır, eta ile yakından, uzaktan alakamız yok. bizim kendi DP97/98 Kalibremiz üzerine çalışıyoruz. bunların çeşitli complicationleri var. otomatik, bigdate, triple calendar, moonphase, retrograde dakika, regulator vs vs modüllerimiz var.
bu bizim basecalibre imiz. en ucuz versiyonumuzda chatonlar ve swan neck yok ama angle parçalar, cotes de geneve ve perlage mevcut.
Buna ayrıca sevindim Eta kullanmaktan gına gelmişti.
Bu mekanizmaların günlük sapması nedir ?
tourby

tourby

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedPaz 7 Şub. - 0:21

makinalar güzel

ama niye "Novodiac" kullaniyorsunuz... ve "winding wheels" biraz degisik geldi bana... chin makinarlardan taniyorum.

kim yapiyor bu makinarlari? DEPA ve Kornagel?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedPaz 7 Şub. - 0:36

Dornbluth te cin kullaniyor o zaman?
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedPaz 7 Şub. - 1:36

tourby demiş ki:
makinalar güzel

ama niye "Novodiac" kullaniyorsunuz... ve "winding wheels" biraz degisik geldi bana... chin makinarlardan taniyorum.

kim yapiyor bu makinarlari? DEPA ve Kornagel?
çarklar tanıdık gelebilir. fotoya dikkat ettiysen numunelerde biz orjinal eta unitas makina kullandık. eğer eta çin parçası kullanıyorsa çindir ama eta nın tedarikçilerini tanıyorum. raederwerk komple almanyada üretiliyor. makina swiss made dir. seri üretimde incabloc standard dır. bu makinalarda novodiac vardı onları deiştirmedik.
tourby

tourby

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedPaz 7 Şub. - 2:18

@watcher... Dornblüth SWISS makina aliyor ve öbur seyleri (3/4 plate, winding wheels, ratchet, blued screws, gold chatons, swan neck, rose gold plating) kendi elinle yapiyor

@propmatic... bu makinalar güzel... 3/4 plate Almanyada zaaten yanliz 3 gisi yapar (Dornblüth, Benzinger, Kornagel)... demeki sizinkisini Kornagel/Glashütte yapmis? Makina belki SWISS ama "winding wheels" Swiss degil bence. Ben DEPA firmasini bilirim. Hem Swiss unitas makina kullaniyorlar hemde kendi makinalar var... kendi makinalar SWISS diyorlar... ama kim bilir?
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedPaz 7 Şub. - 2:39

tourby demiş ki:
@watcher... Dornblüth SWISS makina aliyor ve öbur seyleri (3/4 plate, winding wheels, ratchet, blued screws, gold chatons, swan neck, rose gold plating) kendi elinle yapiyor

@propmatic... bu makinalar güzel... 3/4 plate Almanyada zaaten yanliz 3 gisi yapar (Dornblüth, Benzinger, Kornagel)... demeki sizinkisini Kornagel/Glashütte yapmis? Makina belki SWISS ama "winding wheels" Swiss degil bence. Ben DEPA firmasini bilirim. Hem Swiss unitas makina kullaniyorlar hemde kendi makinalar var... kendi makinalar SWISS diyorlar... ama kim bilir?

DİYOSUNNNNNNNN Smile
steppenwolf

steppenwolf

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedÇarş. 12 Mayıs - 9:57

Kim ne makine yapıyormuş anlamadım.
Propmatic sizin Manifaktürünüz mi var ? Izmir'de mi ?
merih

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedPaz 23 Mayıs - 9:53

Yapılacak olan forum saatimizin makinesinin hack fonksiyonu var mı acaba ?
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedPerş. 27 Mayıs - 0:48

Kurmalı unitas bazlı olduğu için hack fonksiyonu olmaması gerekir.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedPerş. 27 Mayıs - 1:09

Bu hack fonksiyon, stop seconde mu demek?
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedPerş. 27 Mayıs - 2:05

evet
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedPerş. 27 Mayıs - 4:14

Unitas 6498'de stop seconde var mi ki?
Bizim makine de unitas 649x bazli olduguna gore varsa vardir yoksa yoktur ama ben gercekten bilmiyorum ama sanmiyorum, ogrenir cevaplarim.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedPerş. 27 Mayıs - 6:49

hack olayı tepeyi çekince saniyenin durması mı?? Buysa eğer
Unitas'larda benim bildiğim yok bu olay. Hatta bir ara demiştim kendi kendime "bunca yıllık makine adam biraz geliştirir şunu yaa" diye..
merih

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedPerş. 27 Mayıs - 7:22

Evet Sn. Vervito aynen dediğinizi kastettim. Yanlış bilmiyorsam, 18.000 gibi düşük vuruşlu makinelerde 'hack' özelliği olmuyor galiba.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedPerş. 27 Mayıs - 7:51

Ben şimdiye kadar kurmalı bir saatte stop second görmedim, varmı bilmiyorum
merih

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedPerş. 27 Mayıs - 8:39

Çok ender de olsa kurmalı saatler de 'stop second' olabiliyor. Örneğin 'Grand Seiko' kurmalıda olduğu gibi. Tabii bunlar belki ekstrem saatler.
certus

certus

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedPerş. 27 Mayıs - 9:43

Benim bildiğim el-primero'da bile hack özelliği yok
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedPerş. 27 Mayıs - 20:19

Omega 2892 bazli makinede var, hani su frankenomega var ya geek
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedCuma 28 Mayıs - 11:14

2892 kurmalı değilki, otomatik ?
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedCuma 28 Mayıs - 13:24

eta 2892 mi? scratch stop-watch var ki onda..
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedCuma 28 Mayıs - 21:02

teng demiş ki:
2892 kurmalı değilki, otomatik ?
evet otomatik ama kurulabiliyor da biere
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedCuma 28 Mayıs - 22:02

Question
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedCuma 28 Mayıs - 22:11

İsviçre otomatikler, genellikle ellede kurulmuyormu? diable
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedCuma 28 Mayıs - 22:25

Hepten dagildik kahkaha2
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedCuma 28 Mayıs - 22:27

Toparlanırız. by
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forum saatinin makinesi   Forum saatinin makinesi Icon_minipostedC.tesi 29 Mayıs - 0:02

watcher demiş ki:
Hepten dagildik kahkaha2

hahaha

Forum saatinin makinesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Saatimizin makinesi için anket
» Forumun saatinin kadranını çizelim
» Marie Antoniette’in Breguette saatinin hikâyesi
» Mekanik kol saatinin parçaları ve çalışma sistemi
» Zaman Makinesi: Saat ve Toplum