Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız

+11
aaltindeger
watcher
crazyhours
silver
ertay
deka
Azizim
borahan
profurio
Axiaziz
solestar
15 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
solestar

Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Empty
MesajKonu: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedC.tesi 13 Şub. - 3:02

Sevgili Axi, ödemelerle ilgili başlığı okudum, o başlık kilitli olduğu için buradan sorayım; Ödemeler bizler tarafından verdiğiniz Euro hesabına Euro olarak yapılacak. İnternet şubesini kullanarak mevcut TL hesaplarımızdan evimizden rahatça ödeme yapmamız mümkün olmayacak sanırım? Yoksa mevcut hesabımıza int. üzerinden Euro hesabı ekleyip, oraya Euro karşılığı TL aktararak havale/eft yapılabiliyor muydu? Az sonra kendim kontrol ederim ama başka arkadaşlar da bu konuyu merak ediyor olabilir.
Axiaziz

Axiaziz

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedC.tesi 13 Şub. - 3:28

Tabii ki interaktif yollardan hesaba euro aktarabilirsiniz ama aynı bankayı kullanmanız gerek.

Çünkü döviz eftsi olmaz.
solestar

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedC.tesi 13 Şub. - 3:37

Döviz eft'si olmadığını bilmiyordum, bilgi için teşekkürler.
profurio

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedC.tesi 13 Şub. - 4:33

Şimdi benim garanti bankasıyla alakam yok, gidip sizin hesaba para yatırmak istediğimde garanti bankası bana masraf çıkarmaz mı? büyük ihtimal çıkarır en az 20-30 tl havale ücreti isterler. bu masraftan kurtulmak için (ki bir seferlik değil bu birkaç taksit gibi ödeyeceğimiz için) iş bankası (benim açımdan en iyisi Smile) veya paypal hesabınız varsa benim gibi garanti ile çalışmayanlar için çok iyi olur. en azından havale masrafımız olmaz. biliyorum tek hesapta toplansa daha iyi ama. bir fikir olarak belirtmek istedim.
Axiaziz

Axiaziz

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedC.tesi 13 Şub. - 5:04

profurio demiş ki:
Şimdi benim garanti bankasıyla alakam yok, gidip sizin hesaba para yatırmak istediğimde garanti bankası bana masraf çıkarmaz mı? büyük ihtimal çıkarır en az 20-30 tl havale ücreti isterler. bu masraftan kurtulmak için (ki bir seferlik değil bu birkaç taksit gibi ödeyeceğimiz için) iş bankası (benim açımdan en iyisi Smile) veya paypal hesabınız varsa benim gibi garanti ile çalışmayanlar için çok iyi olur. en azından havale masrafımız olmaz. biliyorum tek hesapta toplansa daha iyi ama. bir fikir olarak belirtmek istedim.

Öncelikle şune belirtelim, bir kaç değil, iki kere işlem yapacağız.
Bahsettiğiniz konu benimde aklıma geldi ve aslında haklısınız. Ama yapacak da pek bir şeyimiz yok.
Zira hangi bankayı seçersek seçelim, diğer bankalarla çalışan arkadaşlarımız açısından durum aynı.

Araya başka bir hesap sokmak veya paypal hesabı kullanmak gibi ihtimaller teorik olarak mümkün olsa da, pratikte sakınca doğurabilecek ihtimaller arzedebilir.
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedC.tesi 13 Şub. - 7:21

axi.. mailler ulaşınca OK döner misin? ulaşıp ulaşmadığına emin olalım Wink
http://www.boraeresici.com
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedC.tesi 13 Şub. - 8:17

Direkt bankamatikten havale oluyor mu? scratch
Axiaziz

Axiaziz

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedC.tesi 13 Şub. - 8:23

Maillere tabii ki cevap yazarım.

-----------------------------------

@Azizim bankamatikten havale olmaz, çünkü hesabımız bir euro hesabı ve euro yatacak.

(An itibariyle ne maillere ne buraya cevap yazamayacağım, malum c.tesi akşamı, dışarı çıkıyorum...)
deka

deka

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedC.tesi 13 Şub. - 10:24

Axiaziz demiş ki:
profurio demiş ki:

Öncelikle şune belirtelim, bir kaç değil, iki kere işlem yapacağız.
Bahsettiğiniz konu benimde aklıma geldi ve aslında haklısınız. Ama yapacak da pek bir şeyimiz yok.
Zira hangi bankayı seçersek seçelim, diğer bankalarla çalışan arkadaşlarımız açısından durum aynı.

Araya başka bir hesap sokmak veya paypal hesabı kullanmak gibi ihtimaller teorik olarak mümkün olsa da, pratikte sakınca doğurabilecek ihtimaller arzedebilir.

Anlaşıldığına göre hesabın euro hesabı olması ve bununla ilgili mevcut sistem bazı sıkıntılara neden oluyor, bende İş Bankası ile çalıştığım için bana da ters gelecek bir durum söz konusu, ayrıca önümüzdeki haftanın maaş haftası olması nedeniyle bankalardaki kalabalık ve yoğunlukda cabası, bir bankacı olarak buna başka bir çözüm üretmeniz mümkün mü?
ertay

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedC.tesi 13 Şub. - 11:23

Deniz abi,
icimizden biri kurye olsun, paralari o gotursun Ankara'ya. Very Happy
deka

deka

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedC.tesi 13 Şub. - 11:33

En iyisi öyle yapalım,kurye kim olacak,ben hemen ödeme yapayım. fumeur
ertay

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedC.tesi 13 Şub. - 12:01

mesela sen.. cunku senden saglam kurye bulamayiz. fumeur
deka

deka

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedC.tesi 13 Şub. - 12:06

Bende kurye arıyorum yaw, yoksa talip olurdum. diable
deka

deka

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedC.tesi 13 Şub. - 20:57

Axi gelemedi galiba. fumeur
Axiaziz

Axiaziz

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedC.tesi 13 Şub. - 23:21

deka demiş ki:
Axi gelemedi galiba. fumeur

Ancak uyandım 8)

Şimdi arkadaşlar bazı sıkıntılar var farkındayım, daha önce de farkındaydım ama yapacak fazla bir şeyimiz yok.

Önerebileceğim şey şu olabilir; hem başka bankalarla hem de garanti bankasıyla çalışan arkadaşlar/arkadaşlarınız varsa onlar vasıtasıyla işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Yalnız takdir edersiniz ki, ben bu konuda yardımcı olamam.
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedPaz 14 Şub. - 7:10

ben bu ınternet ortmamında dovız transferınden bısey anlamadım transfer ıcın 30TL mı alınır yuh...
solestar

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedPaz 14 Şub. - 7:23

borahan demiş ki:
ben bu ınternet ortmamında dovız transferınden bısey anlamadım transfer ıcın 30TL mı alınır yuh...

Transfer yaptınız ve 30TL mi alındı?
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedPaz 14 Şub. - 7:26

transfer ucretı alınacaktır yazıyordu merak ettım garantının sıtesınde 30 TL alınır ı gorunce transfer yapmayı bıraktım Smile
farklı bır sekılde transfer yapaılırmıyıze bakacagım bankadan fılan...
solestar

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedPaz 14 Şub. - 7:34

50 saat için 40 farklı kişinin 2 kez para yatırdığını düşünsek:
40x2x30 = 2400TL. Ne güzel! , üstelik internetten transfer yapılıyor, ne kadar masraf ve iş yoğunluğuna sebep oluyor ki bu kadar para kesiliyor bilmiyorum.

Bu 2400TL'ye 3 saat daha eder ya Smile
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedPaz 14 Şub. - 7:46

valla bankacı arkadaslar daha ıyı bılır ne dıyım belkı daha pratık bır yolu vardır ben atlamısımdır.
Axiaziz

Axiaziz

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedPaz 14 Şub. - 7:48

Maalesef bu konuda haklısınız.

Bankalarda bir hesabı masraf alınmayan hesap haline getirmek için, bu hesabın uzun süreli ticari bir hesap olması gerekiyor.
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedPaz 14 Şub. - 7:55

o zaman bır cozum bulmamız lazım 3 kez para yatırsak + 100 TL vermıs olacagız?
solestar

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedPaz 14 Şub. - 8:34

Sayın Borahan, ödeme 2 parça halinde yapılacak; bu ay sonuna kadar 70 Euro; kalanı da muhtemelen Temmuz ayında.
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedPaz 14 Şub. - 8:57

misal vermıstım Wink o zaman 60 TL eder :P
silver

silver

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedPaz 14 Şub. - 8:59

Axi arkadaşımızın beni kovalama ihimalini göz önüne alarak bir öneri yapmak istiyorum Smile

eğer dendiği gibi 20-30 lira masraf çıkacaksa, şöyle yapılabilir;

euro satış 2.061 yani 70 euro yani 145 lira gibi, direk euro yatırmak istemeyenler yuvarlak 150 yatırır arkadaşımızın tl hesabına internet üzerinden, oda euro alır öyle yatırır, bu arada axi arkadaşımızın kendi ödemesi aradan çıkar bu 5 liralarla...

not: bu sadece bir öneridir Very Happy
Axiaziz

Axiaziz

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedPaz 14 Şub. - 9:39

silver demiş ki:
Axi arkadaşımızın beni kovalama ihimalini göz önüne alarak bir öneri yapmak istiyorum Smile

euro satış 2.061 yani 70 euro yani 145 lira gibi, direk euro yatırmak istemeyenler yuvarlak 150 yatırır arkadaşımızın tl hesabına internet üzerinden, oda euro alır öyle yatırır, bu arada axi arkadaşımızın kendi ödemesi aradan çıkar bu 5 liralarla...

not: bu sadece bir öneridir Very Happy

Very Happy

Şimdi öneri gayet güzel gibi görünmekle birlikte, sizin de belirttiğiniz bir sorun var; kur değişiklikleri.
Bu daha önce benim aklıma geldi ama ben buna pek yanaşmak istemediğimi söyledim.

Kur 2.06 şu an, yarın ne olacağını nasıl bileceğiz. Yoksa benim açımdan sorun yok, eğer böyle bir talep varsa,
ben şu an bile TL hesabı açarım. Ama tekrar söylüyorum; ben pek sıcak bakmıyorum.

Siz bir art niyet taşımadan söylüyorsunuz farkındayım ama başkalarının aynı niyetlerle söyeyemeyebileceği;
"benim ödememin aradan çıkması" gibi cümleler beni gerer.

Sonrası malumunuz...
solestar

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedPaz 14 Şub. - 9:59

Bence Axi şu anda zaten bir sorumluluk almış durumda, üstelik hassas bir konu olan para konusunda. Onun için Axi'yi zorda bırakabilecek hiçbir çözüm yolunu kendisine ben dahil teklif etmeyelim.

Ekstradan 50 - 100 TL para transferi masrafı çıksa da sonuçta sahip olacağımız güzel ve anlamlı saati düşünüp teselli bulabiliriz Smile

Borahan'ın önerisi üzerine aklıma şöyle bir fikir de geldi: Garanti'de döviz hesabı ve yeterli euro'su olan arkadaşlar hesabına istediği TL miktarını aynı gün içinde yatıran 5-6 kişinin ücretini bir kerede transfer ederek 5-6 yerine 1 transfer ücreti ödenmiş olur. Başka yapacak birşey yok.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedPaz 14 Şub. - 11:04

Bu kişiyi nereden bulacağız,aslında silverin önerisi gayet mantıklı benimde aklımdan geçmişti ama söyleyememiştim, bilemiyorum, axi de haklı. Rolling Eyes

En son deka tarafından Paz 14 Şub. - 22:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
deka

deka

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedPaz 14 Şub. - 22:33

Bir gelişme veya farklı öneri var mı?, yoksa birkaç güne kadar bankaların yoğunluğu geçince bahse konu extra masrafı sineye çekip yatırmamız gerekiyor.
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 1:50

ben ticaret yapan arkadaşların hesabından yatırmayı düşünüyorum konuştum olabilir dediler yoğunluk azalsın olursa bildireceğim burda.2000 euro luk saati bu fiyata kaptıysak bu işi de ucuza halledebiliriz kanaatindeyim düşünelim kasalım biraz çocukluğumuza inmeye çalışalım .......mutlaka bir yolu vardır.. fumeur
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 1:52

bu arada o 30 tl isteyen ticari zihniyeti müsaadenizle tarayacağım mitralyozum ile dost kuvvetler kafanızı eğin :twisted:
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 1:57

crazyhours demiş ki:
bu arada o 30 tl isteyen ticari zihniyeti müsaadenizle tarayacağım mitralyozum ile dost kuvvetler kafanızı eğin :twisted:

Sevgili crazy cok guldurdun beni Very Happy
http://www.turksaatforumu.com
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 2:02

ama hakediyorlar abi hatta pilot olsaydım düşün artık neler yapardım Smile))) saatimiz gelince pilotum diyeceğim soranlara bakın saatim de pilot saati zaten Smile)
deka

deka

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 3:12

Hani rakam büyük olsa veya bir kere verip kurtulsak neyse fumeur ,bu işin birde 2. si var. diable
Axiaziz

Axiaziz

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 8:40

Ödemeleri yaparken eğer mümkünse açıklama bölümüne, isminizi hatta nick'lerinizi eklerseniz çok iyi olur.

Olmazsa da dert değil ama olması daha iyi...
aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 23:02

[quote="Axiaziz"][quote="silver"]Axi arkadaşımızın beni kovalama ihimalini göz önüne alarak bir öneri yapmak istiyorum :)

not: bu sadece bir öneridir :D[/quote]

:D

Şimdi öneri gayet güzel gibi görünmekle birlikte, sizin de belirttiğiniz bir sorun var; kur değişiklikleri.
Bu daha önce benim aklıma geldi ama ben buna pek yanaşmak istemediğimi söyledim.

[b]Kur 2.06 şu an, yarın ne olacağını nasıl bileceğiz. Yoksa benim açımdan sorun yok, eğer böyle bir talep varsa,
ben şu an bile TL hesabı açarım. Ama tekrar söylüyorum; ben pek sıcak bakmıyorum.[/b]
Siz bir art niyet taşımadan söylüyorsunuz farkındayım ama başkalarının aynı niyetlerle söyeyemeyebileceği;
"benim ödememin aradan çıkması" gibi cümleler beni gerer.

Sonrası malumunuz...[/quote]

Bu konuda Onursal kardeşimizden bir ricamız olabilirmi acaba?
Şöyleki; Onursal beyin açacağı bir tl hesabına onun belirlediği bir gün ve zaman aralığında ( örneğin 25.02.2010 saat 10-12 arası) o günkü kurdan 70 erodan az olmayacak şekilde tlyi havale/eft yapsak. onursal kardeşimizde süre dolumu itibariyle hepsini eroya çevirse kur riski sıfırlanmış olur ( olaki ani bir hareketle kurdan zarar doğarsa bile bu farkı seve seve karşılayacağımız heralde bilinir:) ) ve bizlerde bankalara bedava 30 tl kazandırmaktan( vede kendimiz kaybetmekten) kurtuluruz..
mümkünmüdür????
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 23:48

adam ayarladık havale için saatten bende isterim diyor iyi mi, olmazsa yapmam işini diyor hadi buyur burdan yak fumeur
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 23:54

yahu 25 tl vermemek için attığımız taklalara bak..watcher bile daha az uğraşmıştır saati tasarlatmak için diable
şaka bir yana bende ödemek istemiyorum Smile
ama galiba tahmin ettiğim bu transfer ücreti direk garanti den dolayı değil..para yurtdışından doğru transfer olduğu için başka kurumlarda sebepleniyor bu işlemden...
internet veya alo garantiden masraf daha düşük olacaktır
aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedSalı 16 Şub. - 0:16

[quote="egunns"]yahu 25 tl vermemek için attığımız taklalara bak..watcher bile daha az uğraşmıştır saati tasarlatmak için :diable:
şaka bir yana bende ödemek istemiyorum :)
ama galiba tahmin ettiğim bu transfer ücreti direk garanti den dolayı değil..para yurtdışından doğru transfer olduğu için başka kurumlarda sebepleniyor bu işlemden...
internet veya alo garantiden masraf daha düşük olacaktır[/quote]

Espiri anlayışı diye ben buna derim..
Axiaziz

Axiaziz

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedSalı 16 Şub. - 0:43

Yukarıda açıkladım; benim sorunum kurdan bir zarar doğabilecek olması değil.

Eğer olurda bir artı doğabilecek olması ve bununla ilgili bazı kişilerin aklına bir şeyler gelme yada bir şeyler söyleme ihtimali olursa, benim soğuk kanlılığımı koruyamayacak olmam.
aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedSalı 16 Şub. - 0:59

[quote="Axiaziz"]Yukarıda açıkladım; benim sorunum kurdan bir zarar doğabilecek olması değil.

Eğer olurda bir artı doğabilecek olması ve bununla ilgili bazı kişilerin aklına bir şeyler gelme yada bir şeyler söyleme ihtimali olursa, benim soğuk kanlılığımı koruyamayacak olmam.[/quote]

öyle bişeye bende soğuk kanlı olamam :)
ama arkadaşlarımız içinde o kadar küçük insanlar yoktur..
deka

deka

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedSalı 16 Şub. - 1:11

Bencede yoktur.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedSalı 16 Şub. - 1:46

Arkadaşlar şu işe kesin son noktayı koyunda ona göre gidip döviz mi alıp bankada kuyruğa gireceğiz, yoksa TL. ile oturduğumuz yerden işi bitireceğiz,bir karar verelim. fumeur

En son deka tarafından Salı 16 Şub. - 10:49 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
solestar

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedSalı 16 Şub. - 4:04

Axiaziz demiş ki:
Yukarıda açıkladım; benim sorunum kurdan bir zarar doğabilecek olması değil.

Eğer olurda bir artı doğabilecek olması ve bununla ilgili bazı kişilerin aklına bir şeyler gelme yada bir şeyler söyleme ihtimali olursa, benim soğuk kanlılığımı koruyamayacak olmam.

Hay Axi Smile sorun bu muydu demek, şahsen benim aklıma zarar etme ihtimaliniz ve uğraşmak istemeyebileceğiniz geldi. Sizi bu ince düşüncenizden dolayı kutlarım, ama böyle düşünecek birisi olacağına hiç ihtimal vermiyorum.
Burada bizlerin derdi aslında 50-60 TL'nin hesabını yapmak da değil, bunun hesabını yapacak olsak zaten paralarımızı saatlere yatırmazdık. Sorun; gerçekten önemli bir miktar paranın İSRAF olması. Siz bahsettiğiniz düşünceyle TL hesabı açmaktan çekindiyseniz bence bu forum ve arkadaşlar açısından bu düşünceniz yersiz Smile
Saygılar...
deha

deha

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedSalı 16 Şub. - 4:14

Merhabalar,bir güzel ben de sabahtan beri Yapı Kredi üzerinden ödeme yapmaya çalışıyorum, ilk önce Euro transfer için Euro hesabımı aktive ettim, banka kuru üzerinden Euro aldım, hesap aktive olur olmaz hesap işletim ücreti diye bir tutarın buharlaştığını gördüm, hadi problem değil dedim, ama olmadı bir türlü, parayı gönderemiyorum. Bankayı aradım, hesapta bir problem olmadığını söylediler ancak sorun "galiba hesapta yeterli bakiye olmaması" dediler. Oysa hesapta 73 Euro para bırakmıştım, "yok, onun masrafı 30-40 TL karşılığı Euro civarında olup, iki gün valörlüdür" şeklinde bir cümle sarfetti yetkili. Yani 30 TL'den daha yüksek bir tutar söz konusu.

Ben de TL hesap üzerinden yürünmesinin herkes için daha kolay olacağı düşüncesine katılıyorum. 150 TL gibi aylık taksitlerle toplayalım, bu tutar Sayın Onursal Bey tarafından aylık bazda Euro'ya çevrildikten sonra en son yatırılacak taksitte fark neyse ona göre hesaplanır, ilave edilecekse ona göre herkes ilave eder, fazla kaldıysa da ona göre son taksitler eksik yatırılır.

Daha basit olacak gibi görünüyor. Kaldı ki aramızda kimsenin aklına "olumsuz" bir düşünce geleceğini zannetmiyorum, aksine herkes kendisine müteşekkir olacaktır, böylesi bir yardımı sağladığı için.

Saygılar, selamlar
Axiaziz

Axiaziz

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedSalı 16 Şub. - 8:03

Arkadaşlar aslında benlik bir şey yok, ben hesabı evden bile açarım...

Siz nasıl isterseniz...
deka

deka

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedSalı 16 Şub. - 10:06

Walla ben kendi adıma isterim,pek istemeyen çıkacağını sanmıyorum ama istemeyen arkadaş euro hesabına yatırsın, bu formül gerçekleşirse detaylı bilgi verirsen ve seni riske etmiyecek miktarı belirleyerek ne kadar yatırmamız gerektiğini belirtirsen memnun oluruz,anlaşılan o ki diğer sistemde maddi manevi sıkıntılar var.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedSalı 16 Şub. - 10:07

+1
Axiaziz

Axiaziz

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedSalı 16 Şub. - 10:17

Tamam arkadaşlar, yarın TL hesabını açmış olurum.
(Garanti de 23:00 dan sonra net üzerinden hesap açılamıyormuş, nedense)

Miktar nedir, nasıl belirlenir onu ben de bilemiyorum yalnız.
XX TL diyeceğim, ama neye göre kime göre...
deka

deka

MesajKonu: Geri: Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız   Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız Icon_minipostedSalı 16 Şub. - 10:27

Bence miktarı kendine göre belirle, kur ve olası kur farkına göre seni riske etmeyecek miktarı belirlersen sorun olmaz ve herkes eşit olarak aynı miktarı yatırır, diğer türlü zaten bankaya gereksiz ve daha fazla miktarda ödeme yapılacağı için bu herkes için avantajlı ve karlı olacaktır, o nedenle ufak tefek farklılıklara kimse itiraz etmez düşüncesindeyim.Bu ortak rakam belirlenmez ve herkes kafasına göre yatırırsa sıkıntı olur, daha doğrusu sana sıkıntı olur.Göndereceğimiz miktar eksik olmasında fazla olmasının bir önemi yok, mesela arkadaşların dediği gibi 150TL. olabilir veya nasıl derseniz öyle olsun,farketmez.

Axi'ye ödeme ile ilgili sorularımız
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Ödeme
» RUMI Saatimiz Icin Odeme
» İsviçre'ye Restorasyon için giden Omega'lar - öncesi ve sonrası
» Saatler ile ilgili kavram ve teknolojiler
» Saatlerle ilgili şiirler burada