Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yeni kitap, dizi ve film önerileri

+4
Deniz-KSK
bao.bao
solestar
adonis
8 posters
YazarMesaj
adonis

Yeni kitap, dizi ve film önerileri Empty
MesajKonu: Yeni kitap, dizi ve film önerileri   Yeni kitap, dizi ve film önerileri Icon_minipostedC.tesi 6 Mart - 3:49

Kitap: Yavuz
Yazar:Okay Tiryakioğlu
Osmanlı tarihine ilgi duyan Yavuz Selim dönemini okumak isteyenlere tavsiye olunur 256 sıkıcı olmayan tarihi bir roman.

Kitap:Katre- i Matem
Yazar:Prof. Dr. İskender Pala
Yine bir tarihi roman. katre-i matem kitapdan öğreniyoruzki matem damlasıymış lale devrinde geçen akıcı güzel bir eser sonu daha iyi olabilirmiş herşeye rağmen güzeldi.

Dizi:Breaking Bad 3.sezon
3.sezon 21 mart da başlıyor şuana kadar izlemediyseniz ilk 2 sezonunu izlemenin tam sırası benim kadar beklememiş olursunuz. Smile

Dizi:Spartacus 1.sezon
Daha yeni başladı 6. bölümde aileyle birlikte izlenecek bir dizi değil biraz kanlı biraz müstehcen ama başarılı.

Film:Lütfen beni öldürme-Stranger Than Fiction
aslında bu yeni değil ben yeni keşfettim 2006 yapımı bir film ben çok beğendim izlemeyen arkadaşlar varsa şiddetle tavsiye olunur.
solestar

MesajKonu: Geri: Yeni kitap, dizi ve film önerileri   Yeni kitap, dizi ve film önerileri Icon_minipostedC.tesi 6 Mart - 4:15

Son zamanlarda sinema ve filmlerden biraz uzak kaldım, daha çok evde vakit ayırıp film izlemeye çalışıyorum ama olmuyor. Stranger Than Fiction'ı izledim, değişik ve güzel bir film, ben de tavsiye ederim. Dizi olarak cnbce ve e2'de çıkan dizilerin çoğu güzel. Son zamanlarda Merlin(sezon 1-2) ve The Big Bang Theory(Sezon 1-2, 3. sezonun 15 bölümü) izledim, tavsiye edebilirim.
bao.bao

bao.bao

MesajKonu: Geri: Yeni kitap, dizi ve film önerileri   Yeni kitap, dizi ve film önerileri Icon_minipostedPerş. 26 Ocak - 9:23

Başlık pek bir ölü ama olsun paylaşmak istedim.

Son dönem izlediğim filmlerden Drive' ı şiddetle tavsiye ediyorum. Ryan Gosling muhteşem oynamış, gerçi çok fazla konuşturmamışlar oyuncuyu ama cool tavırları, hal ve hareketleri, mimikleri ve de ağzından kürdanın eksik olmayışı Smile beni kendine hayran bıraktı. İzlediğimden bu yana ağzımdan kürdan düşmedi. Smile Ama sanırım bunda sigarayı bırakışımın üstünden yaklaşık altı ayın geçmiş olması da önemli bir etken zira altıncı ay kritik eşiklerden biriymiş.

Son bir yılda yaklaşık 200 film izlemiş biri olarak tavsiyelerim sürecektir. Smile Western sevenlere 3.10 to Yuma' yı öneririm. 1957 yapımı olan değil yalnız 2007 yapımı olan. Bu filmde de Russell Crowe çoğu filminde olduğu gibi döktürüyor. Güzel replikleri de olan bir film. Bir sahnede kötü adamın Bale' e; "İnsan bazen ne kadar küçüldüğünü görebilecek kadar büyük olmalıdır." sözü ve Crowe' un "Kötü adamlar bile annelerini sever." sözü aklımda kalanlar.
Deniz-KSK

Deniz-KSK

MesajKonu: Geri: Yeni kitap, dizi ve film önerileri   Yeni kitap, dizi ve film önerileri Icon_minipostedPerş. 26 Ocak - 9:59

Dizi önerisi olarak "Alcatraz" derim başka da birşey demem. Henüz 3 bölüm yayınlandı. J.J. Abrams yapımcılığında sürükleyici bir dizi. Lostvari bir havası var. FBI-polis-detektiflik temasını sevenler kaçırmasın. prier
http://www.google.com
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Yeni kitap, dizi ve film önerileri   Yeni kitap, dizi ve film önerileri Icon_minipostedCuma 27 Ocak - 5:21

Dizi: Alcatraz , Fringe

alcatraz yeni başladı fena gitmiyor. Şimdi homeland indiriyorum gerçi yine müslüman terorist muhabbeti var sanrım bakalım.
http://www.boraeresici.com
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Yeni kitap, dizi ve film önerileri   Yeni kitap, dizi ve film önerileri Icon_minipostedC.tesi 28 Ocak - 12:44

Kitap: Puslu Kıtalar Atlası
Yazarı İhsan Oktay Anar'dır.

Dizi: Komedi dalında rakipsiz diyebilirim "Wilfred"

Dizi: Absürd komedi "It's Always Sunny in Philadelphia"
Danny DeVito oynuyor daha ne olsun Smile

Dizi: Komedi-Aksiyon "Burn Notice"
Kesinlikle istihbarat konusunda uzman kişilere yoğun şekilde danışılarak oluşturulmuş bir dizi. Ajanlı istihbaratlı şeyleri sevenler kaçırmasın.

Film: Aksiyon-Dram "In Bruges"
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Yeni kitap, dizi ve film önerileri   Yeni kitap, dizi ve film önerileri Icon_minipostedPtsi 30 Ocak - 12:40

Kitap olarak Kaknüs yayınlarından çıkan Henry Thoreau'nun Doğal Yaşam ve Başkaldırı (Sivil İtaatsizlik makalesi içinde) kitabını öneririm. Benim başucu kitaplarımdandır.
total

total

MesajKonu: Geri: Yeni kitap, dizi ve film önerileri   Yeni kitap, dizi ve film önerileri Icon_minipostedSalı 31 Ocak - 3:54

Kitap olarak :SIVIL ORUMCEGIN AGINDA (MUSTAFA YILDIRIM )

Dizi :GAME OF THRONES / ALCATRAZ

Film: IN BRUGES (BOOTSECTOR'E KATILIYORUM )

Yeni kitap, dizi ve film önerileri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kitap;Film ve Dizilerde Geçen Saatler
» DVD ve VCD film koleksiyonu...
» Yeni gelene yeni saat
» MDR kanalinin Glashütte Saatcilik sehri hakkindaki dokumentar film
» Yeni bir üye