Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri

+16
ticktock
xedos
frown
profurio
cemele
dreren
borahan
deka
barett
Valjoux
vervito
egunns
teng
bootsector
merih
watcher
20 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Empty
MesajKonu: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedPtsi 6 Eyl. - 21:53

Arkadaslar,

Cogumuz microrotor hayraniyiz.
Bu makineyi tasiyan vintage saatler cap olarak en fazla 36mm civari.
Bu da oldukca kucuk geliyor.
Modern mikrorotorlu saatler ise ates pahasi, halbuki teknik acidan eskiler ile arasinda cok kucuk farklar var.
Hezarfen makinesini microrotorlu olarak imal ettirebiliriz ama bu hem uzun vade hem de ciddi yatirim gerektiren bir konu, bunu ancak birkac yuz kisi bir araya gelerek yani bu makineye talip olursak hayata gecmesi mumkun ya da onceden ciddi yatirim goze almak gerekecek ki bunlar da uzun vadede mumkun gorunuyor.
Aklima soyle bir fikir geliyor:
Kendi makinelerimizi onumuzdeki bir yillik surede temin etsek.
Daha sonra minimum miktar olan 300 adet kasa ve kendimize ozel kadran yaptirsak.
Makinelerimizi elden gecirtip hatta dekor filan da yaptirsak (insallah mumkundur)
Bu makinelerimizi yaptiracagimiz kasaya monte etsek
kalan fazla kasalari da ya elimizde tutup paylasarak icine daha sonra edinecegimiz makineleri koysak ya da fazla kasa ve kadranlari ebay'de filan satarak eritsek
Boylece ciddi anlamda yine cok cok ozel bir saat uretmis olsak

Ne dersiniz?

Kasayi 40mm gibi dusunebiliriz
Maliyet fiyatini belirleyebiliriz
Cok ince bir otomatik ve ozel bir saate sahip olabiliriz
Her birimiz kendi makinesini alacagindan ilk yatirim olarak cok dusuk fiyatlari yakalayabiliriz
Tek bir model makineden yola cikabiliriz
Bu makineyi buren 1280 olarak belirleyebiliriz cunku bu makine asagida verecegim saatlerde kullanildi ki bulmasi oldukca kolay:
Buren intramatic
Dugena otomatik
Bulova ambassador
Hamilton intramatic
Baume et mercier baumatic
Thin-o-matic

Yine aklima geldikce eklerim

Universal geneve polerouter olmaz cunku olculeri burene uymaz, universal geneve yapalim dersek hem secenekleri kisitlamis oluruz hem de bu makine veya makineli saatler oldukca daha pahali.

makine bulmak icin su link'e bir goz atin derim, ve yine ebay vs iyi takip etmek lazim, onumuze de bir yil veya daha fazlasi bir sure koyarsak bulmak kolaylasir diye dusunuyorum, bu arada birbirimizin ustune arttirma yapmamak icin burada birbirimize haber verebiliriz.
http://desc.shop.befr.ebay.be/Bijoux-Montres-/281/i.html?rt=nc&LH_TitleDesc=1&LH_PrefLoc=2&_nkw=microrotor&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m283

En son watcher tarafından Perş. 9 Eyl. - 22:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://www.turksaatforumu.com
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedPtsi 6 Eyl. - 22:27

Buren 1280
golay spierer tarafindan dekore edilmis, tabi ki biz bunu yaptiramayiz cok pahali gelir, rotor altin olarak yeniden yapilmis ama bir fikir vermesi acisindan ekliyorum:
Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri 2003-113_photo_dessous_25
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedPtsi 6 Eyl. - 22:36

Bunu da daha once gordunuz, bende mevcut olanlardan biri.

Bu makineyi sadece makine olarak 75-150€ arasinda bulmak mumkun, makineyi saat olarak komple alirsak nos olarak bulmak zor ama nos olmasi durumunda yaklasik 300-400€ civari, ikinci el olarak ta 200€ civari bulunabilir

Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri IMG_0196
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedPtsi 6 Eyl. - 22:42

Golay spierer, iki yil once 5 adet saat icin, makineleri benim vermem sartiyla adet basina 7 bin € istemisti, makineye dekor yapmama kaydiyla yoksa yukaridaki gibi olursa 12 bin€ civari adet demisti altinin da daha dusuk oldugu donemde.
Yazismalar halen elimde mevcut.
Biz ise sanirim (altin olmama kaydiyla) makine dahil, 500€ civarina mal edebiliriz.
merih

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedPtsi 6 Eyl. - 22:55

Çooook güzel haberler bunlar.
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedPtsi 6 Eyl. - 23:36

Mikromotor hadisesini araştırayım size döneceğim Smile
Özelliklerini bilmediğimden şu anda yorum yapamıyorum Very Happy
teng

teng

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedPtsi 6 Eyl. - 23:59

Bizim alacağımız kasaya uyması için bir yuva yaptırılacak ve bu yuva da Buren 1280 e uygun olacak di mi ?
200 euroluk eşeği boyayıp 5000 euroya satmak diye Golay Spierer'in yaptığına denir. Yahudi galiba?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedSalı 7 Eyl. - 0:30

teng demiş ki:
Bizim alacağımız kasaya uyması için bir yuva yaptırılacak ve bu yuva da Buren 1280 e uygun olacak di mi ?
200 euroluk eşeği boyayıp 5000 euroya satmak diye Golay Spierer'in yaptığına denir. Yahudi galiba?

Yok, biz bu makineye uygun komple kasa (ve tabi ki aksesuarlariyla) yaptiracagiz.

Golay'in yaptigi bir olcude anlasilabilir cunku onlar bireysel ozel saat yapiyorlar.
Kasanin teknik cizimi ve imalata programlanmasi icin 20.000chf fix gider var, bunu 5 kasaya bolmek baska 300, hatta 500 kasaya bolmek baska.
Ama
Ben onlardan fiyat istedigimde ellerinde zaten cizimi var olan kasanin aynisindan istedim, ama onlar o cizimlerin o musteriye ait oldugunu, benim icin yeniden cizim yapilmasi gerektigini soylediler ama tabi bunun isin bla bla kismi olduguna eminim, onlar yine de ayni cizimi uygulayacaklardi.
Hezarfen projemiz sirasinda gorustugum isvicre kasa ureticilerinin de hicbiri hicbir proje icin ellerinde var olan hazir cizim ile calismayi kabul etmediler, mutlaka size ait bir cizim olmasi gerekiyor ve biz bunu da baska musterimize vermeyiz dediler.

Yani biz boyle bir projeye bos beyaz kagit uzerinden baslayabilir, luglarin egim derecesinden uzunluklarina ve modelin cesidine gore karar verip cizim yaptirabiliriz.

Bu konuyu hezarfen ureticisi arkadaslarla henuz gorusmedim bu nedenle biz de cizim parasi hesaplamamiz gerekir mi bilemiyorum henuz.

Kasayi cizimden sonra ucuz olsun diye çin'de de yaptirabiliriz belki, ve pahali fiyat (çin olculerine gore tabi ki) verirsek yine de iyi kaliteli kasa alabiliriz belki.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedSalı 7 Eyl. - 2:32

Çin kalitesiz diye aklımıza yerleşmiş ama bendeki üst sınıf replikaları saat servisleri bile ayırdedemedi. Kaliteli Çin kasa ile isviçre kasa arasında 5-6 kat fiyat farkı olmasına değecek bir durum olmayabiliyor.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedSalı 7 Eyl. - 3:50

teng demiş ki:
Çin kalitesiz diye aklımıza yerleşmiş ama bendeki üst sınıf replikaları saat servisleri bile ayırdedemedi. Kaliteli Çin kasa ile isviçre kasa arasında 5-6 kat fiyat farkı olmasına değecek bir durum olmayabiliyor.

Tamamen katiliyorum
merih

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedSalı 7 Eyl. - 6:53

İyi Çin kasa konusunda sizlerle aynı fikirdeyim.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedSalı 7 Eyl. - 10:18

bone chine geek
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedSalı 7 Eyl. - 19:11

çin konusunda ben de ezelden beri bu fikirdeyim.

isviçredeki kasa üreticilerinin yeni çizim yaptırtma zorunluluğu koymaları bariz para tuzağıdır ancak yapacak başka birşey yoksa da yoktur hakikaten. kasa konusunu ben bir de tekrardan hayata dönen rusyanın Petrodvorets Saat Fabrikası ile de görüşebilirim. Malumunuz Raketa saatleri tekrardan üretime başladı. ve duyduğuma göre yeni kasaları da kendileri yaptılar. ancak kalitesini bilmiyorum.kötü olacağını zannetmiyorum. araştırmak gerek. bir alternatif olarak düşünebiliriz.

40mm kasa eski buren makineler için çok büyük kannımca. vintage dresswatch için 37-38mm idealdir.

makineye dekor yaptırmak çok çok pahalıya patlayacağı kesin. yeni yapılacak mikrorotor saatin arka kapağının da çoğu mikrorotor seven için camlı olması tercih olacaktır. bu durumda da alacağımız eski makinelere ciddi bir bakım ve en azından polish yapılıp parçaların parlatılması şart olacak. onun da maliyetinin az bir şey olmayacağı da kesin. tabii ki bize yardım amaçlı uygun fiyata yapacak bir üretici çıkmazsa.
maliyeti düşürmek için kasayı çinde yaptırtıp finishing'ini isviçrede yaptırabiliriz. hatta isviçredeki kaçak çalışan çinliler de yapsa olur ))))))))
Golay'ın saatindeki makine basit bir bakım, parça polishi ve rotor yenileme değil. makineye baıldığında bazı parçalar yenilenmiş ve makine modifie edilmiş. makine üzerindeki Hamilton logosu da sembolik olarak bırakılmış bence.
zor bir proje ancak olmayacak değil.sadece uzun vadeye yayılması gerek. gerekli sayıda makine toplanması,makinelerin bakımı ve yeni kasa yapımı diğer projelerimizden farklı olarak bu projeyi çok daha uzun sürede olabileceğini düşündürüyor. ama makineleri almaya başlamadan önce üretici ile 100% anlaşmaya varmak lazım.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedSalı 7 Eyl. - 20:04

Evet ben once fikir olarak uzerinde calisalim bakalim bunu istiyormuyuz, butceye nereye kadar ok deriz, ve buna benzer konular uzerinde calismalar yapalim.
Konu sadece bir fikir su anda, daha sonra yavas yavas detaylara girmek lazim, bence simdiden itibaren saati kolumuzda gormek neresinden baksak 1-1.5 yil surebilir.
Makine almak, tasarimi yapmak, paramizi toparlamak, kasalari ismarlamak, kasa kadran aksesuar imalat surecleri.
Ama bu da cok cok keyifi bir surec olabilir.

Yeni zenith otomatik var, icindeki makine bizimkinden de biraz kucuk ama capi 40mm, denemek lazim.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedSalı 7 Eyl. - 23:46

Microrotor makine bulmak acisindan buradan birbirimize bulabildigimiz satilik makineler icin link'ler verebiliriz isterseniz.
Ben de duzenli olarak eklemeye calisirim.

Makinenin buren 1280-ve devami olmasi gerektigine dikkatinizi cekerim

http://cgi.befr.ebay.be/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320584014322&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

http://cgi.befr.ebay.be/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=360297222265&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

http://cgi.befr.ebay.be/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280558339126&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedSalı 7 Eyl. - 23:50

watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedÇarş. 8 Eyl. - 0:00

Fransiz forumunda da dusunceyi lanse ettim ve teklif istedim eger bir uyede varsa diye.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedÇarş. 8 Eyl. - 0:18

watcher demiş ki:

Yeni zenith otomatik var, icindeki makine bizimkinden de biraz kucuk ama capi 40mm, denemek lazim.

zenith-movado döneminde microrotor makineli bir saat üretmiş. ancak makinenin ne makinesi olduğuna dair hiçbir bilgi bulamamıştım bir zaman araştırdığımda. bahsi geçen saat bu mu?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedÇarş. 8 Eyl. - 0:30

Yok sunu demek istedim foto asagida, model ve cap olarak dusunebiliriz, yoksa makine buyuk rotorlu ama kalinlik olarak bizim arzumuza yakin.
Ama saniye gostergesini unutalim.

Zenith elite 681 ultra thin cap:40mm kalinlik: 7.60mm
Cam safir, cift tarafli anti reflect, arka kapak cami safir.
Sugecirmezlik 50m
Kalibre elite 681
28.800 alternance
Makine 3.81 kalinlikta ve 25.6mm capta, 27 rubis
Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Zenith-elite-681-ultra-thin

Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri 6ftkq1
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedÇarş. 8 Eyl. - 0:49

Buren 1280-1281-1282- makine:
Cap:28.15mm
Kalinlik:2.85mm
17/21/30 rubis
19.800 alternance
rezerv : 54 saat

detaylar icin link: http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?00&ranfft&0&2uswk&Buren_1280
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedÇarş. 8 Eyl. - 1:06

Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Indepth_image.551831
merih

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedÇarş. 8 Eyl. - 7:18

Bu kadar çıkma veya NOS Buren 1280 cal. bulmak bizi zorlamaz mı ? (Tabii ki talep fazla olduğu takdirde)
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedÇarş. 8 Eyl. - 8:24

Herkes kendi makinesini bulabilir, onumuzde en az bir yil olursa bulunabilir bence
merih

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedÇarş. 8 Eyl. - 8:32

Kasa ortak olarak yaptırıldıktan sonra, makinenin montajı yurtdışında mı yapılacak yoksa her üye kendisi mi yaptıracak ?.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedÇarş. 8 Eyl. - 8:43

Her sey isvicrede yapilmasi gerekir, cunku makinelerin dekor ve modifikasyonlari ancak orada yapilabilir, ve her saat sahibine bitmis olarak gelir.
Tabi kasayi çinde yaptirabiliriz ama montaj ve makine dekor vs isvicre olmasi gerekir.
merih

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedÇarş. 8 Eyl. - 8:48

Peki internetten gelişi güzel bireysel olarak temin edeceğimiz bir makine daha işin başında bu hevesimizi kırabilir mi diye düşünüyorum.
merih

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedÇarş. 8 Eyl. - 8:57

Bu makineyi toplu olarak temin etsek, hatta kalitesi daha üst düzey olan Çin makinesini bilmiyorum forum üyeleri kabul edermi ve de herşeyden evvel Çin'de böyle bir makine var mı tabii. Benim ki fikir cimlastiği, belki de cahilce şeyler geveliyorum üstadlardan afola.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedÇarş. 8 Eyl. - 9:03

çin'de boyle bir makine yok, hazirda bu fiyatlarda dunyada yok, var olan mikrorotorlu isvcire saatleri 3-5 bin eurodan basliyor ve 50-60 bine kadar gidiyor yani mesela chopard luc, patek calatrava, universal geneve ug101

Toplu olarak alim teklifi lanse ettim ama cikacagini hic sanmiyorum.
merih

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedÇarş. 8 Eyl. - 9:10

Bizleri bilgilendirdiğiniz için sizlere çok teşekkür ederiz Sn.Üstadım.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedPerş. 9 Eyl. - 0:07

merih demiş ki:
Bizleri bilgilendirdiğiniz için sizlere çok teşekkür ederiz Sn.Üstadım.

ok1 by
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedPerş. 9 Eyl. - 3:14

toplu bir şekilde almak için olabilecek en iyi şey şu olabilir:
bir firmanın ya da bir saatçinin elinde bu makinelerden NOS olarak 50-100 adet olacak. ve o bu makineleri bize max. 200eurodan verecek.
başka türlü uygun fiyata mikrorotor makine toplu olarak bulmak imkansız gibi birşey.
merih

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedPerş. 9 Eyl. - 4:40

Eğer böyle bir imkan olursa, kanımca bizim için en uygun alternatift olacaktır. Kimse bireysel olarak makine bulmak için uğraşmıyacaktır.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedPerş. 9 Eyl. - 5:16

işte, mesele o ki , öyle bir alternatifin karşımıza çıkması da çok düşük ihtimal.
şanslı olmak gerek biraz.
merih

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedPerş. 9 Eyl. - 5:24

Olursa tabii çok mutlu oluruz. Olmaz ise biz de değişik denizlere yelken açarız. Yine kaptanlığı Sn. Watcher yapar herhalde.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedPerş. 9 Eyl. - 20:22

Evet toptan bulursak hos olur, ama bireysel bulmak bence daha ucuza gelir,
soyle ki:
parcalar tek tek satilinca degeri daha dusukten gidebiliyor.
mesela
son almanya borsa ziyaretimizde lemania 1340 makine bulduk, uc adet ve ucunu de alirsak adam tanesine 250€ istedi bu cok uygun bir fiyatti ama tereddut ettik ve almadik halbuki ayni makine ebay'de bile 500€ altinda degil tek tek satista.
Daha sonra kontaklar sonucunda isvicrede bir saticida 45 adet buldum, adet fiyatina ne istediler biliyormusunuz?
1.100€
Yani boyle az bulunur parcalar birinin elinde toptan varsa tam aksine cok daha yuksek fiyat istiyor, bu da normal, bu tur makineler buyuk markalar tarafindan da yuksek adetlerde araniyor, bunlari aliyor limitli seri yapiyorlar ve normalin cok ustunde bir fiyata satiyorlar.
Biz ise makinelerimizi birer birer kendimiz alirsak onumuzdeki bir yil icinde herkes kendi makinesini almis olabilir, ebay vs cok bulunabiliyor.
Yine saatimizin odemesine parca parca ulasacagimiz icin agir da gelmeyebilir.
Dun finali olan bir makine 44€ civari fiyata final oldu, takip edersek uygun fiyatlara yakalayabiliriz.
Yine enesefe isimli bir ebay saticisi izmirde ikamet ediyor, buren marka komple bir saate 225$ koymus, yazismamda 200$ inebilecegini soyledi, foruma davet ettim ve microrotorlu saatlerini bize teklif edebilecegini soyledim.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedPerş. 9 Eyl. - 21:59

teng

teng

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedPerş. 9 Eyl. - 22:08

watcher demiş ki:
Evet toptan bulursak hos olur, ama bireysel bulmak bence daha ucuza gelir,
soyle ki:
parcalar tek tek satilinca degeri daha dusukten gidebiliyor.
mesela
son almanya borsa ziyaretimizde lemania 1340 makine bulduk, uc adet ve ucunu de alirsak adam tanesine 250€ istedi bu cok uygun bir fiyatti ama tereddut ettik ve almadik halbuki ayni makine ebay'de bile 500€ altinda degil tek tek satista.
Daha sonra kontaklar sonucunda isvicrede bir saticida 45 adet buldum, adet fiyatina ne istediler biliyormusunuz?
1.100€
Yani boyle az bulunur parcalar birinin elinde toptan varsa tam aksine cok daha yuksek fiyat istiyor, bu da normal, bu tur makineler buyuk markalar tarafindan da yuksek adetlerde araniyor, bunlari aliyor limitli seri yapiyorlar ve normalin cok ustunde bir fiyata satiyorlar.
Biz ise makinelerimizi birer birer kendimiz alirsak onumuzdeki bir yil icinde herkes kendi makinesini almis olabilir, ebay vs cok bulunabiliyor.
Yine saatimizin odemesine parca parca ulasacagimiz icin agir da gelmeyebilir.
Dun finali olan bir makine 44€ civari fiyata final oldu, takip edersek uygun fiyatlara yakalayabiliriz.
Yine enesefe isimli bir ebay saticisi izmirde ikamet ediyor, buren marka komple bir saate 225$ koymus, yazismamda 200$ inebilecegini soyledi, foruma davet ettim ve microrotorlu saatlerini bize teklif edebilecegini soyledim.
Foruma gelince o da fiyat artırmasın ?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedPerş. 9 Eyl. - 22:19

Arttirabilir ama biz de almayiz
Valjoux

Valjoux

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedCuma 10 Eyl. - 3:39

İyi ki kenara bir tane ayırmışım baumatic'ten(buren 1281)...

watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedCuma 10 Eyl. - 7:08

ebay'de bir tane makine bitti, ben yemekteydim yetisemedim ve belki bizden birisi girer diye de girmedim.
Bitis fiyati: 35$
http://cgi.befr.ebay.be/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320584014322&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedCuma 10 Eyl. - 7:20

-http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110582678506&fromMakeTrack=true&ssPageName=VIP:watchlink:top:de

-http://cgi.ebay.com/Vintage-Hamilton-ThinOMatic-Micro-Rotor-/320586486645?pt=Wristwatches&hash=item4aa4719375
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedCuma 10 Eyl. - 21:09

Bunu bizden alacak yoksa ben alayim,
-http://cgi.befr.ebay.be/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110582678506&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedC.tesi 11 Eyl. - 0:34

Ben de bir tane makine buldum.
barett

barett

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedC.tesi 11 Eyl. - 1:27

bende buldum ama takip ettiklerimde var
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedC.tesi 11 Eyl. - 4:18

vervito demiş ki:
Senin bir tane de komple saatin var bende duruyor Very Happy
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedC.tesi 11 Eyl. - 6:06

watcher demiş ki:
vervito demiş ki:
Senin bir tane de komple saatin var bende duruyor Very Happy

o ayrı, onun değeri apayrı. onu takım elbise ile takacağım kokteyllere Smile
sampanya
deka

deka

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedC.tesi 11 Eyl. - 6:16

1 haftadır yoktuk, neler olmuş ya, hadi hayırlısı. by
teng

teng

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedC.tesi 11 Eyl. - 6:17

Tekkeyi bekleyen çorbayı içer fumeur
merih

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedC.tesi 11 Eyl. - 6:19

Herkes bir yerlerden micro-rotorları topluyor ben ise nal topluyorum. Haydi hayırlısı.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri   Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri Icon_minipostedC.tesi 11 Eyl. - 6:20

Very Happy

Orta Vadeli Microrotor'lu Bir Proje Fikri
1 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-
» 2014 Yili Icin Proje
» Bu saat hakkında fikri olan var mı, ne dersiniz?
» Proje: Kadranı 24 rakamlı erkek kol saati
» Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?
» H Proje No.1 - Cali Dial Radiomir