Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Avicenna Anket

+14
onno92
riyafes
cemele
selcuk
Drao
deka
egunns
bootsector
mundo
crazyhours
teng
aaltindeger
GAREZ
watcher
18 posters

Avicenna
Avicenna su andaki tasarimi alacagim
Avicenna Anket Vote_lcap8%Avicenna Anket Vote_rcap
 8% [ 10 ]
Avicenna su andaki tasarimi almayacagim
Avicenna Anket Vote_lcap9%Avicenna Anket Vote_rcap
 9% [ 11 ]
Baska saat temasi olsun
Avicenna Anket Vote_lcap4%Avicenna Anket Vote_rcap
 4% [ 5 ]
Avicenna temasinda baska tasarim olsun
Avicenna Anket Vote_lcap5%Avicenna Anket Vote_rcap
 5% [ 6 ]
Yeni tasarim kronolu olsun
 8% [ 10 ]
Yeni tasarim kronosuz olsun
Avicenna Anket Vote_lcap7%Avicenna Anket Vote_rcap
 7% [ 9 ]
Forumda artik hic saat almayacagim
Avicenna Anket Vote_lcap1%Avicenna Anket Vote_rcap
 1% [ 1 ]
Forumda model hosuma giderse alacagim
Avicenna Anket Vote_lcap13%Avicenna Anket Vote_rcap
 13% [ 16 ]
Yeni saatin fiyat araligi 200-400€ olsun
Avicenna Anket Vote_lcap22%Avicenna Anket Vote_rcap
 22% [ 27 ]
Yeni saatin fiyat araligi 500-750€ olsun
 8% [ 10 ]
Yeni saatin fiyat araligi 750-1250€ olsun
Avicenna Anket Vote_lcap3%Avicenna Anket Vote_rcap
 3% [ 4 ]
THK 100. yil devreye girsin alacagim
Avicenna Anket Vote_lcap6%Avicenna Anket Vote_rcap
 6% [ 8 ]
THK 100. yil almayacagim
Avicenna Anket Vote_lcap6%Avicenna Anket Vote_rcap
 6% [ 7 ]
Toplam Oylar : 124

YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 1:32

Arkadaslar,

Avicenna projesi "avicenna son versiyonlar" bolumunde bildiginiz gibi tikandi.
Bir anket yapalim ve durum seffaflassin istedim.
Birden fazla oy kullanabilir, oyunuzu iptal edip yeniden oylama yapabilirsiniz.
Bu arada mesaj olarak fikirlerinizi ve oylama nedenlerinizi belirtirseniz daha dogru kararlar alabiliriz.
http://www.turksaatforumu.com
GAREZ

GAREZ

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 1:50

ilk tasarım çok iyi o seçilmeli diye seçenek olmalı... vieux
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
aaltindeger

aaltindeger

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 1:56

ben yeni tasarım kronosuz olsun, model hoşuma giderse alırım ve 200-400 fiyat aralığını işaretledim.
çünkü Smile kronoyu gereksiz ve maliyet yükselten bir özellik olarak görüyorum (bir gün moonwatch alıcam o ayrı Smile)

aceleye getirilmeyen, saatin kendisinden çok onun hakkında bol bol konuşmak, şurası şöyle olsa burası böyle olsa diye ahkam kesmek istiyorum. sürecin yeterince uzun olmasını ve iyice olgunlaşmasını görmeyi seviyorum..
yine önümüze bir çok fırsat çıkacağını düşünüyorum..Smile
teng

teng

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 1:57

Anket çok iyi olmuş,tebrikler ok1
GAREZ

GAREZ

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 2:01

aaltindeger demiş ki:
ben yeni tasarım kronosuz olsun, model hoşuma giderse alırım ve 200-400 fiyat aralığını işaretledim.
çünkü Smile kronoyu gereksiz ve maliyet yükselten bir özellik olarak görüyorum (bir gün moonwatch alıcam o ayrı Smile)

aceleye getirilmeyen, saatin kendisinden çok onun hakkında bol bol konuşmak, şurası şöyle olsa burası böyle olsa diye ahkam kesmek istiyorum. sürecin yeterince uzun olmasını ve iyice olgunlaşmasını görmeyi seviyorum..
yine önümüze bir çok fırsat çıkacağını düşünüyorum..Smile

cronograph olmazsa olmaz özellik cronographsız saat kullanamıyorum... vialux kullanayım dedim onda yok tek cronograph saatim casio HDD600...

renk konusunda kuvars kadran nasıl olur?
crazyhours

crazyhours

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 2:09

avicenna gerçekten tıkandı ...
zaten temkinli yaklaşıyordum tam içime sindiremedim. thk ya da nusrat"ın daha seksi olduğunu düşünüyorum Smile
hezarfen neredeyse 5- 6 marka pilot seçeneğinin yerini doldurdu bende eminim nusrat ta dalgıç seçeneklerinin, thy de navitimer seçeneklerinin 2-3 tanesini rafa kaldırtacak benim kafamda ...daha ne olsun yav bundan iyisi şamda kayısı Smile fiyat tabii ki zorlayacak ama kendimi üst sınıflardaki markalardan saat alıyormuş gibi düşündüğümde maddi manevi haz yaşıyorum forumun saatlerini alacak olmaktan dolayı . eklemeden geçemeyeceğim : Hezarfen, master cardla 350 euro , nusrat 500 euro ,thy 750 euro , bu saatlerin doğuşlarını canlı yayında izlemek ....Paha biçilemez Smile
watcher
Admin
watcher

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 2:29

GAREZ demiş ki:
ilk tasarım çok iyi o seçilmeli diye seçenek olmalı... vieux

Birinci secenek o zaten
mundo

mundo

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 3:25

benim zaten koronosuz saatlerim var, ben açıkcası kronolu bir model istiyorum ama tabi kronoda maliyetleri yükseltiyor.ben açıkcası kronolu ve hesaplı bir saat istiyorum eğer bu saat bu şartlara uyarsa alabilirm.ha tabi bide taksit olursa iyi olur.
bootsector

bootsector

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 3:39

Avicenna'nın ilk tasarımları oldukça hoşuma gitti. Eğer üretilirse ciddi şekilde almayı düşünüyorum. Az biraz fiyatı düşündürmüyor değil tabi.
Bunun yanında THK 100. yıl üretildiği takdirde bir havacı olarak kesinlikle alacağım.
Saatin kronolu olup olmaması benim için çok büyük bir sorun teşkil etmez. Ama tabi maliyeti düşürecek her türlü operasyona seve seve katılırım Smile
Başka bir tema konusunda da olumlu düşünüyorum. Seçeneğin bol olması her zaman daha iyiye ulaşmaya fırsat verir. Benim düşüncelerim şimdilik bu kadar.
egunns

egunns

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 4:45

fiyat konusundada birden çok maddeyi işaretleyebilirsiniz;
200 eur ve/veya 1200 eur gibi
deka

deka

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 4:53

Bence piyasada kronolu saatden geçilmiyor,krono sadece saate estetik katıyor,ancak,maliyeti yükselttlği gibi saatin kalınlığınıda yükseltiyor, bu nedenle flat bir modelden yanayım, krono olacaksa,Hezarfen den sonra, yine Hezarfen misali kurmalı kronolu tercih ederim.
egunns

egunns

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 5:01

savarona projemize uyuyor hocam ok1

deka demiş ki:
Bence piyasada kronolu saatden geçilmiyor,krono sadece saate estetik katıyor,ancak,maliyeti yükselttlği gibi saatin kalınlığınıda yükseltiyor, bu nedenle flat bir modelden yanayım, krono olacaksa,Hezarfen den sonra, yine Hezarfen misali kurmalı kronolu tercih ederim.
GAREZ

GAREZ

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 5:04

kalınlık sorun olmaz... asıl sorun maliyet... gerisi hikaye...
egunns

egunns

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 5:06

tamamdır gerisi hikaye diable

GAREZ demiş ki:
kalınlık sorun olmaz... asıl sorun maliyet... gerisi hikaye...
deka

deka

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 5:10

Bende maliyeti öne,kalınlığı sonraya almıştım. diable
bootsector

bootsector

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 6:12

Savarona projesine şüpheyle bakmaya başladım ben. Kimse kusura bakmasın. Savarona'nın hatırası Atatürk'tür. Maalesef son zamanlarda yaşanan olaylarla benim açımdan Savarona'nın temsil ettiği şeylere gölge düştü. O yüzden proje kapsamından çıkmasının daha doğru olabileceğini düşünüyorum. Aksini düşünen varsa lütfen beni de ikna etsin. Zira en hassas olduğum konulardan birisinin bu şekilde basına yansımış olması beni son derece rahatsız etti.
GAREZ

GAREZ

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 6:20

bootsector demiş ki:
Savarona projesine şüpheyle bakmaya başladım ben. Kimse kusura bakmasın. Savarona'nın hatırası Atatürk'tür. Maalesef son zamanlarda yaşanan olaylarla benim açımdan Savarona'nın temsil ettiği şeylere gölge düştü. O yüzden proje kapsamından çıkmasının daha doğru olabileceğini düşünüyorum. Aksini düşünen varsa lütfen beni de ikna etsin. Zira en hassas olduğum konulardan birisinin bu şekilde basına yansımış olması beni son derece rahatsız etti.

o kilitli... olmayacak yada yeniden tasarlanacak... olaylardan kiralayan sorumludur... Savarona'nın suçu yok... vieux
egunns

egunns

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 6:25

devletin ayıbı;
avrupada adamlar kıldan tüyden sözde tarihi var diye turist çekip para kazanıyorlar; bizde elimizdeki tarihi ondan ona atıp yakında da çürümeye terkederiz
yazıklar olsun!
bootsector

bootsector

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 6:56

egunns demiş ki:
devletin ayıbı;
avrupada adamlar kıldan tüyden sözde tarihi var diye turist çekip para kazanıyorlar; bizde elimizdeki tarihi ondan ona atıp yakında da çürümeye terkederiz
yazıklar olsun!

Maalesef aynen katılıyorum. Devletin ayıbı aslında biraz bizim de ayıbımız oluyor. Biz cumhuriyet tarihine sahip olan bir millet olsak devlet in böyle haltlar yemeye cesareti olmaz. Böyle büyük bir skandalı 2 yazıp sonra da gündemi değiştiren devlet ve medya da olmaz heralde.
Drao

Drao

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 8:04

Watcher benim işaretlemek istediğim seçenek yok. Sana daha önce söylemiştim.

Forumda üretilen tüm saatlerin tasarımları ve fiyatları ne olursa olsun alacağım.
Bu şıkkıda eklersen hemen işaretleyeceğim.

Bu forumun tüm saatlerini koleksiyon olarak edinmek isterim. Bence sonuçta nasıl olursa olsun bütün projelerde bir şekilde ortak beğenilen bir tasarım ortaya çıkacaktır diye düşünüyorum. Belki biraz tartışmak ve zamana ihtiyacımız olacaktır.
Beni kesinlikle tüm projelere alıcı olarak şimdiden ekleyebilirsin.
selcuk

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 11:42

arkadaşlar fiyat herkes için değişken olabilir ama kesin olan birşey varki kaliteli ve iyi birşey istiyorsanız her şeyin bi bedeli vardır.bir ingiliz atasözü vardır sizlerde bilirsiniz ucuz mal alacak kadar zengin değilim.herkesin maddi durumunu bilemem ama hem kaliteli olsun hem güzel olsun hemde ucuz olsun, olamaz arkadaşlar.sonuçta bende bu forumun cıkardığı her saati bir şekilde alacağım.
egunns

egunns

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 11:54

doğrudur; herkez kendi açısından kalitesi tatmin etmeyecek düşük bütçeli projeye katılmak zorunda değil

selcuk demiş ki:
arkadaşlar fiyat herkes için değişken olabilir ama kesin olan birşey varki kaliteli ve iyi birşey istiyorsanız her şeyin bi bedeli vardır.bir ingiliz atasözü vardır sizlerde bilirsiniz ucuz mal alacak kadar zengin değilim.herkesin maddi durumunu bilemem ama hem kaliteli olsun hem güzel olsun hemde ucuz olsun, olamaz arkadaşlar.sonuçta bende bu forumun cıkardığı her saati bir şekilde alacağım.
GAREZ

GAREZ

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 12:16

egunns demiş ki:
doğrudur; herkez kendi açısından kalitesi tatmin etmeyecek düşük bütçeli projeye katılmak zorunda değil

selcuk demiş ki:

markalılara göre çok ucuz olması kötü olacağı anlamına gelmez... benim evdekilere kabul ettirebileceğim miktar 250TL bile değil... 60TL fiyata saat alınca tepkileri çok pahalı almışsın oldu... taskafa
cemele

cemele

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPtsi 25 Ekim - 1:06

Bana en yakin model Avicenna, Kronolu beyaz yada krem renk kadranda 42mm ve uzeri bir capta saat dusunuyorum. Diger modellerde de beyaz kadran ve cap olayi belirleyici unsur olur.
riyafes

riyafes

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 4 Kas. - 23:14

Oyumu kullandım görüşlerim ise
Avicenna projesinde ilk tasarıma sadık kalması yönünde ama benim fikrim illa chronolu bir saat yapılacak bunun hezarfen'e uygulanmasından yana rumi projesinde yaptığımız gibi 100 adet limitli 50'si çelik 50'si pvd kaplamalı yapıla bilir.
watcher
Admin
watcher

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 4 Kas. - 23:47

Avicenna kasasinda gorus birligine varamamistik.
Aradan gecen surede yeni kasa bakiyorum, krono butonlari duz olan numune bekliyorum, ama bu arada hezarfen kasasinin aynisinin yuvarlak krono butonlu olanindan buldum.
Hezarfende bayagi bir tartisma yasadigimiz konu olan lug genisligi burada da onumuze cikiyor, yani lug'lar 20mm, kasa hezarfen kasasinin aynisi ama kronolu olani.
Luglar 22mm yapilabilir o zaman adetin min.500 olmasi gerekiyor.
Yoksa bu kasa ile 100 adetlik proje yapilabilir.
Geri kalan konular ise detay ve istedigimizi yapabiliriz.
Asagiya bu bana gelen numune kronolu hezarfen kasasinin resmi var ve yine ikinci resim ayni kasayi kullanan hepimizin bildigi bir markaya ait, bu saatler bizimkinin ayni makine ile amerikada 5 bin $ civari satiliyor, isteyen bildik markayi internet uzerinden arastirip bakabilir.

Avicenna Anket 2-210

En son watcher tarafından Perş. 11 Kas. - 23:49 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
egunns

egunns

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedCuma 5 Kas. - 5:32

abi bence aceleye getirmeyelim, bu kasaya yassı butonlar zaten yakışmaz gibi
watcher
Admin
watcher

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedCuma 5 Kas. - 5:37

Yok yassi butonlar bu kasaya degil, yassi butonlu baska kasa numunesi bekliyorum ama zaten onumuzde aylar var bu projeyi yeniden sohbete almak icin.
Bu proje oldukca olgunlasmisti, bu nedenle de projeyi iptal etmek te istemiyorum, rumi projemiz bitsin sonra bakariz.
egunns

egunns

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedCuma 5 Kas. - 6:00

bencede, avıcenna projesi bence en güzel çalışmalardan biri olucak
onno92

onno92

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedÇarş. 9 Şub. - 6:28

Kubbe şeklindeki kolu pek beğenmedim, fazla uzun.
burbank

burbank

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 10 Şub. - 6:47

Avicenna'nın şu andaki en son tasarımı hangisi anlayamadım, gri krono kadranlı olan mı, yoksa ilk tasarım mı? Şöyle bir ilk tasarım şu anki mevcut tasarımın fotoğraflarını buraya koyabilir miyiz?
watcher
Admin
watcher

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 10 Şub. - 22:57

Tasarim uzerinde gorusbirligine varilamadigi icin rafa kalkti, bunu yeniden gundeme getirdigimizde tasarimi da yeniden belirlemek durumundayiz.
Aslinda bir seyi anlamis durumdayiz, tasarimi sifirdan forumda baslatinca konu her yana kayip sonuclanamiyor, bu nedenle bu konu gundeme geldiginde yeniden hep beraber goz atariz.
Akif

Akif

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPaz 13 Şub. - 3:27

Gri en son tasarım bence.

Saygılarımla
burbank

burbank

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPaz 13 Şub. - 4:41

Öyle mi? Eğer öyleyse harika. Benim de en hoşuma giden o oldu. Aylı yıldızlı Chronograf kadran, pulsometre felan çok hoş olmuş. Ona göre ankete katılacağım ama hangisi ilk, hangisi son anlayamadığım için sordum. Konu kendi içinde zamanla çok dağılmış çünkü.
qazokmubec

qazokmubec

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 2 Haz. - 23:38

arka kapakta ta'lik yazıyla mevlana celaleddin rumi yazabilsek desem çok mu fantaziye kaçmış olurum bilemedim. zira ta'lik yazı, mevlana hazretlerinin kökenini de yansıtan irani yazıdır. halen iran'da tabelalar talik yazılıyor.
watcher
Admin
watcher

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedPerş. 2 Haz. - 23:41

Peki bunu bana yazip yollayabilirmisiniz?
Mevlana selcuklular doneminde anadoluda yasamis, dolayisi ile selcuklu yazi turu farisi imis, bu da osmanlica rakamlar uzerinde calisirken rakamlarin ayni oldugunu gorunce degisim yapmadik.
vervito

vervito

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedÇarş. 15 Haz. - 0:32

Mete abi düşündüm de, bence bu kasa 43/20 olmasına rağmen eğer uygun fiyata gelecek ise Avicenna için uygun olur. hahaha
watcher
Admin
watcher

Avicenna Anket Empty
MesajKonu: Geri: Avicenna Anket   Avicenna Anket Icon_minipostedÇarş. 15 Haz. - 1:35

vervito demiş ki:
Mete abi düşündüm de, bence bu kasa 43/20 olmasına rağmen eğer uygun fiyata gelecek ise Avicenna için uygun olur. hahaha

taskafa taskafa taskafa taskafa taskafa taskafa taskafa taskafa taskafa taskafa taskafa taskafa taskafa taskafa taskafa taskafa taskafa taskafa taskafa taskafa taskafa taskafa taskafa taskafa taskafa taskafa

.

Avicenna Anket
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Anket
» Proje Avicenna
» Avicenna Son Versiyonlar
» Bu da başka anket
» SEIKO MOD Anket