Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Avicenna Son Versiyonlar

+12
dreren
krytime
egunns
deka
propmatic
teng
sandeman
crazyhours
GAREZ
Drao
bootsector
watcher
16 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4  Sonraki
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Avicenna Son Versiyonlar Empty
MesajKonu: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 11 Ekim - 9:24

Dostlar bu basligi actim ama listeyi hemen acmiyoruz.

Oncelikle hezarfen saatlerimizin tum arkadaslara ulasmasini ve yorumlarini bekleyelim, yorumlari buraya degil, hezarfen basliklarina yazalim.

Diger yandan avicenna'nin son ve kesin cizgilerini tamamlayalim, bu konudaki goruslerimizi de avicenna basliklarinda yapalim.

Odeme sekillerini ve yaklasik teslim tarihlerini belirleyelim

Arkasindan listeyi acalim diyorum, ne dersiniz?

En son watcher tarafından Ptsi 18 Ekim - 5:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://www.turksaatforumu.com
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 11 Ekim - 9:31

Bence gayet güzel fikir.
Drao

Drao

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 11 Ekim - 21:32

Bence ön listeyi şimdiden açmanda fayda var. En azından kaç kişi katılacak bir ön fikir oluşur diye düşünüyorum.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedSalı 12 Ekim - 0:55

Ben bu serıde de kıtlık olabılecegını tahmın edıyorum cunku belcıkada benım cevremden almak ısteyen en az 20 kısı var, buna yabancı forumdan almak ısteyenlerı de dahıl edersek bu sayı 30cıvarını rahat bulacak, bu arada brukseldekı daha once bahsettıgım saat magazası da bırkac tane almak ıstıyor kı henuz hezarfenı gormedıler, gorunce emınım daha fazla ısteyebılırler, ama tabı kı oncelık forumun uyelerınde.
Ben de kesınlıkle saatlerı 100 adet lımıtedin ustune cıkarmak istemiyorum, boylece her saatimiz her gecen gün daha degerli bir saat olmalı diye düşünüyorum.
Yine de yukarıda dedığim küçük süreci bekleyelim derim, özellıkle saatin son şeklini haftaya yükleyip öyle açalım.
Drao

Drao

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedSalı 12 Ekim - 2:24

watcher demiş ki:
Ben bu serıde de kıtlık olabılecegını tahmın edıyorum cunku belcıkada benım cevremden almak ısteyen en az 20 kısı var, buna yabancı forumdan almak ısteyenlerı de dahıl edersek bu sayı 30cıvarını rahat bulacak, bu arada brukseldekı daha once bahsettıgım saat magazası da bırkac tane almak ıstıyor kı henuz hezarfenı gormedıler, gorunce emınım daha fazla ısteyebılırler, ama tabı kı oncelık forumun uyelerınde.
Ben de kesınlıkle saatlerı 100 adet lımıtedin ustune cıkarmak istemiyorum, boylece her saatimiz her gecen gün daha degerli bir saat olmalı diye düşünüyorum.
Yine de yukarıda dedığim küçük süreci bekleyelim derim, özellıkle saatin son şeklini haftaya yükleyip öyle açalım.

Önceliği kimlere vereceksin. Aramızda kavga çıkmasın...
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedSalı 12 Ekim - 22:40

Kavga kesin çıkacak. Ama alacaklardan birisi kesinlikle ben olacağım Very Happy
100 adet üretilecek ve herhalde 1 tanesi yine saat müzesine gönderilecektir.
Eğer ola ki forum tarafından alınmayan saat kalırsa o da fiyatı yüzünden olacaktır. Malum höt dedi mi 1000 euro çıkartamayabilir herkes. Onlar da zaten çok kolay alıcı bulur yine.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedÇarş. 13 Ekim - 2:29

1000 adetten olsa adeti kaça gelir? niye 100 adet? web sitesinden pazarlanabilir...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedÇarş. 13 Ekim - 3:19

1000 euro mu ne 495 değil miydi ? affraid
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedÇarş. 13 Ekim - 3:41

595 euro idi benim bildiğim kadarıyla. 100 adet olmasının sebebi forumdaki birçok kişinin de haklı olarak 150 adet üzeri üretimin üzerindeki sayılara limitli dememesi. Bence de 100 bilemedin en fazla 150 adet olması en mantıklısı. Açıkçası özel yapım bir saati herkesin kolunda görmek istemem.
Crazy mesajı yanlış anlamışsın. 1000 euro demiyor 1000 adet üretilse nasıl olur diyor Garez Smile
sandeman

sandeman

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedÇarş. 13 Ekim - 7:06

Sn. Bootsector
bootsector demiş ki:

Eğer ola ki forum tarafından alınmayan saat kalırsa o da fiyatı yüzünden olacaktır. Malum höt dedi mi 1000 euro çıkartamayabilir herkes.
kısmını okuyunca ben de öyle anladım.
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedÇarş. 13 Ekim - 7:41

sandeman demiş ki:
Sn. Bootsector
bootsector demiş ki:

Eğer ola ki forum tarafından alınmayan saat kalırsa o da fiyatı yüzünden olacaktır. Malum höt dedi mi 1000 euro çıkartamayabilir herkes.
kısmını okuyunca ben de öyle anladım.

Ahuahuahuaauha
Ya çok özür dilerim bu yanlışım için. Ortalığı birbirine katan benim mesajımmış Very Happy
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedÇarş. 13 Ekim - 20:25

sandeman çözdü olayı teşekkür ederiz kendisine
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 5:50

Arkadaslar bu konuyu liste acma amaci ile acmistim ama konu yine dagilip saatimizin son versiyonu uzerine sohbete donunce oncelikle basligi degistirdim.
Ben Istanbuldan donmeden once Teng ve Vervito ile uzun uzun saatin uzerinde yorumlar yaptik ve bazi ufak tefek degisiklikleri gozden gecirdik, saatte bazi yerlerde degisiklik yapilmasi gerektigini dusunduk.
Saniyelerin kuyruguna hezarfen gibi ay yapalim,
kucuk krono gostergelerindeki modern rakamlar yerine birer nokta koyalim dedik.
Bunlari tasarimda uygulattim ama kucuk gostergelerdeki noktalar biraz kafama takildi, neticede dakikalari ve saatleri gosteriyorlar ve nokta olunca bir sikinti yaratir mi tam emin olamadim.
Saniyelere eklenen ay uzantilari ise cok guzel oldu galiba.
Bu arada diger bir sikinti kasadaki krono butonlari biraz fazla cikik, ureticimizi bagirta bagirta degismesi gerektigininde israrci oldum fakat burada hakli olarak bir ek maliyet ve ek zaman geliyor, soyle ki, bu kasalari yeniden gonderip butonlarini yeniden yaptirmasi gerekiyor, yaptigi hesaplara gore bu durum saate arti 100€ olarak yansiyor, kasalar su anda bu haliyle elinde mevcut ama kasada modifikasyona gidersek minimum adetlerde siparusler yaptirmasi gerekiyor yani butonlardan 600 adet yaptirmak zorunda kalan butonlar ise isine yaramadigi icin tum maliyeti bize yansitmak zorunda oldugunu ifade ediyor.
Diger yandan kasayi komple degistirmemiz durumunda yeni kasadan en az 500 adet yapilacagi icin maliyet yine yukseliyor, biz burada hazir kasa uzerinden gitmeyi dusunmustuk.
Saatin son versiyonunu ekliyorum:
Avicenna Son Versiyonlar 4251-511
teng

teng

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 7:22

Noktalar çizgilerin olduğu yerde olacaktı... artık orada tekrar çizgiye gerek yok.
butonlar 100 euro mu ? son durum butonları böylemi olacak ? böyle olacaksa bir sıkıntı yok bence...
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 7:31

butonlar numunedeki gibi. eğer bunlar değişikse sadece dışarı bakan uzunluğu değişebilir. sadece butonlar 100 euro fark etmez. tüm işlem bukadar tutar. kasaların kendisi tekrar fabrikaya gidecekçıkartılıp yeni butonlar üretilip takılacak ve en son tekrar finish yapılcak. mevcut kasanın onarımı yeni kasa yapmaktan daha pahalıya patlıyor. eğer kasa hiç hoşunuza gitmiyorsa, istekler doğrultusunda yeni kasa yapılır ama minimum sipariş verilmesi gerek adet 500 e dayanır. ayrıca üretim süreci 3 e katlar. yaz a ancak biter.
herzamanki gibi tercih hakkına sahipsiniz.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 7:43

Adet 500 olunca da birim kasa maliyeti artıyor di mi ?
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 7:46

Çok özür dileyerek burada düşündüğümü açıkça yazma gereği duyuyorum. Hilal şeklindeki saniyeler gerçekten olmamış. Ben bu saati minimalist olacak diye biliyordum planlardan ciddi bir sapma mı oldu? Gerek saatlerin üzerlerindeki noktalar gerekse saniyelerdeki noktalar benim görüşüme göre ÇOK ÇİRKİN :(
http://www.turksaatforumu.com/avicenna-ibn-i-sina-projemiz-f17/proje-avicenna-t1833-250.htm
Bu linkteki propmatic tarafından en son verilen dizayn benim çok hoşuma gitmişti. Şimdi saatin kadran dolmuş taşıyor. Bu dizayda bana göre değişmesi gereken tek şey Türksaat yazısı ile Avicenna yazısının karakterlerinin farklı olmasıydı. Şu anda bu dizayna bakınca yemin ediyorum gözüm yoruldu. Bence orjinale dönmemiz daha iyi.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 7:57

Son düzenleme kötü değil ama önceki hali daha özgündü, bencede noktalar rahatsız edici, belki şu andaki haliyle hilal ayın 6 da durmasıyla ay yıldız görünümü elde edilmeye çalışılmış olabilir,ama noktalar rahatsız edici,ayrıca saatin modern tasarımına hilal ay görünümlü saniyeler pek gitmemiş.Hezarfen de ise yapıya çok daha uygundu.

En son deka tarafından Ptsi 18 Ekim - 8:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 7:57

teng demiş ki:
Adet 500 olunca da birim kasa maliyeti artıyor di mi ?

Birim kasa maliyeti artmiyor, birim kasa maliyeti ayni kaliyor ama 500 adetin finansmani gerekiyor, diger 400 kasa baska projede kullanilabilir ama ilk alimda finanse etmek gerekiyor, biraz da bu yuzden hazir kasa tercih etmistik.
500 kasa icin gereken finansman yaklasik 35-40 bin€ tutuyor.
Bir diger sikinti da zaman konusu, eger yeni kasa yapmaya kalkarsak projenin bitimi hazirani bulur.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 7:59

deka demiş ki:
Son düzenleme kötü değil ama önceki hali daha özgündü, bencede noktalar rahatsız edici, belki şu andaki haliyle hilal ayın 6 durmasıyla ay yıldız görünümü elde edilmeye çalışılmış olabilir,ama noktalar rahatsız edici,ayrıca saatin modern tasarımına hilal ay görünümlü saniyeler pek gitmemiş.Hezarfen de ise yapıya çok daha uygundu.

Iste buna katiliyorum ok1
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 8:13

Bu arada saatin arkasına İbn-i Sina'nın portresi işlenecek mi? Bir de şu Türksaat yazısının bir TürkSaat şeklinde yazımını görmek mümkün müdür? Bu arada yandaki butonlar çok gözüme batmadı bu sefer nedense. Şu kurma koluyla çok çıkık görünmedi gözüme.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 8:24

özür dileyerek; noktalar benim gözümde tam bir hüsran
propmaticin son hali dediği çizim bence güzeldi
chronolardaki modern rakamlar bence tasarıma can katıyor

ortak beğeni esas tabii
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 8:24

Avicenna Son Versiyonlar Avicen15

bu çok daha iyidi... füme olursada çok iyi olur...
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 8:25

artı, chronolar içinde kılcal daireler olsa bence elit durur
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 8:26

benim tasarım profesörüm derdiki: mükemmeli yakaladıysan elinden kalemi bırakmalısın.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 8:34

Tarkan da der ki: yakalarsam muck muck monstre
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 8:38

tarkanı sevsinler
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 8:46

teng demiş ki:
Tarkan da der ki: yakalarsam muck muck monstre

hahaha
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 8:49

Ya benim sorduğum soruyu kimse takmamış Very Happy
bu arada propmatic hocanız çok doğru söylemiş. Smile
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 8:52

bootsector demiş ki:
Ya benim sorduğum soruyu kimse takmamış Very Happy
bu arada propmatic hocanız çok doğru söylemiş. Smile
işlenecekmiş... o kesin...
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 10:47

propmatic demiş ki:
benim tasarım profesörüm derdiki: mükemmeli yakaladıysan elinden kalemi bırakmalısın.

bizler mükemmel tasarımları kafamızda canlandırdık; üretime gerek kalmadı diable

watcher hocam keşke son buluşmada saatlerden konuşmasaydınız o nokta cümbüşü nereden çıktı hahaha
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 17:31

egunns demiş ki:
propmatic demiş ki:

bizler mükemmel tasarımları kafamızda canlandırdık; üretime gerek kalmadı diable

watcher hocam keşke son buluşmada saatlerden konuşmasaydınız o nokta cümbüşü nereden çıktı hahaha

ben noktalara çok direndim ama ifadeleri aynen şuydu: parayı veren bizler değilmiyiz? biz istersek yapıcaksın kardeşiiiiiimmmm!!!
teng

teng

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 20:37

egunns demiş ki:
propmatic demiş ki:

Biz doğru birşey söyledik. Hem minimalist yapacaksınız hem de her yere rakam koyacaksınız.çok fazla oluyor. (Gerçi böyle rakamlı, kronolu ve pulsometreli bir saati minimalist yapmak için çaba sarfetmek bana esasen yanlış geliyor ama sizler daha iyi bilirsiniz.)
. Biz, 5- 55 arası rakamları kaldıralım, krono göstergelerinde rakamları da kaldıralım. Kalabalık ortadan kalksın onu yerine nokta gelsin demiştik.Ama resimdeki gibi alakasız bir şekilde koyalım da dememiştik. Hem çizgi hem nokta kural hatasıdır. Noktalar çizgilerin yerine kaymalı.
Ayrıca Watcher o sözü söylerken ben de orada idim. Ve lüzumsuz bir direnişi kaldırmak için espri yollu söylediğini ben biliyorum.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 21:08

Bence noktalar kalksa,çizgiler kalsa sanki daha minmial olacak gibi.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 21:13

[quote="propmatic"]
egunns demiş ki:
propmatic demiş ki:
:

ben noktalara çok direndim ama ifadeleri aynen şuydu: parayı veren bizler değilmiyiz? biz istersek yapıcaksın kardeşiiiiiimmmm!!!

Ille noktalar olacak diye birsey yok zaten noktalarin tarzi teng'in de dedigi gibi guzel olmamis, ama sanirim benden kaynaklanan bir yanlis anlama sozkonusu, ben o aksamki gorusmemizde tam olarak anlayamadim sanirim ve yukaridaki cizim de benim israrimla oldu.

Propmatic'in soyledigi de dogru, aynen boyle dedim ve de dedigimin arkasindayim, bizler piyasaya satmak icin birseyler tasarlamiyoruz, kendimize uygun olan bir tasarimi forum olarak hep beraber tasarliyoruz, ne var yani icine istersek karagoz hacivat arasinda gobek atan miki maus bile yaptirabiliriz yeter ki forumdaki arkadaslarimiz istesin,

Tabi ki isin gercegi propmatic'e bu para sozunu saka olarak soylemistim, ve de tabi ki her sakanin arkasinda bir gercek te vardir fumeur

En son watcher tarafından Ptsi 18 Ekim - 21:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 21:18

Buradan fikirleri alalim ve duzeltelim bari ok1
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 21:24

Noktalar sadece 12,3,6,9 üzerinde olsa nasıl durur acaba Question
Drao

Drao

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 21:31

Ben bu yeni görünümü daha çok beğendim ama teng'in dediği gibi noktalar çizgilerin yerine kaymalı.

Birde madem ay yıldız görüntüsü verilecek. Üstteki hilalin tam altındaki nokta yerine bir yıldız konsa nasıl olur?
teng

teng

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 21:38

Kronolarda yıldız saniye diğer kollara uymadı.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 21:46

Kasanin somut resmini de butonlari somut olarak gormek acisindan buraya ekliyorum yeniden:

Avicenna Son Versiyonlar Dscn1347

Diger resimler de zaten burada: http://www.turksaatforumu.com/avicenna-ibn-i-sina-projemiz-f17/avicenna-kasa-numunesi-geldi-t1848.htm

.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 21:51

GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 22:19

Avicenna Son Versiyonlar Tagheuermonacoautomatic
düğmeleri çok çıkıntı bulan buna baksın... bence bu şekilde olması daha iyi... kullanım kolaylığı sağlar... ilk çizim daha iyi olmuştu... fiyatı düşürmek için ne yapılabilir?
deka

deka

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 22:27

Monaco butonları gibi olsa veya mevcut butonlar biraz daha küçük olsa zaten sorun yok.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 22:36

Bu Monaco butonları gibi olsa keşke, ama bunun için bayağı bir işlem ve maliyet gerekiyormuş
Drao

Drao

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 22:53

teng demiş ki:
Kronolarda yıldız saniye diğer kollara uymadı.

Son resimdeki üst kronadaki çizginin üzerindeki nokta yerine bir yıldız bence hilal ile çok güzel durur. Sadece oraya başka yıldız değil.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 22:57

Rolex Daytonanın kronosunun büyük saniyesinin çalışmadığı zamanlarda amblemi ile birlikde görünen şeytanın mızrağı gibi diable
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 23:03

Ya bir de aklıma takılan birşey var kaç zamandır. Neden bizim dizaynlarda hep yelkovan bir rakamın üzerindeyken görünüyor. Dikkatimi çekti pro çekim bütün saatlerin fotolarında akrap de yelkovan da rakam üzerinde değilken çekim yapılıyor ki hani şekilleri rahatça seçilebilsin diye. Bir de öyle bir fotoğraf çıkartabilir miyiz?
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 23:11

herşey çok güzel, zurnanın zırt dediği yerde söylenmez ama kronolar yan yana olsa üst üste değil de yani daha çok hoşalırdım ben bu avicenna arkadaşımızdan Smile
teng

teng

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 23:13

Kullandığımız mekanizma bunu gerektiriyor.
dreren

dreren

MesajKonu: Geri: Avicenna Son Versiyonlar   Avicenna Son Versiyonlar Icon_minipostedPtsi 18 Ekim - 23:23

Bence rakamları kaldırırsak türksaat ile artık özdeşleşmiş olan bu rakamlarda kalkmış olur;yanlış hatırlamıyorsam watcher bu saatin osmanlı rakamlı ve kronometreli ilk saat olduğunu belirtmişti;nacizane bir de fikrim var ama akrep ve yelkovanın ucu ay ve yıldız şeklinde olamaz mı? Tüm saat başlarında ay yıldız görüntüsü elde edilmiş olur.

Avicenna Son Versiyonlar
1 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4  Sonraki
 Similar topics
-
» Proje Avicenna
» Avicenna Anket
» Avicenna (Omega makineli)
» Avicenna Kasa Numunesi Geldi