Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011

+12
crazyhours
egunns
GAREZ
qazokmubec
trilobid
ofis
Akif
krytime
teng
Drao
deka
watcher
16 posters
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Empty
MesajKonu: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedCuma 23 Eyl. - 7:33

Arkadaslar,
Oncelikle sabrinizdan dolayi hepinize tesekkur ediyorum.
Seba arkadasimiz kendisine yazdigim mail'i yayinlamak nezaketini ve inceligini gostermis cok tesekkur ediyorum.

Saatimizin, bildiginiz gibi ilk kasa numunesini refuze etmistim. Daha sonra ikinci numuneyi de daha resimlerinden refuze ettim, ilkinden pek farki yoktu.
Bizim kasamizin yapisi cok basit gorunmeyle beraber cok komplike, 9 ve 3 hizasinda kenar kalinligi 2-2.5mm ama luglar arasinda 4mm civari. Luglarin kasaya oturmasi ve cok ince kalmamasi icin boyle olmasi gerekiyor. Yani kenarlardan 2mm kalinliktan hareket edip luglarin et kalinligina ulasiyor ama bu arada luglar arasinda da kalinlik iki kalinlik arasi kaliyor. Bu demektir ki ana kasa arka tarafindan belli kavis ve egimlerle gidiyor. Buna ayrica vidali arka camin oturmasi gerekiyor. Saatin toplam kalinligi 7-8mm civari ama koldaki durusu 2-3mm kalinlikta. Bu arada luglarin kavis ve egimi de kasaya arka kapak takildiktan sonra duz bir alt support uzerinde kasa luglara gore 1mm havada kaliyor yani luglar konfor versin ve kolu sarmalama duygusu versin diye oldukca egimli. Zaten asagida yaptirdigim 3D cizimin videosunu ekliyorum.

Burada kasanin arka tarafindaki kivrimlara ve kenar kalinliklarina dikkatinizi cekmek istiyorum.

Once burayi bir gondereyim, yazmaya devam edecegim

.
http://www.turksaatforumu.com
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedCuma 23 Eyl. - 7:37

Mumkunse videoyu tam sayfa izleyin ok1
deka

deka

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedCuma 23 Eyl. - 7:37

Selam dostum öncelikle hoşgeldin, video anlatmak istediğini gayet iyi anlatıyor, başından beri konuyu bilip/takip eden bizler videoya gerek kalmadan durumu biliyoruz, ama üretici firma durumu pek kavrayamamış anlaşılan.Tam sayfada izledim ama farketmedi,çünkü anlatılmak isteneni çok iyi biliyor ve küçük detaylarla büyük farklar yaratıldığının farkındayım. diable
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedCuma 23 Eyl. - 7:52

Seba arkadasimiza yazdigim gibi, piyasada 300-500€ fiyata mekanik saatler var. Bunlar elbette ki 7001 makineli degiller ama kasa ve model olarak cok basitler, cinliler de yine mekanik kurmali veya otomatik replika saatler yapiyorlar ama jaeger'in master ultra thin modelinin bile replikasinda kullandiklari kasa tipi hep ayni ve birbirinin benzeri. Altta pasolu ve camli bir arka kapak geri kalan her tarafi ayni, sadece kadrandaki marka ismi degisiyor ve sanirim fiyatlari da 50$ ile 200$ arasinda degisiyor.
Ben bizim saatimizi boyle yapmak istemedim, kasasi replikalarda bile bulunabilecek bir kasa tipi olsun istemedim. Sizler bu saati kolunuza taktiginizda tum beklentilerimizi karsiladigini gorun istiyorum. Birileri yine saat isine soyunursa bizim saatimizin esini yapmak oyle pek kolay olmasin istiyorum.
Bu saatin yarattigi stresin dinmesi icin sanirim teslimattan sonra uzunca bir muddet gerekecek (ki aslinda bu stres sizlerin paralari isin icinde oldugu icin var, kendi paramla yaptigim islerde boylesine stres yasamiyorum) Bu soyledigimi sakin yanlis anlamayin, bu saati ve tum bu ugrasilari cok buyuk keyifle yapiyorum, sonucu tahmin edebildigim icin tum bu ugrasilara degecek bir sey olacagina inaniyorum, inanin teslimattan sonra koluma rumiyi takacak ve cok cok buyuk bir keyifle bir havana purosu yakacak, yaninda da has bir etopya daglik bolgesinden el ile toplanmis cok ozel bir kahve icecegim:)

.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedCuma 23 Eyl. - 7:56

Burada da cizimin yakin gorunumlu bir fotosu:

Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Jaeger10
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedCuma 23 Eyl. - 7:58

Yukaridaki foto sanirim dediklerimi daha iyi anlatiyor, kenar kivrimlarina, luglarin arka taraf ve yan taraf ile olan baglantilarina, ve kenar bizolarina dikkatinizi cekerim.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedCuma 23 Eyl. - 8:00

Dostlar, simdilik cikmak durumundayim, yarin aksam civari tekrar girecegim, sorularinizi yanitlamaktan keyif alacagim, ha bu arada sanirim yine yarin istanbul bulusmamizin da resimlerini ekleyecegim. ok1
deka

deka

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedCuma 23 Eyl. - 8:05

Haa bak fotoları unuttuğumuzu sanma, Rumi den çok buluşmayı ve fotolarını merak ediyoruz.
Drao

Drao

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedCuma 23 Eyl. - 8:22

Video nerede, ben neden göremiyorum. Nasıl izleyeceğim?
deka

deka

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedCuma 23 Eyl. - 8:27

Video ilk mesajda.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedCuma 23 Eyl. - 9:02

watcher demiş ki:
Burada da cizimin yakin gorunumlu bir fotosu:

Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Jaeger10
alkisalkis Budur ! ok1

Eh sen geldiğine göre şimdi ben tatile çıkabilirim.. by
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedCuma 23 Eyl. - 18:32

Kasa bu formatta yapılırsa eğer JLC lara dönüpte bakmayız miammiam
Akif

Akif

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedCuma 23 Eyl. - 19:46

Kolay gelsin Mete Abi. Yanındayız herdaim.
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedCuma 23 Eyl. - 20:50

bu nasıl bir emektir kelime bulamadım, dudağım uçukladı ortaya çıkan kasayı görünce.

akşama sabaha mete abiyi en büyük saat firmalarından biri kapar.

ne kadar takdir tebrik etsek azdır.çok teşekkürler mete abicim.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedCuma 23 Eyl. - 20:58

Kasanın altdan görünüşü herşeyi anlatıyor, göründüğü üzere saatin tüm zerafetini,inceliğini ağırlıklı olarak bu bölümdeki küçük detaylar sağlıyor, ayrıca tepenin ele oturup kolay kurulmasını sağlıyacağını da düşünüyorum. Bravo bravo
trilobid

trilobid

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedCuma 23 Eyl. - 21:22

Üstad emeklerine sağlık cheers

qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedC.tesi 24 Eyl. - 2:39

asırlık bir efsane geliyor arkadaşlar, saat dünyasında bir eşi benzeri bir daha bulunmayacak bir efsane.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedC.tesi 24 Eyl. - 7:36

gerçeğine herkes hayran kalacak katılmayan çok pişman olacak...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedC.tesi 24 Eyl. - 10:18

Bentley 2 tür araç üretir, biri parayı bulup hava atmak isteyenler için; Continental türevleri gibi, diğer özel modelleri, bentley kültürünü bilen gurmeler içindir Arnage,Azure gibi..bu özel modellerde kimsenin kolay kolay farkına varmadığı robotların saf dışı kaldığı çok ince geçişli çizgiler mevcuttur.....Rumi nin çok sade ama aşırı komplike çizgilerini görünce aklıma bu örnek geldi, kryın dediği gibi jlc lere dönüp bakılmayacak galiba
hiç acele etmeyelim, emeğine sağlık üstad
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedC.tesi 24 Eyl. - 21:27

Drao demiş ki:

Video nerede, ben neden göremiyorum. Nasıl izleyeceğim?

Videoyu goremeyen arkadaslar asagidaki link'ten ulasabilirler ok1

https://www.youtube.com/v/umvCY7P7RA4

.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedC.tesi 24 Eyl. - 21:32

Arkadaslar begendiginize sevindim Very Happy
Ayrica gosterdiginiz sabir icin de hepinize tesekkur ediyorum, ben de artik sabrimin son sinirlarina geldim ama cikacak sonucun cok guzel olacagini biliyorum bu nedenle de bu sabira degecegini dusunuyorum.

Ilk baslardan beri saatin bu detaylari vardi ama pek yayinlayip cok bilgi vermek istemedim, malum, taklitciler, kopyacilar durumu anlayamasin istedim, ama cinli kasa ureticisi fabrika bile boyle zorlaninca yaptigimiz isin gercekten cok zor oldugunu anladim ve artik bu detaylari aciklasak bile taklidin oyle pek kolay olmayacagini goruyorum, bu nedenle de bizi taklit etmek isteyebileceklere hodri meydan bile diyorum diable

.
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedPtsi 26 Eyl. - 0:01

iş bitince haka dansını haketti bu rumi https://youtu.be/YdA38JQwtSA
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedÇarş. 28 Eyl. - 22:02

Son 7 RG RUMI için tiweet atmasam mı? Ne diyorsunuz?
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedPerş. 29 Eyl. - 23:22

Hepinize sabriniz icin cok tesekkur ediyorum dostlar by

Bu arada teknik cizimler bitti ve geldi, bu aksam uzerinde biraz calisip degerlendirecegim arkasindan da hemen numune imalati icin iletecegim.
Teknik cizimleri elbette ki burada yayinlamayacagim, nedenini tahmin edersiniz diable
Ama cidden daha onceleri yaptirdigim teknik cizimlerden cok daha karmasik, detayli ve komplike, ben bile bazi yerlerini anlamakta zorlaniyorum, bu nedenle bu aksam uzerinde detayli calisacagim.
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedC.tesi 1 Ekim - 0:39

selamlar
foruma giremediğim süredeki çalışmalar çokgüzelolmuş.emeğigeçenherkese teşekkürler, Ankaradan selamlar Smile
akdikan

akdikan

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedC.tesi 29 Ekim - 21:04

Herkese hayırlı pazarlar diliyorum.
Çok fazla foruma giremiyorum.
Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedC.tesi 29 Ekim - 21:11

Geçtiğimiz günlerde Watcher üstada nasılsın , forumda göremiyoruz, her şey yolunda mı diye telefon ettim. İşlerinin çok yoğun olduğundan dolayı vakit bulamadığını,ama bu arada Rumi saat çalışmalarının gayet iyi gittiğini söyledi. Herkese selamları var.

En son teng tarafından C.tesi 29 Ekim - 21:12 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedPaz 30 Ekim - 2:46

tekrar ararsan bizim adımıza da selam söyleyiver...
teng

teng

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedPaz 30 Ekim - 6:26

MrWrong demiş ki:
tekrar ararsan bizim adımıza da selam söyleyiver...

ok1
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedC.tesi 12 Kas. - 23:22

Arkadaslar buradayim:)
Turkiyeden dondugumden beri islerim cok yogunlasti, surekli ofis disinda bulunmak zorundayim. Yaklasik uc yildir kovaladigim bir mermer isi somut asamalara gelmeye basladi bu da hemen hemen tum zamanimi aliyor, inanin aksamlari ofise bir ugrayip maillerime ancak bakabiliyorum, sanirim bu durum yilbasina kadar da devam edecek, bu arada cumartesilerde de sosyal faaliyetlerim tum zamanimi aliyor, geriye kendime ve aileme ayiracak sadece pazar gunleri kaliyor, benim kucuk oglan pazar gunleri kucagimdan inmiyor, su anda bile buraya yazarken kucagimda oynuyor:)
Rumi saatimizin takibini de buyuk olcude tel ile yapiyorum.

Bu konuda biraz bilgi vereyim sizlere.
Daha once yazdigim gibi numuneyi refuze ettik yeni cizimler gonderdim ve bu imalatci havlu atti. Bu imalatci ile calismamizin nedeni kasa adetini daha az sayida yaptirabilmemiz ve fiyatin digerine gore biraz daha uygun olmasiydi. Ama bunlar havlu atinca B planina, daha dogrusu ilk bastaki plana geri dondum. LO......S icin kasa yapan bir fabrika bunlar, adet ve fiyat biraz daha yuksek ama bunlarla calisacagiz, onceki imalatcidan henuz odedigim pesinati geri almadim ama onemli degil onu bir sekilde halledecegim, yeni imalatcimiza da pesinatlarini cuma gunu gonderdim, numune cikmasi 30-35 gun dediler. Aradaki tum detaylari basinizi agritmamak icin geciyorum ama yonetici arkadaslara mail ile bilgi verdim.
Aradaki fiyat farkini asla alici uyelere yansitmayacagim, bu is bir olcude onur meselesi de oldu, sizlerin sabri ve iyi niyeti cok guzel bir saat ile karsiligini gorecek diye umuyorum.
Arkadaslar, odediginiz paralarin yarisi civari halen ankaradaki banka hesaplarinda duruyor, diger yarisi ise pesinatlara odendi, makineler icin de kucuk bir pesinat odemis durumdayiz, makinelerin tamamini odeyip getirtmedim henuz, cunku kasanin cikmasini bekliyorum.
Bu arada huzursuzlanip kafasinda soru isaretleri olusan arkadaslar olabilir, bunu da cok anliyorum, gercekten epey uzadi, bu beni de cok huzursuz etti ama bunun asil nedeninin bu konudaki gosterdigim titizlik oldugunu bilmenizi isterim, neticede torunlarimiza da birakabilecegimiz, bir daha yapilmayacak olan, cok ozel ve cok sinirli sayida bir saat yapiyoruz bunun en iyi sekilde olmasi icin hesaplanandan fazla zaman gerekiyorsa katlanmayi tercih ettim.
Kafasinda soru olusan arkadaslarimin da biraz daha bekleyip numuneyi gormelerini rica ediyorum, numuneden sonra listeden cikmak isteyen arkadaslar olursa saygi duyarim ve odemelerini iade ederiz.
Bu arada zaten kasa adeti olarak fazla kasa elimde olacak, bunlar icin degisik kadran ve tarz tasarladim, bu degisik tarz saatlerden de 100 adet siparis almis durumdayim, bu nedenle numune cikana kadar rumi saatimizin fiyatini 300€'da tutuyoruz ilk soz verdigimiz gibi ama daha sonra bu saatlerin fiyati 600€ olacak. Ama su anda buna da gerek yok gibi gorunuyor cunku listeler dolmus durumda ama listeden cikan olursa yeni gelecekler icin fiyat 600€ olacak. Diger kadran ile olan 100 adetlik siparis te zaten 500€ uzerinden alindi, biraz da bu nedenle rumi'ler 300€ maliyetin uzerine ciksa da aradaki fark diger siparis tarafindan kapandigi icin rumiler listedeki uyeler icin ayni fiyatta kalacak. Diger kadran ile olan saatler ise vitrinde 2000€ civari satilacak, bunu bruksel'de conrad hotel altindaki saatcinin vitrininde gorebileceksiniz.

Dostlar hepinize tekrar sevgilerimi iletiyorum, sorusu olan arkadaslar yonetimdeki arkadaslarla iletisim kurabilirler, onlar bana her zaman ulasabiliyorlar.

.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedPaz 13 Kas. - 0:12

Watcher dostum,seni arada sırada olsa da burada görmek güzel,foruma ayrı bir heyecan ve hareket getiriyorsun, işin uzaması hiç sorun değil, yeter ki iyi birşey ortaya çıksın,işin içinde sen olunca da bu kaçınılmaz, bunun sonucuda zamanın sarkması olacaktır doğal olarak, seni tanıyan arkadaşlar için endişenin söz konusu olmadığı kesin,ancak bilindiği üzere epey yeni üyemiz var ve bunlarda listeye dahil oldular, onların endişe duymasını da normal karşılamak gerekir. ok1
Exern

Exern

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedPaz 13 Kas. - 3:55

Sayin watcher emekleriniz icin minettariz. Lutfen titizliginizde israr etmeye devam ediniz. Isin suresinden cok sonucu onemlidir. Ufakligi da oper, ona bol bol saat sevgisi asilamanizi dilerim ok1
teng

teng

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedPtsi 14 Kas. - 1:55

Acelemiz yok nasılsa hepimizin yeterince saati vardır...Sen içini ferah, saatlerin kalitelisini önde tut yeter. by
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011   Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011 Icon_minipostedPtsi 14 Kas. - 9:43

Rumi sabrı üreticiye fazla gelir Smile

Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Forum saatimizden son haberler
» E-Pirlant Kampanyası 01-12 Eylül
» Hublot son haberler
» Yönetimden haberler
» Rumi Son Odemeler