Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Turksaat Nusrat Aksesuar

+11
ofis
frown
asderty
cleric
deka
Exern
vervito
BR-02
watcher
ytk
borahan
15 posters
YazarMesaj
borahan
Admin
borahan

Turksaat Nusrat Aksesuar Empty
MesajKonu: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedCuma 20 Ocak - 23:23

panerai den kopya çektim ama hoşuma da gitmedi değil Smile NUSRAT ın yanına hatıra ufak bir cam küp işletsek nasıl olur kutu da olur ise yan yana çok şık durur gibi geldi Smile ne dersiniz?

Turksaat Nusrat Aksesuar Nusratacc
http://www.boraeresici.com
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedCuma 20 Ocak - 23:50

bence muhteşem bir fikir. ben varım..
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedCuma 20 Ocak - 23:54

Ben de buna benzer birsey dusunmustum, maketcilerde nusrat maketleri oldugunu gordum, acaba kutuyu nusrat gemi modelinden yaptirabilirmiyiz diye dusunuyordum, bu fikir de hos olmus.
http://www.turksaatforumu.com
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedCuma 20 Ocak - 23:55

Bi dakka yahu sen su yukaridaki zimbirtiyi gercekten yapmissin galiba, oyle mi? drunken
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedCuma 20 Ocak - 23:57

yok ustad photoshop da yaptım Smile ama ornek olarak bakınabilirim bir kac yere Wink
fıyat da almıs oluruz ornek de yaptırabiliriz.
BR-02

BR-02

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedC.tesi 21 Ocak - 0:18

Cok iyi bir fikir, bu kristali lazerleme isleminde cok farkli kaliteler var, bence paraya hic kiymadan en güzelini yaptiralim derim.

Kendim icin bizim burda bu isle ugrasan bir firmaya, yunuslar yaptirmistim, fotorafini ekliyecegim......

Turksaat Nusrat Aksesuar 2012-01-21_12-15-29_984

Turksaat Nusrat Aksesuar 2012-01-21_12-16-34_243

Turksaat Nusrat Aksesuar 2012-01-21_12-17-26_11

Turksaat Nusrat Aksesuar 2012-01-21_12-18-01_256

Turksaat Nusrat Aksesuar 2012-01-21_12-18-12_469

Turksaat Nusrat Aksesuar 2012-01-21_12-18-33_258

Turksaat Nusrat Aksesuar 2012-01-21_12-19-02_471

Turksaat Nusrat Aksesuar 2012-01-21_12-19-30_479

Turksaat Nusrat Aksesuar 2012-01-21_12-19-45_791

Turksaat Nusrat Aksesuar Solardrehteller

En son BR-02 tarafından C.tesi 21 Ocak - 1:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedC.tesi 21 Ocak - 0:31

Evet ya cok guzel olur, hatta simdiden eger ornek yaptirabilirsek bu da cok hos olur.
Hatta, biraz da ucayim...
Bu tur calismalarda alttan isiklandirmali olanlari da var bildigim kadariyla.
Acaba boyle bir sey de dusunulebilir mi diyorum.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedC.tesi 21 Ocak - 0:33

Belki gemi grafiginin yanina filan bir tane de saatin grafigi veya saat mekanizmalari vs olabilir mi?
Islenecek kup ne malzemeden acaba?
Diyorum ki hani su epoxy tarzi kupler oluyor ya icine bazi reklam amacli malzemeler gomuluyor.
Bendeki bayan saat mekanizmalarini da kullanip icine gomdursek filan nasil olur acaba, ya da olabilir mi?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedC.tesi 21 Ocak - 0:48

Soyle bir sey de dusunulebilir:

Icine bayan saat mekanizmalari, hatta nusrat kadran fazlaliklarini ve hatta rumi ve hezarfen kadranlari bile atabiliriz.

Turksaat Nusrat Aksesuar Cube-e10

Turksaat Nusrat Aksesuar Cube-e11Turksaat Nusrat Aksesuar Cube-e12
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedC.tesi 21 Ocak - 3:18

çok sevdim bu camın içindeki saat parçalarını....
Exern

Exern

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedC.tesi 21 Ocak - 4:35

@watcher epoxy icine saat parcalari muhtesem fikir ok1 Bayildim biere
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedC.tesi 21 Ocak - 5:04

Bildiginiz gibi,
Ben de kafaya taktim mi mutlaka yapmaliyim.
Buraya resimleri ekledikten sonra burayi kapattim, asagi atolyeme indim.
Bizde mermer icin epoxy var, transparant.
Tuttum bir tane yapmaya calistim ama olmadi elime yuzume bulastirdim kahkaha2
Renk tutmadi meger bizim transparant epoxy sari gibi biraz kehribar rengi oldu.
Hadi buna da sukur dedim, ilk kati doktukten sonra kuruyunca (bu arada kururken acaip isiniyor) sogumasini beklemeden uzerine kadranlar ve bir makine koydum ve ikinci kati doktum, kehribar icine gomulmus makine ve kadranlar gibi oldu cok ta guzel gorunuyor derken kocaman kocaman catlamaya basladi sogudukca hahaha

Iyice soguyup kuruduktan sonra bizim mermer cila sistemiyle cilalayacagim ama guzel olmayacak.

Bu arada rezaletin resimlerini de cektim ama buraya hemen aktaramiyorum artik daha sonra.

Edindigim tecrubeye gore:
Epoxy bir kere kristal epoxy dedikleri cinsten olacak
Dursissor denen katilastirici madde cok az eklenecek
epoxy beyaz su rengi epoxy olacak
katmanlari eklerken cok sivi sekilde eklenecek ve her kat icin iyice sogumasi beklenecek

borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedC.tesi 21 Ocak - 5:21

bu saat parcalarını eğer mekanizmayı olusturacak sekılde asagıdan yukarı koyabilirsek ki ınce ınce katmanlar atmak ve aralara parcaları koymak demek cok ılgınc olabilir mekanızma havada durur gıbı.

bu arada kehribar epoxy de eski mekanizma kullanmak lazım zira yıllanmıs olur Very Happy:D

Turksaat Nusrat Aksesuar RTEmagicC_09_1208_TAG_Cal1887_01.jpg
deka

deka

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedC.tesi 21 Ocak - 5:22

Olsun, emek emektir, yinede fotoları isteriz. ok1
cleric

cleric

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedC.tesi 21 Ocak - 5:30

askerdeyken bir arkadaşın masasında, böyle bi cam prizmanın içinde kocaman bir akrep vardı..her gittiğimde incelerdim, hayvan hiç bozulmamış, halen canlı gibiydi. aklıma o geldi
böyle birşey çok güzel olur, bir prizmanın içinde bi tarafta nusrat, diğer tarafta böyle saat parçaları, belki bi tarafa hikayeyi anlatan ufak bi yazı, ya da farklı bi konsept...
ışıklandırması da olması lazım mete abinin dediği gibi. böyle bişi almıştım zamanında, ışıklandırma olmayınca akşam iyi görünmüyo.
cleric

cleric

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedC.tesi 21 Ocak - 5:40

mete abi sen tecrübe etmişsin. internette bazı hediyelik eşyalara baktığımda (akrep, arı v.b fosilleri) genelde kehribar ile kaplanıyor. bu da rengi sarı yapıyor. ancak benim gördügüm hediye de şeffaf beyazdı, ve çok güzel görünüyordu. sanırım bahsettiğin kristal epoxyden yapılmıştı.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedC.tesi 21 Ocak - 5:49

Senin bahsettigin gibi cam gibi seffaf olan sekilde bende bir tane var, internette yaptigim arastirmada bunun hammaddesine kristal epoxy dediklerini gordum, hem ince sivi hem de katman katman dokuluyor ve cok uzun surede yani 24 saat gibi surede kuruyor her katman.
Benim kullandigim mermer icin olan transparan epoxy, icine beyaz katilastiriciyi da ekleyince amber rengi oldu.
Sanirim kehribar renkte olani cok ucuz cunku ben kilosunu 11-12€'dan aliyorum ama internette kristal epoxy kilosu 35-40€ gordum.

Simdi de asagiya resimleri ekleyeyim.
asderty

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedC.tesi 21 Ocak - 5:56

Bu hızla giderse 10 sene sonra yapılacak tasarım ve aksesuarlar nereye varır acaba affraid
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedC.tesi 21 Ocak - 5:57

Kalip olarak karton kutu kullandim, her seyi aceleye getirip bir an once gormek icin sabirsizlaninca rezalet oldu guluyor

Turksaat Nusrat Aksesuar Dscn0010

Daha sonra iki dokum isi de gerceklestikten sonraki hali
Turksaat Nusrat Aksesuar Dscn0011

Turksaat Nusrat Aksesuar Dscn0012

Catlaklar iyi gorunmuyor ve henuz daha ham hali, aslinda tam kuruyunca kaliptan cikarip bizim mermer cilalama makinesinde cilalayacagim, bunu da ancak pazartesi yapabilirim, hem de tam kurumus olur.

Turksaat Nusrat Aksesuar Dscn0013

Turksaat Nusrat Aksesuar Dscn0014
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedC.tesi 21 Ocak - 5:58

asderty demiş ki:
Bu hızla giderse 10 sene sonra yapılacak tasarım ve aksesuarlar nereye varır acaba affraid

10 sene sonraa???
Ooooo patek philippe halt etmeye baslar hahaha
frown

frown

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedC.tesi 21 Ocak - 6:00

watcher demiş ki:
Kalip olarak karton kutu kullandim, her seyi aceleye getirip bir an once gormek icin sabirsizlaninca rezalet oldu guluyor

Catlaklar iyi gorunmuyor ve henuz daha ham hali, aslinda tam kuruyunca kaliptan cikarip bizim mermer cilalama makinesinde cilalayacagim, bunu da ancak pazartesi yapabilirim, hem de tam kurumus olur.

Tamam
Denemeler falan fena değil ama o mekanizmayı öyle görünce benim içim kalktı, kötü oldum
Smile
deka

deka

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedC.tesi 21 Ocak - 6:01

Bende biraz öyle oldum.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedC.tesi 21 Ocak - 6:09

Bunu da gecen yil bitpazarinda bulmustum, firindan ehhemm pardon makineden yeni cikti Very Happy

Turksaat Nusrat Aksesuar Dscn0015
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedC.tesi 21 Ocak - 6:10

deka demiş ki:
Bende biraz öyle oldum.

Ilk katman kururken mekanizmayi aramaya basladim, aslinda tam calisan bir makineyi yakalamis icine atiyordum ki bu elime gecti ve hemen icine attim devenin basi
deka

deka

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedC.tesi 21 Ocak - 6:28

Aman dikkat. ok1
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedC.tesi 21 Ocak - 8:39

Bu arada cama lazer isleme konusunda biraz deli bir akrabam var kendi makinesini uretti hatta, ona sorabiliriz cizim vererek maliyetine yapar istersek
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedC.tesi 21 Ocak - 9:45

çizimi çalışabiliriz bu arada biraz araştırdım 3B olması için görüntünün taranması lazım (yüz gibi) bu durumda 2B olarak yapmak gerekecek ya da nusrat maketini bulursak birleştirebilir ve onu taratarak 3B deneyebiliriz.

nusrat
nusrat logo
mayın

yeterli mi olur yoksa fazla mı gelir? bence çok fazla obje koymak anlaşılmayı da zorlaştıracaktır.

genelde ölçüler aşağıdaki şekilde gerçi ölçüler fotografa göre değişiyor olabilir yani cam da işe göre kesiliyor olabilir.

250x200x40
200x160x30
150x70x60
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedC.tesi 21 Ocak - 11:04

3b cevrimini bizim akraba yapiyordu galiba kendi..

ptesi sorarim kendisine son durumlari..
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedPaz 22 Ocak - 4:54

3D yapabilmesi icin 3D taramasi yapmasi lazim, bunun icin de kucuk bir nusrat maketi bile yeter, gittigidiyorda vardi hem de ucuzdu.
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedPaz 22 Ocak - 8:07

Aslinda dogru diyorsunuz fakat bizim bu akrabaya hatirladigim kadariyla tum ulkeden 2b foto yollayip 3b ceviri yaptiriyorlardi. O yuzden belki yapabilir. Olmadi alir yollarimvbir maket
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedPaz 22 Ocak - 21:34

Biliyorsunuz, kadran sayisi her zaman saat sayisindan fazla oluyor, imalat yaptirilan kadran adeti en az 500 olmak zorunda.
Bu durumda kadrani hezarfende oldugu gibi uc dort renge bolerek degisik versiyonlara da tasiyabiliyoruz.
Diyorum ki eger nusrat modelini yapar da boyle bir de cam kup yapmaya karar verirsek, fazlalik kadranlardan da belki birer tane bu camin bir yerlerine monte edebilirmiyiz acaba?
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedPaz 22 Ocak - 23:04

kadrandan bahsedince de bu aksesuarın masa saati olarak kullanılabileceği fikri canlandı.
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedPtsi 23 Ocak - 0:49

bizim akraba ile konuştum. kendi makinesi arızalandığından şu an yedek parça bekliyormuş, 1-2 ay sonra tekrar işleme başlarım diyor. normal vesikalık fotoları 2b'den 3b'ye kendi çeviriyormu, bu konuda da yaparım diyor. masraflar konusunda birşey söyleyemem işe başlarken hesaplamam lazım ama maliyetine hallederiz dedi. istersek aklımızda bulunsun.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedPtsi 23 Ocak - 3:26

Harika ok1
frankenmonster

frankenmonster

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedÇarş. 25 Ocak - 6:17

borahan demiş ki:
panerai den kopya çektim ama hoşuma da gitmedi değil Smile NUSRAT ın yanına hatıra ufak bir cam küp işletsek nasıl olur kutu da olur ise yan yana çok şık durur gibi geldi Smile ne dersiniz?

Turksaat Nusrat Aksesuar Nusratacc
aaaa süper fikir bana sorarsan...
tmr5555

tmr5555

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedPerş. 2 Şub. - 12:19

Bu Nusrat projesine sıra gelince kesinlikle ele alınması gereken bir iş!
http://www.behance.net/timurpinar/frame
himone

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedPerş. 2 Şub. - 22:18

ne zaman başlayacak bu proje?
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedC.tesi 4 Şub. - 8:55

Cama lazer ile çizim yapma konusunda bildiğim bir yer var , yolum düştüğü an bende 2D 3D ve toplu alımlarda fiyatlarındaki değişikliklerden de bilgi alarak size iletirim.
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Turksaat Nusrat Aksesuar   Turksaat Nusrat Aksesuar Icon_minipostedSalı 28 Şub. - 7:53

himone demiş ki:
ne zaman başlayacak bu proje?

Su anda Rumi projesi numunesi cikiyor ardindan teslimatlar planlanacak. Paralelde Avicenna projesi basladi katilim icin son 8 kayit kaldi 6-7 aylik bir surec olacak buyuk ihtimalle yeni projenin hangisi olacagi 2-3 ay sonra detayli konusulmaya baslar tabii bu arada projelerin tasarimlari vs. Canliligini da koruyor.

Turksaat Nusrat Aksesuar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Türksaat Forumu Seiko Mod - Turksaat Forum Seiko Watches Mod Project
» Türksaat tshirt?
» Turksaat Montre24.com da
» turksaat markasının kadran üzerindeki yazılımı
» Turksaat Icin Logo