Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Turksaat Icin Logo

+30
ofis
muaddib
hasanyuceer
cleric
MrWrong
HalitMurat
Maurice Lacroix
frown
kHanTW
Azizim
Winchester
saatmatik
MortingenStrasse
Murat Vurucu
propmatic
Drao
recklesstr
deka
cowboy
vervito
teng
egunns
toro5
krytime
crazyhours
bootsector
sifujack
borahan
GAREZ
watcher
34 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4  Sonraki
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Turksaat Icin Logo  Empty
MesajKonu: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 2:36

Haydi bakalim bilgisayar kurtlari Turksaat icin logo dusunelim ve cizdigimizi yayinlayalim, bu arada daha sonra oylama yapmak icin bir referans verin tasariminiza merci
http://www.turksaatforumu.com
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 6:35

yeteneği olanlar ilgilensin yoksa bende karışırım ha diable
Turksaat Icin Logo  Resim_999034856

En son GAREZ tarafından Perş. 21 Ekim - 8:04 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 7:38

hadi bir tane de ben eklıyım Smile

Turksaat Icin Logo  Tslog1
http://www.boraeresici.com
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 7:59

borahan tasarım çok iyi,çivili balans fikri çok güzel,

ayrıca şu lemanialı saat çiziminde de kullanılan logoyu biraz değiştirmeyi denemeli .hilal de yıldız gibi çarktan yapılarak denense ,hilal kesik çark şeklinde yani 270 derecelik yay parçası şeklinde kırılmış bir çark olacak, yıldız şeklindeki çarkın kendisi küçük ,dişlerinden 5 i diğer dişlerinden çok daha büyük olacak ve bu şekilde yıldız şekli verecek ayrıca hilal çarkın içine girer, yapılabilirse yıldızın 2 dişlisi ve hilalin uç dişlileri birbirleriyle temas halinde olur,

ya da hilal, çark yerine çivili balans olur

tasarım programlarını bilmediğim için kendim hazırlayamadım bu yüzden emrivaki gibi oldu kusura bakmayın

En son sifujack tarafından Perş. 21 Ekim - 10:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 8:03

hılal ve cark propmatic in ekledıgı bır (sanırım avıcenna) cızımde mecuttu Wink
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 9:30

@sifujack
dediğinizden birşey anladıysam arap olayım Very Happy
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 10:27

bootsector demiş ki:
@sifujack

Çizimini siz mi yapacaktınız? Siz yapacaksanız görüşelim ,böyle karmaşık bir şekli sadece çizerek en doğru şekilde anlatabilirim ,bir resim bin kelimeye bedeldir demişler..
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 10:45

Turksaat Icin Logo  Resim_913068293
bence logolar metin tabanlı olmalı... bakan rahatça okuyabilmeli...
Turksaat Icin Logo  Resim_538482683
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 10:57

Mesele sadece guzel birsey yapmak degil, ulkemize, kulturumuze, gecmisimize bile belki animsama yapmali, unutulmamali ki bu saatte turksaat yazisinin ustune veya altina gelecek minnacik bir logo, zenith'in yildizi, omeganin omega harfi, vacheron'un malta hac'i vs gibi.
http://www.turksaatforumu.com
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 11:00

watcher demiş ki:
Mesele sadece guzel birsey yapmak degil, ulkemize, kulturumuze, gecmisimize bile belki animsama yapmali, unutulmamali ki bu saatte turksaat yazisinin ustune veya altina gelecek minnacik bir logo, zenith'in yildizi, omeganin omega harfi, vacheron'un malta hac'i vs gibi.
çok karışık olmaması gerek değil mi? grafikerleri gaza getirecek logolar yaptım sadece 1 tane logo geldi
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 17:41

garez yaptıkların logo degıl yalnız banner Wink
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 21:07

gimp onları logo diye oluşturuyor? zaten tam olarak istediğim şekilde bir şey çıkmıyor... diable

En son GAREZ tarafından Perş. 21 Ekim - 23:12 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 21:53

mevlana nın küçük silüeti olabilir mi ? dönüyor ya o da Smile yoksa arabesk mi olur ? sadece bir fikir ...
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPerş. 21 Ekim - 23:10

sifujack demiş ki:
bootsector demiş ki:
@sifujack

Çizimini siz mi yapacaktınız? Siz yapacaksanız görüşelim ,böyle karmaşık bir şekli sadece çizerek en doğru şekilde anlatabilirim ,bir resim bin kelimeye bedeldir demişler..

Yok o bakımdan değil. Teknik bilgi ve parça bilgisi eksikliğinden dolayı hiçbir şey anlamadım. Yani tamamen benden kaynaklanan bir durum. Siz böyle tekniğe girince dedim farklı bir dil mi konuşuyor Very Happy
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedCuma 22 Ekim - 0:49

bilgi eksikliğinizden değilde logodaki parçaların şeklini anlatma zorluğundan Smile ,tarayıcı bozulmasa basitçe elle çizip taratıp buraya koyacaktım,o zaman çok verimli olacaktı
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedC.tesi 23 Ekim - 21:28

bir iki temel çalışma daha efendiler... Wink

Turksaat Icin Logo  Logo2dp
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedC.tesi 23 Ekim - 21:42

En alttaki logo şık olmuş .
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedC.tesi 23 Ekim - 22:56

En alttakini ben de beğendim.
toro5

toro5

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 1:11

En alttaki logo güzel fakat bu logonun küçük boyutlarda kullanılacağını düşünürsek "TürkSaat" yazısı karaltı gibi görülecek.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 3:03

borahan eline sağlık
ben bunları saat satan mağazaların kendi logolarına benzettim...
bizim zaten karakterli bir türksaat yazılı formatımız var; olacaksa buna bir ikon lazım...watcherın dediği gibi zenithin yıldızı, rolexin tacı....

mesela bizim türksaatin "T" si değişik fonta soukulabilir..3 boyutlu vs...

borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 4:34

ayrı ayrı logo tasarımlarından bahsediyoruz.

Sadece IWC deki gibi TS den mi logo ıstıyoruz yoksa omega, rolex deki gibi bır objeden mı olusacak logo mu?

turksaat ın bu karakterlerlı yazısını kullanacaksak logo otantık ve kıvrımlı olmalı keskın olmamalı kı yazı ıle ayrı dunyadan olmasınlar.

sadece T ve S ıle olusacak ıse o zaman yıne karakterden dolayı fazla secenegımız yok okunması ve anlasılabilirliği, ek olarak uygulanacak yuzeylerde (kurma kolu) kucuklukten dolayı bozulmaması gereklı bunun ıcın de duz ve keskın karakterler kullanmak daha mantıklı.

ben obje kullanılmasından yanayım, kullanılacak obje ıse tanımda; zamanı, saati ve turk olgusunu ıcınde barındırmalı.

bu ılla ay / yıldzı olmalı demıyorum ama konsept buna yakın olmalı.

ya da bır degısıklıge gıdıp turk saatı yazımlarda kullanıp saatlerde ve tasarımlarda TS yı kullanacagız ama burda da gelıstırılmesı gerek cok yer olacak.

naçizane fikrim tasarımcı arkadaşlara bundan sonraki çizimlerde fikir verebilir. Wink
teng

teng

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 5:41

Bence TürkSaat yerine Türksaat yazmalı ki yazıda akıcı olsun ve tek kelimelik bir marka olabilsin.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 5:55

teng demiş ki:
Bence TürkSaat yerine Türksaat yazmalı ki yazıda akıcı olsun ve tek kelimelik bir marka olabilsin.

ama Turksaat Icin Logo  Logo2dp bu şekilde yazılı olrsa daha estetik gözükür... vieux
teng

teng

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 6:02

Ben yazı için dedim.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 6:06

teng demiş ki:
Ben yazı için dedim.

bende yazı için dedim TürkSaat şekli daha estetik olur diyorum...
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 6:48

Turksaat Icin Logo  4726

Turksaat Icin Logo  4734

foruma logo ararken grafiker bir arkadaş çizmişti bunları
forum yöneticisi diğer arkadaşlar da çok milliyetçi bulmuşlardı.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 6:54

İlla billa Türkiye'yi vurgulaması gerekmez, biz neticede Türkiye'yi temsil etmiyoruz.
cowboy

cowboy

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 7:22

Logo olarak ilk aklıma gelen şekil T ve S nin üst üste yazıldığı şekilde bir logoydu. Canlandırabilmeniz için basit bir halini ekleyeyim Smile

Turksaat Icin Logo  56463238
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 7:24

"Türkiye Saat Formu " başka bir formun adı değil mi?
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 7:25

cowboy demiş ki:
Logo olarak ilk aklıma gelen şekil T ve S nin üst üste yazıldığı şekilde bir logoydu. Canlandırabilmeniz için basit bir halini ekleyeyim Smile

Güzel ama trabzonspor amblemini andırıyor bence.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 7:58

teng demiş ki:
Kesinlikle katılıyorum,zaten bu düşünce ile Hezarfen de de belirttiğimiz şekilde kullanılmıştı,bu saatden sonra değişmemesi gerektiğini düşünüyorum.Bu nedenle bunun gündeme getirilmemesi gerekir.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 9:21

benim asıl fikrim sadece turksaat yazması (hezarfendeki gibi)
çünkü bu obje olayı öyle dengeli tasarlanmalı ki!...bir anda kasanın ve kadranında duruluğunu alıp götürür...

ama bazı özel temalı projelerde temaya özgü object kullanılabilir; hezarfendeki gibi...o kanat genel tasarımı 1 kat daha yükseltmiş resmen
teng

teng

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 9:37

Bence de Türksaat yazısı aynı zamanda bir logo niteliğinde...
deka

deka

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 9:41

bu durumda marka logo yerine de geçiyor, logo görünümünde, o halde arayışa ve mevcut,yakalanmış düzeni bozmaya gerek yok.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 9:47

Bence de her seferinde değişiklik yapmasak iyi olur.
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 10:21

yine de logo yapabilenler yapmaya ,fikri olanlar belirtmeye devam etsin ,çok beğenilen bir logo çıkmazsa da ,dediğiniz gibi farketmez,mesela ilk aklıma gelen,orient harici japon markalarıda isimlerini logo olarak kullanıyor
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 10:35

sifujack demiş ki:
yine de logo yapabilenler yapmaya ,fikri olanlar belirtmeye devam etsin ,çok beğenilen bir logo çıkmazsa da ,dediğiniz gibi farketmez,mesela ilk aklıma gelen,orient harici japon markalarıda isimlerini logo olarak kullanıyor

Benim saatlerimde marka logo olarak kullanılmış... CASIO, HISLON, VIALUX, CANDINO ve OMEGA
recklesstr

recklesstr

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 22:43

Logoyes.com'da 2-3 dk. da bunu tasarladım. Logo simgesi sitenin veritabanından. En azından farklı bir bakış açısı olur..
Turksaat Icin Logo  AVSIL
Turksaat Icin Logo  Jn2pB
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 22:46

recklesstr demiş ki:
Logoyes.com'da 2-3 dk. da bunu tasarladım. Logo simgesi sitenin veritabanından. En azından farklı bir bakış açısı olur..
Turksaat Icin Logo  AVSIL
Turksaat Icin Logo  Jn2pB

orası ücretli mi? 3 logo için 289$ istiyorlar... Question
recklesstr

recklesstr

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPaz 24 Ekim - 23:00

Evet ücretli bir site logo + kart basımı için farklı ücretleri var. Bize fikir vermesi amacıyla print screen ile görüntüsünü çekip sizlerle paylaştım.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPtsi 25 Ekim - 6:50

krytime demiş ki:
"Türkiye Saat Formu " başka bir formun adı değil mi?

o zamanlar o forumdaydık. daha doğrusu o forumun önemli bir parçasıydık. mazide kaldı.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPtsi 25 Ekim - 6:51

egunns demiş ki:
çünkü bu obje olayı öyle dengeli tasarlanmalı ki!...bir anda kasanın ve kadranında duruluğunu alıp götürür...

ama bazı özel temalı projelerde temaya özgü object kullanılabilir; hezarfendeki gibi...o kanat genel tasarımı 1 kat daha yükseltmiş resmen

ben bunu TurkSaat olayını ısrarlı bir şekilde gündeme getiren bootsector arkadaşımız ortaya attığı gün söyledim zaten arkadaşlara ki bu isim değişmeyecek. ve tartışmaya açık da değil.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPtsi 25 Ekim - 6:55

egunns demiş ki:

evet ben de aynı fikirdeyim. logo yapılacaksa modele göre bir logo yapılabilir. mesela Avicenna modeline Avicenna yazısının olduğu kısımda olabikecek (canon medicinae yazısı yerine) bir logo fikri çıkarmaya çalıştım bir ara çımadı bir şey. tıbbın logoları ile ilgili bir şey...
recklesstr

recklesstr

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPtsi 25 Ekim - 8:08

Arkadaşlar bu projeyle alakam yok ama siteden birçok şey öğrendim. Saat bilgim yok denecek kadar az, ben de bu yolla yardımım dokunsun istedim. Eğer çizimlerim kötüyse lütfen söyleyin başka logo yapıp sizlere eziyet çektirmem. Hem de ben zahmet çekmemiş olurum Smile

Bu logo'nun çıkış noktası:
Turksaat Icin Logo  Turk_Mali-logo-D66582E46F-seeklogo.com

Bu da benim hazırladığım logo:
Turksaat Icin Logo  BZBvr
Drao

Drao

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPtsi 25 Ekim - 8:25

egunns demiş ki:

Bende vervito, teng ve egunns'a katılıyorum Türksaat kesinlikle değişmesin. Yazı karakteri olarak tartışabiliriz.

Ayrıca tüm projelerde kendine özgü object fikride çok güzel ve hepsinde bir object olsun derim.

Galiba hiçbir markada böyle bir durum yok.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPtsi 25 Ekim - 9:03

cowboy demiş ki:

bu tarz bir şey fena değil.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPtsi 25 Ekim - 9:32

Trabzonspor u hatırlatıyor.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPtsi 25 Ekim - 9:39

bencede, TS club watch:)

krytime demiş ki:
cowboy demiş ki:

Güzel ama trabzonspor amblemini andırıyor bence.
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPtsi 25 Ekim - 12:49

[img]Turksaat Icin Logo  Turksaatlogo[/img]
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Turksaat Icin Logo    Turksaat Icin Logo  Icon_minipostedPtsi 25 Ekim - 21:22

o hilal yere doksan derece dik olarak yani dursa (açık ağzı yukarıda ) bence tam olacak ..

Turksaat Icin Logo
1 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4  Sonraki
 Similar topics
-
» Türksaat için tasarladığım 17 jewels saat
» Türksaat Forumu Seiko Mod - Turksaat Forum Seiko Watches Mod Project
» Turksaat Nusrat Aksesuar
» Replika Panerai 005 Logo
» Turksaat Montre24.com da