Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?

+15
sandeman
Valjoux
mehmet_34
brkgler
vervito
bootsector
MrWrong
yusufduz
cleric
borahan
teng
bravoecho
movement34
caneryerinde
GAREZ
19 posters
YazarMesaj
GAREZ

GAREZ

Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Empty
MesajKonu: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedÇarş. 29 Şub. - 23:24

Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz? bence saçma olmuş...

Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  01

twitter'da link verdim oradan Bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz... € simgesinin kopyası gibi gözüküyor... guluyor
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
caneryerinde

caneryerinde

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedÇarş. 29 Şub. - 23:51

ben begendim.euro ya benzerligi cift cizgiden kaynaklanıyor.fakat dunyada bır cok para biriminde o tür çizgiler tek veya cift olarak kullanılıyor.
Yazımıda kolay.goruntusude fena degil.genel olarak begendigimi soyleyebilirim.
movement34

movement34

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 0:00

Euroda ,paund kopyasi ozaman.
Gayet guzel bence.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 0:07

simgeyi yükledim ama oturumu kapatıp tekrar açmam gerekiyor... o nedenle gösteremiyorum bence saçma olmuş...

edit olmadı ™ çıkıyor... restart istiyor heralde...
bravoecho

bravoecho

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 0:32

O kadar tasarimcimiz var deriz, cikan sembole bak arkadas... Yarisma actigina degmez, TCMB'de calisan hademeye sor o bile benzer birsey cizer verir sana.

Peeehhh...
teng

teng

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 0:51

Diğer para simgelerinin yanında yer alacağını düşünürsek, bence başarılı.
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 1:20

ne ile karşılaştırıyoruz? TL yazısı ile mi yoksa diğer para birimleri ile mi? tasarım açısından beğenmedim ama diğer para birimlerinin yanında normal bi tasarım göze batmıyor bir de avrupa birliği ile yakın temesımız olduğundan bu şekilde çıkması normal.

Seçim oylamasını ne zaman yaptılar ? onu merak ettim asıl... (yalnız tasarımların hepsi de kötü, türksaat olarak biz mi yapsaydık Smile Smile )

Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  D50fa9cf2c068a3e4dd90bb2a3cbeefa_k Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  720726_detay
http://www.boraeresici.com
cleric

cleric

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 1:45

ben tasarımı begendim.. yarışma başlayalı yaklaşık 2 ay oldu sanırım, belki daha fazla.. bende bi kaç tasarım çizittirdim ancak TL harfleri ile genelde çizimler hep aynı kapıya çıkıyor. Zaten çizim kriterleri var; bi çok şeyi deneyemiyorsunuz..
sonuçta golden ratio da kullanılmış, göze hoş gelio..
yusufduz

yusufduz

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 2:58

Göze hoş geliyor evet,nispeten beğendim .Ancak daha iyisi olabilirdi.Hatta simgenin ileride deforme olma ihtimali var,çünkü elle yazılırken simgenin pratik yazıma uygun olmadığı ortaya çıkıyor.Dipteki keskin dirseği el yazısında vermek oldukça güç,dolayısıyla o kısım yuvarlaklaşacaktır ve U halini alabilir.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 3:22

bilgisayarda nasıl yazacağız acaba ??
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 3:36

işletim sistemleri ekelmek için update çıkaracaktır. sonra da AltGr + T ile simgeyi çıkartırız dıye tahmın edıyorum Very Happy
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 3:38

Çizim kapsamını düşündüğümüzde fena değil gibi. En nihayetinde 2 3 çizgiden fazla olamaz
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 4:05

teng demiş ki:
bilgisayarda nasıl yazacağız acaba ??
@grezimonk'u bul ( twitter'da ) link vermiştim oradan yükle... vieux

yada link vereyim... http://t.co/zGKizoC
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 7:29

Felaket tellalı olmak istemem ama Ermeni Dramı'nın 180 derece döndürülmüş haline oldukça benzediğini söylemem lazım. Çevrilmiş hali şöyle birşey:
Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  352ym

Art niyetli olmamak lazım tabi ki. Sonuçta belli bir taslaktan ne kadar farklı şekil çıkabilir ki. Yorumu size bırakıyorum.
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 7:52

Bu mantıkla gidersek. Şu ülkenin para birimini şu açıda çevirir şurasını şöyle bükersek şuna benzer gibi bir sürü şey çıkar. TL nin t ve l harflerini uyarlamaya çalışmışlar böyle bir şey çıkmış. Ermeni para birimiyle evrilip çevrilip kıyaslama yapılmış olması sadece komik. Heralde oturup özenle para birimimizi nasıl ermenilerinkine benzetiriz diye uğraşmamışlardır.

Simgelerin orjinal halleri bunlar.

Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Tl-simge

Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  01
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 7:56

ben T harfinin küçük olmasını saçma buldum... Ermeni parasınada benzerlik bulmadım... konuyu zevksizliğini göstermek için açtım simgeyi hazırlayan çok zevksiz çıktı...
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 7:59

Facebook da bakarsaniz 10 a yakin teori var. RA nin gozunden tutun da rte bas harflerinin birlesimi olduguna kadar.

8200 tasarim arasindan secilmis tasarimcinin da bas harfleri TL Smile
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 8:47

bence yazımı hiç kullanışlı değil... simge olsun fikri güzel ancak "bu" insanların yarışmadan seçtikleri simge başarılı değil bence.. kesin kendi adamlarına torpil geçmişlerdir yine.. merkez bankası başkanının yeğeninin çizdiği simge seçilmiştir gibi bir durum vardır Smile
MrWrong

MrWrong

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 8:50

vervito demiş ki:
bence yazımı hiç kullanışlı değil... simge olsun fikri güzel ancak "bu" insanların yarışmadan seçtikleri simge başarılı değil bence.. kesin kendi adamlarına torpil geçmişlerdir yine.. merkez bankası başkanının yeğeninin çizdiği simge seçilmiştir gibi bir durum vardır Smile

En mantıklı fikir bu bence:) Eminim bu simgeleri çizenler, bu enterasan teorileri üretenler kadar uğraşmamıştır:)
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 9:08

facebookda bu simgenin üzerinde biraz oynama yapılarak çok komik bir şekil yaratmışlar daha yaratıcı vatandaşlar Smile gören görmüştür... buradan paylaşmayayım şimdi..
brkgler

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 9:29

neyi düşünücem para var huzur var denklem bu kadar basit.

Not: tasarmcıyla bir gün karşılaşırsam şunu söylemek isterdim: Hanım hanıııııı m biz Çinde yaşamıyoruz!!!!
mehmet_34

mehmet_34

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 10:30

brkgler demiş ki:
neyi düşünücem para var huzur var denklem bu kadar basit.

Not: tasarmcıyla bir gün karşılaşırsam şunu söylemek isterdim: Hanım hanıııııı m biz Çinde yaşamıyoruz!!!!
hahaha Hanım hanııııımmm ??? hahaha
brkgler

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 10:54

ama haksız mıyım dereceye giren sembollerde sembol olmayan tek işaret buydu ve bunu seçmişler Very Happy sanki Çince veya urducadan fırlamış gibi geldi gözüme
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPerş. 1 Mart - 11:18

Baştan belli olmasın bu saçmalığın seçileceği... Kaç kişi seçti bunu? Söyleyin ki rastlaşırsak onlarla muhatap olmayalım yoksa karakolda ayna var oynarız... hahaha
Valjoux

Valjoux

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPtsi 5 Mart - 0:21

Tasarımı yapan hanımefendi(Tülay Lale),geçen gün Habertürk Tv'de canlı yayın konuğuydu 5 kardeş olduklarını ve kardeşlerin hepsi'nin de adları'nın ve soyadları'nın T ve L harfiyle başladığını söylemişti.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPtsi 5 Mart - 0:26

hanımefendi biraz yalak çıktı... simge çarpanlarına ayrılınca nedense farklı gözüküyor... geek
sandeman

sandeman

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPtsi 5 Mart - 0:35

Hiç beğenmedim. Şeffaf seçim süreci için ayrıca tebrik ederim. Sanki eurovision temsilcimizi seçiyorlar.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPtsi 5 Mart - 2:10

Bende beğenmeyenlerdenim.
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPerş. 19 Nis. - 0:38

Euro ile Dolar'ın gayri meşru çocuğu Very Happy
total

total

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPerş. 19 Nis. - 0:44

BEGENMEDIM........
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPerş. 19 Nis. - 1:04

yükleyebilen oldu mu? bende yüklenmiyor beğenmediğimi ve onunla dalga geçtiğimi anladı mı ne? geek diable
tmr5555

tmr5555

MesajKonu: Geri: Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?    Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?  Icon_minipostedPerş. 19 Nis. - 2:04

Bu TL simgesi hic olmadi, gordukce dislerim karincalaniyor
Umarim tutmaz.
http://www.behance.net/timurpinar/frame

Yeni TL simgesi için ne düşünüyorsunuz?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» COSC standartı üzerine ne düşünüyorsunuz ?
» Yeni gelene yeni saat
» Yeni üye
» Yeni bir üye
» Yeni arkadaşlar