Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Forum saatimizden son haberler

+15
Azizim
barett
certus
deha
egunns
MrWrong
Tolga
borahan
crazyhours
silver
deka
teng
solestar
aaltindeger
watcher
19 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
egunns

egunns

Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 25 Şub. - 2:45

evet watcher hoca bencede, kayış eti fazla kalın olunca hem sertlik hemde bilekte boşuna yükseklik yapıyor... kesinlikle bana konforsuz geliyor...ama saat kasamız ince değil ve luglarda bir derinlik var gibi; yani dolgusuz kayışta deha beyin söylediği gibi saatimizi cılız gösterir...o dolgu malzemesinin oranı bir şekilde kasa tasarımına göre uyarlanmalı..
Şimdi aklıma geldi Ertay arkadaşımızın certina ds first ü var..bu saatin yüzü çok güzel; deri kayış tasarımı da çok güzel..ama kayış eti çok fazla olduğu için bende biraz rahatsız durdu...şimdi kayış dizanımıza örnek olsun diye saatin fotosunu bulmaya çalışıcam...yine imageshack patlamış!..izmir buluşmasında masada kayış fotoları var ordan bakalım isterseniz...bu arada masada hammy chrononunda kayış tasarımı güzel....bunların dolgu malzemesi çok..ama tasarım açısından bize yol gösterebilir
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 25 Şub. - 4:31

Ana sayfadaki kayış tasarımı bu saate en uygunu gibi geliyor,kayışın kesim tarzı ile klasikliği, dolgunluğu ve beyaz dikişleriyle sportifliği temsil eden uyumlu bir kombinasyona sahip, ayrıca saatin kasasının yüksekliğine takılmamak lazım bu yükseklik Watcher'ın belirttiğine göre bombeli camla birlikdeki yükseklik,alt kapak tasarımı ve cam durumu göz önüne alındığında aslında kalın bir yapısının olmadığını zannediyorum, saatinin tasarımın klasik ve zarif olması nedeniyle dolgun olmayan standart dikişli kayışlarında bu saatle uyumlu ve güzel olacağını düşünüyorum.
deha

deha

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 25 Şub. - 4:49

Sayın deka tamamen katılıyorum, beyaz dikiş ve klasik çizgileri birleştiren bir kayış tam dediğiniz gibi ve çook hoş duruyor.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 25 Şub. - 5:09

Arkadaslar kayis neticede her zaman degistirilebilecek bir aksesuar mesela ben de iki gundur kolumda uc numarali kayisla tasiyorum, ilk basta acaba cikintilar takilir mi, sertlik sorun olur mu gibi kendime dert ettim ama kayis kullandikca yumusuyor ve kenarlar takilmiyor, ben de sanirim boyle bir kayisla saatimi kullanirim.
Bence de bu kayis saate art-deko bir hava verdi Very Happy
http://www.turksaatforumu.com
deha

deha

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 25 Şub. - 5:15

Vallahi ne yalan söyliyeyim bende ilk uyandırdığı izlenim ile, o kayışa "Concorde kayış" adını verdim. Saat çok aerodinamik olmuş. Very Happy
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 25 Şub. - 5:38

Neyse, sonuç olarak kayış bir sarf malzemesi ve gerek zevk doğrultusunda, gereksede eskidikçe sık sık değişmesi gerekecek bir malzeme, bu nedenle tartışmaya bile gerek yok, yakışan uygun bir kayış olsun da ne olursa olsun. ok1
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 25 Şub. - 5:40

Cok hos ya hep beraber tasarladigimiz ve yaptigimiz saatte her birimiz kendimize uygun birseyler bulacagiz.
Icimizde en sansli olani benim galiba saat calismadan da olsa kolumda tasima sansina sahip oldum ama o kadarcik ta hosgorun artik Very Happy
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 25 Şub. - 5:43

Olayı hoşgörmek sorun değilde, asıl ben senin dediğin üzere (saati birkaç gündür sadece yatarken çıkarıyorum) durumunu düşününce dışarda nasıl karşılanıyorsun acaba diye düşünmeden edemiyorum. fumeur
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 25 Şub. - 6:04

Burada halen kis ve havalar cok soguk bu nedenle saat kazagin kolunun altinda kaliyor ve gorunmuyor ama komik olani aralarda saatin kac oldugunu gormek icin saate bakiyorum ve ciplak bir kadranla karsilasinca kendi kendime gulmeden edemiyorum Very Happy
Hanima gelince "artik yakinda kafana huni de takarsin" oldu kahkaha2
barett

barett

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 25 Şub. - 9:14

Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Sdc10970rl
Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Sdc10969
Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Sdc10968t

Makinenein bir kac fotosunuda ben cekmistim paylasmak istedim.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 25 Şub. - 9:43

diable
bende bu aralar durmuş saati koluma takıp öyle ayarlamadan çıkıyorum
saate telden falan bakıyorum Smile

watcher demiş ki:
Burada halen kis ve havalar cok soguk bu nedenle saat kazagin kolunun altinda kaliyor ve gorunmuyor ama komik olani aralarda saatin kac oldugunu gormek icin saate bakiyorum ve ciplak bir kadranla karsilasinca kendi kendime gulmeden edemiyorum Very Happy
Hanima gelince "artik yakinda kafana huni de takarsin" oldu kahkaha2
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 1:27

Taşların çevresindeki vidalar değişik bir hava katmış. drunken
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 2:52

Azizim demiş ki:
Taşların çevresindeki vidalar değişik bir hava katmış. drunken
Evet ama aman dikkat yanlis anlama olmasin, bizim makinemizde bu vidalar ve swan neck olmayacak.
barett

barett

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 4:55

vidalar ve swan neck olmayacagini basinda konusmustuk zaten bu fotoyu renk ve dekore anlasilsin diye koymustum
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 4:56

Bilgi bakımından öğrenmek gerekirse, birebir bu makina olsaydı fiyat ne kadar atıyordu.
barett

barett

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 5:03

offf hic sorma ben gecen ebay da sadece swan neck satiliyordu fiyati 120 euro bahsettigim sadece kucuk bir yay parcasi hemde ikinci el bir parca bu fiyata komple makineyi artik ne kadar eder bence boyle bir makine 500 euroyu gecer
barett

barett

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 5:07

Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Schwanenhalssop02

dedigim parca bu fiyati asagidaki linkte

https://2img.net/r/ihimizer/img684/3232/schwanenhalssop02.jpg
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 5:08

Sorması ayıp olmazsa bu swan neck tam olarak ne işe yarıyor, madem bizde yok, biz bunun eksikliğini hissedecekmiyiz?, sanıyorum bizimkinde ileri-geri ayar olayı yapılabiliyor.
barett

barett

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 5:12

goruntu degisiyor islemde hic bir sey degismiyor
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 5:19

deka demiş ki:
Sorması ayıp olmazsa bu swan neck tam olarak ne işe yarıyor, madem bizde yok, biz bunun eksikliğini hissedecekmiyiz?, sanıyorum bizimkinde ileri-geri ayar olayı yapılabiliyor.
Balans baskısını ileri veya geri ayarlayabilmek için vidalı sistemde çok hassas ayar yapılabiliniyor.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 5:35

Benim de görüntüsü çok hoşuma gidiyor, hele incecik çeliğin muhteşem kıvrılışı beni deli ediyor. fumeur
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 7:04

Saatimizin kayışı için bazı çizimler yaptım ama imageshack'ı açamıyorum ? Acaba ben mi birşeyi yanlış yapıyorum ?
solestar

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 7:16

teng demiş ki:
Saatimizin kayışı için bazı çizimler yaptım ama imageshack'ı açamıyorum ? Acaba ben mi birşeyi yanlış yapıyorum ?

"resim konuk etmek" butonunu kullanarak eklemeye çalışın, oradan yine imageshack'e bağlanıyor ve site açılmasa da resim imageshack'e yükleniyor ve linki alınabiliyor.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 7:33

Nasıl yapıcaz onu ? butona bastım birşey olmadı ?
solestar

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 7:37

-Resim konuk etmek
-Gözat (bilgisayardan yükleyeceğiniz resmi seçin)
-Host it!
-Resim yüklenince "doğrudan link" i kopyalayın
-Yine forumumuzdaki "Resim" butonunu kullanarak kopyaladığınız linki yapıştırın
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 7:44

Yaptım ama tık yok ,
solestar

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 7:51

Ben yazarken de denedim, anlattığım şekilde yapınca oluyor.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 7:56

Bende olmadı, acaba kaydolmalımı ?
solestar

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 8:01

Üyelik mi? Hayır.
"Host it!" 'e tıklayınca ayrı sayfada imageshack sitesinin açılması ve ekleyeceğiniz resim/fotoğrafın boyutuna göre bir süre sonra yüklemenin tamamlanıp kullanabileceğiniz bütün linklerin görünmesi lazım. Oradan "doğrudan link ( veya direct link to image) 'i kopyalayıp herzamanki gibi siteye ekleyebilirsiniz.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 8:07

Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Kay
Bence kayış böyle olmalıForum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Kopyaskay
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 8:13

Saatin hatları yuvarlak ve iri bir saat olduğu için dolgun bir kayış olmalı, ancak ağır bir saat taşıyacağı için sert olmamalı, orta yumuşaklıkta olmalı.
Zaten iri boyutlar olduğundan herkesin bileğini sarabilmesi için yumuşaklık vermek şart yoksa saat kolda döner.Tabii sertlik yumuşaklık seçilecek deriye de bağlı. Çok fazla dokusu olan derilerin saati güzel göstermeyeceğini düşünüyorum.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 8:16

Kayışın başlangıç kalınlığı lugların ilk kademesi ile aynı hizada olabilir ya da 1 mm geri çekilebilir. Bundan sonra 22 mm deneyeceğim.
Bu arada 42 mm lik bir saatte 22/20 mm kayış resmi yayınlayacağım.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 8:24

Siyah renk kayış, mavi kadran hariç diğer ikisi için uyumlu. Üç renk için uyumlu bir renk aranacaksa bence o konyak rengidir.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 9:33

teng demiş ki:
Siyah renk kayış, mavi kadran hariç diğer ikisi için uyumlu. Üç renk için uyumlu bir renk aranacaksa bence o konyak rengidir.
Aynen katılıyorum, birde kayışın toka kısmıda neredeyse lug tarafı gibi enli olanlar daha tok duruyor ve güçlü,konforlu bir görünüm veriyor,
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 9:54

O tür kayışlar panerai luminor serisinde var. O kasanın kendine özgü yapısı ile uyum sağlıyorlar.Bizim saatimizin kasası ve lugları klasik tarzda olduğu için bize uyacağını sanmıyorum
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 9:58

Özel yapım olacağına göre 20mm. olarak başlayan kayış aynı şekilde 20mm. olarak bitse. fumeur
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 10:09

Ben teng dostumun zevkine guveniyorum ok1

hehehee ne yagciyim ama
solestar

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 10:13

watcher demiş ki:
Ben teng dostumun zevkine guveniyorum ok1

hehehee ne yagciyim ama

@watcher
Alıntı yapınca forumactif altyapısından kaynaklanan bir sorun oluyor sanırım diable
Bu sorunu düzeltmek lazım.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 10:20

okki duzelttim fumeur
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 10:27

deka demiş ki:
Özel yapım olacağına göre 20mm. olarak başlayan kayış aynı şekilde 20mm. olarak bitse. fumeur
Nayır nolamaz 22 başlayıp 18 bitmeli. fumeur
20/20 yaparsak James Bond'un nato kayışlı Rolex'ine benzer vieux
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 10:37

teng demiş ki:
deka demiş ki:
Nayır nolamaz 22 başlayıp 18 bitmeli. fumeur
20/20 yaparsak James Bond'un nato kayışlı Rolex'ine benzer vieux

Klube hosgeldin hahaha
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 10:40

Casino Royal ?
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 11:02

Yes, bende teng dostumuzun zevkine katılıyorum, hoşbulduk bu arada. by
MUstafa Bozer

MUstafa Bozer

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 1 Mart - 2:50

Orjinal olmuş çok, başka bi saate benzemiyor, baya güzel yaaaaa

Makinada taşşşş maşallah
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Mart - 10:53

watcher hoca yeni numuneler ne zaman geliyor, adam sırf kasayı gönderdi ağzımızı sulandırdı?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Mart - 22:18

egunns demiş ki:
watcher hoca yeni numuneler ne zaman geliyor, adam sırf kasayı gönderdi ağzımızı sulandırdı?

Pesinati odedikten birkac hafta sonra ok1
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 4 Mart - 3:32

su anda odemelerde ne durumdayız herkes OK ? pesınatı ne zaman odemeyı planlıyoruz pekı... cok sordum farkındayım bu aralar cok proje var proje planı cıkara cıakra bu ahle geldım...
http://www.boraeresici.com
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 4 Mart - 4:27

watcher demiş ki:
egunns demiş ki:

Pesinati odedikten birkac hafta sonra ok1
Sabırsızlıkla bekliyoruz, peşinatın bu aralar aktarılması lazım sanırım.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 4 Mart - 21:51

Fatura gelir gelmez pesinati gonderecegiz. ok1
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Forum saatimizden son haberler   Forum saatimizden son haberler - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 11 Mart - 11:16

watcher hoca saatimiz hangi renk kadran ve akrep yelkovan formatı ile gelicek bilgi varmı

Forum saatimizden son haberler
2 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-
» Rumi Saatimizden Son Haberler 23 Eylul 2011
» Yönetimden haberler
» Hublot son haberler
» Forum saatini çoğaltmak
» Forumun saatinden son haberler