Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Breitling Chronomat B01

+8
mehmettt
aaltindeger
ertay
egunns
mertk
certus
watcher
Azizim
12 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Azizim
moderator
Azizim

Breitling Chronomat B01 Empty
MesajKonu: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedPaz 28 Şub. - 1:21

Tanitim videosu:

Breitling Chronomat B01 83894684
Breitling Chronomat B01 60262659
Breitling Chronomat B01 49246710
Breitling Chronomat B01 63225119
Breitling Chronomat B01 55981553
Breitling Chronomat B01 86114327
Breitling Chronomat B01 26212
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedPaz 28 Şub. - 3:32

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 9:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedPaz 28 Şub. - 12:06

fiyuuuuuuuu
britling'ten hic hazzetmem ama bu modele ve makinesine bayildim.
Simdi biraz daha bilgi gerekiyor, fiyat ve inceleme filan.
makinede bulunan roue a colonne carki muthis guzeldi
http://www.turksaatforumu.com
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedPaz 28 Şub. - 13:59

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 9:47 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
certus

certus

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedPaz 28 Şub. - 21:55

makina baştan sonra Breitling tarafından in-house olarak tasarlanmış durumda, bu makina aynı zamanda bütünüyle breitling'e ait olan ilk mekanizma..

caliber B01
column wheel chrono
47 jewel
Cosc
saatte 28800 vuruşa sahip
500 metre su geçirmez
çap 43mm

En son certus tarafından Paz 28 Şub. - 23:03 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
certus

certus

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedPaz 28 Şub. - 21:55

bu arada mavi kadran, siyah kauçuk modeli beni benden aldı, çok hoş...
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedPaz 28 Şub. - 22:35

Konuyu buraya tasidim ok1
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedPtsi 1 Mart - 2:49

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 9:47 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
mertk

mertk

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedPtsi 1 Mart - 10:59

Güzel saat gerçekten.Breitling'in inhouse makine üretmeye başlaması iyi olmuş gerçekten ama fiyatlar da iki katı gibi bir artış olmuş galiba.Bu saatin fiyatı 10.000 tl' den yüksek diye biliyorum.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedPtsi 1 Mart - 12:45

bu yeni cosmolarda kadranda beliren kare tasarımı ben hiç anlayamadım, farklılık yaratılmaya çalışılmışsa bence olmamış..
bu saat highly polished olmasının dışında genel tasarımda güzel...
bu arada mok attığım saatde 10 binden fazladır diable
mertk

mertk

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedSalı 2 Mart - 0:26

Kadranda beliren kare tasarımını ben de anlamadım gerçekten.Tamam güzel saat yani fena değil ama bence de o kare güzel durmamış yani.
certus

certus

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedSalı 2 Mart - 1:50

başta ben de yadırgamıştım ama mavi olan giderek daha da hoşuma gitmeye başladı... fakat herşeyden önce 47 jewellı B01 isimli mekanizma kendisini ıspatlamalı, dolayısıyla bu saat için asıl mücadele şimdi başlıyor bence... kalite ve performans anlamında el-primero'ya rakip olabilir mi.. bunu zaman gösterecek..
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedSalı 2 Mart - 3:52

.

ertay

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedSalı 2 Mart - 13:22

Bu saatte kare fena durmuyor, fakat cockpit modelinde kare hic güzel olmamis. eski cockpit daha güzeldi, fakat bu modelin eskisi olmadigi icin, bilemiyoruz.
mertk

mertk

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedÇarş. 3 Mart - 3:49

47 jewel çok değil mi ya ondan mı bu kadar pahalı bu saat Smile
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedÇarş. 3 Mart - 6:02

mertk demiş ki:
Jewel sayısı çok önemli değil, makinede kullanılan işçilik fiyatı etkiliyor daha birçok neden var ama makine in-house yapımı ve yüksek işçilik varsa fiyatı epey arttırıyor. 100 jewellik saatlerde var. diable
ertay

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedÇarş. 3 Mart - 11:45

mertk demiş ki:
Breitling marka olarak ucuz bir marka degil zaten. 2824 makine olan en ucuz modeli bile 2.150 euro dan basliyor.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedÇarş. 3 Mart - 22:28

Makinede uretilen adet sayisi fiyat konusunda cok onemli, ayni makineyi 50 adet almak ile 500 adet almak arasindaki fiyat farki iki kati.
Hele makine inhouse ise o zaman fiyat karsilastirmasi yapma imkani hemen hemen yok bu durumda uretici istedigi fiyati koyabilir.
Zaten satis kapasitesine gore uretim yapar ve bu adetin uzerine tum masraflarini ve karini koyar
mertk

mertk

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedPerş. 4 Mart - 22:29

Breitling gerçekten ucuz bir marka değil.Tamam eta makineli saatleri güzel ama niye bu kadar pahalı fiyatlara satıyorlar ben onu anlamış değilim.Yani tamam biraz makineyi geliştiriyorlardır ama sonuçta Mido da makine de güzel geliştirmeler yapıyor.Yani asaşğı yukarı aynıdır makineleri.Ama Breitling baya bir pahalıya satıyor saatleri.Tabi birde Breitling'in yanında bu kategoride Tag Heuer var.Modelleri güzel ama bu makinelere bu kadar para istemeleri bana yanlış geliyor.
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedCuma 5 Mart - 1:59

Fiyat politikasında markanın prestiji çok önemli aynı ETA makineyi Patek kullansa daha pahalı olur.
aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedCuma 5 Mart - 2:21

patek eta kullansa patek olmaktan çıkar heralde..Smile
mertk

mertk

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedCuma 5 Mart - 3:09

İşte o zaman markaya para veriyoruz anlamına geliyor herhalde Very Happy Daha önce watcher abi de bu başlıkta bir konu açmıştıda
fumeur
Neyse konu dağılmasın.Breitling artık bu felsefeden çıkacak gibi gözüküyor ne de olsa artık kendi mekanizmalarını üretmeye başladılar.Ama ZENITH foudroyante El Primero 1/10 saniye(yeni konusu açılan saat) 7.900 euro civarı iken bu Breitling nası daha pahalı oluyor ben onu anlamıyorum.Sonuçta Zenith ile Breitling bence karşılaştırmak bile yanlış olur yani.
certus

certus

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedCuma 5 Mart - 3:18

@mertk
Bu Breitling Chronomat B01 Zenith'ten pahalı değil...
Breitling 7000 dolar civarı
Zenith 8000 euro civarı
Ama herşey bir yana eğer bu makina başarılı olursa, Breitling'in önü inanılmaz açılacak bence. In house bir chrono ile Breitling zirveye biraz daha yaklaşır...

Breitling Chronomat B01 hakkında daha fazla bilgi için...

http://www.watchtime.com/2009/04/breitlings-chronomat-b01-with-manufacture-movement

http://www.breitling.com/chronomatb01/index.php?ln=en
mertk

mertk

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedCuma 5 Mart - 23:45

Ben 10.000 euro civarı diye biliyordum.Yanlış hatırlamışım demekki kusura bakmayın.
certus

certus

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedPaz 7 Mart - 1:37

ne kusuru mertk Smile
maksat paylaşım zaten, B01'in 10000 euroluk modellleri de var altın kaplamalı falan, belki onları görüp aklınızda öyle bir fikir oluştu...
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedPaz 7 Mart - 3:23

.

certus

certus

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedC.tesi 13 Mart - 5:44

Breitling B01 hakkında Uhren magazin'de çıkan çok olumlu haberin ufak bir özeti, dergi B01'in dakikliği hakkında, "sanki quartz bir saat inceledik" demiş.

linke tıklayın

http://www.breitling.com/pdf/uhren_magazin_EN_light.pdf
ertay

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedPaz 28 Mart - 10:00

mertk demiş ki:
Breitling gerçekten ucuz bir marka değil.Tamam eta makineli saatleri güzel ama niye bu kadar pahalı fiyatlara satıyorlar ben onu anlamış değilim.Yani tamam biraz makineyi geliştiriyorlardır ama sonuçta Mido da makine de güzel geliştirmeler yapıyor.Yani asaşğı yukarı aynıdır makineleri.Ama Breitling baya bir pahalıya satıyor saatleri.Tabi birde Breitling'in yanında bu kategoride Tag Heuer var.Modelleri güzel ama bu makinelere bu kadar para istemeleri bana yanlış geliyor.
Audi'de VW motoru kullanıyor ama, muadil araclarına VW'den daha fazla para istiyor ve daha pahalıya satabiliyor. Olay arabada sadece motor olayı olmadıgı gibi, saattede sadece mekanizma olayı degil.
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedPtsi 29 Mart - 14:34

.

watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedPtsi 29 Mart - 20:49

Asil simdi sen su kacirdin, Breitling'i kotuleme hakkimizi kimse elimizden alamaz guluyor
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedSalı 30 Mart - 1:56

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 9:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ertay

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedSalı 30 Mart - 2:45

Mekanik saat tutkunlari olarak hassaslik konusu quartz ile kiyaslaninca diyoruzki; "efendim mesele saatte dakiklik ve zamani ölcme meselesi degil, amac zamani ögrenmekse sayet, cep telofonunda da saat var"
aynen katiliyorum. Konu Breitling ve IWC gibi markalara gelince de, diyoruzki;
"yok efendim icinde Eta var, Eta'ya o para verilirmi?" bu mukayese anlayisi benim kafama yatmiyor. Marka, malzeme kalitesi, dizayn vs. gibi konularin hic bir ehemniyeti yoksa, olay sadece mekanizmadan ibaret ise, alalim birer tane mekanizma koyalim kutuya, saatide ögrenmek icin cep telefonuna bakariz. hem zamani daha dakik ölcmüs oluruz, hemde en iyi mekanizmaya en ucuza sahip olmus oluruz, ne dersiniz? daha iyi olmazmi?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedSalı 30 Mart - 2:50

Ben yaptim bunu, bende bircok mekanizma var zaten sen de gordun ama sorun mekanizmanin gorulecek sekilde kasaya yerlesmesinde yoksa banane saatin kac oldugunu gostermesinden, zaten mekanik saatler saati dogru durust gostermiyorlar bile ve hep sapma yapiyorlar, bilezik niyetine takariz iste blublu

Breitling'e gelinceeee,

Pahali iste hem pahali hem de kotuuuuuu kahkaha2
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedSalı 30 Mart - 2:58

watcher demiş ki:
Ben yaptim bunu, bende bircok mekanizma var zaten sen de gordun ama sorun mekanizmanin gorulecek sekilde kasaya yerlesmesinde yoksa banane saatin kac oldugunu gostermesinden, zaten mekanik saatler saati dogru durust gostermiyorlar bile ve hep sapma yapiyorlar, bilezik niyetine takariz iste blublu

Breitling'e gelinceeee,

Pahali iste hem pahali hem de kotuuuuuu kahkaha2

Bakalım in-house mekanizmada başarılı olabilecek mi?
ertay

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedSalı 30 Mart - 3:17

katil balina demiş ki:
ben sadece bir seye isaret etmek istemiştim ama sanırım yanlıs isaret ediyorum.
ya da yanlıs anlasılmaya cok yakın yazıyorum.

ve breitling vesilesi ile olucan tatsızlıktan dolayı kendi adıma üzgünüm.

defteri kapattım hatta belli bir süreliğine dürdüm.

bencede en iyisini yapmissin. defteri dürmekten ziyade arsive kaldirsan daha iyi, hatta hurda kagit niyetine seka'ya yollarsan konuyu hepten halletmis oluruz. hic bosuna kendimizi heder etmeyelim. Breitling konusundan ne yaparsak yapalim Watcher'e laf anlatamayiz. ben yüzyüze konusarak saatlerce dil döktügüm halde anlatamadi isem, senin yazi ile anlatma konusunda cok iyi muharrir olsan dahi yinede hic bir sansin yok.

En son ertay tarafından Çarş. 31 Mart - 3:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedSalı 30 Mart - 3:17

Bence cok guzel ve harika bir makineye benziyor.
Basarili olur, neden olmasin ki, Isvicrede bunun altyapisi var.
Zaten benim kizdigim da bu ya, ellerinde tum imkanlar, sermaye birikimi, satis agi ve satis sonrasi servis agi varken halen en standart makine kullanmalari.
Cok daha ucuz saatlerde de kullanilan makinelerden kullanmalari.
Bence marka'nin hic ehemmiyeti yok. Ben havasina degil kolumdaki keyfine bakarim.
Malzeme kalitesine gelince, fiyati asiriya kaciranin bu oldugunu dusunmuyorum.
Dizayn?
Hmmm dizayn, ama ben pazarda 5tl'ye satilan bircok saatte de super dizayn'lar gordum.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedSalı 30 Mart - 3:18

ertay demiş ki:
katil balina demiş ki:
ben sadece bir seye isaret etmek istemiştim ama sanırım yanlıs isaret ediyorum.
ya da yanlıs anlasılmaya cok yakın yazıyorum.

ve breitling vesilesi ile olucan tatsızlıktan dolayı kendi adıma üzgünüm.

defteri kapattım hatta belli bir süreliğine dürdüm.

bencede en iyisini yapmissin. defteri dürmekten ziyade arsive kaldirsan daha iyi, hatta hurda kagit niyetine seka'ya yollarsan kpnuyu hepten halletmis oluruz. hic bosuna kendimizi heder etmeyelim. Breitling konusundan ne yaparsak yapalim Watcher'e laf anlatamayiz. ben yüzyüze konusarak saatlerce dil döktügüm halde anlatamadi isem, senin yazi ile anlatma konusunda cok iyi muharrir olsan dahi yinede hic bir sansin yok.

diable diable diable
MUstafa Bozer

MUstafa Bozer

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedC.tesi 10 Nis. - 12:48

Brietling çok güzel tasarımları olan bi firma bence şahane ötesi bayıldım, geçen bi zenithler vardı forumda, zenith gelisnde saat görsün alkisalkis
ertay

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedPaz 11 Nis. - 9:48

MUstafa Bozer demiş ki:
Brietling çok güzel tasarımları olan bi firma bence şahane ötesi bayıldım, geçen bi zenithler vardı forumda, zenith gelisnde saat görsün alkisalkis
Evet, hic degilse aynı modelleri ısıtıp durmuyor.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedPaz 11 Nis. - 10:04

Yesss soğuk servis yapıyor guluyor
MUstafa Bozer

MUstafa Bozer

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedPaz 11 Nis. - 10:05

Brietling bulmuş kendini hocam bu tasarıma da böyle makina tamam işte Very Happy
teng

teng

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedPaz 11 Nis. - 10:25

Kerata yakışıklı olmasına çok yakışıklı ama içi kof...
certus

certus

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedPaz 11 Nis. - 10:39

nasıl kof olabilir anlamadım beret
ertay

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedPaz 11 Nis. - 10:51

öyle göründüğüne bakmayın siz, makinesi cigerli makine. fumeur
certus

certus

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedPaz 11 Nis. - 10:57

Breitling Chronomat B01 P1060010
Breitling Chronomat B01 091031033249671919
Breitling Chronomat B01 091031031640864005
Breitling Chronomat B01 Dsc00722
teng

teng

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedPaz 11 Nis. - 11:16

diable
MUstafa Bozer

MUstafa Bozer

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedPaz 11 Nis. - 12:35

teng demiş ki:
diable

Tayfun hocam kof mu mundar mı blublu blublu
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedPaz 11 Nis. - 14:43

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 9:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
teng

teng

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedPaz 11 Nis. - 19:12

katil balina demiş ki:
sanırım mundarlık konusunda acıklamalar bekleyen bir makine ile donanmıs güzel bir saat bu.

kimden ne eksiği var neden böyle addedilmiş nesi eksik! onu anlamadım?

ama makine konusunu gecip saatin dıs görünüsü hususunda fikir beyan edip sevemedim arkadasım tabirinden bir yaklasım olursa eyvallah derim.
zaten buna da kimse bişey diyemez.

ama makineye camur atayım izi kalsın türünden bir yaklasım sanırım pek de etik degil. ya da daha doğrusu catır catır veriler ortaya konur da öyle kötülenir.

dostlar alışverişte görsün kabilindeb değil
bu yeni makineli olan mı ?
certus

certus

MesajKonu: Geri: Breitling Chronomat B01   Breitling Chronomat B01 Icon_minipostedPaz 11 Nis. - 21:19

Breitling Chronomat B01 03.0341_2

Breitling Chronomat B01
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Breitling
» Breitling Colt
» breitling bullhead
» Breitling Navitimer
» Breitling for Bentley Masterpiece