Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Breitling

+9
krytime
sifujack
mehmettt
teng
watcher
deka
egunns
certus
Azizim
13 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Azizim
moderator
Azizim

Breitling Empty
MesajKonu: Breitling   Breitling Icon_minipostedPtsi 13 Tem. - 9:41

Breitling Navitimer köklü bir geçmişe sahiptir ve Kronograf grubu görkemli modellerindendir. 1892 yılında Breitling saat fabrikası ,G.Léon Breitling tarafından kuruldu. La Chaux-de-Fonds, Breitling Navitimer’ı kuran kişidir. Firmaya yöneticilik yapan Breitling’ler şunlardır.
Léon Breitling---1892-1914 yılları arasında
Gaston Breitling---1914-1927 yılları arasında
Willy Breitling---1927-1979 yılları arasında
Breitling saat firması saat teknolojisi için oldukça kayda değer ve önemli 2 olaya imza atmıştır. 1933’e kadar piyasada bulunan saatlerdeki krono başlat – durdur - sıfırla fonksiyonları sadece bir tepeciğin ardarda basılması yöntemi ile çalıştırılmaktaydı.
Breitling günümüzde standart tasarım olan ayrı duruşlu başlat-durdur ve sıfırla fonksiyonlarına sahip 3 tepecikli kronograf patentini almıştı (No:172129). İkinci Breitling buluşu ise 1969 yılında Hamilton-Heuer-Büren üçlüsü ile tasarlanan otomatik ilk krono makinesidir. Omega, 1957’de kurmalı bir makine ile Speedmaster'ı de üretti. Zenith de El Primero’yu, otomatik krono makinesi ile aynı tarihte üretmiştir.
1979 yılında Willy Breitling öldükten sonra firmada iflas bayrakları dalgalanmaya başladı. Ardından Ernest Schneider bu markayı satın aldı ve Breitling'i bugünlere kadar getirdi.
Breitling'e ait model gamı çok zengin olmakla beraber içlerindeki sadece bir model diğerlerinden daha fazla ön plana çıkmaktadır: Navitimer.
Navitimer, üretilmiş tüm saatler içinde trigonometrik hesap cetveli sahibi olan ve kronoya sahip tek saattir ve 1952 senesinde piyasada boy göstermiştir. Bu nedenden ötürü pilotlar için vazgeçilmez bir kokpit yardımcısı olmuştur (Navigation & Timer). Pilotların içinde oldukça ünlü hale gelen Navitimer, AOPA model resmi saatten yana tercih kullanarak, logosunu bu kadranın üzerine bahşetti.
Navitimer Cosmonaute 1962’de de uzaya yolculuk yapan ikinci kişi Amerikan Scott Carpenter’ın kolu üzerinde boy göstermiştir. Bugüne gelindiğinde Breitling de bütün markaların yaptığı gibi makinelerini ETA’dan almaktadır. 2000 yılından beri üretilmiş Breitling modellerinin hepsinde COSC sertifikası bulunmaktadır.
Bir Alman markası olan SINN, 1979 yılında Breitling’de iflas eden Navitimer’den kalıpları ile tüm üretim araç ve gereçlerini satın aldı.
certus

certus

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedC.tesi 20 Mart - 11:27

İlginçtir, Breitling dünyada Rolex ve Omega'dan sonra en çok fanatik barındıran markalardan birisi olmasına rağmen ülkemizde ve forumumuzda pek ilgi ve rağbet görmüyor bir tek Chronomat B01 dikkatkleri çekti, o da in-house olduğu için sanırım..
Ama yeni dalgıçları bazılarına ilginç ve hoş gelebilir, bazılarına ise fazla modern görünebilir

Breitling Superocean

Automatic, Breitling 17 calibre, COSC-certified, 25 jewels, 28,800 vib/h

Functions Hours, minutes, seconds and date

Case Steel, 42 mm

Ratcheted unidirectional rotating bezel

Helium valve at 10 o’clock

Screw-down crown

Double-sided anti-reflective convex sapphire crystal

Water-resistant to 1,500 m

Dial Abyss Black, Abyss Silver, Abyss Blue, Abyss Red or Abyss Yellow

Oversized Superluminova hands and hourmarkers

Tip of seconds hand matches bevelled flange

Bracelet/Strap Diver Pro and Ocean Racer in rubber, Professional in steel
Breitling BASELWORLD-2010-BREITLING-SUPEROCEAN-OCEAN-VARIATIONS
Breitling Breitling-2010-SuperOcean
Breitling Breitling_SuperOcean-2010
Misafir
Misafir
Anonymous

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedC.tesi 20 Mart - 12:31

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 2:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
egunns

egunns

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedC.tesi 20 Mart - 13:05

breitling genel hatlarını gayet kaba buluyorum (navitimer serisini ayıralım tabi)...birde o saatleri neden o kadar parlak-highly polished yapma çabası içindeler ilginç!
deka

deka

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedC.tesi 20 Mart - 20:53

Breitling tasarım olarak bana da hitap etmiyor, forumda IWC de çok popüler değilmiş gibiysede bu ikisinden ben her zaman IWC yi tercih ederim, hatda IWC leri tasarım olarak sevdiğimi belirtmeliyim.
watcher
Admin
watcher

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedC.tesi 20 Mart - 22:54

Breitling o kadar insanlari soydu ki, icine ucuz mekanizmalar koyup insanlara bir imaj satti, bu nedenle sempati duymam imkansiz.
Artik allamei cihan olsalar onlar hakkinda iyi seyler soyleyemem.
Bu nedenle ben de IWC derim.
Navitimer'e gelince, icinde venus 175 olanlarindan sonra o efsane'nin uzerine gel 7750 kullan sonra da bunu inanilmaz fiyatlara sat, ustelik bir de sugecirmezlik sorunu insanlara yasat, agzim varmiyor ama bana biraz dolandiricilik gibi geliyor.
http://www.turksaatforumu.com
teng

teng

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedC.tesi 20 Mart - 23:42

Bence şaşırılması gereken nokta bu kadar lüzumsuz yere pahalı satılan bir markanın fanının oluşması.
Ama ne derler kör satıcının kör alıcısı olur. Hani araştırsak Soyuz veya İnvicta fanları da vardır internette.
İwc bir saat markası Breitling pazarlama markası. İkisini karşılaştırmak durumunda da Iwc'ye haksızlık olur sanırım.
mehmettt

mehmettt

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 0:06

teng demiş ki:
Bence şaşırılması gereken nokta bu kadar lüzumsuz yere pahalı satılan bir markanın fanının oluşması.
Ama ne derler kör satıcının kör alıcısı olur. Hani araştırsak Soyuz veya İnvicta fanları da vardır internette.
İwc bir saat markası Breitling pazarlama markası. İkisini karşılaştırmak durumunda da Iwc'ye haksızlık olur sanırım.

IWC tamam daha iyi ve benim de çok sevdiğim bir marka ama fiyatları çok yüksek, o kadar yüksek fiyat belirlemeleri üzücü, COSC sertifikası da hiçbir IWC'de yok bildiğim kadarıyla, oysa Breitling daha uygun fiyatlara satılan ve COSC sertifikalı bir marka. Güzel tasarımlı olanlarının sayısı az olsa da saatte dakiklik ve sağlamlık arayanlar Breitling'e yöneliyor çünkü IWC'ler çok uçuk fiyatlara satılıyor.
teng

teng

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 0:11

katil balina demiş ki:

zevkleri nispeten oturmus birbirini kişisel olarak tanıyan kimselerden müteşekkil bir forum olmasının da bunda etkisi var kanaatindeyim. henüz "yabancı" kimse yok aslında forumda.

bi ben varım bi de bi iki kisi daha:)
Aslında 3-5 kişi dışında forumda kimse kimseyi tanımıyor. Böyle uyumlu gözükmesinin sebebi ; Üyeler herhangibir konuda yazarken , başkasının zevkine hakaret eden, ya da potansiyel münakaşa konusu olabilecek şeyler yazmamaya özen gösterdikleri içindir.
teng

teng

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 0:32

mehmettt demiş ki:

quote]

IWC tamam daha iyi ve benim de çok sevdiğim bir marka ama fiyatları çok yüksek, o kadar yüksek fiyat belirlemeleri üzücü, COSC sertifikası da hiçbir IWC'de yok bildiğim kadarıyla, oysa Breitling daha uygun fiyatlara satılan ve COSC sertifikalı bir marka. Güzel tasarımlı olanlarının sayısı az olsa da saatte dakiklik ve sağlamlık arayanlar Breitling'e yöneliyor çünkü IWC'ler çok uçuk fiyatlara satılıyor.

Breitling 2824 makineli bir saati 5-6000 dolara satıyor. Geçenlerde aynı şeyi İwc için de tartıştık. Ancak Iwc bunu her üretiminde yapmıyor, kendi kalibresi olan birçok saati de var. Ayrıca ürettiği saatlerde breitling gibi sorun çıkmıyor. Ben Breitling saatinde sorun çıkmasına rağmen şimdiye kadar halledilememiş iki olay duydum. Üstelik te dünya para verdiğiniz saatin tamiri için de birkaç yüz euro ayrıca ödemenize rağmen...

Cosc sertifikası günümüz koşullarında çok ta önemli olmamaya başladı. Bundan 40 sene önce bir saatin -4/+6 saniye aralığında çalışması süper bir şeydi ama günümüzde bir çok sertifikasız saat bu hassasiyet sınırının içinde. Benim kullandığım Cosc sertifikası olmayan birçok saat bu aralığın içinde zaten kalıyor. Ama sertifikasında -1/+1 saniye yazanlarda var ki bu günümüzün gerçek cosc u olsa gerek.

Cosc sertifikası Jaeger le Coultre, A. Piguet. bazı Patek Philippe'lerde, Piaget, Girard Perregeaux gibi kendi makinesini üretebilen üst düzey markalarda da kullanılmıyor.
Cosc'un standartlarını neden yükseltmediğini, 1970 lerden kalma limitleri devam ettirdiğini bilmiyorum (galiba Watcher biliyor by )
mehmettt

mehmettt

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 1:28

teng demiş ki:
mehmettt demiş ki:

quote]

Breitling 2824 makineli bir saati 5-6000 dolara satıyor. Geçenlerde aynı şeyi İwc için de tartıştık. Ancak Iwc bunu her üretiminde yapmıyor, kendi kalibresi olan birçok saati de var. Ayrıca ürettiği saatlerde breitling gibi sorun çıkmıyor. Ben Breitling saatinde sorun çıkmasına rağmen şimdiye kadar halledilememiş iki olay duydum. Üstelik te dünya para verdiğiniz saatin tamiri için de birkaç yüz euro ayrıca ödemenize rağmen...

Cosc sertifikası günümüz koşullarında çok ta önemli olmamaya başladı. Bundan 40 sene önce bir saatin -4/+6 saniye aralığında çalışması süper bir şeydi ama günümüzde bir çok sertifikasız saat bu hassasiyet sınırının içinde. Benim kullandığım Cosc sertifikası olmayan birçok saat bu aralığın içinde zaten kalıyor. Ama sertifikasında -1/+1 saniye yazanlarda var ki bu günümüzün gerçek cosc u olsa gerek.

Cosc sertifikası Jaeger le Coultre, A. Piguet. bazı Patek Philippe'lerde, Piaget, Girard Perregeaux gibi kendi makinesini üretebilen üst düzey markalarda da kullanılmıyor.
Cosc'un standartlarını neden yükseltmediğini, 1970 lerden kalma limitleri devam ettirdiğini bilmiyorum (galiba Watcher biliyor by )

Peki Breitling gibi 5-6 bin dolar seviyesinde satılan ve içinde ETA 2824'ten daha iyi makine barındıran ( 2892 ve 2896 makineler mi en son çıkanlar onu da bilmiyorum ama ) ve parasının hakkını veren, dediğiniz gibi +1 ve -1 saniye sapması olan markalardan önerebilecekleriniz hangileridir?
teng

teng

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 1:52

Omega Seamaster Aqua Terra co-axial 2500 mekanizma yaklaşık 4000 frank. Peşin para 4000 e alınır. Daha pahalı olanlar bundan daha iyi değil.
Railmaster olursa 3600 frank idi (galiba)
mehmettt

mehmettt

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 2:05

teng demiş ki:
Omega Seamaster Aqua Terra co-axial 2500 mekanizma yaklaşık 4000 frank. Peşin para 4000 e alınır. Daha pahalı olanlar bundan daha iyi değil.
Railmaster olursa 3600 frank idi (galiba)

Teşekkürler. Omega 2500 mekanizma ETA'dan farklı bir mekanizma galiba, inhouse mudur? Bir de bu ETA 2892 ve 2896 ETA'nın son model mekanizmaları mıdır, 2824 ten farkları nelerdir?
teng

teng

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 2:10

Omega 2892 mekanizmayı modifiye ederk 1120 kalibre olarak kendi saatlerinde kullanıyor. Daha sonra 1120 kalibreyi de elden geçirip co-axial adını verdiği bir düzenek ile modifiye etti. Yarım in-house sayılabilir.
2824 ten farkı daha hassas olması ve daha uzun süre bakım istememesi.Ve daha pahalı olması Smile

ETA nın son model makineleri Valgranges adını verdiği yeni bir seridir.
mehmettt

mehmettt

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 2:17

teng demiş ki:
Omega 2892 mekanizmayı modifiye ederk 1120 kalibre olarak kendi saatlerinde kullanıyor. Daha sonra 1120 kalibreyi de elden geçirip co-axial adını verdiği bir düzenek ile modifiye etti. Yarım in-house sayılabilir.
2824 ten farkı daha hassas olması ve daha uzun süre bakım istememesi.Ve daha pahalı olması Smile

ETA nın son model makineleri Valgranges adını verdiği yeni bir seridir.

Açıklamalarınız için teşekkürler. O zaman sayı arttıkça hassaslık ve fiyat artıyor. Mesela 2892 2824'ten daha hassassa 2896 da 2892'den hassas, Valgranges ne zaman çıktı, hangi saatlerde var?
teng

teng

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 2:45

Sayı ile hassaslık ilgisi yok. 28.. serisi 289. serisi var 289. serisi biraz daha iyi ve daha pahalı. 2892, serinin düz mekanizması , yani sadece saniye ve tarih var 2896 da galiba gün de var idi. 2893 gmt li, 2894 kronolu,2895 alttan saniyeli modellere verilen numaralardır.
Valgranges hangi saatlerde var yazamıyacağım ama A07.... mekanizma olarak geçiyor.
mehmettt

mehmettt

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 4:26

teng demiş ki:
Sayı ile hassaslık ilgisi yok. 28.. serisi 289. serisi var 289. serisi biraz daha iyi ve daha pahalı. 2892, serinin düz mekanizması , yani sadece saniye ve tarih var 2896 da galiba gün de var idi. 2893 gmt li, 2894 kronolu,2895 alttan saniyeli modellere verilen numaralardır.
Valgranges hangi saatlerde var yazamıyacağım ama A07.... mekanizma olarak geçiyor.

Teşekkür ederim açıklamalarıınız için. ETA A07 kullanan saatlerde fiyat düzeyi nasıl, bir de belirttiğiniz omega tasarım açısından pek hoşuma gitmedi, başka markalar var mı bildiğiniz sapması 1 sn olan o fiyat 5-6 bin dolar civarında.
deka

deka

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 4:28

Bence in house makina bir yana en iyi makina 289* lı makinalar, benim izlenimim bu bu yönde, ayrıca Breitling in politikası vs. si bir yana, tasarım olarak bana hitap etmediği için sevmiyorum, mesela Breitling de aklımda hiç bir model ismi yokken, bazı yönleri ile eleştirdiğimiz bir IWC de Portuguese'i ilk sırada, daha sonra big pilotu ve top gun pilotu bir çırpıda söyleyebilirim.
mehmettt

mehmettt

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 4:40

deka demiş ki:
Bence in house makina bir yana en iyi makina 289* lı makinalar, benim izlenimim bu bu yönde, ayrıca Breitling in politikası vs. si bir yana, tasarım olarak bana hitap etmediği için sevmiyorum, mesela Breitling de aklımda hiç bir model ismi yokken, bazı yönleri ile eleştirdiğimiz bir IWC de Portuguese'i ilk sırada, daha sonra big pilotu ve top gun pilotu bir çırpıda söyleyebilirim.

Breitling'in sitesine baktım da windrider serisi altındaki cockpit modeli'ne 49 kalibre koymuş, onda da ETA 2896 makine varmış, o modelin fiyatı yurt dışı sitelerde 3.500 Euro civarı, acaba Türkiye fiyatını biliyor musunuz, tasarım olarak iyi bir pilot saatine benziyor, IWC Big Pilot'un yurtdışı fiyatı 12.000 dolar. Benim de en sevdiğim pilot saati IWC Big Pilot ama hem çok pahalı hem de servisi hakkında bilgim yok, çok iyi bir servisi olduğunu biliyorum da Omega gibi uçuk fiyatlar çıkarırlar diye de korkuyorum biraz IWC'den. Yoksa bence IWC hem tasarım olarak hem kalite olarak çok başarılı, inhouse makinelerinin de çok kaliteli olduğunu söylüyorlar ama fiyatları sıfır kilometre yerli araba fiyatına geliyor, 6-7 bin liralara satılsa hiç düşünmeden alırım IWC'yi.
deka

deka

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 4:52

Bu konuda bir bilgim yok, ama sonuç olarak şunu söyleyebilirim, in house makina ok. ancak maliyet-fiyat konusuna gelince, standart bir eta ile aradaki psikolojik durum şöyle ortaya çıkıyor, etanın üretimi seri üretim ve bu da maliyetleri aşağıya çekiyor ve fiyatlar biliniyor, in house'ın ise fiyatı belli değil bu da sıkıntıya neden oluyor, sonuçda saatin fiyatı bilmem kaç bin euro, makina fiyatı şu, o halde bu marka bizi kazıklıyor duygusu hakim oluyor, in house makinanın fiyatı belli değil birde eta gibi fabrikasyon sayılamıyacak miktarda üretim ve ortada fiyat yok, o halde bu fiyat normal durumları, tabiki inhouse'ı özel üretim olarak değerlendirmek gerekir ve maliyeti eta dan yüksekdir ama aradaki fark kadar değil, bence.
sifujack

sifujack

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 5:05

isviçre saatlerini tercih etmeniz çok doğal ,şunu ise sadece sordunuz diye yazıyorum,gerçi görmüşsünüzdür belki,seikonun da ananta serisi ve daha kaliteli seri olan bu zamana kadar yalnız japonyada satılıpyakında dünya geneli satışı yapılacak grand seiko da +- 1 ,2 sn arlaığında sapmaya sahip saatlerdir,5-6000 ve daha fazla fiyatı da olabilir ,tabi bu kadar parayı verince isviçre saatleri tercih ediliyor
deka

deka

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 5:12

Yani, cevabını kendin vermişsin, şu anki bu fiyat aralığındaki durum bu, kim ne derse desin sonuçda bir tarih, geçmiş,bir satandart, marka satın alıyorsunuz, ya sence.
mehmettt

mehmettt

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 5:15

sifujack demiş ki:
isviçre saatlerini tercih etmeniz çok doğal ,şunu ise sadece sordunuz diye yazıyorum,gerçi görmüşsünüzdür belki,seikonun da ananta serisi ve daha kaliteli seri olan bu zamana kadar yalnız japonyada satılıpyakında dünya geneli satışı yapılacak grand seiko da +- 1 ,2 sn arlaığında sapmaya sahip saatlerdir,5-6000 ve daha fazla fiyatı da olabilir ,tabi bu kadar parayı verince isviçre saatleri tercih ediliyor

Ben de onu sormuştum zaten, 5-6 bin dolarlık, günlük sapması 1-2 saniyeyi geçmeyen bir İsviçre saati tavsiyeniz var mı diye, anladığım kadarıyla ETA 289* makineler kullanan saatler bu ayarda ama marka tavsiyesi gelmedi arkadaşlardan, sadece IWC dediler ama o 6-7 bin doların çok üzerinde. Bir de Omega önerildi ama tasarımı kötü onun da. Gözümden kaçan öneriler olduysa özür dilerim.
deka

deka

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 5:20

Şansmıdır nedir bilemem, zaman zaman yerine göre dile getirdiğim yaklaşık 300 Tl. ye aldığım eta 2824 makinalı saatimi 6 aydır ayarlamadığımı ve hala dakik olduğunu söylesem.(fiyat yanıltmasın nomalde 1500 Tl. den aşağı liste fiyatı olan Hamilton olmadığını belirtmeliyim.)
egunns

egunns

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 5:22

haksızlık etmeyelim adamların vitrin görselliğide cafcaflı, uçak motor pervanesi falan bayağı havalı guluyor
deka

deka

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 5:25

Ne yapayım uçak pervanesini, bana hitap etmedikden sonra.Özet olarak zarf kadar mazrufada bakmak gerekir. fumeur, kusura bakma sanırım meydanı boş buldum ve döktürdüm ama ne yapayım benim fikrim böyle. diable
mehmettt

mehmettt

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 5:41

deka demiş ki:
Ne yapayım uçak pervanesini, bana hitap etmedikden sonra.Özet olarak zarf kadar mazrufada bakmak gerekir. fumeur, kusura bakma sanırım meydanı boş buldum ve döktürdüm ama ne yapayım benim fikrim böyle. diable

Peki ETA 289* makine kullanan ve fiyatı 5 bin doları geçmeyen iyi kalite bir isviçre saati bulma imkanımız var mı Türkiye'de? 289* serisinin günlük sapma oranları ( Omega'nın co-axial'ı hariç ) ne kadardır, kullanan arkadaşlar bilgi verebilr mi?
deka

deka

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 5:54

Bende 2895 de var, o da Hamilton ve model numarası gereği altdan saniyeli, süerekli takmadığım için zaman tutmasını takip etmedim ama 15 gündür onuda akşamları takıyorum ama ayar gerektircek durum söz konusu değil, 2824 ü aynen takip ediyor, bu makinayı şunun için seviyorum, malum bu makinalar hakkında övgüler söz konusu o kadar detaya inmesekde en azından her iki makinayıda manuel olarak kurduğumda 2895 in yumuşak sanki boşa döner gibi sessiz sakin kuruluşu beni fazlasıyla etkiliyor bu da kalitenin bana bir dönüşü olsa gerek.Ayrıca fiyatından bahsetmeyeyim ....bin dolarlar, aldığım sıfır saatin yanında komik kalacak. fumeur
mehmettt

mehmettt

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 6:07

Peki o zaman 2824 ile 2895 arasında sadece daha geç servise gidip bakım görme farkı mı var, dakiklik falan olarak aynıysa 2824 lü saatler de alınabilir o zaman. COSC saatin üzerine gereksiz yere fiyat koyan bir sertifika anladığım kadarıyla günümüzde.
deka

deka

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 6:15

Bu konuda kesin konuşmamak lazım bu bir şans işide olabilir ki öyle de zannediyorum, ancak günümüz eta makinalarında sapma toleranslarının düştüğü de bir gerçek, sapmadan ziyade her iki mekanizma için kalite ve bunun sonucu uzun ömür, uzun bakım aralığı denebilir, bence dediğim gibi manuel kurma olayındaki yumuşaklık bile bana çok önemli gibi geliyor, bunu nasıl yorumlarız dersen, arada daha fazla aktarma organı (dişli) ile daha az güç uygulaması diyebilirim.
certus

certus

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 6:44

mehmettt bey
coscu sertifikasını en uygun fiyata veren marka Mido'dur. Bir çok yerde Mido'nun inanılmaz hassasiyet gösterdiğini okudum, bence Mido'nun kolleksiyonuna bakın, araştırın zevkinize uygun bir şey çıkar belki. Saat almak aslında çoğu kişinin zannettiği gibi kolay bir iş değildir, saat zevki yıllar içinde gelişip olgunlaşır. Dolayısıyla size de araştırmak, kendi özünüzü keşfetmek ve ona uygun saat almak kalıyor.. Kolaylıklar diliyorum..
mehmettt

mehmettt

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 6:53

certus demiş ki:
mehmettt bey
coscu sertifikasını en uygun fiyata veren marka Mido'dur. Bir çok yerde Mido'nun inanılmaz hassasiyet gösterdiğini okudum, bence Mido'nun kolleksiyonuna bakın, araştırın zevkinize uygun bir şey çıkar belki. Saat almak aslında çoğu kişinin zannettiği gibi kolay bir iş değildir, saat zevki yıllar içinde gelişip olgunlaşır. Dolayısıyla size de araştırmak, kendi özünüzü keşfetmek ve ona uygun saat almak kalıyor.. Kolaylıklar diliyorum..

Teşekkür ederim, az önce internetten araştırdım, almayı düşündüğüm Victorinox'da da ETA 2892 varmış, arkadaşların da dediği gibi COSC hala 70'li yılların standartlarına göre sertifika veriyor, COSC olmayan bir saat daha hassas olabiliyor, Victorinox'un yanına bir de Mido ekleyebilir miyim o fiyatına bağlı olacak tabii ki, internette midoya da bir bakayım, zaten çok kolay kolay saat beğenen biri değilim, bir keresinde Cevahir'deki Özgür Saat'in vitrinine bakmıştım, o kadar saatin içinden hiçbirinin tasarımını beğenmemiştim, dediğiniz gibi yıllar içinde oturacak galiba bu durum.
deka

deka

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 7:03

Aynen öyle, bence maliyet ok., ancak maliyet önemli ise, markaya bakmaksızın belli kriterlere sonra maliyete bakmak yeterli, yoksa belli markalara odaklandıkdan sonra maliyet söz konusu değil demekdir.
mehmettt

mehmettt

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 7:11

Tasarımını beğendiğim bir saati eğer aklımda soru işareti bırakacak veya geçmişte kullanıcılarına kötü deneyim yaşatmış bir marka değilse ve o anda imkanım da varsa alıyorum. Mido'lara baktım sadece bir modelini beğendim ama detay bilgi yok, içinde hangi makine var-ağırlığı ne kadar vs. belli değil. COSC'tan da hiç bahsetmiyor sitelerinde.
deka

deka

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 7:17

Bu konuda egunns sanırım yeterli bilgi ve tecrübeye sahip, o bilgilendirir. ok1 , ama bizde onun sayesinde marka hakkında olumlu izlenimlere sahibiz.
certus

certus

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 7:29

mehmet bey siz www.mido.ch adresine girin beğendiğiniz saati bana söyleyin ben size bilgi veririm. Zamanında baya incelemiştim Midoları Smile
deka

deka

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 7:31

Evet bak certus'u atlamışım, özür. ok1
mehmettt

mehmettt

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 7:35

certus demiş ki:
mehmet bey siz www.mido.ch adresine girin beğendiğiniz saati bana söyleyin ben size bilgi veririm. Zamanında baya incelemiştim Midoları Smile

Ocean Star Sport M8522.4.58.9 modeini beğendim.
certus

certus

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 7:39

Mehmett bey forumun selameti ve işleyişi açısından sizi forumdaki Mido köşesine bekliyorum Smile oraya yazarım bildiklerimi

En son certus tarafından Paz 21 Mart - 8:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
deka

deka

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 7:43

ok1
mehmettt

mehmettt

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 7:44

certus demiş ki:
Mehmett bey forumun selameti ve işeyişi açısından sizi forumdaki Mido köşesine bekliyorum Smile oraya yazarım bildiklerimi

tamam oradan okurum ben de, teşekkürler.
certus

certus

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 7:48

deka demiş ki:
Evet bak certus'u atlamışım, özür. ok1
estafurullah ne özürü deka Smile emekleme aşamasındayız daha
deka

deka

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 8:02

Kusura bakma, egunns derken seninde konuyla ilgilendiğini ve araştırmacı olduğunu atlamışım, önemli olan emekleme den ziyade çaba ve araştırmadır, bunlar önamli konular ve değer verilmesi gereken şeyler diye düşünüyorum, emeğine sağlık. ok1
Misafir
Misafir
Anonymous

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 14:34

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 2:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 21:38

Yok ben buna katilmiyorum,
Breitling Breitling'dir sozu pek anlayabilecegim bir sey degil.
Ozelligi ne ki?
Ilk navi modeli efsane ama sonrasi? Bos...
Simdi bir omega 70 lerden al ve fabrikaya gonder, saat geriye orjinal parcalari ile sifirlanmis olarak gelir.
Simdi bir Breit al 70 lerden ve fabrikaya gonder, saat aynen geri gelir.
Makine desen hava, kalite desen ayni kalitede yine ayni piyasada oynayan baska saatler var ve daha ucuz, mesela sinn; mesela fortis.
Breit buyuk bir reklam kampanyasi ile su anda bulundugu yeri almis durumda ve oylesine ciddi paralar kazanmis ki, artik alicinin da bilinclendigini gorunce, hayek'in dedigi gibi biraz da villa icin ayirdiklari paralarin bir bolumunu artik kendi makinelerini uretmek icin kullanmak zorunda kaldilar.

Yeni inhouse bir makinenin developmani ve piyasaya cikarilmasi, fason ureterek birkac yuz bin euroyu gecmez, Breit, yillardir bunu yapabilir ve manufacture sinifina girebilirdi ama piyasada olusturdugu imaj ile buna gerek duymadi, nasil olsa fan'lar vardi ve icine o siradan makineleri koyarak ta satiyordu.Simdi paca sikisinca mecburen inhouse makineye yoneldiler, halbuki kazandiklari paralar ile yillar oncesinden saat dunyasina bu katkiyi yapabilirlerdi.
Diyeceksin ki niye yapsinlar boyle de zaten para kazaniyorlardi, evet ama o zaman saat tutkusu adi ile piyasaya cikmasinlardi, tuketici bilinclenince havalari sonuverdi.
Fransada epeydir, Breitling cafe garson saati diye gecer, cafe garsonlari aldiklari bahsisleri biriktirerek ilk olarak kollarina breit takip hava atmaya bayilirlar Very Happy

Sanirim benim bu degerlendirmem pek ucuz degerlendirme diye nitelenemez, yurtdisindaki saat tutkunlarinin buyuk bolumunun gorusu de bu yonde.
mehmettt

mehmettt

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 22:07

watcher demiş ki:
Yok ben buna katilmiyorum,
Breitling Breitling'dir sozu pek anlayabilecegim bir sey degil.
Ozelligi ne ki?
Ilk navi modeli efsane ama sonrasi? Bos...
Simdi bir omega 70 lerden al ve fabrikaya gonder, saat geriye orjinal parcalari ile sifirlanmis olarak gelir.
Simdi bir Breit al 70 lerden ve fabrikaya gonder, saat aynen geri gelir.
Makine desen hava, kalite desen ayni kalitede yine ayni piyasada oynayan baska saatler var ve daha ucuz, mesela sinn; mesela fortis.
Breit buyuk bir reklam kampanyasi ile su anda bulundugu yeri almis durumda ve oylesine ciddi paralar kazanmis ki, artik alicinin da bilinclendigini gorunce, hayek'in dedigi gibi biraz da villa icin ayirdiklari paralarin bir bolumunu artik kendi makinelerini uretmek icin kullanmak zorunda kaldilar.

Yeni inhouse bir makinenin developmani ve piyasaya cikarilmasi, fason ureterek birkac yuz bin euroyu gecmez, Breit, yillardir bunu yapabilir ve manufacture sinifina girebilirdi ama piyasada olusturdugu imaj ile buna gerek duymadi, nasil olsa fan'lar vardi ve icine o siradan makineleri koyarak ta satiyordu.Simdi paca sikisinca mecburen inhouse makineye yoneldiler, halbuki kazandiklari paralar ile yillar oncesinden saat dunyasina bu katkiyi yapabilirlerdi.
Diyeceksin ki niye yapsinlar boyle de zaten para kazaniyorlardi, evet ama o zaman saat tutkusu adi ile piyasaya cikmasinlardi, tuketici bilinclenince havalari sonuverdi.
Fransada epeydir, Breitling cafe garson saati diye gecer, cafe garsonlari aldiklari bahsisleri biriktirerek ilk olarak kollarina breit takip hava atmaya bayilirlar Very Happy

Sanirim benim bu degerlendirmem pek ucuz degerlendirme diye nitelenemez, yurtdisindaki saat tutkunlarinin buyuk bolumunun gorusu de bu yonde.

Peki şu anda piyasada bulunan son model ( Brietling web sitesinde gördüklerimiz ) breitling saatler ( tabii ki mekanik olanlardan bahsediyorum zire quartzlar da var ) tamamen inhouse saatler midir? Eğer öyleyse Brietling'in fiyatlarının yüksek olması geçmişte değil ama günümüzde normal karşılanamaz mı?
teng

teng

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 22:11

Şu anda Türkiye'de in-house makineli bir Breitling görebilmiş değiliz.
Yeni makineli saatleri henüz piyasaya dağılmadı.
mehmettt

mehmettt

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 22:16

teng demiş ki:
Şu anda Türkiye'de in-house makineli bir Breitling görebilmiş değiliz.
Yeni makineli saatleri henüz piyasaya dağılmadı.

Piyasada görmesek de yurt dışından almak isteyen arkadaşlar olabilir belki, Chronomat olanı kronolu olduğu için benim hoşuma gitmedi, sade bir yapısı yok ama sanırım in-house bir makine.
watcher
Admin
watcher

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 22:26

Yeni inhouse, roue a colonne'lu bir makine urettiler ama henuz piyasaya surduler mi cok emin degilim, Basel fuarinda tanitima ciktilar, sanirim piyasaya girmesi basel fuarindan sonra olacaktir.
egunns

egunns

Breitling Empty
MesajKonu: Geri: Breitling   Breitling Icon_minipostedPaz 21 Mart - 22:29

Tektaş (kanyon) da yeni seriler mevcut

Breitling
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» breitling bullhead
» Breitling Chronomat B01