Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Dişli çark yuvarlama makinesi

4 posters
YazarMesaj
barett

barett

Dişli çark yuvarlama makinesi Empty
MesajKonu: Dişli çark yuvarlama makinesi   Dişli çark yuvarlama makinesi Icon_minipostedSalı 2 Mart - 6:40

Dişli çark yuvarlama makinesi Sdc11059
Dişli çark yuvarlama makinesi Sdc11058
Dişli çark yuvarlama makinesi Sdc11057
Dişli çark yuvarlama makinesi Sdc11056c
Dişli çark yuvarlama makinesi Sdc11063w
Dişli çark yuvarlama makinesi Sdc11062b
Dişli çark yuvarlama makinesi Sdc11061
Dişli çark yuvarlama makinesi Sdc11060

Bu makine bir frezede veya tornanin freze basligi kullanilarak normal yani duz kanal acilarak yapilan disli carklarin kanallarini uygun modul bicak baglanarak yuvarlarlamaya yarar.nette bu makine ile calisan birinin videosunuda eklicem umarim yardimci olur.

errör-dh

errör-dh

MesajKonu: Geri: Dişli çark yuvarlama makinesi   Dişli çark yuvarlama makinesi Icon_minipostedSalı 24 Ağus. - 20:04

gerçekten yapmak isteyeceğim bir iş şu otomatik saat işçiliği insanın ömrü uzar bunlarla zaman geçirirken diye düşünüyorum Smile

videoyu izlerken stres attım resmen

köpekte çok şirinmiş :> drunken

teşekkürler paylaşım için

aklımada bir soru geldi sormadan geçemeyeceğim peki otomatik kol saatlerindeki parçalar tamamen el yapımımıdır?
errör-dh

errör-dh

MesajKonu: Geri: Dişli çark yuvarlama makinesi   Dişli çark yuvarlama makinesi Icon_minipostedSalı 24 Ağus. - 20:22

bir diğer ikinci sorumda affınıza sığınarak Smile bu videonun ikinci partında

https://www.youtube.com/watch?v=nT2oVtc5wh4&feature=related

usta balanstı sanırım kor haline gelene kadar ısıtıyor ve motor yağına batırıp çıkarıyor bu temizlik işlemimi oluyor yoksa sertleştirme gibi bir işlemmi acaba?
canturkk

canturkk

MesajKonu: Geri: Dişli çark yuvarlama makinesi   Dişli çark yuvarlama makinesi Icon_minipostedPerş. 26 Ağus. - 20:41

Videoda yapılan işlem aslında sertleştirme işlemidir. Aslında motor yagında karbon olduğu için hem karbon ekleniyor hemde moleküler dizilim değiştirilip sertleştirme oluyor. Isıtma işleminde ise işler tersine dönerek yumuşama oluyor
barett

barett

MesajKonu: Geri: Dişli çark yuvarlama makinesi   Dişli çark yuvarlama makinesi Icon_minipostedCuma 27 Ağus. - 2:25

Canturkk her seyi anlatmis eklemem gereken ,bu barca balans deyil tourbillon saatin parcasi,bu amcam kendi atolyesinde tourbillon saat imal ediyor vede yazmis oldugu guzel bir kitap var .bu kitabi yakinda foruma kazandirmayi dusunuyorum.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Dişli çark yuvarlama makinesi   Dişli çark yuvarlama makinesi Icon_minipostedCuma 27 Ağus. - 3:27

barett demiş ki:
Canturkk her seyi anlatmis eklemem gereken ,bu barca balans deyil tourbillon saatin parcasi,bu amcam kendi atolyesinde tourbillon saat imal ediyor vede yazmis oldugu guzel bir kitap var .bu kitabi yakinda foruma kazandirmayi dusunuyorum.

Harikasin, harika olur sevgili barett okkiii
http://www.turksaatforumu.com
canturkk

canturkk

MesajKonu: Geri: Dişli çark yuvarlama makinesi   Dişli çark yuvarlama makinesi Icon_minipostedCuma 27 Ağus. - 4:02

Bu adam benım tahmın ettiğim adam ise web adresi http//s1p.de burası olması lazım. Kitap hem turbillon hemde kasa yapımınıanlatıyor olması lazım. Yinede foruma kitabın foruma kazandırılması süper olur.
barett

barett

MesajKonu: Geri: Dişli çark yuvarlama makinesi   Dişli çark yuvarlama makinesi Icon_minipostedCuma 27 Ağus. - 4:55

evet bu S.Pahlow son mailinde kitabi 190 euro arti 25 euro masraf demisti bakalim ben almayi dusunuyor forum icinde yararli olacaktir.

Dişli çark yuvarlama makinesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Forum saatinin makinesi
» Zaman Makinesi: Saat ve Toplum
» Saatimizin makinesi için anket
» Direk tra$lama makinesi resimli anlatim
» Witschi zaman ayarlama makinesi temel kursu resimli anlatim