Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Merak ettiğim bir konu

2 posters
YazarMesaj
mustafasuren

mustafasuren

Merak ettiğim bir konu Empty
MesajKonu: Merak ettiğim bir konu   Merak ettiğim bir konu Icon_minipostedPaz 7 Mart - 5:54

Sevgili Cantürk'ün tavsiyesi ile Tokat'ta Saatçi İbrahim abiyi ziyaret ettim. Gerçek bir saat meraklısı kendisi. özellikle fanuslu masa saatleri çok güzeldi. ebaydan gg den bu saateleri toplamaya devam ediyor. bana inanılmaz güzel saatler gösterdi. zamanın nası geçtiğini anlayamadım saatçi dükkanında:) hele osmanlı rakamlarına sahip seramik kadran cep saati vardı ve bir sürü saat çok güzeldi. Bana saatçilik okulunun açılacağını internetten oğlunun gördüğünü söyledi. aradım ama bulamadım. diğer bir konuda gösterdiği omega kol saati . İbrahim abiye o kadar çok soru sordumki bu soruyu ona sormayı unutmuşum. 1960 omega serisi sanırım. o kadar yeniydiki . iyi bakımdamn kaynaklanan bir durummu yoksa o tür saatlerin yeni kadranları bulunuyor mu .
hamiş:resimlerini çekemediğim için çok üzgünüm. makineyi unutmuştum . diğer sefere resimleri yüklemeye çalışırım
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Merak ettiğim bir konu   Merak ettiğim bir konu Icon_minipostedPerş. 1 Nis. - 5:35

Eski omegalarin da sifir ve orjinal kadranini bulmak mumkun.
Ebay'de bolca var.
Ebay'de arama motoruna "omega dial" diye yazinca cok cikiyor.
Fanuslu saatlerden bende de birkac tane var, hele iskelet oldu mu cok hosturlar.
Saatcilik okulu acilsa cok guzel olurdu, hatta bizler de yapabilecegimiz birsey olursa yapardik.
Bilgisi olan varsa verecegi bilgiler hosgelir.
http://www.turksaatforumu.com
mustafasuren

mustafasuren

MesajKonu: Geri: Merak ettiğim bir konu   Merak ettiğim bir konu Icon_minipostedPerş. 1 Nis. - 5:51

teşekkürler ok1

Merak ettiğim bir konu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» merak ettiğim bir soru:)
» Merak...
» Bir kaç site hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum
» Konu hakkında
» Ebay avları - ana konu