Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar

+16
sandeman
cowboy
bootsector
tarcan
certus
vervito
ertay
fate
Tolga
borahan
deka
sifujack
poibra
watcher
teng
parabellum p08
20 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
parabellum p08

parabellum p08

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Empty
MesajKonu: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedPtsi 15 Mart - 22:20

Arkadaşlar, bu başlıkta, gerek koleksiyon gerekse de hobi ve outdoor faaiyetlerinde kullanılan kaliteli çakı ve bıçakları incelemek ve yorumlarınıza sunmak istedim. Mutlaka bu koleksiyonları yapan arkadaşlarımız da mevcuttur. Bir inceleyin bakalım, yorumlarınızı bekliyorum.Saygılarımla...

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Ak47large
AK-47

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Boker97
Böker

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Browningextreme165
Browning Extreme

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Kabardztestereli
Kabar testereli

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Remingtontango92
Remington

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Kabartantotestereli
Kabar Tanto Testereli

Ne diyorsunuz arkadaşlar, sizin favoriniz hangisi?
teng

teng

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedPtsi 15 Mart - 22:24

Benim favorim şarap açma aparatlı olan,
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedPtsi 15 Mart - 23:43

Şarap açma aparatının, özellikle Victorinoxlar 'da oldukça kaliteli yapılmış olduğunu görüyorum. Kullanılış ve tercih edilme durumuna göre aparat eklemesi yapmışlar. Kalem ucundan tutun fenere kadar var. Bu çakı konusu da aslında oldukça verimli bir konu. Taktikal yapımlardan, klasiklere kadar oldukça geniş bir skalayı içeriyor. Sonuçta erkeğin vazgeçilmez aksesuarlarından biri diye düşünüyorum. Özellikle gezi ve pikniklerde hem şık duruyor hem de işe yarıyor.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedPtsi 15 Mart - 23:49

Elimiz değmişken bir kaç tane daha atalım bakalım.

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Buckadrenalin44
Buck adrenalin

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Sogrevolver26
Sog revolver

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Buckparralles21
Buck paralles

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Mantisp
Mantis

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Gerberkiowa38
Gerber Kiowa
teng

teng

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedPtsi 15 Mart - 23:52

Bir tarihte seyyar satıcıdan victorinox taklidi bir çakı almıştım,arabada dursun lazım olur diye. Bir gün arkadaşlarla piknikte iken gazoz açacağı lazım oldu. Gazoz kapağına takıp yukarı kaldırmamla çakı yerinden çıktı.
Bende hanımlar kulaklarını tıkasın kendimi tutamıycam dedim Very Happy
Ertesi gün Praktiker'de Victorinox bakınıyordum. 14 sene geçti hala pırıl pırıl...
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedPtsi 15 Mart - 23:57

Hep teflon mu olmuş, peki

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar 29ltcoldsteelvoyagerlgt
Colt Steel

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Bootknifewebsite
Boot knife

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Buckfolding32
Buck

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Ringedtanto
Ringed tanto

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Buckmayo177
Buck mayo

Eveet yorumlar nerde kaldı arkadaşlar?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedSalı 16 Mart - 0:05

Bu caki bu basliga uyar mi? diable

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Dscn1111
http://www.turksaatforumu.com
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedSalı 16 Mart - 0:12

Sayın Teng, size katılıyorum, kalite şart. Çakma işi, aslından da soğutuyor nerdeyse. Geçenlerde arkadaşımla Samsun'da bir av malzemesi mağazasında Rescue Tools adında bir itfaiyeci çakısı gördük. Pek de ilgilenmediğim bir klasmanda olmasına rağmen, satıcının ısrarına dayanamayıp ağız kısmına elimi değdirmiş oldum. Biraz sonra Allaaaah bir acı bir acı , elime bir baktım kanıyor. Tam dönüp arkadaşa söyleyeceğim, baktım o da acı bir gülümseme ile elini sıkıyor, o da kesmiş. Satıcıya söyleyeceğiz, baktık satıcı da kesmiş. Bize bir gülme geldi tabi. Bu olayın duyulmaması konusunda bir prensip kararı aldık orada. Ama bu ortam sayılmaz değil mi? Hem gülüyoruz hem de aklıma bir olay geldi anlatmaya başladım: Aynı evde kalan iki üniversite öğrencisinden birisinin canı sıkılmış olacak, ağzına ampül sokmuş ( Evet hakikaten olmuş olay ) Çıkaramayınca arkadaşına el kol işaretleriyle anlatmış olayı. O da hem gülüyor hem de diyor ki, nasıl çıkaramazsın. İşte bak ben de sokuyorum. Iıh ıh o da çıkaramayınca beraber atlıyorlar bir taksiye doğru acile. Taksici gülerek anlatıyor çocukların meramını. Doktor ilgilenmeye başladıktan bir süre sonra taksici de geliyor tekrar. O da denemiş ve sıraya girmiş haliyle. Şimdi ben bu fıkra gibi olayı duyduktan sonra acaba........... dedim ama kısa sürdü vazgeçtim. Bunu da orda anlatınca düşünün manzarayı 3 tip, kanayan parmaklarla gülüp duruyorlar.Tam da memleketimden insan manzaraları dedirtecek cinsten değil mi?
poibra

poibra

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedSalı 16 Mart - 0:12

Hepsi de çok güzel modeller, benimde aslında çok merakım var, 2-3 model var elimde ama doğa, orman gezileri vs olmayınca kullanım alanı yok. Kullanamayınca insanın şevki de kırılıyor Smile ama fırlatma bıçaklarına olan ilgim devam ediyor evde ince bir suntayla dart'tan çok daha eğlenceli, tavsiye ederim Smile

Bu tarz modellerin kaliteli taklitlerini (kaliteli diyorum çünkü bütün çakılarımı ve fırlatma bıçaklarımı ordan getirdim) LINK BURADAN adresinden bedava kargo ile getirebilirsiniz. 4-15 dolar fiyat aralığında aynen bu tarz şeyler var
http://www.borabalci.info
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedSalı 16 Mart - 0:23

Sayın Admin, çakı değil mi bu? E güzel e güzel. Maşallah diyelim. Very Happy Ben de severim o küçük çakıları. Hadi bir tane de benden
Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Safariyq

Hadi bir de Afyon işi

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Afyon

Sayın Poibra, atma bıçakları özellikle Bora'da kaliteli örneklere sahip. Atma kol ve atma bacak adıyla geçiyor. Malesef resimleyemedim. Bora throwing arm ve throwing leg diye ararsanız bulabilirsiniz.
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedSalı 16 Mart - 0:24

eskilerden de tabancaya değilde çakıya merakım vardı ama sadece katlanarak açılıp kapatılan açılan bıçak yani çakılara merakım vardı sonra çaklılardanda soğudum ama geçenlerde Rescue Tools un videosunu tesadüf seyredince bu çakı nın bulunmasının faydalı olduğuna karar verdim ,belki birgün Rescue Tools dan 1 tane ... fumeur
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedSalı 16 Mart - 0:24

Sayın Admin, çakı değil mi bu? E güzel e güzel. Maşallah diyelim. Very Happy Ben de severim o küçük çakıları. Hadi bir tane de benden
Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Safariyq

Hadi bir de Afyon işi

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Afyon

Sayın Poibra, atma bıçakları özellikle Bora'da kaliteli örneklere sahip. Atma kol ve atma bacak adıyla geçiyor. Malesef resimleyemedim. Bora throwing arm ve throwing leg diye ararsanız bulabilirsiniz.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedSalı 16 Mart - 0:37

sifujack demiş ki:
eskilerden de tabancaya değilde çakıya merakım vardı ama sadece katlanarak açılıp kapatılan açılan bıçak yani çakılara merakım vardı sonra çaklılardanda soğudum ama geçenlerde Rescue Tools un videosunu tesadüf seyredince bu çakı nın bulunmasının faydalı olduğuna karar verdim ,belki birgün Rescue Tools dan 1 tane ... fumeur
Tanımlama doğru olmuş, bravo ,bıçak genek isimlendirme dir, ancak açılıp kapananlar,çakı, namlusu sabit olanlar bıçak olarak nitelendirilir,ayrıca diğer tasnifler de var, bu arada bunların yasallık durumlarını (6136 sayılı yasanın 4. maddesi ne göre) biliyorsunuz değil mi? diable ayrıca bir suçda kullanılması halinde yasal bir bıçak da olsa TCK nın 189/3. e göre değerlendirilmesi de ayrı bir konudur.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedSalı 16 Mart - 2:18

Evet arkadaşlar, ben yine kısaca ve her zamanki gibi, zaten ilgilenen herkesin bilebileceği şekilde, ayrıntılara girmeden, genel tanımlamalar kullandım. Konu başlığımız da çakı diye geçiyor zaten. Yalnız, Watcher'ın gönderdiği fotoyu da esprili bir şekilde yorumlamıştım çakı olarak.
Bununla ilgili ağırlıklı olarak yabancı kaynaklarda (Daha çok oralarda ayrıntılı fotoğraflar var, onun için.) bıçaklar, sabit namlulu ( Fixed barrel ), çakılar ise katlanır bıçak ( Folding knives ) adıyla geçiyor. Farketmişsinizdir, yanlış anlaşılmamak adına fazla teknik terimler kullanmamaya çalışıyorum. Bunu yaparken de aşağı yukarı herkesin asgari bir takım şeyleri biliyor olduğunu kabul ediyor ve rencide etmemek adına " Aslında o, sizin bildiğiniz gibi değil, şöyledir " yaklaşımını katiyetle sergilememeye çalışıyorum.
Evet, burada geçen ve geçmeyen tüm bıçaklar ve çakılar, kanunlarımız önünde 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar kanunu kapsamında işlem görür. Av amaçlı bile olsa meskun mahallerde, insanları taciz ve tahrik etmeyecek şekilde ve anında kullanıma müsaade etmeyecek şekilde taşınması esastır. Zarar verme yada korkutma saikiyle cürüm işlendiği hallerde, kullanılan suç aletinin ekmek bıçağı mı yada irice bir tırnak makası mı olduğuna bakılmaksızın, söz konusu alet, müsadere edilerek ilgili kişi de 6136 kapsamında mahkemeye sevkedilmek üzere ifadesi alınır. Özel olarak düşünürsek, av bıçakları konusunda ise 2521 sayılı Avda ve Sporda Kullanılan Tüfekler, Nişan Tabancaları ve Av Bıçaklarının Yapımı, Alımı, Satımı ve Bulundurulması kanununun 4 bölümünde geçen 10 ve 11 maddenin a ve b fıkrasında ifadesini bulduğu şekilde, hükümler uygulanır. Basit şekilde şöyledir. Ava giderken bıçak götürüyorsanız, çantanızda ve bir bez yada başka bir materyalle sarılı olacak ve ani kullanıma müsait olmayacak. İnsanları korkutmayacaksınız, yoksa en iyi ihtimalle maganda muamelesi görürsünüz.

Arkadaşlar, 15 yıldan beri, hem av tezkeresi hem de silah ruhsatı yenileme konularında naçizane tecrübelerim oldu. Malum, kanunları herşeyin üstünde ve toplum düzenini sağlamak adına, vazgeçilmez olarak gördüğüm için, her işimi yasal olarak gerçekleştirmeye çalışmak, bana yıllardır bir sürü maddi gidere ve tecrübeye mal olsa da bu yolu tavsiye ediyor ve isteyen arkadaşlara, diğerlerini sıkmamak ve ayrıntıya saplanmamak adına özelden cevap verebileceğimi söylemek istiyorum. Saygılarımla...
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedSalı 16 Mart - 2:26

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 3:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedSalı 16 Mart - 2:41

Leatherman bu işi biliyor, evet. Baksanıza teknik bir sanat eseri resmen. Yüzey hassasiyeti ve üretim kalitesi, bir çok ateşli silahtan bile daha iyi denilebilir. Biliyor musunuz, ne düşünüyorum. Silahlar olsun, çakılar olsun, bıçaklar olsun, onları öldürme aleti olarak değil de sanat eser olarak veya koleksiyon objesi olarak görenlerin ellerinde, daha farklı bir anlam kazanıyor. Herhangi bir ateşli yada ateşsiz silahla, suç işleyen bir kişiye, elindeki aletin yapım yılını, üretiminde kullanılan mesela C60 ıslah çeliğini, ahşap kısmındaki rutubeti en fazla %10 luk cevizi, tesir değerlik katsayısını, düşüş eğrisini yada kilit sistemini sorsanız size ne der acaba. Peki koleksiyon objesi olarak gördüğü ve zevkle bakımını yaptığı silahını, gasp, yaralama yada öldürmede kullanılabilir bunlar deseniz, o koleksiyoner size ne der? Anlatabiliyorum sanıyorum. Seveceksiniz, çalışıp kendinizi ve sonra ülkenizi kalkındıracaksınız. Ondan sonra da bir Buck gibi, Böker , Kabar, Leatherman, Spyderco, Muela yada Hoffman gibi isim yapacaksınız dünyada. Bizde kaç tane var? Çok çok az, ilk aklıma gelen ( muadil kalitede olacak, pazar malı değil ) Bora'dır. Mogan'ı da koyalım hadi, sonra... Oof ukala oldum bak şimdi. Rolling Eyes
poibra

poibra

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedSalı 16 Mart - 5:54

Sayın parabellum p08 , çok doğru söylüyorsunuz. Nasıl ki, kılıç, flöre gibi silahlar ortaçağda dövüş,savunma amacıyla kullanılıyor ve günümüzde spor amaçlı kullanılıyorsa, bu tür bıçak, çakı gibi delici kesici silahların da spor veya hobi/koleksiyon amaçlı kullanılıyor olması gerekir.

Benim de adımın Bora olmasından dolayı, fırlatma bıçaklarını araştırırken çok şaşırmış ve gülmüştüm Bora firmasıyla karşılaşınca. Fakat fiyatları oldukça yüksek, 60-100tl arası değişiyor fırlatma bıçakları. Vermiş olduğum linkten aldığım bıçakların dengesi ve ağırlıkları gayet düzgün ve dediğim gibi kaliteli, zira gümrükten nasıl geçti enteresan, çünkü bildiğim kadarıyla delici-kesici hiçbir silah, aparat getirtilemiyor. Demek ki spor amacıyla getirildiğinin farkına varmışlar. Very Happy

Annemle birlikte yaşıyorum ve çoğu zaman kargoları annem benim adıma alıyor. Bıçaklar konusunda ilk başta şüpheli yaklaşan annem ileriki zamanlarda sayemde bıçak fırlatmayı öğrendi, artık dart oynar gibi bıçak atıyoruz Very Happy

Umarım konudan alakasız değildir, bundan sonraki mesajlarda getirttiğim çakı ve bıçaklardan örnek resimler koyacağım.
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedSalı 16 Mart - 8:16

iyi olur kalitesi iyi ise işe yarar çakılardan alabilirim
özellikle çakıların detaylı resimlerini bekliyorum poibra
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedSalı 16 Mart - 8:32

bende outdoor aktıvıtesı ve dalıs ıcın ebayden alıyım dıyorum ama gumrukte sıkıntı yaratıyor mu bılen var mı?
http://www.boraeresici.com
poibra

poibra

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedSalı 16 Mart - 9:14

Arkadaşlar direk şuradan detaylı model-fiyat ve resimlere bakabilirsiniz ; http://www.dealextreme.com/products.dx/category.813

Bende olan model şu : http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.18078
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 21:36

Arkadaşlar, şimdi değişik bir konudan bahsetmek istiyorum. El becerisi ile ilgili, ama konusu bıçak ve çakı olduğu için burada yazııyorum. Daha sonra başka materyallerdeki beceriler de gelirse, konu ayrı bir başlığa geçebilir elbette. Benim epeydir bende olan iki çakım, ki bu süre yaklaşık 14 sene gibi, geçenlerde biraz gözüme batmaya başladılar. Dedim ki bunları birazcık değiştirsem mi acaba? Önceki hallerinin fotoğraflarını bir ekleyeyim.

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Resim1eski

Ben bunlardan, kemik görünümlü plastik saplı olanın üsttekini alııp, iyice zıımparaladııktan sonra yakma metodu ile ağğaç kabuğğu dokusu kazandıırdıım. S şeklinde devamlı yakmalarla belirgin bir doku çıkarttım. Daha sonra kahverengi ahşap boyasıyla renklendirip üstüne de lira görünümlü parçayı taktım ve 1 er gün arayla yedire yedire vernikledim. Diğerini ise baktım ki bıçak kısmı çok sallanıyor, komple söktüm. Bıçağına bir atölyede tahta çaktırttım. Çünki bende perçin çivisi yoktu, yoksa elimden o da kurtulmazdı da neyse. Sonra eklediğim o ahşabı, önce kalın sonra da ince kum zımparayla eğim vererek o şekline getirdim. Kurşunlakemle çizdiğim şekilleri yakarak nakşettim. İki ucuna yiv açarak modellendirdim. Boyutlu boya ile sarı çizgi verip onu da vernikledim. Kılıfını da benim eski kemerden kendim yaptım. Kontrollü giriş çıkış için de içine, prizlerin ayaklarındaki elips puldan koydum. Yapıştırma yerlerini de gizleyerek şekillendirdim veeee,

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Fotoraf0139

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Fotoraf0135

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Fotoraf0136

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Fotoraf0137t

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Fotoraf0138

Eeee nasıl olmuş? Oynamasan daha iyiymiş demiyorsunuz değil mi? Rolling Eyes
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 21:49

Nette gezinirken, şöyle de bir tablo çıktı karşıma, nasıl görünüyor?

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Baklar
Tolga

Tolga

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedÇarş. 17 Mart - 23:59

Merhaba iskelet Leatherman cok hosuma gitti Turkiyede temin etme sansimiz varmi bu cakiyi
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 0:27

Tolga bey, şu an hangi şehirdesiniz bilemiyorum ama, Ankara'da Dışkapı ve Tunalı'da, İstanbul'da Mercan'da, İzmir'de Kemeraltı'nda, Trabzon'da Yazıcılar avda mutlaka bulunabilir zannediyorum. Adana'da Hilal av da kaliteli malzemeyi uygun fiyata verdiğini bildiğim yerlerden biri.
fate

fate

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 1:11

@parabellum bence değişimden sonra daha güzel görünüyorlar.

Benim babam merak salmıştı çakı toplamaya. Gerber 500ünü babamdan gizlice almıştım arkadaşlara göstermek için. Sonra da nasıl oldu bilmiyorum ama çalınmıştı. Çok üzülmüştüm o zamanlar. Tabi babam evde kaybolduğunu sandığı o çakıyı hiç bulamadı bir daha Smile

Victorinoxtan hatırladığım içinde büyüteç olanından vardı. Güneşli havalarda ateş yakılabiliyordu hatta.

Benim favorim ise CRKT 5500 Wink
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 1:22

Teşekkürler beğeniniz için, fate. CRKT 5500, gerçekten güzel keskilerden birisi. Tam metropol kullanımı için ve oldukça da şık.
ertay

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedC.tesi 20 Mart - 5:29

Hakan bey,
yesil yayla'yi bayagi modifiye etmissiniz, güzel olmus. alkisalkis
sayenizde caki merakim tekrar depresti ve, bende bugün victorinox pioner alox, bantam ve klasik olmak üzere 3 tane victorinox aldim.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedPaz 21 Mart - 21:41

Teşekkürler Ertay, modifiye denemese de biraz uğraştım diyebilirim. Benimkisi boş duramama durumu. Devamlı bir şeyler yapayım da el melekem kaybolmasın istiyorum. Bu yeşil çakı aslında 95-99 yılları arasında Afyon'da çalışırken almış olduğum bir çakıydı. Zamanla bıçak tespit pimi oynama yaptı, ne kadar düzeltsem de tıkırdadıkça beni sinir ediyordu. Ben de bir gün şunu elime bir alayım dedim ve herşey öyle gelişti. Şimdi değişik oldu artık güzel mi değil mi sizlerin takdiridir. Belirttiğim gibi, boş boş oturacağıma bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Geçenlerde Küçük, fenerli el radyolarından birisine cep telefonu bataryası takmıştım. Dinledikten sonra, telefon gibi şarja takıyordum, tam boş durma boşa çalış kabilinden bir şey işte. Very Happy
Victorinoxlar hayırlı olsun. Ömürlük bir yatırım olmuş. Ben de yeni bir şeyler almayı düşünüyorum şu aralar ama bakalım. Özellikle Kabar Folding Mule'de gözüm var. Sap kısmını Zytel denen bir materyalden yapmışlar. Bıçak kısmı ise kendisi gibi teflon boyalı, hoş bir şey. Yalnız fiyatı 180 lira civarında. Tek ihtiyaç da o olmadığından biraz erteliyoruz haliyle. Victorinoxların fotolarını da görmek dileğiyle,
saygılar..
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedPtsi 22 Mart - 1:41

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 3:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ertay

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedPtsi 22 Mart - 12:20

Hakan bey,
sizin istediginiz foto olsun, taze taze cektim fotografları. ayrıca victorinox'lara wenger ilaveside yaptım. Very Happy Outdoor ve hobi amaçlı çakılar 22032010132Outdoor ve hobi amaçlı çakılar 22032010135Outdoor ve hobi amaçlı çakılar 22032010137g
ertay

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedPtsi 22 Mart - 12:36

Fotografını cekmek hic aklıma gelmedi. burada bir bıcakcı var akıllara zarar. bütün markaların bütün modellerinden mevcut, cok güzel bir kac cakı dikkatimi cekti, fakat fiyatları 400 ila 795 Eu arasında degisiyordu, fiyatlar böyle olunca sadece begenmekle kaldım Very Happy sayet fırsat bulursam bahsettigim dükkanın vitrin fotografını cekip koyacagım.

Hakan bey,
sizin gelisiniz hic iyi olmadı, eski hastalıklarımızı tekrar nüksettirdiniz. Very Happy zaten saat merakının masrafları ile bas edemezken simdi isimiz iyice zorlastı.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedSalı 23 Mart - 1:29

Arkadaşlar, çakılar gerçekten hoş ve işlevsel duruyorlar, keza, tool tabir edilen pense de aynı şekilde güzel ve etkileyici. Haklısın Ertay ama ne yapalım, bizim erkekler olarak kaç tane hobi objemiz var ki. Rolling Eyes . Bunlar da olmasa bu hayat iyice sıkıcı olmaya başlar zannımca. Akşam surviving türünden bir program seyrettim. Kendisine, Amerika'da rahatlık battığı her halinden belli, mürekkep yalamış bir uşak, eline yarısı testereli irice bir çakı almış, nefes nefese dal kesiyor, ateş yakıyor. Kaya diplerinden kertenkele çıkarıp yutuyor falan. Yazık biçare dedim, aç kalmış cık cık cık. Ondan sonra demez mi burası Türkiye, yer Kapadokya, yaşamaya çalışıyormuş. Dedim ki mallık parayla değil işte. Git de aşağıdan kebabını yesene oğlum.Üstüne de ya şalgam ya ürgüp şarabını götür işte ne var börtü böcek topluyorsun oralarda. Bilmeyen de diyecek, burası Taklamakan çölü gibi bir yer herhalde. Outdoor tamam benim soyadımdır ama abardımmı da sakil duruyor hocam ya. Allah akıl versin ne diyeceksin. Neyse çakısı galiba Gerber ya da Böker idi. Onlar da güzel bak. Ağırlıklı olarak çakmaları mevcut, orjinalini bulursanız inceleyin derim. Saygılarımla...
ertay

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedSalı 23 Mart - 2:13

Burasi Böker'in anavatani oldugu icin cakmasini bulamazsiniz. Very Happy
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedSalı 23 Mart - 22:03

Sayın Ertay, demek siz Almanya'dasınız, ne güzel. Ben bütün arkadaşların hakkında tam bir bilgiye sahip değilim. Kendileri meslek, yetenek,sahip olunan koleksiyon materyali ve lokasyon bilgisi vermedikçe de özellikle sormamaya dikkat ediyorum. Belki daha önce giriş yapan arkadaşlar, o zamanlarda kendileri hakkında bilgi vermişlerdir, ama benim geriye dönüp inceleme şansım olmadı. Neyse tanışırız artık, daha buradayız, nasipse.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedPaz 18 Nis. - 22:14

Eveeet dostlar, uzun bir aradan sonra, bu bölümümüzü de canlandırmak istedim. Onun için hafta sonu, saatlerle birlikte yaptığım çekimlerdeki, bıçak koleksiyonunu da sizlerle paylaşmak istedim. Fotoğraftaki çantanın iki katı var ve alttaki katta bıçaklar yer alıyor. Zamanla sayıları biraz azalmakla birlikte elimde kalanları, fotoğraflamış bulunmaktayım dostlar. Umarım beğenirsiniz, yorumlarınızı bekliyorum, saygılarımla...

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Baklartoplu

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Cyma

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Cymayazl

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Bigshogun

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Beyazsap

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Afyonelii

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Elyapm

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Elyapmsap

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Saatiak

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Safariz

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Sarsivri

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Sarsivrisap
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedPaz 18 Nis. - 22:19

Tarihler, saat çekimlerinde olduğu gibi ayarsız olmuş arkadaşlar. Sapını kendim yaptıklarımı da ekledim, el emeği olarak.Aslında bu fotoğraflar, yukarıda da var fakat bunlar biraz daha net çektiklerim olduğu için ekledim. Bir de önceki halleriyle karşılaştırırken daha net görebilecekleriniz de var. Saygılarımla...
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedC.tesi 24 Nis. - 8:16

Chris Reeve'in Green Beret modelini kullanıyorum.. survival tarzı bıçak olarak önerebilirim.
certus

certus

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedC.tesi 24 Nis. - 8:29

Bende saatime istinaden doğal olarak bir victorinox kullanıyorum

Farmer allox
Outdoor ve hobi amaçlı çakılar V-53964
ertay

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedC.tesi 24 Nis. - 11:26

Certus,
bu çakı victorinox'un en saglam cakısı. Aynı allox bende farmer olmayanı yani desteresiz olanı var.
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedC.tesi 24 Nis. - 11:33

.

sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedC.tesi 24 Nis. - 12:13

nerede ne kadara buldunuz aldınız
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedC.tesi 24 Nis. - 12:17

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 3:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
tarcan

tarcan

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedC.tesi 29 Mayıs - 7:07

buda benim 2007 den beri kullandığım CRKT KİSS 5500 GOLD um
boyutuna bakmayın iyi iş çıkarıyor ve çok karizmatik
Outdoor ve hobi amaçlı çakılar 1dsc01555800x600
Outdoor ve hobi amaçlı çakılar 2dsc01557800x600
Outdoor ve hobi amaçlı çakılar 3dsc01533800x600
Outdoor ve hobi amaçlı çakılar 4dsc01552800x600
Outdoor ve hobi amaçlı çakılar 5dsc01553800x600
Outdoor ve hobi amaçlı çakılar 6dsc01554800x600
babamın seiko 5 i ve crkt kiss im
Outdoor ve hobi amaçlı çakılar 7dsc01558800x600
Outdoor ve hobi amaçlı çakılar 8dsc01559800x600
buda almayı düşündüğüm crkt 5500 spectra
Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Cr5500s
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedPaz 30 Mayıs - 20:46

Dostum, keskin çok güzel.Hatta diyebilirim ki almayı düşündüğün Spectra'dan bile daha ağır ve klas bir duruşu var. Çeliğin asaleti ve işlevselliği bir arada görünüyor bu modelde. Seiko da maşallah tank gibi. Severim sade ve sağlam olan şeyleri zaten. Lüzumsuz varyasyonlara sokarak insanı kaygılandırmazlar. Tanto uçlu olması da, ikinci bir kesi açısı vermesi açısından önemli ve avantajlı bence. Hatta işin büyük bölümünü yapan kısmı da orası diyebiliriz. Tam bir metropol aleti. Tebrik ederim dostum, saygılarımla...
tarcan

tarcan

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedPtsi 31 Mayıs - 6:04

parabellum p08 demiş ki:
Dostum, keskin çok güzel.Hatta diyebilirim ki almayı düşündüğün Spectra'dan bile daha ağır ve klas bir duruşu var. Çeliğin asaleti ve işlevselliği bir arada görünüyor bu modelde. Seiko da maşallah tank gibi. Severim sade ve sağlam olan şeyleri zaten. Lüzumsuz varyasyonlara sokarak insanı kaygılandırmazlar. Tanto uçlu olması da, ikinci bir kesi açısı vermesi açısından önemli ve avantajlı bence. Hatta işin büyük bölümünü yapan kısmı da orası diyebiliriz. Tam bir metropol aleti. Tebrik ederim dostum, saygılarımla...

yorumunuz için teşekkür ederim,dediğim gibi 3 yıldan beri kullanıyorum daha çok çizilmeden emekliye ayırıcam(metal kutusunda uyusun),gold serisi piyasada kolay bulunmuyor,o yüzden ya standart kiss yada spectra alıp karizmaya devam edicem,gold umda özel zamanlarda uyanıcak Very Happy
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedSalı 1 Haz. - 22:27

Resim eklemeye çalışıyorum, başarabilirsem Kabar tantoyu da tavsiye edebilirim. Son derece sağlam ve tactical görünüm arzeden, yılan gibi bir şey. Teflon kaplı ve AUS8 çeliği kullanılmış ki, torunluk cinsten. Sap kısmı Zytel denilen bir maddeden mamul, 228 gr lık ve 22,5 cm lik bir keskimizdir kendileri. Naçizane koleksiyonumun yeni gözdelerindendir, henüz arkadaşlarıyla uyum sürecinde. Gelir gelmez oryantasyon sürecine alındı zaten.

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar 4193

Uploaded with ImageShack.us
tarcan

tarcan

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedCuma 4 Haz. - 7:23

parabellum p08 demiş ki:
Resim eklemeye çalışıyorum, başarabilirsem Kabar tantoyu da tavsiye edebilirim. Son derece sağlam ve tactical görünüm arzeden, yılan gibi bir şey. Teflon kaplı ve AUS8 çeliği kullanılmış ki, torunluk cinsten. Sap kısmı Zytel denilen bir maddeden mamul, 228 gr lık ve 22,5 cm lik bir keskimizdir kendileri. Naçizane koleksiyonumun yeni gözdelerindendir, henüz arkadaşlarıyla uyum sürecinde. Gelir gelmez oryantasyon sürecine alındı zaten.

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar 4193

Uploaded with ImageShack.us

bayağı büyük ve ağır bir çakıymış,tanto olması güzel,ama dediğim gibi büyüklüğü taşımaya engel gibi gözüküyor,koleksiyon için ideal tabi
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedPaz 6 Haz. - 21:12

Evet dostum, zaten pek de taşıyamıyorum artık. Yaş ilerledikçe midir nedir artık eskisi gibi olmuyor hiç bir şey. Hobilerin bile daha ehli hale geliyor. Ama hakikaten etkileyici bir görüntüsü var. Üzerinde görüldüğünde ( ki silah taşıma görgüsü gereğince kendinden başka hiç kimse bilmemelidir taşıdığını ) bir sürü kişiye laf anlatmak zorunda kalıyorsun. Kaptırmak da var işin içinde tabi. Zaten av ve silah merakından dolayı insanlar garip gözle bakıyorlar, iyice de köpürtmeyelim bari diyorum. Ufak bir çakı yetiyor. Bazen saat keşif turlarım oluyor, orada kapak açmak için kullanıyorum genelde. Bunları daha ziyade, kırsal gezilerde, atış alanlarında, pikniklerde ve aynı zevki paylaştığım dostlarımın arasında açıyorum, burası gibi yani.
tarcan

tarcan

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedSalı 8 Haz. - 6:14

evet abi çok doğru söylüyorsun,çakıyı yada silahı taşıdığını kimsenin bilmesi şart değil,bende hoşlanmıyorum sağ solda çıkarıp göstermeyi, benim crkt yi kız arkadaşlarımın yanında bişey kesmek için çıkartmak zorunda kalmıştım,aaa sen çakımı taşıyordun,nebiçim çakı bu böyle, çok kibar bişey demişlerdi,bende bu çakı değil zarf açacağı demiştim :?:napim kötü bişey düşünmesinler hakkımda, neyse illa taşınacaksa crkt kiss serisi ve victorinox un küçük modelleri favorimdir.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Outdoor ve hobi amaçlı çakılar   Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Icon_minipostedPerş. 12 Mayıs - 20:50

Biraz gecikmeli de olsa Kabar'ın fotolarını siz değerli dostlarımla paylaşmak istedim efendim. Bundan sonra aldıklarımın fotoları da yolda merak buyurmayınız.

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Fotoraf0069p

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Fotoraf0070v

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar Fotoraf0073b

Outdoor ve hobi amaçlı çakılar
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Outdoor Saat
» Dinodirect.com'dan gönderilecek inceleme amaçlı saatler