Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Arkadaşların dikkatine

5 posters
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Arkadaşların dikkatine Empty
MesajKonu: Arkadaşların dikkatine   Arkadaşların dikkatine Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 23:16

Bu yaziyi yazmak zorunda kaliyorum, forumda, son gunlerde oldukca rahatsiz edici bir mentalite olusmakta oldugunu goruyorum.
Guzel bir saat almak isteyen ya da ust duzey bir saatini paylasmak isteyen, ya da alim projesini paylasmak isteyen arkadaslara bazi sosyal farklilik tepkileri geliyor.
Arkadaslar bu forum bir sosyal sinif ve aralarindaki iliskileri tartisma platformu degil.
Kimse forumun felsefesini yanlis anlamasin.
Forumumuz bir luks tuketim mali sinifina da giren saat tutkusu paylasim platformudur.
500 bin avroluk saat te konusulur, 50 avroluk saat te.
Hic kimse bir digerini saatleri ve icinde bulundugu sosyal sinif nedeniyle elestirme hakkina sahip degildir.
Forumu, guzel saati olan birisinin saatini,tutkusunu, heyecanini paylasmaktan korktugu bir yer haline getirmeyelim, buna da musaade etmeyecegimi bilmenizi isterim.
Bizler kocaman ve buyumemis cocuklar olarak sahip olabilecegimiz ender oyuncaklardan biri olan saat konusunu paylasmak icin bu platformu olusturduk.
Sosyal siniflar arasi iliskiler, tuketim sorunlari, alim gucu vs vs gibi konulari tartismak isteyen arkadaslar bu konuda acilmis ozel platformlara gitmeliler.
Forumumuzda herkes esittir, nasil ki kolunda 50 tl degerinde saat tasiyan arkadasimiz saatini bizlere tanitabiliyorsa ayni sekilde kolunda 100 bin avroluk saat tasiyan bir baska arkadasimiz da tanitacaktir.
Guzel veya pahali sinifa giren bir saati olan uyemize hic kimsenin neden bu kadar para verdin diye sitem etmeye hakki yoktur.
Forumumuz saatlere yoneliktir ve agirlikli olarak saat konusu islenmektedir.
Amacimiz Turkiye'de olmayan bir bilgi platformunu dostane ve saygin bir ortamda olusturmaktir, kisir zengin fakir tartismalarinin bu forumda yeri yoktur.
Herkes istedigi seyi elestirebilir ama bu digerlerini rencide etmeyecek tarzda olmalidir.
Forum gelistikce birtakim provokatif diyebilecegim nitelige burunen yaklasimlar olusuyor, buna musaade etmeyecegimizin bilinmesini isterim.
Konulara aralarda girerek konuyla ilgisi olmayan sosyal icerik tartismasi yapan uyemiz bundan boyle once ihtar alarak mesaji silinecek, daha sonra uzaklastirma cezasi ve devam etmesi durumunda uyeligi iptal edilecektir.
Bilinmesini istedigim onemli bir durum ise uyemiz az olsun ama kaliteli olsun mantigi ile hareket ettigimizdir, sadece uye sayisi artsin diye forumun guzel havasinin bozulmasina musaade etmeyecegiz.
Saatlere ilgi duyan, sevgi duyan, bunun felsefesini anlamis ya da anlamaya calisan hobi, koleksiyon gibi kavramlari paylasmak isteyen herkes saatlerin hyde park'inda istedigini soyleyebilir, tek sart saygili, nazik, kibar ve rencide, hakaret icermeyen bir usluptur, bu uslubu bozan arkadaslara musaade etmeyecegiz.
Forumumuzda cok genis bir ozgurluk alani var ama bu ozgurluk digerlerinin ozgurluk sinirlarinda biter.
Herkes tutkusunu, merakini, koleksiyonunu, arzularini, projelerini korkmadan, cekinmeden ozgurce paylasabilmelidir, bunu engelleyecek tavir ve tarzlara musamaha edilmeyecektir.
Tum yonetici arkadaslar bu konuda yetkilidir.
Yoneticilerden birinin verdigi karar tartisilamaz.
Tum uye dostlarimizdan kurallara uymalarini ve tum bu uyarilari dikkate almalarini rica ediyorum.

En son watcher tarafından Cuma 14 Mayıs - 22:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
http://www.turksaatforumu.com
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Arkadaşların dikkatine   Arkadaşların dikkatine Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 2:16

e-muhtıra diye buna derim ben işte Very Happy
aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: Arkadaşların dikkatine   Arkadaşların dikkatine Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 6:40

herşeyi güzel söylemişsin sn.watcher, bizde forum ahalisi olarak zaten benzer rahatsız edici durumlarda tepkimizi koyuyoruz ve saygılı ve olgun tavrını bozmayan kişiyide kutluyoruz..da bende sizin söylediklerinize katılmakla birlikte bu yukarıdaki tarzınızdan hiç hoşlanmadım, hele yöneticilerin verdiği karar tartışılamaz falan çok otoriter ve faşizan geldi bana..eleştirilerimi sunarım..
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Arkadaşların dikkatine   Arkadaşların dikkatine Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 6:52

"sosyalo" ne bu arada?

valla sol jargonum üzerinize afiyet kuvvetlidir ama hic duymadım desem beni kınar mısınız?

işe yaramaz üfürükçü solcu parçası falan gibi bir şey mi acaba?
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Arkadaşların dikkatine   Arkadaşların dikkatine Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 7:31

50 avroluk saat 500 bin avroluk saat ile aynı sayfa sayısında tartışılıyorsa dediklerinizin hepsine katılırım, ancak eşitlik konusu başa beladır..

Nezaket kavramının forumda paylaşımda bulunan herkese lazım olan birşey olduğunu düşünüyorum, her türlü kompleks ancak bu şekilde önlenebilir..

Neyi, ne zaman, nerede, nasıl söyleyeceğini bilen ölçülü üyeler dilerim sizlere..

Sevgilerimle,
mustafasuren

mustafasuren

MesajKonu: Geri: Arkadaşların dikkatine   Arkadaşların dikkatine Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 9:27

sosyalo:Sosyal ortamlarda yaşanılan kaygı
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Arkadaşların dikkatine   Arkadaşların dikkatine Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 9:56

yani sosyaloyk yani Very Happy
teng

teng

MesajKonu: Geri: Arkadaşların dikkatine   Arkadaşların dikkatine Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 10:27

Katıldım diyemeyeceğim, çünkü ben daha önce yazmıştım. ok1

Aslında katılmamak ta mümkün değil. Çünkü bir yandan forumun sınırlarını da çizmek durumundayız. Burası bir saat forumu, bunun dışına çıktığımızda
nereye gideceğimizi bile belirlememiz imkansız olur.Biz sınırlarımız içinde kalmalı, görüşlerimizi fikirlerimizi bu sınırlar içinde söylemeliyiz.
barett

barett

MesajKonu: Geri: Arkadaşların dikkatine   Arkadaşların dikkatine Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 11:56

mustafasuren demiş ki:
sosyalo:Sosyal ortamlarda yaşanılan kaygı
affraid
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Arkadaşların dikkatine   Arkadaşların dikkatine Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 21:34

Arkadaslar,
Ben yaziyi yazdigimda kilitlemeyi unutmusum, konu tartisma icin acilmadi, bilgi vermek icin yazildi.
Neyse olan oldu ve goruslerinizi yazdiniz, tesekkur ederim.
Forumumuzda simdiye kadar hep birlikte olusturdugumuz nazik ve nezih ortamin devam etmesi gerekiyor, bunun baska secenegi yok.
Hepiniz beni de teng dostumu da biliyorsunuz, hic bir zaman nezaket disina tasmadik, hepimiz rahat, ozgur ve huzurlu bir ortamda paylasim yapmak istiyoruz, aralarda huzur kacirici paylasimlara musaade etmemeliyiz.
Daha dogrusu olusmasina bile musaade etmemeliyiz.
Esitlik konusu basa bela da olsa burada bunu savunacagiz, saat seven herkes esittir.

Simdi konuyu kilitliyor ve basliga sabitliyorum.
http://www.turksaatforumu.com

Arkadaşların dikkatine
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hezarfen Alicisi Arkadaslarin Dikkatine
» üst düzey bilgili abilerin saatin gözüne baktımı tanıyan abilerin arkadaşların dikkatine
» Ustalarımızın dikkatine - ETA 28xx teknik döküman ve şemalar
» Saat üstadı arkadaşların yardımını bekliyorum sizce hangisini alayım?