Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?

+14
bootsector
gürbey
kuvarsit
GAREZ
egunns
aaltindeger
deka
barett
Axiaziz
mustafasuren
borahan
teng
crazyhours
watcher
18 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 8:02

Birer birer yapariz, fakat sadece modeli secmekle olmuyor fiyatinda da mutabik kalmamiz lazim, simdilik en optimum fiyat paritesi sonuc alabildigim albatenius oldu.
bence once albatenius tan baslamak lazim, ya da fiyati bize uyarsa THK 100. yil olabilir.
http://www.turksaatforumu.com
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 8:08

Hava kuvvetleri modeli gerçekten çok hoş. Biraz Quantum TAF(Turkish Air Force) serisine benzemiş. Peki ben de şöyle birşey sorayım. Normal bu kadranın orta alt kısmına dijital bir bölüm konulabilmesinin mümkünatı nedir? Fiyat çok mu uçar? Forum üyeleri beğenir mi yoksa tiksinir mi?
Örnek olması açısından birkaç örnek yüklüyorum.
Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 BsM8I
Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Z1kFw
teng

teng

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 8:17

TiSkinmek ne kelime Kusarız Kusarız öyyyk böyyyk devenin basi
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 8:35

Bizim saatimiz navitimer mekanik model, dunyada ilk kez bir navitimer sugecirmez olacak, donen bezel ozel bilyali bir sistemle ama kasaya kilitli, bu da sugecirmezlik sagliyor, daha onceki navitimer mekanik hicbir saatte bu olmadi.
icine hem quartz hem de mekanik olmaz, quartz analog ve dijital ise neredeyse pazarda bile satiliyor.
Bizim saatimiz britling ile esdeger kasa celik kalitesine sahip ama cok daha ileri teknoloji urunu.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 8:37

teng demiş ki:
TiSkinmek ne kelime Kusarız Kusarız öyyyk böyyyk devenin basi

devenin basi monstre
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 8:51

Mesajı aldım Smile
Bir daha teklif edilmeyecektir. Peki saatlerin arkasına toplamda kaç adet üretildiği yazıldı mı hezarfende?
Hani saatlerde yapılıyor mu bilmiyorum ama browning markasının özel seri sınırlı sayıda üretimlerinde 1 of 350 gibi ibareler olur da.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 9:00

Tüm limitli saatlerde olduğu gibi Hezarfen'de de yazıldı
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 10:18

Çok özür dileyerek nacizhane bir fikrimi paylaşmak istiyorum. Dış kısmında flight computer bulunan saatleri hep metal kayış gördüğüm için bu tip saatlerde deri kayış görünce çok acayip geliyor benim gözüme. Bu bana özgü birşey midir? Siz de aynı fikirde misiniz?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 10:26

bootsector demiş ki:
Mesajı aldım Smile
Bir daha teklif edilmeyecektir. Peki saatlerin arkasına toplamda kaç adet üretildiği yazıldı mı hezarfende?
Hani saatlerde yapılıyor mu bilmiyorum ama browning markasının özel seri sınırlı sayıda üretimlerinde 1 of 350 gibi ibareler olur da.
Siz birkac saatinizi forumdaki saat yaratma mesajlarini okumak icin ayirin, tum sorularinizin cevabini bulabileceginiz gibi tum sureclerin nasil keyifli bir sekilde gelistigini de goreceksiniz ok1
Saatlere hemseri numarasi hemde alicinin ismi yazildi, hepsi de turkce olarak....
Ama sanirim yeni projelerde isim yazmayacagiz, gercekten cok sikinti ve gecikme yaratti.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 10:30

İsim yazılması olayı,bir ilk,bir hevesdi,hevesimizi aldığımıza göre bencede bundan sonrası için gerek yok diye düşünüyorum.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 10:39

ben de aynisini dusunuyorum dostum...
Eh ne de olsa ilk saatimiz ozelligini muhafaza edecek, bence manevi degeri cok yuksek....
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 11:08

bootsector demiş ki:
Çok özür dileyerek nacizhane bir fikrimi paylaşmak istiyorum. Dış kısmında flight computer bulunan saatleri hep metal kayış gördüğüm için bu tip saatlerde deri kayış görünce çok acayip geliyor benim gözüme. Bu bana özgü birşey midir? Siz de aynı fikirde misiniz?

Kayis cok onemli degil, sadece fiyati yukselten bir konu, malum saatlerimiz isvicrede yapiliyor, metal kayis ise orada cok pahaliya gelir, duzgun birsey icin en az 200€ civari isterler ama cinde yapilsa cok daha ucuza gelir ki o durumda da kalite sikintisi yasanir ama sonradan isteyen arkadas istedigi tarzda metal bilezik alip takabilir ama yine de forum ahalisi metal bilezik olsun fiyati yukselsin derse olur neden olmasin ki.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 11:11

Arkadaslar bir sey daha hatirlatmak istiyorum, yukarida yaklasik verdigim fiyatlara frank muller tarzi ust duzey bir kutu da dahil, fiyati 60$ (40€) gibi hesaplandi maliyette...
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 11:20

alkisalkis
saat zevkin hiç tükenmesin abi; yakında sayende vitrindeki sıradan tasarımlarla vakit geçirmicez....
albeteniussss cheers
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 11:30

İsim yazma olayında siz hevesinizi aldınız da biz ne olacağız? Smile
deha

deha

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 19:44

Sayin Watcher,

Ellerinize sağlık, gerçekten sabrınıza ve bu konudaki azminize hayranim.
Butun projeleriniz cok guzel, her ne kadar ben Vacheron tarzi kadranli saati cok daha begendiysem de, kafama takilan bir soru var, 100 yil 2011 saati icin cok kisitli zamanimiz var, yılda bir proje üretilecekse eger, o zaman onumuzdeki yil icin otomatik olarak bu projeyi gerceklestirmemiz gerekmiyor mu ? Seneye bu projeyi yapalim dedigimiz taktirde gec kalmis oluruz ve cok guzel bir firsati elimizden kacirmis oluruz diye dusunuyorum.

Sayin Kuvarsit'in belirttigi Savarona da cok guzel bir proje olabilir, onu da siraya sokmamizda fayda var.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 21:29

egunns demiş ki:
alkisalkis
saat zevkin hiç tükenmesin abi; yakında sayende vitrindeki sıradan tasarımlarla vakit geçirmicez....
albeteniussss cheers
+1
bootsector

bootsector

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 21:30

Bir de watcher'ın söylediğine istinaden bir sorum var. Şimdi bu saatler su geçirmez olacak. Ancak kayış deri olunca su ile temasta bir bozulma olmayacak mı? Benim atladığım bir konu mu var?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 21:32

bootsector demiş ki:
Bir de watcher'ın söylediğine istinaden bir sorum var. Şimdi bu saatler su geçirmez olacak. Ancak kayış deri olunca su ile temasta bir bozulma olmayacak mı? Benim atladığım bir konu mu var?

Kayis konusu gercekten aksesuar oldugu icin cok onemsemedim, fiyatin icinde deri kayis dusunduk ama istenirse kopekbaligi derisinden sugecirmez deri kayislar var onlar icin uretici ile konusabilirim.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 21:32

bootsector demiş ki:
Haklısın, ama gelişmeleri takip ettiyseniz ortak yol buraya çıkıyor,ayrıca Watcher'ın da dediği gibi saatlerimizin manevi değerini artıran unsurlardan bir tanesi, onuda korumak için belkide böyle bir yol izlemek gerekiyor,sanırım isimli bir saati kimse satmak da istemez,aksi takdirde isim yazdırmazdı. by

En son deka tarafından Ptsi 23 Ağus. - 21:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 21:34

egunns demiş ki:
alkisalkis
albeteniussss cheers

Sagolun dostlar, sizlerin varligi ve projelere gosterdiginiz ilgi bunu keyifli kiliyor yoksa hic keyfi olmaz.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 21:34

watcher demiş ki:
bootsector demiş ki:

Kayis konusu gercekten aksesuar oldugu icin cok onemsemedim, fiyatin icinde deri kayis dusunduk ama istenirse kopekbaligi derisinden sugecirmez deri kayislar var onlar icin uretici ile konusabilirim.
Ayrıca bu tarz saatlerde amacına uygun olarak silikon kayışlar mevcut,hatta yedek olarak nato tarzı uygun fiyatlı sağlam kayışlarda olabilir.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 21:37

deka demiş ki:
bootsector demiş ki:
Haklısın, ama gelişmeleri takip ettiyseniz ortak yol buraya çıkıyor,ayrıca Watcher'ın da dediği gibi saatlerimizin manevi değerini artıran unsurlardan bir tanesi, onunda korumak için belkide böyle bir yol izlemek gerekiyor,sanırım isimli bir saati kimse satmak da istemez,aksi takdirde isim yazdırmazdı. by

Isim yazdirma gercekten cok sikintili oldu, ayrica ilk saatin satilmasini hic istemiyorduk bu nedenle isim yazdirinca saatin satilabilirligi cok dustu bu da saatimizi torunlarimiza birakabilme sansini arttiriyor.

Yeni arkadaslar eger cok arzu ederse, yeni projede, kendi isimlerini yazdirmak icin bir yol bulmaya calisirim bu arada.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 21:46

deha demiş ki:
Sayin Watcher,

Ellerinize sağlık, gerçekten sabrınıza ve bu konudaki azminize hayranim.
Butun projeleriniz cok guzel, her ne kadar ben Vacheron tarzi kadranli saati cok daha begendiysem de, kafama takilan bir soru var, 100 yil 2011 saati icin cok kisitli zamanimiz var, yılda bir proje üretilecekse eger, o zaman onumuzdeki yil icin otomatik olarak bu projeyi gerceklestirmemiz gerekmiyor mu ? Seneye bu projeyi yapalim dedigimiz taktirde gec kalmis oluruz ve cok guzel bir firsati elimizden kacirmis oluruz diye dusunuyorum.

Sayin Kuvarsit'in belirttigi Savarona da cok guzel bir proje olabilir, onu da siraya sokmamizda fayda var.

Savaronaya ben de cok sicak bakiyorum, onun uzerinde de ayri bir calisma yapilabilir, ilk taslaklar mevcut.

100. yil saati icin haklisiniz, bunu 2011 icin gerceklestirmek gerekiyor ama adet olarak 100 tane yapilmasi, ve fiyatinin 900€ olarak kabul gormesi gerekiyor, gerci 5 bin euro civarinda satilan breitling navitimerden daha gelismis bir saat ama forumun da butcesi buna uyar mi bilemiyorum, bu nedenle birkac projeyi ayni anda sundum.
Pir-i reis saati ise henuz makinesinin numunesini gordum ama seri uretim daha baslamadi, siparis uzerine imal edebilirler fakat fiyati da cok onemli olacak yani 3-4 bin € civari olacak, hatta diyorum ki belki 25 adetlik altin bir seri yapilabilir, o zaman fiyatini 5-7 bin € civari dusunmek gerekecek, bu nedenle forumdan bu kadar alici simdilik cikar mi bilmiyorum, gerci disaridan satis magazalarindan da ilgi cok ama ben saatlerimizin foruma ozgu olmasini, ticari bir meta olmasindan ziyade manevi bir deger tasimasini tercih ediyorum.
mundo

mundo

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 23:20

3-4 bin eoruluk saatin makinesi nedir acaba watcher. bir ara bir tourbillondan bahsediliyordu ama acep omu ola ki?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 23 Ağus. - 23:32

mundo demiş ki:
3-4 bin eoruluk saatin makinesi nedir acaba watcher. bir ara bir tourbillondan bahsediliyordu ama acep omu ola ki?

hayir hayir, 6498 baz uzerine uhrwerk tarzi bir jump hour sistemi, saatin degismesi uhrwerk ile ayni sistem.
makinenin resmi:
Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Jumpinghour
mundo

mundo

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 24 Ağus. - 2:30

watcher demiş ki:
mundo demiş ki:

hayir hayir, 6498 baz uzerine uhrwerk tarzi bir jump hour sistemi, saatin degismesi uhrwerk ile ayni sistem.
makinenin resmi:
Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Jumpinghour

vovvvvvvv affraid süpermiş ayrıntıları merakla bekliyorum 50binlik saati 5bine mal ederseniz harbiden sansasyon olur Very Happy
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 24 Ağus. - 4:37

varım ...
Drao

Drao

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 24 Ağus. - 8:52

THK 100. yil bence kaçırmamamız gereken bir çalışma olmalı. Saatte mükemmel gözüküyor. Silikon kayışlada bence iyi olur. Bu projeyi bence hemen başlatmalıyız. Logosuna ise bayıldım.

Watcher hemen bu proje üzerine kimler katılır kimler katılmaz, bence burada yazmaya başlayalım derim.

Ben fiyatı ne olursa olsun varım derim. Benim için ödemede sorun yok ama acaba ödeyemeyecek veya zorlanacak arkadaşlar için acaba bu 900 Euro gibi bir fiyatı 9 veya 10 ayda ödeme durumu olursa ayda 90-100 Euro gibi bir fiyat birçok arkadaşımız için uygun olacaktır diye düşündüm. Böyle bir durum olabilir mi?

Bu arada Nusrat'ı da çok beğendim ama o saate bence o kayış olmamış. Kesinlikle bu saate silikon kayış olmalı derim. O zaman oda süper olur.

watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 24 Ağus. - 9:40

THK100. yil icin silikon kayis olabilir hic sorun yok,
Fiyati forumdaki arkadaslarin genel butcesini asar diye korkuyorum, bu nedenle aslinda onerdiginiz gibi taksitle odeme imkani olusturmaya calisiyoruz, saatlerimizin imalatinda buyuk rol oynayan uye dostumuz bu konu ile ilgili banka gorusmeleri yapiyor, sanirim 12 taksit olabilecek ama bunun siparis esnasinda baslamasi gerekecek cunku gereken pesinatlar filan verilmesi gerekiyor.

Nusrat icin durum, ben aslinda taslaklari dayanamadim biraz erken yayinladim, uzerinde hep beraber calismalar yaparak projeyi olgunlastiralim istedim, mesela silikon kayis konusu gibi ve yine mesela nusrat yazisinin oldugu kunye sari pirinc olabilir.
rka kapagi ile ozel birseyler dusunuyoruz ama biraz gelissin burada aciklarim.
Axiaziz

Axiaziz

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 25 Ağus. - 18:52

Fikrim geldi belirtmek istiyorum;

Tamam bazı ön çalışmalar yapılmış ama; bana göre ilk proje gibi bundan sonraki projelerinde, bir "kişi" ile anılması-isimlendirilmesi-şekillenmesinden yanayım. Çünkü o zaman çok daha hoş bir "seri" veya bir nevi "marka" olacağını düşünüyorum.

Yani bir "Hazerfen", işte sonra "savarona", ondan sonra "thy 100. yıl" bence çok doğru değil. Ama bir kişiler serisi; farazilerle sıralayacak olursak:

Pilot saati, Hazerfen (ki bence çok güzel bir mantıktı, pilot-hazerfen)
Barbaros (işte mesela dalgıç saati olabilir)
Nicole Tesla
Bir filozof seçilebilir (Nietzche olur, saatin logoso da bıyıkları olur mesela Smile )
Bir müzisyen olur...
Mimar olabilir (Mimar Sinan, ki şahane olur bence)
....
....
....

Sonuç olarak demek istediğimi, ilerde bu projelerimizin sayıları arttıkça, bahsederken bile tam bir "seri", bir "marka" olması için, böyle bir şey yapmamız daha doğru olur kanaatindeyim. İlerde bahsederken "Bu Hazerfen, pilot saati, bu bir kuruluşun 100 yıl dönümü için yapıldı, bu bir yat ismi" diye giderse pek bir imajı olmayacak diye düşünüyorum.
aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?   Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı? - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 25 Ağus. - 19:27

Axiaziz demiş ki:
Fikrim geldi belirtmek istiyorum;

Tamam bazı ön çalışmalar yapılmış ama; bana göre ilk proje gibi bundan sonraki projelerinde, bir "kişi" ile anılması-isimlendirilmesi-şekillenmesinden yanayım. Çünkü o zaman çok daha hoş bir "seri" veya bir nevi "marka" olacağını düşünüyorum.

Yani bir "Hazerfen", işte sonra "savarona", ondan sonra "thy 100. yıl" bence çok doğru değil. Ama bir kişiler serisi; farazilerle sıralayacak olursak:

Pilot saati, Hazerfen (ki bence çok güzel bir mantıktı, pilot-hazerfen)
Barbaros (işte mesela dalgıç saati olabilir)
Nicole Tesla
Bir filozof seçilebilir (Nietzche olur, saatin logoso da bıyıkları olur mesela Smile )
Bir müzisyen olur...
Mimar olabilir (Mimar Sinan, ki şahane olur bence)
....
....
....

Sonuç olarak demek istediğimi, ilerde bu projelerimizin sayıları arttıkça, bahsederken bile tam bir "seri", bir "marka" olması için, böyle bir şey yapmamız daha doğru olur kanaatindeyim. İlerde bahsederken "Bu Hazerfen, pilot saati, bu bir kuruluşun 100 yıl dönümü için yapıldı, bu bir yat ismi" diye giderse pek bir imajı olmayacak diye düşünüyorum.

mantıklı .. ama bence verilecek isimler kendi geçmişimizden isimler olmalı. bu albetyusmu ne onun içinde geçerli .Smile

Yeni Bir Proje Daha Yapalım mı?
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» CITIZEN PROMASTER NAVIHAWK BLUE ANGELS WATCH JN0040-58L ebaydan daha ucuza yeni
» Proje Avicenna
» Yeni gelene yeni saat
» hezarfen e rakip yapalım.sabiha gökçen
» 2014 Yili Icin Proje