Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bu kronograf saat replika mı?

4 posters
YazarMesaj
aydintoprak

aydintoprak

Bu kronograf saat replika mı? Empty
MesajKonu: Bu kronograf saat replika mı?   Bu kronograf saat replika mı? Icon_minipostedÇarş. 31 Mart - 18:21

Daha önce bu marka saatten satın almış bir incelemesini de yapmıştım, saatin otomatik mekanizmasının bozuk olması ve tavsiyeleriniz üzerine iade edip, yerine aynı markanın başka saatini satın aldım. ( Aslında saat otomatik değilmiş, kurmalıymış, dolayısıyla saat bozuk değilmiş... otomatik - kurmalı saat farkını yeni öğrendim. (http://www.turksaatforumu.com/orijinal-saat-ncelemeleri-reviews-f18/soyuz-saat-incelemesi-t1228.htm ) Forumda gezinirken bu saatin mekanizmasıyla zenith replika saatin mekanizmasının hayli benzer olduğunu gördüm. Üstadlar bu işe ne der?

Bu kronograf saat replika mı? Dsc0980

Saatçiye içini açtırdım, çok karışık bir mekanizma olduğunu, ayrıca çin işine benzemediğini belirtti.

Bu kronograf saat replika mı? Dsc0981y

Bu saatte zenith'in replikası...

Bu kronograf saat replika mı? Zenith011

Kadranlar ve fonksiyonlar farklı ama saatin arka görüntüsü neredeyse birebir...

Bu kronograf saat replika mı? Zenith005
aydintoprak

aydintoprak

MesajKonu: Geri: Bu kronograf saat replika mı?   Bu kronograf saat replika mı? Icon_minipostedÇarş. 31 Mart - 18:26

mekanizma resimlerini yan yana koyayım. Saatler ters oldu ama, yine de rahat kıyaslama yapılabilir.

Bu kronograf saat replika mı? Dsc0984x

Bu kronograf saat replika mı? Zenith011
teng

teng

MesajKonu: Geri: Bu kronograf saat replika mı?   Bu kronograf saat replika mı? Icon_minipostedÇarş. 31 Mart - 18:35

Resimlerdeki mekanizma venus 175 . Çinliler bu mekanizmayı yapan takımları quartz krizi sırasında satın aldılar. Ve Seagull firması bu mekanizmayı değişik isimde üretiyor. Dolayısıyla replika bir mekanizma denemez ama bu mekanizmanın değişik kalitelerde üretilmiş olanlarını gördüm onlar replikamı Seagull üretimimi belli değil.

Günün sözü : Bir Çinli mekanizma yapmış kırk akıllı ayıramamış diable
aydintoprak

aydintoprak

MesajKonu: Geri: Bu kronograf saat replika mı?   Bu kronograf saat replika mı? Icon_minipostedÇarş. 31 Mart - 23:52

Haklısınız. Yabancı forumlarda da bu markanın Seagull mekanizmalarından kullandığı söyleniyordu. O zaman bu saatin mekanizmasına çok da kötü denemez, çünkü Seagull firması da çok kaliteli mekanizmalar üretiyor, bildiğim kadarıyla.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Bu kronograf saat replika mı?   Bu kronograf saat replika mı? Icon_minipostedPerş. 1 Nis. - 0:57

Aynı saatten (Zenith) ben de de var ( o resimdeki saat benimki) Gayet iyi çalışıyor. Önce 8 saniye ile başladı sonra günde 4 saniye geri kalıyordu, bugünlerde 3e indirdi (Gayretli çocuk fumeur ).
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Bu kronograf saat replika mı?   Bu kronograf saat replika mı? Icon_minipostedPerş. 1 Nis. - 2:01

En iyisini yapmissin, bu mekanizma cok daha guzel, simdi tum is, bu makine hangi uretim, seagull ise gayet iyi ve eger sansin varsa makine cok guzel calisir.
hayirli olsun ok1
http://www.turksaatforumu.com
aydintoprak

aydintoprak

MesajKonu: Geri: Bu kronograf saat replika mı?   Bu kronograf saat replika mı? Icon_minipostedPerş. 1 Nis. - 2:19

Teşekkür ederim. İade ettiğim saatin üzerine 2 tane otomatik saat aldım, ama rahat duramadım, bir tane de bu kurmalıyı satın aldım. İki gündür kurmuyorum, gayet düzgün çalışıyor. Sonuçta iki yıl garantisi var, bir arıza verirse tamire gönderirim.
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Bu kronograf saat replika mı?   Bu kronograf saat replika mı? Icon_minipostedPerş. 1 Nis. - 2:41

bu seagull nasıl anlaşılır ki yazıyor mu bir yerinde martı resmi falan mı var acaba mekanizmalar çin de olsa hoş görüntü bence... fiyatlar ve mekan neresi acaba?
aydintoprak

aydintoprak

MesajKonu: Geri: Bu kronograf saat replika mı?   Bu kronograf saat replika mı? Icon_minipostedPerş. 1 Nis. - 8:09

Aldığım yer alışverişsaati. Dağıtıcı italgold firması. Markayla anlaşamadıkları için ellerindeki tüm saatleri alışveriş saati firmasına vermiş; ancak ellerinde bu ürünlerden pek kalmamış, bana gönderilen ürünler hep iade ürünler; ya kasası çizik, ya da kordonu hasarlı, iade ettiğinizde de sorun çıkarmıyorlar. Dağıtıcı firmayı aradım, ne tür bir mekanizma kullanıyorsunuz diye, tereddütlü bir şekilde miyota mekanizma kullandıklarını söylemişlerdi, gördüğüm kadarıyla bu mekanizmanın miyota ile alakası yok. Arıza oranı 500 saatte 10 demişlerdi. Yabancı forumlarda bu markanın seagull mekanizmasını kullandığında herkes hemfikir. Ama etiket fiyatı gerçekten şişirilmiş, ben 275'e satın aldım, kondonu hasarlı geldi, iade için göndereceğim; fakat kasası çizik bir saat gönderirler diye de göndermemeyi düşünüyorum.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Bu kronograf saat replika mı?   Bu kronograf saat replika mı? Icon_minipostedPerş. 1 Nis. - 9:26

Kordonu zaten iyi değil, değiştirebilirsiniz. Bence dediğiniz gibi kordon için riske etmeyin.

Bu kronograf saat replika mı?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» istanbul replika saat
» LAMBORGHINI REPLIKA SAAT 250 TL.
» replika saat nerde bulabiliriz
» replika saat ankara arıyorum
» replika saat tamiri ve tamircisi?