Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :)

+6
haydari
brkgler
ofis
movement34
frown
lombardo
10 posters
YazarMesaj
lombardo

lombardo

Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :) Empty
MesajKonu: Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :)   Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :) Icon_minipostedPerş. 9 Şub. - 22:55

Arkadaşlar bu tehlikeli bir durumdayım. Zira şu ilan acayip şekilde kanıma girmiş durumda:

http://urun.gittigidiyor.com/mucevher-saat/steinhausen-swiss-otomatik-erkek-kol-saati-yeni-51685986

Bu yüzden yardımlarınıza ihtiyacım var. Şayet alırsam İLK ORJİNAL OTOMATİK saatim olacak. Bana yardım etmenizi istediğim konular: (ki bu forumda engin saat kültürüne sahip birçok üye olduğunu biliyorum, umarım bu yazıyı okurlar)

1-) Steinhausen nasıl bir markadır?
2-) Bu saati çok beğendiysem de fiyatı yine de beni biraz şüphelendirdi. Mekanizmasından mı kaynaklanıyordur?
3-) Yabancı bir saat forumu sitesinde saatin mekanizmasının çin üretimi olduğunu okudum. Shanghai 08ZS00R6B yazıyordu. Bunun ne anlama geldiğini bilen var mı?

4-) UMARIM SAATİ BENDEN ÖNCE ALMAZSINIZ Smile

merak ve sabırsızlıkla cevaplarınızı bekliyorum. arkadaşlar...Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :) Steinhausen-swiss-otomatik-erkek-kol-saati-yeni-51685986
frown

frown

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :)   Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :) Icon_minipostedPerş. 9 Şub. - 23:11

Direkt olarak Çin malı bir saat. Özellikle böyle isimler seçerek İsviçre/Alman malı izlenimi oluşturmaya çalışıyorlar. Çok kötü çıkmayabilir ama o fiyata Seiko yada Orient gibi markaları kovalarsanız pişman olmazsınız
lombardo

lombardo

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :)   Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :) Icon_minipostedPerş. 9 Şub. - 23:23

Teşekkürler frownma. Söylediğinde haklısın. Ama şu an profil resmimde görülen casio yu kullanıyorum. Ve açıkçası bu sefer Avrupa menşeili bir saat edinmek istiyorum ve biraz daha klasik.

Öyle ki (bana göre) klasik modelli saat dediğin romen rakamlı olmalı ve rakamlar sarı ya da gümüş renkli metal parçacıklar değil de, bu saatte olduğu gibi siyah çizim şeklinde olmalı. Kısacası bu saat, benim klasik bir saatte istediğim herşeyi sağlıyor.

Orient te de benzer modeller var aslında ama bu daha bir vintage duruyor Smile

Ama çin malı olduğu doğruysa, kesinlikle almayacağımı söyleyebilirim Smile

Tekrar teşekkürler...
movement34

movement34

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :)   Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :) Icon_minipostedPerş. 9 Şub. - 23:45

Ise yaramaz bir saat.Cin'in, kalitesiz mekanizmalarindan kullanilmis.
Otomatikten sogursunuz boyle bir saat kullanirsaniz.
frown

frown

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :)   Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :) Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 0:23

Aceleci olmayın bence, bizim forumda olsun, ebay'de, donım haber'de veya başa bir yerde mutlaka seveceğiniz bir saat bulursunuz sadece zaman ve ayırdığınız bütçe meselesi.
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :)   Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :) Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 0:55

Bende bu tip bir saatten forum sayesinde kurtulmuştum.
genelde alman markası olarak lanse ediliyor .de bir alman sitesi veriliyor.orjinal deniyor.çünkü böyle bir başka marka yok.el yapımı değilde fabrikasyon üretim olduğu için ucuz olduğu söyleniyor yüzlerce sattık sorun çıkmadı çıkarsa buradayız falan.

arkadaşlarımızın dediği gibi kesinlikle acele yok.ben acele etmedim zamanı gelince benim için çok isabetli fırsatları değerlendirerek şuan 3 saat sahibi oldum.
brkgler

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :)   Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :) Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 0:59

guluyor ben nediyimki... 280 tl ve Swiss made muhaha

elbet forummuzdan istediğiniz fiyatlara yakında birşeyler çıkar
haydari

haydari

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :)   Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :) Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 1:07

kadrandaki güneşe bakın anlarsınız çin malı olduğunu Very Happy direk uzakdoğu çizgi flimleri izlenimi veriyor.
solestar

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :)   Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :) Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 1:12

Yani; bu forumda bahsi geçen saati sizden önce alacak kimse yok Smile
lombardo

lombardo

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :)   Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :) Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 1:39

wayy bee, neler dönüyomuş meğer.. eveeet böylelikle kanıma giren bir ilandan daha kurtarmış oldum kendimi, teşekkürler tsf Smile şimdi sanırım; o bahsettiğiniz doğru zamanı kollamam gerekiyor...
asymptote

asymptote

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :)   Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :) Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 3:26

Steinhausen Since 1923 Smile
Uygun fiyata gerçek Avrupalı/Alman otomatik istiyorsanız şuraya bakmanızda yarar var:
www.uhr.info
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :)   Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :) Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 3:38

asymptote demiş ki:
Uygun fiyata gerçek Avrupalı/Alman otomatik istiyorsanız şuraya bakmanızda yarar var:
www.uhr.info

chonoro eta 7750 399€ miammiam
teng

teng

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :)   Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :) Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 11:54

ofis demiş ki:
asymptote demiş ki:
www.uhr.info

Hakkaten, tasarımın sadeliğindeki güzelliğe baka baka ben de yerim onu, hem de 399€ fiyata çift prosiyon olsun miammiam miammiam
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :)   Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :) Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 12:53

Saatler makine fiyatina...
Bu fiyata alinir.
Gerci makineler standart kalite ve dekorsuz ama olsun yine de 7750 almak isteyen birisi icin gercekten alinabilir saatler.
http://www.turksaatforumu.com
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :)   Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :) Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 13:02

teng demiş ki:
ofis demiş ki:
asymptote demiş ki:
www.uhr.info

Hakkaten, tasarımın sadeliğindeki güzelliğe baka baka ben de yerim onu, hem de 399€ fiyata çift prosiyon olsun miammiam miammiam

Fiyat 399 kdv dahil...
bu saat 100 adet alinir pazarlik ta yapilir, yeni kadran yapilir, al sana avicenna maksimum 300-400€
http://www.turksaatforumu.com
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :)   Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :) Icon_minipostedCuma 10 Şub. - 19:37

@watcher

ok1 +1

Bu saat hakkında bilgi sahibi olan herkesi davet ediyorum :)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bu saat hakkında bilgisi olan?
» Bu saat hakkında fikri olan var mı, ne dersiniz?
» Saat hakkında bilgi
» Bu Omega hakkında bilgisi olan?
» Yadigar Saat Hakkında Bilgi