Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Markalar frekans yarışında mı?

+2
teng
watcher
6 posters
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Markalar frekans yarışında mı? Empty
MesajKonu: Markalar frekans yarışında mı?   Markalar frekans yarışında mı? Icon_minipostedÇarş. 14 Nis. - 23:11

Breugette 72.000 alternance/saat yeni bir makineyi piyasaya gorucuye cikardi.
Uzun zamandan beri Zenith el primero'nun 36.000 vurusu efsane halinde.
Yine diger markalardan da 42.000 vurusludan itibaren yukariya dogru bir tandans mevcut.
Markalar ilerleyen teknoloji ile galiba saatlerde yuksek frekanslara dogru bir hamle icindeler.
Bildigimiz gibi bu saatin hassasiyetine etki yapan iolgulardan bir tanesi ama sadece bu durum, saatin hassas olabilmesinin tek nedeni degil.
En buyuk avantaj, saniyedeki akicilik gorselligi.
Tabi ki saatlerde yapilan her yenilik ayni zamanda yukariya digru firlayan fiyatlara neden olmakta.

Sizler ne dusunuyorsunuz?
Saatlerdeki bu frekans artimi gerekli mi?
http://www.turksaatforumu.com
teng

teng

MesajKonu: Geri: Markalar frekans yarışında mı?   Markalar frekans yarışında mı? Icon_minipostedPerş. 15 Nis. - 0:40

Bence çok ta gerekli değil. 21600 lük Patek, Vacheronlar 20-40-50000... dolara gidiyor. Bozuk bir frekans ne kadar yüksek olursa olsun hassasiyet vermezki ?
Bana gene yüksek fiyata saat pazarlamak için tourbillion gibi bir yol gibi geliyor.
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Markalar frekans yarışında mı?   Markalar frekans yarışında mı? Icon_minipostedPerş. 15 Nis. - 2:42

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 9:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Axiaziz

Axiaziz

MesajKonu: Geri: Markalar frekans yarışında mı?   Markalar frekans yarışında mı? Icon_minipostedPerş. 15 Nis. - 7:29

Sadece görsel olarak söylüyorum; eğer daha akıcı bir saniye (bkz; süzülmek) sağlayacaksa ben izlemek isterim.

(Seiko'nun o direct drive mıydı neydi işte o saatlerini incelemiştim, içinde ne haltlar oluyor bilmem ama o saniye akışını izlemek güzel vesselam.)
bumblebee

bumblebee

MesajKonu: Geri: Markalar frekans yarışında mı?   Markalar frekans yarışında mı? Icon_minipostedPerş. 15 Nis. - 8:25

seiko spring drive gözalıcı Wink
zaten uçuk olan fiyatları daha da artıracaksa çok da önemli bir katkısı yok ama fiyatlar değişmese o süzülüşü izlemek ayrı bir haz Very Happy
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Markalar frekans yarışında mı?   Markalar frekans yarışında mı? Icon_minipostedC.tesi 17 Nis. - 0:43

Firmalar paraya doydu galiba, şimdi teknik açıdan uçuk saatler üretmeye başladılar bu projelere ne kadar para ayırıyorlar kim bilir. Rolling Eyes
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Markalar frekans yarışında mı?   Markalar frekans yarışında mı? Icon_minipostedC.tesi 17 Nis. - 1:05

Azizim demiş ki:
Firmalar paraya doydu galiba, şimdi teknik açıdan uçuk saatler üretmeye başladılar bu projelere ne kadar para ayırıyorlar kim bilir. Rolling Eyes

100 bin ile 1 milyon euro arasi tutar makinenin komplikasyonlarina gore.
Ama uyguladiklari fiyat politikasi ile cok kisa surede rantabilize edebilirler.
Asil sasirtan sey ise bu kadar buyuk paralar kazanabildikleri donemlerde yeni makine tasarimi, uretimi icin pek birsey yapmamis olmalari cogunun.
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: Markalar frekans yarışında mı?   Markalar frekans yarışında mı? Icon_minipostedC.tesi 17 Nis. - 1:34

watcher demiş ki:
Asil sasirtan sey ise bu kadar buyuk paralar kazanabildikleri donemlerde yeni makine tasarimi, uretimi icin pek birsey yapmamis olmalari cogunun.

musluk hazır akarken, düzeni bozmamak gerek mantığı bu. satış ve kar oranı düşmeye başladımı o zaman yeni model ve yeni makine hazırlama gayretine girişeceklerdir. bu hemen hemen her sektörde böyledir.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Markalar frekans yarışında mı?   Markalar frekans yarışında mı? Icon_minipostedC.tesi 17 Nis. - 2:07

Ben de zaten birkac yil once eta'nin artik disariya makine parca halinde vermeyecegini ilk duydugumda saat dunyasi icin cok sevinmistim.
Boylece markalar kendilerini ayricalikli statuye alabilmek icin artik yeni makine uretimine baslayacaklar ve saat dunyasina yeniden degisik makineler girmeye baslayacak diye dusunmustum.
Simdi herkes kendi makinesini uretmeye calisiyor bu da 60 li yillardaki gibi piyasaya makine cesitleri sunacaktir.
Belli bir surecten sonra da fiyatlar da normallere donecektir, piyasada cin her gun ileri bir adim atarken isvicrelilerin boyle ucuk fiyat politikasi izlemeleri zorlasacaktir, her halukarda epey pahali olacaklardir ama en azindan aldiklari paranin yarisini hak etmeye baslayacklardir cunku bugun durum cok farkli.

Markalar frekans yarışında mı?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tanidiginiz Markalar
» Farklı markalar
» Eta Kasalayan Pahali Markalar
» Cosc'a mekanizma gönderen markalar.
» Kendi mekanizmasını yapan markalar