Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tanidiginiz Markalar

+3
frown
asymptote
watcher
7 posters
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Tanidiginiz Markalar Empty
MesajKonu: Tanidiginiz Markalar   Tanidiginiz Markalar Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 22:58

Arkadaslar,
Hangi markalari taniyorsunuz?
Tanidiginiz markalar arasinda hangilerini deneme veya kolunuza takma firsati oldu?
Sizce en garibinize giden markalar hangileri ve hic bu markalardaki saatleri gorme, deneme firsatiniz oldu mu?

.
http://www.turksaatforumu.com
asymptote

asymptote

MesajKonu: Geri: Tanidiginiz Markalar   Tanidiginiz Markalar Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 23:28

Tanıdığım markaların hepsini yazmayayım ancak denediklerim şunlar:
Seiko, Orient, Tissot, Hamilton, Longines, Tag Heuer, FC, ML, Edox
Gördüğünüz gibi henüz Premium bir markayı deneme şansım olmadı Smile
En garibime giden marka deLaCour. Bir markanın saatleri bu kadar mı çirkin, bu kadar mı itici olur.
Bu markayı deneme şansım olmadı ve olmasını da istemem doğrusu Very Happy Benim yerime Jose Mourinho denemeye devam etsin.. Smile
Tanidiginiz Markalar Only-watch-2009-delacour
frown

frown

MesajKonu: Geri: Tanidiginiz Markalar   Tanidiginiz Markalar Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 23:40

Benim marka bilincim genelde burada oluştu, öncesinde sadece sahibinde.com da bulunan replikalar sayesinde markaları öğrenmiştim
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Tanidiginiz Markalar   Tanidiginiz Markalar Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 23:46

ben kullandığım saatler dışında gidipte mağazada sadece rotary denilen markayı denedim.çelik kordonlu modelin klipsini bile açamamıştım Very Happy

o zamanlar foruma yeni üye olmuştum arayış içindeydim silver arkadaşımızın tavsiyesiyle markaya bulaşmadım.

marka su geçirmezlik konusunda prof olduğunu söylüyor ve saatleri ömür boyu garantili.bu özellikleriyle insanı tahrik etmiyor değil.denediğim mağaza MOJ du.önünden geçerken en azından benim bildiğim moj da rotary den başkada saat denilecek saat yok.
asderty

MesajKonu: Geri: Tanidiginiz Markalar   Tanidiginiz Markalar Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 1:54

Ben fazla marka bilmiyorum. Yakın zamana kadar saatler fazla ilgimi çekmiyordu. 2 tane pilli tissotum vardı. Geçen ay 2 tane orient aldım (mako ve charm). Bunlar dışında askerdeyken casio takmışlığım var Very Happy

Saat meraklısı bir abimdeki rolex, omega, JLC, Longines'lere bakmıştım. Tourbillonlu JLC'ı da varmış, inşallah yakında görürüm.

Neden bilmiyorum ama IWC gözüme bir ayrı görünüyor ama bana pahalı, replikasınıda düşünmedim hiç. Ulysse'yi çok garipserdim (hatta gıcıktım işin aslı diable ), astronomi ile ilgili saatlerini görünce tamamen düşüncem değişti. Arada sırada armada'daki saatçide UN, VC, dewitt saatlere göz gezdiririm. Patek Philippe'i biraz garipsiyorum. Çizgisini koruyor herhalde ama o kadar pahalı saatte biraz farklı birşeyler olmazmı diye düşünüyorum. Tabiiki koskoca pp lafımı dinleyecek değil ama garibime gidiyor işte.

Tourbillonu henüz göremedim ama amsterdamda gezdiğim pırlanta müzesinin arka sokağında tourbillon müzesi varmış. Ama o zaman haberim yoktu, gezemedim taskafa
pardusw3

pardusw3

MesajKonu: Geri: Tanidiginiz Markalar   Tanidiginiz Markalar Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 3:47

valla isim olarak tanıdığım marka cok ama kullandığım markalar oris,jlemans.balmain,casio,seiko,breil,tissot.şimdi 2 günlük bir maurice lacroicx var..bunların içinde orisle ML otomatik.diğerleri pilli...pillileri satabilsem 1 tane daha otomatik yapıştırıcam inşallah..ama satma işinde iyi değilim malesef taskafa
ytk

ytk

MesajKonu: Geri: Tanidiginiz Markalar   Tanidiginiz Markalar Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 4:43

aslında bu başlık altında bir sürü marka sayarız herhalde hepimiz bir sürü marka da denemişizdir. fakat benim 2 saat kadar deneme şansım bulduğum ve hayran kaldığım saat avatarımdaki Breguet'dir kesinlikle. yer yönüyle muhteşem bir saat.

Tanidiginiz Markalar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Farklı markalar
» Markalar frekans yarışında mı?
» Eta Kasalayan Pahali Markalar
» Cosc'a mekanizma gönderen markalar.
» Kendi mekanizmasını yapan markalar