Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

gg de hoş bir parça

5 posters
YazarMesaj
crazyhours

crazyhours

gg de hoş bir parça Empty
MesajKonu: gg de hoş bir parça   gg de hoş bir parça Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 3:19

http://urun.gittigidiyor.com/90-LARDAN-POLJOT-MIG-29-3133-KAL-CHRONOGRAPH_W0QQidZZ26339606
arkadaşlar saate talip olmak isteseniz kaça kadar çıkardınız henüz kronolu saatim olmadığı için ufaktan başlamak için ne dersiniz ya da bunlarla uğraşmadan paranı biriktir diyenlerden misiniz ? ne dersiniz ben beğendim
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: gg de hoş bir parça   gg de hoş bir parça Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 3:26

imzam katil balinadan esinlenerek yapıştırılmıştır Smile
teng

teng

MesajKonu: Geri: gg de hoş bir parça   gg de hoş bir parça Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 3:45

crazyhours demiş ki:
http://urun.gittigidiyor.com/90-LARDAN-POLJOT-MIG-29-3133-KAL-CHRONOGRAPH_W0QQidZZ26339606
arkadaşlar saate talip olmak isteseniz kaça kadar çıkardınız henüz kronolu saatim olmadığı için ufaktan başlamak için ne dersiniz ya da bunlarla uğraşmadan paranı biriktir diyenlerden misiniz ? ne dersiniz ben beğendim
Bence bu saat 90 lardan değil, yeni saat bu.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: gg de hoş bir parça   gg de hoş bir parça Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 6:09

crazy bu saat biraz fantazi olur gibi
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: gg de hoş bir parça   gg de hoş bir parça Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 20:21

caydım ok:)
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: gg de hoş bir parça   gg de hoş bir parça Icon_minipostedSalı 20 Nis. - 22:05

Sayın crazyhours, saatin modelini belirlemek için, galiba Mig 29 savaş uçağının üretim yılına bakmak gerekiyor. Aslında subjektif olarak bana güzel göründüğünü söylemem gerekiyor. Lug tasarımı biraz daha farklı ve bombeli bir camı olsa idi, tam bir Rus klasiği olabilirmiş. Ama dikkatimi çekti, kadranın altında BURAN xronograf ibaresi varken, arka kapakta neden Poljot yazıyor. Hatta şunu da sorabiliriz, her ayrıntıyı yazıp reklam yapma merakında olan Ruslar, neden balans aksının incabloc yaylı olduğunu belirtmemişler kadranda. Dur bir tane daha sorup bırakacağım söz. Neden, taş sayısını belirten kamnei ifadesini, Kamnya şeklinde yazmışlar. Hımmmn, tetkik şart.
Bir de madem Mig 29 harikasını yadedecek, taktikal bir model yapıyorsun, kasayı neden vintage'e yatırdın İvan kardeşim? O ki klasiğe göz kırpacaktın da, niye eski blaupunktların kanal düğmesi kadar tepeyi koydun ona afedersin? Şampuan kapağı gibi durmuş baksana. O en alttaki uçak da pek Mig gibi gelmedi ya boşver girmeyelim şimdi. Biraz İngiliz biraz da Amerikan siması var kendilerinde. Yıldızlar da pek eğreti duruyor da ondan didiydim. guluyor
Beğenilecek yanı yok mu var tabi. Makine güzel, tıpkı eski Fransız yada Elgin cep saatlerindekine benzer bir güzellik var. Ucuz perle süslemelerine girmemişler, Allahtan. Pandüle baktığımızda (Çift noktalıyı baz aldım) accıkın koşmuş sanki, dur demişler ona. Genelde güzel bir saat, fiyatını bilemem ama 75 liradan fazla vermem şahsen.Benim prensibimdir, konu Rus olunca özenli seçerim. Saatleri diyorum arkadaşlar hah! Very Happy
En son dikişli güzel bir deriyle süslersek, vasatın üzerindedir diyebiliriz. En azından çeşittir.Hepinize kolaylıklar diliyorum arkadaşlar, saygılarımla...
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: gg de hoş bir parça   gg de hoş bir parça Icon_minipostedCuma 23 Nis. - 10:32

1.saat gayet de 1990lardan.
2. en son resimdeki uçak gayet Mig 29 gibi duruyor.. durmakla kalmıyor ta kendisi.
3. makinesi de bildiğimiz 3133... sağı solu yok.
4. "23 камня" ibaresinde de bir sorun yok. sizin gözünüz herhalde камней kelimesine alışık. burda gramer olayı var.. 17 камней, 18 камней, 25 камней'dir.. ancak 23 ise камня'dır... 21 ise mesela камнень'dir...
eğer saat sıfır ise almak isteyen rahatlıkla alabilir. fiyatı uygun.
teng

teng

MesajKonu: Geri: gg de hoş bir parça   gg de hoş bir parça Icon_minipostedCuma 23 Nis. - 13:04

Bence gene de 1990 lardan değil
1990 da Sovyetler birliği vardı bunda ise Made in Russia yazıyor vieux (latin harfleri ile )
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: gg de hoş bir parça   gg de hoş bir parça Icon_minipostedCuma 23 Nis. - 21:10

91,92, 93.... de 1990'lardır Smile
90lar saati derken de genelde post-sovieti kastederiz.. ancak bu saat mutlaka 2002 sonrasi bir saat tabii ki.. daha öncesinde Buran markasi yoktu zaten. Volmax'in kurulması ile Aviator, Shturmanskie ve Buran markalari lanse edilmıştı o yıl. "90lar saati" sadece saatin post-soviet olduğunu vurgulayan bir deyim.
teng

teng

MesajKonu: Geri: gg de hoş bir parça   gg de hoş bir parça Icon_minipostedCuma 23 Nis. - 21:18

ok ok1
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: gg de hoş bir parça   gg de hoş bir parça Icon_minipostedCuma 23 Nis. - 21:28

bu arada Buran artık volmax gruba bağlı değil... pılını pırtını toplamış isviçreye gitmiş.. yeni koleksiyon Swiss Made.

gg de hoş bir parça
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Parça arayanlar
» seiko parça temini;
» unıversal mıcrotor parça
» Saat parça isimleri
» Satilik Dolmakalem Koleksiyonu 500 parca 500.000€