Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Winder Projesi

+2
deka
cemele
6 posters
YazarMesaj
cemele

cemele

Winder Projesi Empty
MesajKonu: Winder Projesi   Winder Projesi Icon_minipostedCuma 11 Haz. - 10:47

Selam Dostlar;
http://www.turksaatforumu.com/genel-saat-sohbeti-f6/saatlerin-calisma-suresi-winder-vs-t1608.htm

Bugun acmis oldugum linkteki konu sonrasi su an icin cok ihtiyacim olmamakla beraber bir winder gereksinimine ihtşyac duyuldugunu tespit etmis bulunmaktayim. Bu konuda fikir olarak katkilarinizi beklemekteyim.

Ilk olarak saatleri hareket ettirecek bir mekanizma kurmak istiyorum. Cikan ilk seye bu olmamis seklinde elestiri yoneltmeyelim taslak asamasi fikirer verecegiz alacagiz ve adim adim gidecek.

Winder Projesi 34105460

Baslangic olarak su tarz bisey dusunuyorum. Tabii boyle acik olmuyacak koltuk dosemecide en guzel kumastan dosenecek ve bir kabini olacak.

Motor olarakda tavuk cevirme motorlari, kucuk vantilatorler yada eski merdaneli bir camasir makinesi motoru denemek istiyorum.
deka

deka

Winder Projesi Empty
MesajKonu: Geri: Winder Projesi   Winder Projesi Icon_minipostedCuma 11 Haz. - 11:10

Arkandayız cemele. ok1 ama fotosunu verdiğin tarzı ben pek tutmadım, gerçi olumsuz eleştiri gibi oldu ama. fumeur
cemele

cemele

Winder Projesi Empty
MesajKonu: Geri: Winder Projesi   Winder Projesi Icon_minipostedCuma 11 Haz. - 11:17

deka; tasarim asamasindayiz deneye deneye en guzeline ulasagim. Onemli olan motor istesem buraya 3000 euro luk bir Winder kordum ama gercekci olmazdi. Yukardaki eski bir kebab cevirme motorundan yapilmis maliyet 20 usd
egunns

egunns

Winder Projesi Empty
MesajKonu: Geri: Winder Projesi   Winder Projesi Icon_minipostedCuma 11 Haz. - 11:21

ben birde babama sorayim..ne fikir verecek...o da böyle buluşvari icadları sever..kafasına yatarsa uygulamaya da koyar
cemele

cemele

Winder Projesi Empty
MesajKonu: Geri: Winder Projesi   Winder Projesi Icon_minipostedCuma 11 Haz. - 11:22

Mesela baktim en ucuzlarindan biri bu banada uyar Amazonda Turkiyeye gelmez Londradaki arkadasin adresine gider Temmuzda o getirebilir. Egunns super olur.

Winder Projesi 51zf5y0jxql
cemele

cemele

Winder Projesi Empty
MesajKonu: Geri: Winder Projesi   Winder Projesi Icon_minipostedCuma 11 Haz. - 11:26

Winder Projesi Evolution4

Bu nasil 30 euro
egunns

egunns

Winder Projesi Empty
MesajKonu: Geri: Winder Projesi   Winder Projesi Icon_minipostedCuma 11 Haz. - 11:30

camlının görselliğide güzelmiş...ben bazen rastlarsam teklilere gözüm kayıyor; yer sıkıntısından dolayı...artık aldığım saatlerin kutusunu bir ara uğrar alırım diyorum!
cemele

cemele

Winder Projesi Empty
MesajKonu: Geri: Winder Projesi   Winder Projesi Icon_minipostedCuma 11 Haz. - 11:32

Evet guzelde ben 2999 euro yu 29.99 sandim ve 30 a yuvarladim. 3000 euro diable Tekliler daha ucuz ama 6-7 saatlik bir sey fazla yer tutmaz
egunns

egunns

Winder Projesi Empty
MesajKonu: Geri: Winder Projesi   Winder Projesi Icon_minipostedCuma 11 Haz. - 11:45

3 bin! amaneyy affraid
tekrar bak belki içindeki saatler dahildir diable
cemele

cemele

Winder Projesi Empty
MesajKonu: Geri: Winder Projesi   Winder Projesi Icon_minipostedCuma 11 Haz. - 11:54

not included watches
Axiaziz

Axiaziz

Winder Projesi Empty
MesajKonu: Geri: Winder Projesi   Winder Projesi Icon_minipostedCuma 11 Haz. - 20:40

Kesinlikle destekliyorum, ucuza bulunması yada düşük maliyetle üretebilirsek şahane olur. Her şekilde şahane bir fikir.

Ben bir süredir, 4 lü almak istiyorum. Saat parasına hatta daha pahalıya satılan bir şey olduğu için vazgeçiyorum. Destekliyorum Smile
watcher
Admin
watcher

Winder Projesi Empty
MesajKonu: Geri: Winder Projesi   Winder Projesi Icon_minipostedCuma 11 Haz. - 22:00

Harika bir fikir, forumun ortak uretimi bir winder...
Fikir super ben de destekliyorum, ben de alirim...
http://www.turksaatforumu.com
deka

deka

Winder Projesi Empty
MesajKonu: Geri: Winder Projesi   Winder Projesi Icon_minipostedCuma 11 Haz. - 22:05

Cemele destek ve talipliler çoğalıyor, ona göre. ok1
watcher
Admin
watcher

Winder Projesi Empty
MesajKonu: Geri: Winder Projesi   Winder Projesi Icon_minipostedCuma 11 Haz. - 22:09

Yuzlerce model var ama benim en ilginc buldugum model bu:

Winder Projesi 8009ai_grWinder Projesi 8009aa_gr

Winder Projesi 8009ag_grWinder Projesi 8009am_gr
http://www.turksaatforumu.com
kelby

kelby

Winder Projesi Empty
MesajKonu: Geri: Winder Projesi   Winder Projesi Icon_minipostedCuma 11 Haz. - 22:15

arkadaşlar aslında güzel proje, ama bence astarı yüzünden pahalıya çıkar,
programlanabilir ahşap 2+3 winder, 49 dolar açılış fiyatı var buy it now 84 dolar.

http://cgi.ebay.com/DUAL-2-3-DELUXE-Wood-PROGRAMMED-Automatic-WATCH-WINDER-/120581860289?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c133d2bc1#shId

en az bu güzellik ve kalitede vede üstelik daha ucuza maledilmeliki uğraşıldığına değsin
Axiaziz

Axiaziz

Winder Projesi Empty
MesajKonu: Geri: Winder Projesi   Winder Projesi Icon_minipostedCuma 11 Haz. - 22:35

Bu arada ar-ge çalışmalarının kesinlikle 4 lü modeller üzerine yapılmasından yanayım. Forumda hemen hiç kimsenin bir tane saati yok.Bir tane saati olanlarda muhtemelen almaya devam edecekler Smile

Çoğumuzun dörtten de fazla ama aktif olarak kullandığımız 4 saati koyarız falan... Alsak da, yapırtsak da dörtlü modeller diyorum yani...
cemele

cemele

Winder Projesi Empty
MesajKonu: Geri: Winder Projesi   Winder Projesi Icon_minipostedC.tesi 12 Haz. - 11:08

Proje guzel ve heyacanlandirici ama sandigim kadarda kolay olmuyacak aslinda mevsim uygun degil yoksa 1 ayda notebook cooler gibi en azindan biseyler cikardi.

Axiaziz; Kesinlikle en az 4 lu olur ama sablon oturduktan sonra istege bagli daha fazla saati kapsayacak sekilde de ucreti karsilanmasi durumunda yapilabilir sayi bence esnek olur.

kelby; Vermis oldugunuz linkteki urun cazip gorunuyor ama buy it now yapsak 84 usd + Turkiyeye 56 usd shipping var ki 2 li bir winder 140 usd ye maal oluyor. Kullanilan malzeme ve parcalara gore bence sadece ikili bir winder a 140 usd vermek fazla gibi geliyor.
cemele

cemele

Winder Projesi Empty
MesajKonu: Geri: Winder Projesi   Winder Projesi Icon_minipostedC.tesi 12 Haz. - 11:13

Yani dusuncem farkli mesela agac olarak en ucuz sayilabilecek suntada kullanilabilir ama soyle ikitelliye gidip kızıl cam agaclardan almak yada mdf secip cok iyi ustalarda onu cilalatip vintage tarzi boyatmak menteseleri iyi secmek, kullanilacak kumasi v.b seyler en kalitelisini almak kendimiz yaptigimiz icin piyasaya gore ebay a gore ucuz olur diye dusunuyorum. Kilitli yapariz evin bir kosesinde de guzel gorunumlu bir axsessuar olarak yerini rahatlikla alabilir.

Winder Projesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» winder'lar..
» Winder kutusu
» Saatlerin Calisma suresi, Winder v.s
» Satılık İkili Saat Kurma Kutusu - Watch Winder
» Fiftyfour Projesi