Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İlk Vintage Denemesi - Glashütte GUB

5 posters
YazarMesaj
yusufduz

yusufduz

İlk Vintage Denemesi - Glashütte GUB Empty
MesajKonu: İlk Vintage Denemesi - Glashütte GUB   İlk Vintage Denemesi - Glashütte GUB Icon_minipostedPtsi 20 Haz. - 3:02

İlk Vintage denememin sonuca ulaştığı Glashütte GUB Cal 69.1 ' i sizlere takdim etmek istiyorum.

1960 - 1971 yılları arasında üretilmiş ,36 mm çapında (tepe hariç) ,18.000 vuruş/saat ,17 taşlı ve kurmalı bir model.
Kadranı restore edilmiş.

Vintage saat almanın hiç de kolay olmadığını öğrenmiş bulunuyorum itiraf edeyim.Umarım beni üzmeyecek bir saat tercihinde bulunmuşumdur.

Saat konusunda görüşlerinizi duymaktan büyük memnunluk duyacağım.

İşte Resimler:

İlk Vintage Denemesi - Glashütte GUB Xglashtten
By yusufduz at 2011-06-20

İlk Vintage Denemesi - Glashütte GUB Face1h
By yusufduz at 2011-06-10

İlk Vintage Denemesi - Glashütte GUB Xdsc01841530

İlk Vintage Denemesi - Glashütte GUB Xmech1g

İlk Vintage Denemesi - Glashütte GUB Xback1

İlk Vintage Denemesi - Glashütte GUB Face21
By yusufduz at 2011-06-10
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: İlk Vintage Denemesi - Glashütte GUB   İlk Vintage Denemesi - Glashütte GUB Icon_minipostedPtsi 20 Haz. - 4:39

GUBmakine bu Glashutte'ler GDR yapımıdır.. Aynı bunların bir üst serisi olan otomatik makineli Spezimatic'ler gibi.. Bu saatlerde zamanında kafama takılan ancak çok üstünde durmadığım husus arka kapağında Made in GDR yazanlar ile Made in Germany yazanlar arasından bir fark var mı?
Ancak şu kesin ki GDRdeki bu saatlerin üretildiği fabrikalar olmasa idi günümüzde Glashutte Originaller olmayacaktı belki.. çünki biliyorsunuzu doğu ile batı birleşince her iki taraftaki Glashutteler birleşti.. ancak bu birleşmeye kadar Batıdaki glashutte'ler ufak tefek imalatcçılar tarafından üretilmekteydi.
Bir çokları eski GUB makineli saatleri küçümsese de sahip oldukları tarih ve günümüz glashutte saatlerinin tarihindeki yeri itibarı ile çok çok değerlidirler.. Çok güzel saat almışsınız bence.. güle güle kullanın. makine bakımını aksatmayın. Bu saatleri krem kadranlı olanlar bambaşka bir zevktir benim için.. Günümüz Glashutte Original koleksiyonunda da benzer fontlarla yazılmış rakamlı model halen üretilmekte.. zaten glashutte tarzıdır bu.. Bende bu yazı tarzında kadranı olan bir Moscow Watch Factoru modelim var.. tekrar hayırlı olsun.
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: İlk Vintage Denemesi - Glashütte GUB   İlk Vintage Denemesi - Glashütte GUB Icon_minipostedPtsi 20 Haz. - 8:02

Saat NOS gibi duruyor Maşallah. Benim de GDR üretimi Spezimatic modelleri ilgimi çekiyor.

Güle güle kullanın. Darısı başımıza...
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: İlk Vintage Denemesi - Glashütte GUB   İlk Vintage Denemesi - Glashütte GUB Icon_minipostedPtsi 20 Haz. - 8:29

Geçenlerde bir Glashütte kaçırdım, hala ona yanıyorum. Alsam mı almasam mı derken gitti güzelim Glashütte Smile
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: İlk Vintage Denemesi - Glashütte GUB   İlk Vintage Denemesi - Glashütte GUB Icon_minipostedPtsi 20 Haz. - 8:31

Bu arada saatiniz çok güzel yusufduz, iyi günlerde kullanın.
kemal-cebeci

kemal-cebeci

MesajKonu: Geri: İlk Vintage Denemesi - Glashütte GUB   İlk Vintage Denemesi - Glashütte GUB Icon_minipostedPtsi 20 Haz. - 20:51

çok güzel olmuş walla bundan iyisi şamda kayısı güle güle kullanın, glashütt eler tartışma konusu olacak gibi, maddi değerleride tartışılacak 1993 sonrası üretimler (glashütte original) fiyat olarak çok üst düzeylerde, doğu alman üretimler birleşmeğe kadar, spezimaticler (otomatik) ve önce si kurmalılar saat merakı olan kişilerde araştırma yapmadan alıma giderlerse yanılgı yapabilir,, gördüğüm birşeyi burada belirtmek isterim, bir alışveriş sitesinde iki defa glashütte spezmatic satıldı fiyat 165- 200tl idi aynı model saat (glashütte spezmatic)şu an hala satışta 2000 euro..bunu neden yazıyorum kasası masif altın olanları ayrı tutarak söylüyorum altın değerlerinden dolayı, 1993 den önce üretilmiş glashüttelere markadan dolayı ilgi gösteren arkadaşlar dönem araştırmasını yapmadan alıma giderlerse yanılıp fazla ücret verebilirler.. tekrar saatiniz çok güzel olmuş güle güle kullanın,
yusufduz

yusufduz

MesajKonu: Geri: İlk Vintage Denemesi - Glashütte GUB   İlk Vintage Denemesi - Glashütte GUB Icon_minipostedPtsi 20 Haz. - 22:12

Teşekkür ederim arkadaşlar,daha iyileri ve gönlünüzden geçenler sizlerin olsun.
GUB (Glashütter Uhren Betriebe), Türkçe ifadesiyle Glashütte'li Saat İşletmeleri 1960 yılına kadar GUB adıyla,1960 ile 1990 yılları arası genelde "Glashütte" adıyla ,1990 -1994 arası "GUB" ve "Glashütte Original " adlarıyla ,1994 den sonra da yalnızca "Glashütte Original " adıyla üretim yaptığı söylenebilir.Kadran üzerinde yazılı marka adıyla da anlaşılabilir bu durum ,yanlış biliyorsam üstadlar düzeltebilir.
Glashütte Original 2000 yılında da Swatch Group tarafından satın alındı.

1951 de Doğu bloku pazarı için üretilmeye başlanan GUB saatlerinin kalitesi tartışma konusudur,ancak bu bana göre GUB saatlerinin kalitesini tartışmaya açmak yada kalitesiz olduklarını ifade etmek için değil ,sonradan üretilen halefi Glashütte Original saatlerinin kalitesine yaklaşamamasından ileri geldiğini düşünüyorum.GUB saatlerinin simdiki Glashütte Original,A.Lange Söhne,Mühle ,Nomos markalarının atası olmasa bile mihenk taşı olduğu söylenebilir.

İlk Vintage Denemesi - Glashütte GUB
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Paris'te bir Türk amatörden perlaj denemesi
» Glashütte
» Glashütte Original
» Nomos Glashütte
» Glashütte Hommage Exclusif Aux Chronomètres de Marine