Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

saatim geri kalıyor

+3
sifujack
mehmettt
bumblebee
7 posters
YazarMesaj
bumblebee

bumblebee

saatim geri kalıyor Empty
MesajKonu: saatim geri kalıyor   saatim geri kalıyor Icon_minipostedCuma 30 Tem. - 19:35

Yanlış hatırlamıyorsam nisan ayında aldığım ve o günden beri hiç çıkarmadığım Seiko 5 SNZF17K1 saatim geri kalıyor. Günlük ne kadar bilmiyorum ama 3 ya da 4 kez, 4-5dk ileri aldığımı hatırlıyorum. Sebahattin Usta'ya gitmekten başka kendim yapabileceğim birşey var mı acaba ?
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: saatim geri kalıyor   saatim geri kalıyor Icon_minipostedCuma 30 Tem. - 21:31

Saatiniz kaç günde 4-5 dk geri kaldı? Sertifikalı saatler bile günlük 6-8 saniye arası sapma yapar.
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: saatim geri kalıyor   saatim geri kalıyor Icon_minipostedCuma 30 Tem. - 22:03

her ne kadar ayar kolundan ayarlama yapılsada tavsiye etmem çünkü günlük 30 sn civarı değil 3-4 dk diyorsunuz ,bu durum başka şeylerden kaynaklanabileceği için en iyisi saatçilere götürmek ,belkide ayar koluyla halldilmeyecek bir problem,haftada 4-5 dk ise normale yakın ,seiko 5 sapma değeri en çok +-40 deniliyor

saat manyetik ortamlarda kaldımı yada siz yüksek manyetik ortamlarda bulundunuz mu ? demanyetize aracı bulursanız onu bir deneyin yine düzelmesse daha çok masraf çıkmaması için iyi bir ustaya götürmek daha iyi olur
bumblebee

bumblebee

MesajKonu: Geri: saatim geri kalıyor   saatim geri kalıyor Icon_minipostedCuma 30 Tem. - 22:19

Meramımı anlatamadım sanırım; günlük sapma miktarını bilmiyorum, nisandan bu yana 3-4 kez 4-5dk ileri almam gerekti. toplam miktar bu yani. Bana normal değilmiş gibi geldi :(
mehmettt

mehmettt

MesajKonu: Geri: saatim geri kalıyor   saatim geri kalıyor Icon_minipostedCuma 30 Tem. - 22:32

Saatiniz normal çalışıyor, hiç kurcalatmayın. Nisan'da ayarladığım COSC ( kronometre ) sertifikalı saatim şu anda 7 dk ilerde. 7 dk geri de olabilirdi, bu değerler normal.
teng

teng

MesajKonu: Geri: saatim geri kalıyor   saatim geri kalıyor Icon_minipostedC.tesi 31 Tem. - 0:07

Nisan ayından bugüne 3-4 kere ayarladığınıza göre her ayarlamışsınız ve 3-4 dakika her ay ayar yapmışsınız. Saat günde 10 saniye geri kalsa ayda 300 saniye yani 5 dakika eder. Bu normal sayılır ancak geri kalma daha uzun süre oluyorsa saatte bir problem, muhtemelen zemberek problemi vardır ki, ustalarımız bu konuda bizleri aydınlatırlar sanırım.
Valjoux

Valjoux

MesajKonu: Geri: saatim geri kalıyor   saatim geri kalıyor Icon_minipostedC.tesi 31 Tem. - 3:39

Saatinizin günlük sapmasını tesbit etme imkanı zor olduğu için haftalık sapmasını tespit etmekte fayda var.Bu tespiti yaptıktan sonra burada paylaşırsanız saatinizin müdahaleye gerek olup olmadığı hususuna cevap ararız.Belirtiğiniz süreler kesin olmadığı için net bir şey söylemek zor ama Seiko 5 saat için ayda (+),(-) 10 dk. süreler normaldir.
bumblebee

bumblebee

MesajKonu: Geri: saatim geri kalıyor   saatim geri kalıyor Icon_minipostedPaz 1 Ağus. - 19:08

Az önce bilgisayarı windows.time'a göre güncelledim ve kol saatimi de ona göre ayarladım bakalım sapma ne kadar olacak cuma gününe kadar. cuma günü sizlerden alacağım cevaba göre cumartesi günü Sebahattin Usta'nın yolunu tutarım.
bumblebee

bumblebee

MesajKonu: Geri: saatim geri kalıyor   saatim geri kalıyor Icon_minipostedPerş. 12 Ağus. - 20:02

11 günde 2dk civarı geri kalmış, sanırım normal bir değer :(
teng

teng

MesajKonu: Geri: saatim geri kalıyor   saatim geri kalıyor Icon_minipostedPerş. 12 Ağus. - 20:37

Çok aşırı değil,
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: saatim geri kalıyor   saatim geri kalıyor Icon_minipostedPerş. 12 Ağus. - 21:07

Gunde yaklasik 10sn pek kafaya takmaya degmez.
http://www.turksaatforumu.com
bumblebee

bumblebee

MesajKonu: Geri: saatim geri kalıyor   saatim geri kalıyor Icon_minipostedPerş. 12 Ağus. - 22:02

Günlük sorun değil abi, zaten farketmiyorum ama farkettiğimde 5dk geç kalıp servisimi kaçırmış oluyorum Very Happy
deka

deka

MesajKonu: Geri: saatim geri kalıyor   saatim geri kalıyor Icon_minipostedPerş. 12 Ağus. - 22:13

Bu durum bilindiğine göre bu şartlarda buna göre davranmak veya saate daha yakın ve kısa aralıklarla ilgi göstermek gerekir. Very Happy
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: saatim geri kalıyor   saatim geri kalıyor Icon_minipostedPerş. 12 Ağus. - 22:15

Ben saat ile is yaptigimda veya bir randevum oldugunda saatimi hep 5dk ileri aliyorum, bu telefondaki saatimde de ayni
http://www.turksaatforumu.com

saatim geri kalıyor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Geri döndük
» Dalgic saatim su icinde
» Ince Saatler Geri mi Dönuyor
» Alışveriş Özgürlüğümü Geri Ver!(Yeni Gümrük Yasasını Kınıyoruz)
» Saatim kolumda