Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Saatim kolumda

+26
DJouneyt
silver
wedoking
bumblebee
ahogözlerim
cowboy
ertay
asiruh2009
Mori
panopticon
MortingenStrasse
peugeot206wrc
denizcimavisi
aaltindeger
okyanus57
Polemik_
bilo1900
ooomegaa
forbidden
vervito
egunns
watcher
certus
Quorthon
deka
solestar
30 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki
YazarMesaj
solestar

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedCuma 28 Ağus. - 23:39

Saat(ler)inizin kolunuzdayken çekilmiş fotoğraflarını burada paylaşırsanız sanırım herkes için çok faydalı bir kaynak oluşacak.

Çünkü, bazen bir masa üstünde bazen bir bibloya iliştirilerek çekilmiş saat fotoğrafları veya firmaların kataloglarında kullandıkları fotoğraflar saatin kolda nasıl duracağı ile ilgili yeterince iyi fikir veremeyebiliyor.

Tabi her saat her kolda farklı durur, ama genel olarak bir fikir sahibi olabiliriz kanaatindeyim.Fotoğraflarla birlikte gerekli gördüğünüz bilgileri de (model,kasa çapı gibi) paylaşırsanız güzel olur.

Katılımlarınızı bekliyorum. :ok3:
Saygılar.

En son solestar tarafından Perş. 25 Şub. - 6:49 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
deka

deka

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedC.tesi 29 Ağus. - 2:44

Saatim kolumda Img0032na
hazır bilgisayarda varken ilk katılım benden olsun. :ok3: Saatim kolumda Img0007d
bu arada deneme başarılı oldu galiba watcher. alkisalkis
saat 42mm. ancak fotolar yanıltıcı olabilir,gerçekde benim bileğime küçük gibi gelirken fotolarda büyükmüş gibi çıkabiliyor,dikkat ettimde bu hep böyle oluyor.

En son deka tarafından Perş. 10 Eyl. - 10:31 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
deka

deka

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedC.tesi 29 Ağus. - 2:59

Saatim kolumda Img0209e
Saatim kolumda Img0210m
çap 44m..
solestar

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedC.tesi 29 Ağus. - 5:39

Paylaşım için teşekkürler deka, startı vermiş oldunuz.
Saatin büyük görünmesi biraz da kordonla alakalı sanırım.
44mm çelik kordonlu Hamilton kolunuzda çok güzel duruyor :ok3:
Quorthon

Quorthon

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedC.tesi 29 Ağus. - 5:58

Saatim kolumda P1000281t.th
Luminox Lockheed Martin Serisi, F-117 Nighthawk 6401, 44mm, Siyah PVD 316L P.Çelik, Parlama Engelleyici kaplı Safir Cam, 200M-20ATM Su geçirmezlik, Siyah Nato Kayış
http://www.saatfarki.com
certus

certus

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedC.tesi 29 Ağus. - 6:16

Saatim kolumda Img0310upr
Saatim kolumda Img0311p
Saatim kolumda Img0312m

çap 40 mm
solestar

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedC.tesi 29 Ağus. - 6:32

Quorthon, teşekkürler. Gördüğüm kadarıyla Luminox ile ilgili merak edilenler için adres sizsiniz Smile

certus, saat titanium mu?
40mm sizin için ideal ölçü sanırım, bileğinize cuk diye oturmuş.
certus

certus

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedC.tesi 29 Ağus. - 7:25

yok titanium değil, çelik ama evet biraz titanium gibi duruyo sanki, doğru diyosunuz 40 mm benim bileğime en uygun saat, 42 milimetreyi de zorlayabilirim ama 42yi aşamam ...
deka

deka

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedC.tesi 29 Ağus. - 7:47

solestar demiş ki:
çelik kordon şimdi deri kayış Very Happy ,ama birde nato elime geçirebilsem...... :alay:
deka

deka

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedC.tesi 29 Ağus. - 7:50

Saatim kolumda Img0025oto
buda citizen eco drive perpetual,39mm.(mekanik sayılmaz ama idare edin arada.)
watcher
Admin
watcher

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedC.tesi 29 Ağus. - 8:16

deka demiş ki:
solestar demiş ki:
çelik kordon şimdi deri kayış Very Happy ,ama birde nato elime geçirebilsem...... :alay:

:hehehe:
http://www.turksaatforumu.com
egunns

egunns

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedC.tesi 29 Ağus. - 15:35

dostlar bana bi torpil yapın benim saat masada Smile....

watcher abi aman ha tüm saatlernş koluna takmaya kalkma yakarsın bizi :joker:

Saatim kolumda T200110
deka

deka

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedC.tesi 29 Ağus. - 20:54

foto açılacak diye çok bekledim,meğerse büyük olarak açılmış bu seferde zor buldum,seninkide hakkaten saatim masamda olmuş.
solestar

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedC.tesi 29 Ağus. - 22:41

Sayfanın şaftı kaymış :lol!:
Fotoğrafları 640x480 veya en fazla 800x600 civarı boyutlarda eklesek iyi olacak sanırım...
deka

deka

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedC.tesi 29 Ağus. - 22:56

640*480 daha uygun,mümkünse,yoksa,şaft kayıyor. :hehehe:
solestar

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPaz 30 Ağus. - 20:56

Madem konuyu açtım, ben de ekleyeyim

Saatim kolumda 71070819

Kimse inanmadı tabi!
Sıra çokmuş, sipariş verdim sıramı bekliyorum :hehehe:
vervito

vervito

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 4:35

deka perpetual citizen'in çok güzel. perpetualli bir otomatik saat alamayacağım galiba hiç. o yüzden bunlardan ben de bir tane almayı düşünüyorum.
deka

deka

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPtsi 31 Ağus. - 5:14

benimde hoşuma gidiyor,hem şık,hem sorunsuz (şimdilik) ama ileride ne olur bilemiyorum,hazır kıta, tak ve çık,ne saat,nede takvim ayarlama derdi yok,mekaniklerin arasında böyle bir tane bulunmasını herkese tavsiye ederim.(mekanikçilere tavsiyem de iyiydi ama arada bir tane böyle birşey bulunması lazım diyerek durumu kurtardım umarım. :lol!: )
watcher
Admin
watcher

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 1:11

Kare zenith vintage new modele taktim ya kafayi, saatlere bir daldim biraz kaziyinca icinden bunu buldum ve bugun taktim, kurmali bir yema, 60 lardan kalma, kadrani ender gorulebilecek bisey:

Saatim kolumda Photo046
deka

deka

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 1:14

çok hoş,çok şık,sen kazısan daha neler çıkar kimbilir,bence kafayı takınca almakdan ziyade kazımak daha mantıklı ve ekonomik gibi geldi bana. :hehehe:ama sabırlı olmak şart,yoksa o kadar saatin içinden bulmak kolay mı?
watcher
Admin
watcher

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 1:20

dogru yaw, aslinda hani jaegere filan da takiyorum ya kaziyinca neler cikiyor bilemezsin, aralarda cekerim, simdilik telefonun kamerasiyla idare ediyorum Very Happy
Biraz sonra vaktim olursa baska yine ceker eklerim :ok3:
deka

deka

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 1:22

yenilerini bekleriz,böylece,hem koleksiyon (yığın-depolama) günyüzüne çıkmış olur hemde saatlerin tozu alınmış olur. :sirtarma:
watcher
Admin
watcher

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 2:16

hazir gaza gelmisken birkac resim daha Very Happy

Saatim kolumda Photo047

Saatim kolumda Photo048

Saatim kolumda Photo049

Saatim kolumda Photo050

Saatim kolumda Photo051

Saatim kolumda Photo052
forbidden

forbidden

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 2:33

mete abi buluşmada getirdiğin bir saat vardı, kordonunu falan değiştirttmiştin de çok beğenmiştik.böyle beyaz kadranlı, fonksiyonlu bir saat. onun da bir fotoğrafını çekersen tekrar görmüş oluruz. kendi adıma konuşursam saate hasta olmuştum . tekrar bir göreyim saati de belki satıcak falan olursun ben de alıcın olurum. nasıl fikir Very Happy
ooomegaa

ooomegaa

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 2:39

çok güzel saatlerin var abi resimlere devam et. (rüya gibi)
watcher
Admin
watcher

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 2:44

forbidden1 demiş ki:
mete abi buluşmada getirdiğin bir saat vardı, kordonunu falan değiştirttmiştin de çok beğenmiştik.böyle beyaz kadranlı, fonksiyonlu bir saat. onun da bir fotoğrafını çekersen tekrar görmüş oluruz. kendi adıma konuşursam saate hasta olmuştum . tekrar bir göreyim saati de belki satıcak falan olursun ben de alıcın olurum. nasıl fikir Very Happy
O saati getirdimmi buraya emin degilim, eger istanbulda kalmadiysa resim eklerim :ok3:
deka

deka

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 3:07

bende bu 2. partiden 1. 3. ve 5. ye bittim,bir hoş oldum,biraz daha ara gazı verelimde yenilerini beklemeye koyulalım. :sirtarma:
deka

deka

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 3:13

bu partideki sarışınlar :siritiyom: orijinal yapıda metale mi sahipler,yoksa kaplanmak suretiyle mi son görünümlerini almışlar. :hehehe:
watcher
Admin
watcher

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 3:53

bunlar turk sarisinlari gibi, kaplama :alay:
deka

deka

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 3:55

üzüldüm ya, :aglamak: keşke kaplanmamış malzeme olsaydı,çünkü çok güzellerde. :hehehe:

En son deka tarafından Perş. 3 Eyl. - 4:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
solestar

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 4:02

watcher demiş ki:
bunlar turk sarisinlari gibi, kaplama :alay:
muhaha harika ya!
watcher
Admin
watcher

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 4:04

Bunlar ihtiyar isvicreliler o nedenle kaplamalari yuksek mikron ve kalitede,
1. haric, o daha cok genc amcasi :sirtarma:
watcher
Admin
watcher

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 4:08

Aslinda en cok hosuma gideni sonuncusu, rodania...
sifir kutusundan cikma, sanirim 1930-40 lardan kalma, henuz kola denemek ve foto cekimi haricinde hic takilmadi yani gercek bir new old stock
Tissot ta oldukca buyuk ve modern saatlere tas cikartir, aslinda bu modelin bir de zillisi var ama bir turlu uygun fiyata ele geciremedim, cok pahalilar, 1200-1500 euro civari bulunuyor.
solestar

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 4:14

Sayın watcher, saatleriniz çoook güzel!

Bu arada net bir şekilde şunu tekrar görüyoruz ki, ucuz veya pahalı, önemli olan saatin kolumuza yakışması. Yukarıda espri olsun diye eklediğim jaeger reverso'nun kolda duruşu sizin saatlerinizin hiçbirinin kolda duruşundan daha güzel ve şık değil. Saati kendimize yakıştırabilmeliyiz. Sadece çok özellikli, çok kaliteli veya popüler diye bir saat almak oldukça yanlış diye düşünüyorum, herhalde siz de bana katılırsınız...
watcher
Admin
watcher

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 4:32

Kesinlikle katiliyorum, ozellikle o pahali yeni saatlerin icinde cogu zaman eski modellerden olup cok ucuza giden saatlerin icindeki makinenin aynisi olunca.

Ozellikle quartz krizinde hic duyulmamis markalar altinda icinde herbiri birar harika olan makineler bulunan saatlerin varligini bildiginde.

asagidaki saati cok ucuza aldim ama icindeki makine mikrorotor ve modern saatlerde mikrorotorlu bir saat almak istersen en az 2500 euroyu gozden cikarmak gerek, halbuki bu saatleri sifir olarak tanesini 150 euroya almistim (3-4 yil once)
Bir de zenith respirator modellerine goz atinca, yeni cikardiklari new vintage altin saatler eskisinin ebat ve gorunum olarak aynisi ama makinesi yenilerden fakat eski makinenin efsanevi ismine henuz ulasmamis durumda olmalarina ragmen fiyati 10.000 euro civari, halbuki piyasadan temiz kullanilmis bir altin olani 500-1.000 euro arasi alabiliyorsun.

Saatim kolumda IMG_0214

Saatim kolumda IMG_0196
deka

deka

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 5:25

rodania gerçekden hoş zaten 5. sıradaki diye onu nitelendirmiştim,son fotodaki mikrorotorlu aletde dehşet tam bir klasik, nefis bir takım elbise saati ve bence çok da iyi fiyata almışsınız,ayrıca yukarıdaki saatlerle,tek tek çekim yapma hazırlığında iken kutularda sıralarını bekleyen epey güzel adayd göze çarpmıyor değil,herhalde yavaş yavaş onlarıda göreceğiz. :aciktim:
watcher
Admin
watcher

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 7:41

evet dostum, yani cok guzel duran ve makinesi kaliteli bir saat almak icin binlerce euro vermeye cok ta gerek yok, tek sikinti buyuk ebat bulabilmek bu eski modellerde ama zaman zaman 37-38-39mm caplara rastlanabiliyor, kocaman fiyatli buyuk markalarin klasik modellerine bakinca da caplar bu civarda oluyor, zaten belli bir muddet sonra insan mumkun oldugu kadar sade bir klasik saate donuyor, ici cok fonksiyonlu saatler bir muddet sonra gozyormaya basliyor ve o zaman sade ve kaliteli saat aramaya basliyor insan.
50-60-70 li yillarin klasiklerinde cok kaliteli makineler oluyor, kasalari da cok kaliteli cikiyor sadece 50 li yillar icin dikkat etmek gerek kasalar krom kaplama oluyor cogunlukla ve bunlarin da kromu atmis oluyor. Ama bu yillardaki altin kasali bir saat hem oldukca ucuza alinabiliyor hem de sorun cikarmiyor. 1940 li yillarda da 40mm ye kadar buyuk ebatli klasik saatler var ama makineler genelde 15 jewels.
deka

deka

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 9:24

bu çap olayı can sıkıcı gerçekden,ama 39 civarı bulunabilirse muhteşem olur,sade ve klasik saatler konusunda haklısın özellikle bu durumu bizim yaş grubu daha iyi anlayabilir,bu tür saatlerde kaliteli olanlarında sadeliğin getirdiği bir incelikde oluyor ki mekanik saatde bu incelikde oldukça etkileyici bunuda kabul etmek lazım.her ne kadar şu an için büyük çaplı ve kalın-kaba saatler gündemde olsada bu böyle.
egunns

egunns

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 11:19

watcher abi dikdörtgen saatleri genelde sevmem ama...ilk resimlediğin saatle vapurda yanıma otursan..-vay be adamda para gani derim...çok zengin duruyo Smile
egunns

egunns

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 11:28

watcher üstad bu jaeger senin için gelsin sen böyle alengirli rose gold ları seversin Smile
Saatim kolumda 33525123
bilo1900

bilo1900

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 20:08

Foto eklemeyi pek beceremem,link mi veriyoruz?

Saatim kolumda Imag0082f

En son bilo1900 tarafından Perş. 3 Eyl. - 23:04 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
solestar

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 22:50

Sayın bilo1900, saatiniz çok şık, iyi günlerde kullanın.

Mesaj yazdığınız yerin üstünde resim simgesi var, ona tıklayın yukarıdaki linki oraya yapıştırın o kadar.
bilo1900

bilo1900

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 23:04

solestar sagolasın sayende ögrenmiş oldum
deka

deka

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedPerş. 3 Eyl. - 23:09

bilo1900 demiş ki:
Foto eklemeyi pek beceremem,link mi veriyoruz?

Saatim kolumda Imag0082f
gerçekden şık bir saat,güle güle kullanın. :ok3:
watcher
Admin
watcher

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedCuma 4 Eyl. - 0:25

evet hamilton cok sik bir saat ozellikle krono butonlarinin yassi olmasi saate ayri bir klas veriyor, yuvarlak butonlari sevemedim, sonradan ekleme gibi durur ama bu modeldeki gibi olunca cok hos, tabi benim yasimda olunca bir de kirmizi altin veya kaplama daha cok tercih ediliyor.
Bu modelin kadrani da cok dengeli, biraz iwc yi cagristiriyor ama ondan daha guzel olani krono butonlari.

Sevgili EGUNNS bir de o jaegerin calismasini youtube' de izle kafayi yedirir.
solestar

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedCuma 4 Eyl. - 0:44

bilo1900 demiş ki:
solestar sagolasın sayende ögrenmiş oldum
Rica ederim :ok3:
solestar

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedCuma 4 Eyl. - 0:54

watcher demiş ki:

Saatim kolumda Photo048

Saatim kolumda Photo049

Sayın watcher, bu saatlerin kadranlarındaki eğimli, yani bombeli görünüm sadece saatin camı ile alakalı bir durum mu yoksa kadranlarla da mı ilgili? Bunların kadranları dümdüz mü normalde?
watcher
Admin
watcher

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedCuma 4 Eyl. - 0:57

ikisinin de kadrani egimli ama ozellikle ikincinin kadrani ciddi egimli, camlarin da hafif kenarlari egimli.
solestar

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedCuma 4 Eyl. - 1:16

Bilgi için teşekkürler.
Bu tip klasik ve sade saatlerde kadranlarındaki hafif eğim çok güzel bir görüntü oluşturuyor bence. Mesela ilk saat çok şık görünüyor. Ama sanırım güncel saatlerde böyle modeller yok.
watcher
Admin
watcher

Saatim kolumda Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda Icon_minipostedCuma 4 Eyl. - 1:30

Kesinlikle haklisin, guncel saatlerde bu tipler ancak patek calatrava gibi modellerde var onlar da inanilmaz pahali

Saatim kolumda
1 sayfadaki 10 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki
 Similar topics
-
» Omegam Kolumda
» Saatim ileri gidiyor
» saatim geri kalıyor
» Dalgic saatim su icinde
» İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II 44 mm