Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Alışveriş Özgürlüğümü Geri Ver!(Yeni Gümrük Yasasını Kınıyoruz)

2 posters
YazarMesaj
recklesstr

recklesstr

Alışveriş Özgürlüğümü Geri Ver!(Yeni Gümrük Yasasını Kınıyoruz) Empty
MesajKonu: Alışveriş Özgürlüğümü Geri Ver!(Yeni Gümrük Yasasını Kınıyoruz)   Alışveriş Özgürlüğümü Geri Ver!(Yeni Gümrük Yasasını Kınıyoruz) Icon_minipostedPtsi 23 Mayıs - 4:53

Arkadaşlar 19 mayıs 2011'de yürürlüğe giren malum yurt dışından bireysel alışverişe getirilen yasak ciddi sayılabilecek derecede gümrüklerde uygulanıyor. 2 ay içinde sipariş edilen 2. ve üstü paketler, sipariş sahibine sorulmadan geri iade ediliyor veya bazen vergisi alınarak teslim ediliyor. 12 haziran seçimlerinden sonra muhtemelen bu esneklik de kalkacak ve 2 ayda 1 yurt dışı alışverişi yapabileceğiz.

Bu genelgenin iptali için facebook'ta yaklaşık 1 ay önce bir grup açıldı ve iyi de ilerleme kaydedildi. Grubu açanlar ve üyeler yurtdışından bireysel alışveriş yapan kişiler. Bu işi ticarete döküp bu yasaklamanın gelmesine yol açanlara da kızgınlar. Bu topluluk birsüre önce bir avukat buldu ve genelgeyi avukat bey inceledi ve genelgenin resmi gazetede yayınlanmadığını tespit etti. Sırf bu durum bile açılacak davanın yüksek oranda kazanılacağı anlamına geliyor ama hukukta hiçbir zaman %100 denemiyor malesef.
Avukat ücreti+vekalet ücreti toplam 7450 lira toplanması gerekiyor. Paypal ve iş bankası hesaplarını facebook sayfalarında paylaştı avukat bey ve eğer dava kazanılamaz veya yeterli para toplanamazsa paralar isteyen kişilere eft ücreti kesilerek (3 lira kadar) geri iade edilecek veya iade istemeyenler adına makbuz kesilip Lösev'e bağışlanacakmış.

Herkesten 10 lira toplanırsa çok rahat dava açılabilir ve bir kere dava için 10 lira verip gümrüklerde sürünme derdinden veya gelen ürüne vereceğimiz abartılı %20 vergiden muaf olacağız bu davayı kazanırsak.
İlgilenen arkadaşlar facebook sitesinden durumu inceleyebilir isterlerse maddi veya manevi olarak davaya yardım edebilirler.
Dava açmak için 3 hafta kaldı sizlerle de paylaşmak istedim bu süreyi kısaltmak adına.

Facebook sayfaları: https://www.facebook.com/home.php?sk=group_141038985968157
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Alışveriş Özgürlüğümü Geri Ver!(Yeni Gümrük Yasasını Kınıyoruz)   Alışveriş Özgürlüğümü Geri Ver!(Yeni Gümrük Yasasını Kınıyoruz) Icon_minipostedPtsi 23 Mayıs - 6:35

ben hiç yurt dışında vede internetten alış veriş yapmamışta olsam desteklerim... twitter'da twittleyim... daha çok kişi görsün...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
recklesstr

recklesstr

MesajKonu: Geri: Alışveriş Özgürlüğümü Geri Ver!(Yeni Gümrük Yasasını Kınıyoruz)   Alışveriş Özgürlüğümü Geri Ver!(Yeni Gümrük Yasasını Kınıyoruz) Icon_minipostedPtsi 23 Mayıs - 7:58

Desteğiniz için teşekkürler Garez Smile
recklesstr

recklesstr

MesajKonu: Geri: Alışveriş Özgürlüğümü Geri Ver!(Yeni Gümrük Yasasını Kınıyoruz)   Alışveriş Özgürlüğümü Geri Ver!(Yeni Gümrük Yasasını Kınıyoruz) Icon_minipostedPerş. 26 Mayıs - 5:42

Bu bilgi facebook kullanıcıları, blogger, sözlük yazarları, twitter kullanıcıları ve forumlarda yayımlanıyor arkadaşlar. Ne kadar yayılsa bu yasanın varlığı o kadar tepki doğacak haliyle.
1 haftada 2773 lira toplanmış hesapta, iyi bir gelişme. 7450 toparlanır umarım Smile
Bakıyorum da ben 1 kargo için 2 ay bekleyemem... Şimdiden alınacaklar listesi kabardı. Türkiye'den halletmeye çalışıyorum ama Tr'de de bulunmuyor alacaklarım, bulabildiklerim ise çook pahalı.

Alışveriş Özgürlüğümü Geri Ver!(Yeni Gümrük Yasasını Kınıyoruz)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Geri döndük
» saatim geri kalıyor
» alibaba.com alışveriş
» Yeni gelene yeni saat
» Ebay alışveriş rehberi