Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1

+3
teng
bvlgari
akaliny
7 posters
YazarMesaj
akaliny

akaliny

sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1 Empty
MesajKonu: sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1   sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1 Icon_minipostedC.tesi 28 Ağus. - 23:39

Arkadaşlar Merhaba,

sahibinden.com'da Certina DS-1 beyaz kadranı 950 TL'ye veriyorlar. Bu renk kadran satan internette başka bir yer bulamadım. Fiyatı sizce uygun mu?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-saat-kol-saatleri-certina-fiyat-dustu-certina-ds-1-automatic/detay

Bir de Tissot Le Locle buldum. Onu da 690'a satıyorlar. Genelde internette 1.000 TL civarında satılıyor. İkisi arasında ve fiyatların doğruluğu konusunda kararsız kaldım. Daha ucuza bulma ihtimalim var mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-saat-kol-saatleri-tissot-tissot-t-classic-le-locle-t41-1-423-33/detay

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...
bvlgari

bvlgari

MesajKonu: Geri: sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1   sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1 Icon_minipostedC.tesi 28 Ağus. - 23:56

Bana sorarsanız sahibinden.com'da bunları GET hesabı açtırmadan almayın.Gerçi GET'in dolandırıcılık yönünden riskleri olduğunu hergün okuyoruz ama GET açmaya yanaşan biri en azından kimlik bilgisi veriyordur diye düşünüyorum.
teng

teng

MesajKonu: Geri: sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1   sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1 Icon_minipostedPaz 29 Ağus. - 0:07

Certina ilanını veren, tanınmış bir forum üyesi arkadaşımızdır. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.
akaliny

akaliny

MesajKonu: Geri: sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1   sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1 Icon_minipostedPaz 29 Ağus. - 7:59

Cevaplar için teşekkür ederim, peki fiyatlar sizce uygun mu?
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1   sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1 Icon_minipostedPaz 29 Ağus. - 8:36

Le locle biraz daha ucuza da alınabilir. ancak dikkatli olmak lazım le locle'lerin replikası yok. o ilanda saat resminden sonra bir mağaza resmi var, türkiyede öyle tissot mağazası vr mı ki?

eterna

eterna

MesajKonu: Geri: sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1   sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1 Icon_minipostedPaz 29 Ağus. - 8:54

Bu forumun tanınmış üyelerine saygım sonsuz. Sn. Teng gibi bir üstad güvenilir diyorsa zaten sorguya gerek yok.

Ama bir hususa değinmezsem forumda ki dostlara ayıp etmiş olurum. Fiyatlara bakmak lazım. Mesela ben geçen hafta Özgür saat ve Tufan saat mağazalarını gezdim. F.C. ve Mido saatleri inceledim. Bu arkadaş mağazalarda ki fiyatların üzerine feci eklemiş!!

Belki o pahalı almıştır ve öyle satması gerekiyordur. Ama dediğim mağazaları gezip kaç lira olur diye sorarsanız çok daha ucuza alabileceğinizi görürsünüz. Eğer yok bulamadım falan diyen olursa mağaza mağaza model model yönlendirim. Çünkü bir hafta F.C. saatleri incelemek için gezdim. O ilanda ki Open heart mağazada 1400 TL. Clear vision siyah 1200 TL. Diğer beyaz olan clear visionun çelik kordonlusu 1500 TL vs.

Bir ürün satan arkadaşımızın önüne geçmek istemem. İnşallah gönlünce satar. Ama bu başlıkta fiyatlar nasıl diye sorulmuş. Yazmamak olmaz diye düşündüm.

REFERANS
osmanbey - tufan saat
cevahir avm - özgür saat
sirkeci - furkan saat

Saygılarımla,

En son eterna tarafından Paz 29 Ağus. - 21:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://sinanknives.blogspot.com/
akaliny

akaliny

MesajKonu: Geri: sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1   sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1 Icon_minipostedPaz 29 Ağus. - 9:52

Evet aslında saat seçimi konusunda karar verdim, tek merakım fiyatlar konusundaydı.

Bu saatler için bu fiyatlar uygun mu, daha ucuza bulabileceğim bir yer var mı asıl sorum.

Şu an İngiltere'deyim, buradan da bakıyorum da, Certina hiç görmedim, duymadım, Le Locle da, ilk mesajda gösterdiğim tutardan çok farklı değil. Very Happy...
teng

teng

MesajKonu: Geri: sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1   sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1 Icon_minipostedPaz 29 Ağus. - 10:11

Ben saatlerin orijinalliği ve dolandırıcılık yönünden değinmiştim. Fiyatların mağazadan pahalı olmasına herhalde satıcı arkadaş bir açıklık getirir.
eterna

eterna

MesajKonu: Geri: sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1   sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1 Icon_minipostedPaz 29 Ağus. - 21:15

Sn. Teng üstad,

Saygıda kusurum olmasın. Sizin sadece saatlerin orjinaliği hakkında onay verdiğinizi biliyorum. Ben sadece ek bilgi olsun diye yazdım.

Saygılarımla,
teng

teng

MesajKonu: Geri: sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1   sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1 Icon_minipostedPaz 29 Ağus. - 23:53

Doğrusu iyi yapmışsınız ben de fiyatları hakkında bilgi sahibi oldum.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1   sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1 Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 21:54

kimse mağaza fiyatları üzerinde satamaz şüpheniz olmasın,
hatta mağazadaki indirim oranının üstündede satması çok zor
altın değil bu sonuçta!
eterna

eterna

MesajKonu: Geri: sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1   sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1 Icon_minipostedSalı 31 Ağus. - 23:21

Sn. egunns,

Özür dilerim bilmediğim için soruyorum. Siz ilanda ki satış yapan arkadaş mısınız?

Saygılarımla,
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1   sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1 Icon_minipostedÇarş. 1 Eyl. - 0:34

uslub biraz sert ama araştırmış olup ilgilenen arkadaşa gerekli detayı vermeniz forum bilgi paylaşımı açısından olması gerektiği gibi,
ben kendi ilanlarımı burada gördüğümde forumun kuruluş amacındaki amatör ruha biraz ters diye yorum yapmıyorum; aksine netteki satış platformlarında yazıştığımız arkadaşları alışveriş olsada olmasada mutlaka foruma davet ediyorum ve sohbete devam ediyoruz.

yukarıda yazdıklarım biraz tefarruat asıl anafikir, ben hatırlamıyorumki bir ilan 1000 tl ye satışa çıkıp 1000 tl ye satılsın
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1   sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1 Icon_minipostedÇarş. 1 Eyl. - 0:49

egunns demiş ki:
uslub biraz sert ama araştırmış olup ilgilenen arkadaşa gerekli detayı vermeniz forum bilgi paylaşımı açısından olması gerektiği gibi,
ben kendi ilanlarımı burada gördüğümde forumun kuruluş amacındaki amatör ruha biraz ters diye yorum yapmıyorum; aksine netteki satış platformlarında yazıştığımız arkadaşları alışveriş olsada olmasada mutlaka foruma davet ediyorum ve sohbete devam ediyoruz.

yukarıda yazdıklarım biraz tefarruat asıl anafikir, ben hatırlamıyorumki bir ilan 1000 tl ye satışa çıkıp 1000 tl ye satılsın

katılıyorum, aynen öyle.
ben eski quartz sattlerimden 1-2 sini sattım, ilanı 400 den açtık, pazarlıkla 200 e kapatmışız. meğer 400 den satmak için 600 den açmak gerekiyormuş drunken
eterna

eterna

MesajKonu: Geri: sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1   sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1 Icon_minipostedÇarş. 1 Eyl. - 1:02

Sn. egunns,

Bu başlığı fark etmişsinizdir ben açmadım. Bir arkadaşım bu fiyatlar nasıl diye sormuş.

Tesadüf ben de bir hafta boyunda Özgür saat, Tufan saat ve sirkeci taraflarında ki saatçileri gezdim. İlgilendiğim esas marka F. Constant idi.

Hepsi ile pazarlık ve sohbet ettik tabii. Ve fiyatları neredeyse kafama kazındı bir hafta sonunda. Neyse daha sonra aklıma geldi belki nette daha ucuza bulurum diye. Sizin ilanlarınızı gördüm. Ve beğendiğim model için size mail attım. Gelen cevapta "çok çok sembolik" bir indirim olur yazıyordu. Bu mail inanın hala kayıtlı şu an bakarak yazıyorum. Ve o ilandaki beyi aradım. Sanıyorum siz oluyorsunuz. İçi siyah, tarih büyüteçli, çelik kordonlu F. Constant için konuştum. Sanıyorum 1395 TL idi. Bana bu modellerde pek pazarlık payı olmadığını kibarca söylediniz.

Ben bu modeli Osmanbey Tufan saatte buldum ve kaç lira olur dedim. 1200 TL olur dediler. İsterseniz açın sorun vitrinde duruyor. ( Open Heart ta aynı şekilde )

Şimdi şu tartışılmaz bir sonuç; sizin sattığınız F. Constant lar mağazada kilerden daha pahalı.

Ama ama ama;

Eğer yazıma bakarsanız art niyet vs. asla geçmiyor. Siz belki aldığınızda daha pahalıydı. Belki kur daha yüksekti. Belki aldığınız mağaza pahalı satıyordu. Belki biri aracı oldu arada ki komisyon ile yüksek ödediniz vs.

Yani şahsınıza karşı bir suçlama söz konusu değildir. Aynı forumda olduğum değerli dostlarıma karşı böyle bir davranışı hem haddim olarak göremem hem de bu dostluk kavramına sığmaz.

Ama en başta da dediğim gibi. Bir arkadaş sormuş ve bende konuya hakimdim cevap verdim.

Söylediklerimin her daim arkasındayım. Altı üstü piyasa fiyatlarını söyledim Smile Bunun yanında istemeden saygıda kusur etmişsem veya sert uslub ile yazmışsam affınıza sığınırım. İnanın sadece Ramazan ayında ki yoğun bir iş gününün fark etmediğim etkisidir.

Saygılarımla,
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1   sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1 Icon_minipostedÇarş. 1 Eyl. - 1:21

ok hatırladım sizi konuşmuştuk telde,
bendeki bir kaç model için az pazarlık olur demiştim hatta mağazalarda vardır demiştim
benim yazmaya çalıştığım şeyi siz yazmışsınız aslında; mağazalardaki indirim dönemleri zaman zaman değişir..ben aynı modeli ayrı zamanlarda 3 farklı fiyata aldığımı biliyorum, hatta aralarında uçurum denebilecek fiyatlar vardı;; bu tabi zamanlama hatası veya fırsat meselesi

aklıma geldi bugün iftara gidicez, 2 hafta önce netten tesadüf fırsat fiyatı kişi başı 25 tl ye biletler aldık, yemek esnasında karşı masaya gidip aynı şeyi yiyoruz ama sen 50 tl verdin desem olurmu Wink

sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tissot Le Locle
» Tissot Le Locle
» tissot le locle orjinallik
» Tissot Le Locle Automatic
» Tissot Le Locle 1853 (Resimler)