Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tissot Le Locle Automatic

+10
fecstasy
egunns
Akif
watcher
barett
deka
ertay
teng
certus
umsar
14 posters
YazarMesaj
umsar

Tissot Le Locle Automatic Empty
MesajKonu: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 21:21

Merhaba arkadaşlar. Bir süre önce saat almaya karar verdim ve araştırmalarım neticesinde, nihai olarak bütçeme ve beğenime uygun bir saat olan Tissot Le Locle Automatic'te karar kıldım. Saati peşin para ile almayı düşünüyorum. Araştırdığım kadarıyla bu saati 1000 TL'den daha az bir paraya almanın mümkün olduğunu da gördüm.

Rica etsem yakın zamanda bu saati almış veya bu konuda bilgisi olan (mesela piyasayı bilen) bir arkadaş, bu saate aşağı yukarı ne kadar para verilebileceğini belirtebilir mi?

Bir de bu saat ile ilgili genel kanı ne acaba? Almaya değer mi?

Not: İstanbul'dan alacağım.
Not 2: Saat şudur: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/03/TissotLeLocle.jpg
certus

certus

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedC.tesi 2 Ocak - 21:37

Öncelikle hoşgeldiniz, almaya karar verdiğiniz saat gerçekten Tissot'un en şık saatlerinden birisi. Kullandığı mekanizma ETA 2824. Yani kendisini kanıtlamış bir mekanizma kullanıyor Le Locle. Dolayısıyla özenli bir kullanım ile çok uzun yıllar sizinle beraber olur saatiniz. Fiyatı aşağı yukarı o civardadır, belki dediğiniz gibi daha uygun bir indirim bulabilirsiniz peşin alımla. Eğer saat size hitap ediyorsa bir çekince duymanıza gerek yok, tam evladiyelik bir saat Le Locle. Kalitesinden hiç bir şüpheniz olmasın. Forumda Tayfun abide (teng) vardı sanırım bir Le Locle. Burayı okursa size daha iyi cevap verebilir.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 1:15

Okudum Wink
Öncelikle kaliteli ve fiyat/performans oranında çok yüksek puan alan bir saat seçtiğinizi söylemeliyim. Ancak Le Locle nin bugünkü fiyatı 700 chf civarındadır.Peşin indirimi ile o saat size yaklaşık 700 tl ye gelmesi gerekir, bence bu fiyat kronolu ya da power reserveli için değilse çok pahalı. Hangi Le Locle oldugunu söylerseniz daha yardımcı olabilirim.
Bugün saatim kolumda başlığına Le Locle ile yazacağım.
ertay

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 3:17

Le locle 2006 yili sonunda almistim, fakat bir kac sefer taktiktan sonra, kasaya atmistim.(simdi benim sorunum degil, Watcher dusunsun diable )
daha oncede bu konuyu bir kac sefer yazmistim; saatin kurma kolunun daire capi cok buyuk oldugu ve iyi konumlandirilmadigi icin, arka kisimdan cikinti yapiyor. Bazen elimi cebime sokup cikarirken bu cikintidan dolayi kurma kolu pantolonun cep kenarina takilip cekili kaliyordu. Bazi arkadaslarimiz tepenin bicimsiz cikintisini kabul ediyorlar, fakat takilma olmadigini soyluyorlar. En iyisi almadan once tepeyi cikinti yonuden incelemeniz, sayet sizin icin sorun teskil etmeyecekse almanizi tavsiye ederim.
umsar

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 6:49

Hoşbulduk Smile Oldukça yardımsever bir karşılama olmuş.

Geçen hafta içinde Tissot T-Touch'ımı çaldırdım veya kolumdan düşürdüm, inanın bilmiyorum. Son derece sevdiğim, manevi değeri de benim için oldukça yüksek bir saatti. Onun üzerine zaman geçmeden bir saat almak istedim. Seçimimi de bildiğim ve hoşnut olduğum bir marka olan Tissot'tan yana kullanmamın mantıklı olacağını düşündüm. Yorumlardan anladığım kadarıyla hata yapmamışım. Zaten, Omega, Longines gibi markalar da takdir edersiniz ki yeni mezun bütçemi aşar.

Le Locle'u ise mekanik, sade ve bütçeme uygun (en fazla 800-900 TL) olması sebebiyle tercih ettim. Donanımhaber'deki forumun bir kısmını okudum. Mekanik saatler konusunda aklımı çeldiniz diyebilirim. Yoksa quartz alacaktım.

Tayfun Bey, seçtiğim model kronosuz olan model. Daha önceden kronolu saatlerim de olmuştu, fakat, kronoyu neredeyse hiç kullanmadım diyebilirim. Saatin üzerinde tarih göstergesi var ve Le Locle yazısının altında Automatic olduğu yazıyor. Yanılmıyorsam, Automatic olması self-winding'li olan saatlerin aksine mekanizmanın kol hareketleriyle kendi kendini kurduğu manasına geliyor (yoksa yanılıyor muyum?). Power reserve'ün ne olduğunu ise açıkçası bilmiyorum. Birkaç saatin üzerinde reserve du marche yazdığını görmüştüm fakat dediğim gibi işlevini bilmiyorum. Saatin ne kadar süre daha çalışmaya devam edeceğini mi gösteriyor?

Bu modelin pahalı olduğunu söylüyorsunuz. Rica etsem, aydınlatacağınız diğer konulara ek olarak, birkaç alternatifte söyleyebilir misiniz?

İstediğim model şu: http://www.righttime.com/pre-owned/mens_watches/221-12001m.jpg

http://www.tissot.ch/?mod_collections/action_getsubfamilies/colid_0005/famid_0039/refid_T41_1_387_51 (ilk model, deri kayışlı olan)

Ertay Bey, donanımhaber'de de bu dediğinizin aynısını okumuştum. Hatta hafızam beni yanıltmıyorsa Tayfun Bey de buna cevaben, "ben böyle bir şey yaşamadım" demişti. Ama merak etmeyin, eğer fikrim değişmezse saati almaya gittiğim zaman kesinlikle deneyeceğim. Umarım saatçi, "manyak bu adam, niye kolunu cebine sokup duruyor" demez Smile
teng

teng

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 6:54

Automatic ile self-winding aynı şey.
Saatin resmini şimdi gördüm, daha önce de dedğim gibi 1000 tl fazla fiyat.
Power reserve saatin ne kadar çalışabileceğini gösterir. sık otomatik saat değiştirenler için faydalı birşey.
umsar

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 7:02

teng demiş ki:
Automatic ile self-winding aynı şey.
Saatin resmini şimdi gördüm, daha önce de dedğim gibi 1000 tl fazla fiyat.
Power reserve saatin ne kadar çalışabileceğini gösterir. sık otomatik saat değiştirenler için faydalı birşey.

Ben 700 TL'ye fazla dediğinizi sanmıştım. Yanlış anlamışım.

Peki o halde, yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.
ertay

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 7:40

Sayin Umsar,
elinizi cebinize sokup cikarmaniza gerek yok. Very Happy
saatin arkasini cevirdiginizde tepenin kasadan cok disarida oldugunu zaten goreceksiniz, bir cok saatte tepe arka kisimdan kasa cercevesinden disari tasma yapmaz. Bu satte (chronosuz olanini kast ediyorum tabii) arkadanbaktiginiz taktirde kurma kolunun orantisiz cikintisini sizde goreceksiniz.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 8:18

Çok merak ettim resmini çekip bakıcam
teng

teng

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 8:32

Hmm anlaşıldı, aslında kurma kolu aşağıda değil, Speedmaster veya M.Lacroix'te daha da aşağıada, ama Tissot'ta saatle arasında boşluk yapan bir açı var oraya da bir şey girebilir.
ertay

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 8:38

teng demiş ki:
Hmm anlaşıldı, aslında kurma kolu aşağıda değil, Speedmaster veya M.Lacroix'te daha da aşağıada, ama Tissot'ta saatle arasında boşluk yapan bir açı var oraya da bir şey girebilir.
yok abi oraya bir sey girmiyor, sadece pantolonun cep kenari giriyor. diable
teng

teng

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPaz 3 Ocak - 8:39

Saati değiştirme ? pantalonu değiştir?? diable
ertay

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPtsi 4 Ocak - 8:35

teng demiş ki:
Saati değiştirme ? pantalonu değiştir?? diable
dedigini dusunmedim degil; hatta bir aralar dusundum, pantolonun giyilmedigi yerlerde mesela plajda kullanayim dedim ama bu seferde su gecirmezlik sorunu karsima cikti. 3 atm olmasa idi denize giderken kullanirdim. fumeur
teng

teng

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPtsi 4 Ocak - 8:47

iyii cevabını 24 saat dolmadan yasal süre içinde vermişsin muhaha
ertay

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPtsi 4 Ocak - 8:51

haksizmiyim Tayfun abi? o saate o tepe olacak ismi, o kismini sisirme yapmislar.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPtsi 4 Ocak - 8:54

Tepe oranlı ,kurarken rahat kuruluyor, ama kasanın altı girintili,
Ayrıca elinin üstünü pantalon kenarına takmayı nasıl başarıyorsun ?? diable
ertay

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPtsi 4 Ocak - 9:13

elimi cebime sokunca, pantolonun cep kenari saat ile kolumun arasina giriyor ve elimi cekerken cikintili ve tirtiki olan tepe arada kalan cep agzi tarafindan cekiliyor. neyse artik oyle bir sorunum olmadigi icin, olanlar dusunsun. fumeur
deka

deka

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPtsi 4 Ocak - 10:26

Almayı düşünenler vazgeçecek bu gidişle diable .
barett

barett

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPtsi 4 Ocak - 10:33

ertay demiş ki:
elimi cebime sokunca, pantolonun cep kenari saat ile kolumun arasina giriyor ve elimi cekerken cikintili ve tirtiki olan tepe arada kalan cep agzi tarafindan cekiliyor. neyse artik oyle bir sorunum olmadigi icin, olanlar dusunsun. fumeur
pantolonun cepleri cok mu derin yoksa
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPtsi 4 Ocak - 11:25

deka demiş ki:
Almayı düşünenler vazgeçecek bu gidişle diable .
saat bende ama hic te oyle bir sorun yasamadim, nedenine gelinceee, hic takmadim ki, saat gomuye gitti, bulmak artik cok zorlasti, bir ara arkeolojik kazilarimdan birinde cikar, zaten ya ertay ya da barett benim odaya girdiklerinde biseyler bulurken ona da rastlarlar geek
http://www.turksaatforumu.com
deka

deka

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPtsi 4 Ocak - 11:27

bende tepenin alt tarafına bir sakızla dolgu yapılarak soruna çözüm önerecektim. fumeur
teng

teng

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPtsi 4 Ocak - 11:28

Ben de pantalon cep kenarına ilave extrafor dikiş önerecektim fumeur
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPtsi 4 Ocak - 11:32

allahtan saat sizin elinize dusmemis, o saati evladiyelik hale getirdim ben artik
teng

teng

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPtsi 4 Ocak - 11:34

Evet evladiyelik oldu. Sen onu kullanana kadar eskimeden bi elli sene geçirir by
deka

deka

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPtsi 4 Ocak - 11:36

bence artık o bir antika adayıdır. Very Happy
Akif

Akif

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPtsi 20 Ara. - 4:51

Saatçi, le locle (klasik model) nin aynı zamanda kurmalı olduğunu söyledi, doğru mudur ?

Teşekkürler

Saygılarımla.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPtsi 20 Ara. - 4:55

saati bir kaç gün kullanmayacaksan kolunda çıkardığından tepesini az ileri geri oynat reserv suresı daha uzun olur demek istemiştir ; ki bu da genelde tavsiye edilen bir görüş değildir
saat otomatik
Akif

Akif

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPtsi 20 Ara. - 5:49

Yok aynen kurmalı olduğunu söyledi ve öne geri birkaç kez kurdu. Ama ben size sormadan kurcalamak istemedim.

Teşekkür ederim.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPtsi 20 Ara. - 7:04

Hemen hemen Seiko , Citizen gibi markalar hariç, bütün otomatik saatlerin kurulabilme yeteneği vardır. Bunu hastalık yaşlılık vb gibi nedenlerle saat doğal olarak kurulmadığı zamanlar için yapıyorlar. Ama otomatik saatlerin kurulması çok arzu edilen birşey değil.
Akif

Akif

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedSalı 5 Nis. - 4:06

Sayın Arkadaşlar,

TISSOT ile kurma hususunda yaptığım yazışmayı aşağıda bilgilerinize sunarım. Saat tamamen durmuşsa kurulmasında sakınca olmadığı, çalışıyorken kurulmasında sakınca olduğunu söylüyorlar. Ben yine de kurmayacağım Smile

Saygılarımla.

-----Original Message-----
From: Mercier, Marie-France [mailto:Marie-France.Mercier@swatchgroup.com] On Behalf Of Tissot Customer Services
Sent: Tuesday, April 05, 2011 4:51 PM
To: MEHMET AKIF
Subject: RE: Tissot Contact [Turkey]

Dear Sir,

Your answer is correct. Please wind it up once the watch has stopped.

Best regards,

TISSOT SA
World Customer Service

-----Message d'origine-----
De :
Envoyé : mardi, 5. avril 2011 15:26 À : Tissot Customer Services Objet : RE: Tissot Contact [Turkey]

I understood that, if the watch is working it will damage the watch.

Thank you, best regards

Mehmet Akif

-----Original Message-----
From: Mercier, Marie-France [mailto:Marie-France.Mercier@swatchgroup.com] On Behalf Of Tissot Customer Services
Sent: Thursday, March 31, 2011 10:15 AM
To: MEHMET AKIF
Subject: RE: Tissot Contact [Turkey]

Dear Akif

Thank you for your e-mail, and for being a valued Tissot consumer.

With regards to your request, we kindly advise you winding up with the crown around twenty times gently only when the watch stops working; it will not damage the watch.

Best regards,

TISSOT SA
World customer service

-----Message d'origine-----
De :
Envoyé : mercredi, 30. mars 2011 15:15 À : Tissot Mailbox Objet : Tissot Contact [Turkey]

===============================================================================
> EMail from Tissot User's manual Website, www.tissot.ch ===============================================================================

DATE : March 30, 2011, 3:15 pm-------------------------------------------------------------------------------
Customer Service

I have got a Le Locle Classic T.41.1.423.33

I want to ask; Can I wind the watch manuelly from the crown, or is it harmful for watch?

Thank You, Best Regards
deka

deka

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedSalı 5 Nis. - 9:29

Tamamen durmuşsa kurulma durumu, tamamen kurulma anlamında değil, sadece marşa basma misali ilk hareketi verdirmek amacı ile kısa süreli kurma.
fecstasy

fecstasy

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPaz 10 Nis. - 21:04

herkese merhaba; ben de eşim içni amatörce saat araştırırken le locle'ye yönelmiştim; hem çok şık hem de cidden uzun yıllar kullananların memnuniyetinden etkilenmiştim; ancak saatler konusunda maalesef henüz çok bilgim yok; çok komik görünecek ama tüm cesaretimi toplayıp kinetik ile otomatik saatin farkını soracağım :S

bu arada yanlış anlaşılma olmasın ben kocasına saat almaya çalışan bir bayanım =) geçen gün beni erkek sanan arkadaşlardan bir sürü hediyelik bayan saati önerisi aldım =) önce gider beğendiğimi hemen alırım diye düşünüyordum ama kadranın arkasında neler olup bittiği ianılmaz ilgimi çekti ve hakkını vererek almak istedim
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPaz 10 Nis. - 21:44

Sizi ancak tebrik edebiliyorum ve darisi hepimizin basina diyorum Very Happy
deka

deka

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPaz 10 Nis. - 22:01

Nerdeee. fumeur
fecstasy

fecstasy

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPaz 10 Nis. - 22:47

ya aslında eşim şimdilik saat düşkünü biri değil senelerdir kullandığı bi swiss army saati var ama mekaniğe meraklıyızdır; saatler cidden beni müthiş etkiledi eminim eşim de bayılacak işin içine girdikçe;
ona elimdeki max. 2000 belki 2500lük bütçeyle en iyi saati almak istiyorum;
maalesef biz bayanlar bazen ciddi bir emek ve işçilik ürünü olan şeyleri şekline şemaline vurulup zınk diye alabiliyoruz:(
halbuki hangi aşamaları katederek önümüze geldiğini bildiğimiz ürünler binlerce liralık ürünlerden daha çok mutlu ediyor insanı;
yıllardır aldığım saatlere içim acıdı öğrenmeye başladıkça; ne diyeyim önümüzdeki maçlara bakıcaz =)
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPaz 10 Nis. - 23:08

le locle kötü saat değil elbet
ancak elinizdeki bütçeyle, belki de le locleye yakın fiyatlarla biraz daha kaliteli mido markasından saatler bulabilirsiniz

teng

teng

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPtsi 11 Nis. - 0:07

watcher demiş ki:

Saat hediye almayı bırakın, aldıklarımızı saklıyoruz agliyor (40 tane olursa tabii ki de saklarız diable )
teng

teng

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPtsi 11 Nis. - 0:13

sifujack demiş ki:
ancak elinizdeki bütçeyle, belki de le locleye yakın fiyatlarla biraz daha kaliteli mido markasından saatler bulabilirsiniz

Bendeki Le Locle haftada 17 saniyelik performansı ile İwc veya Cosc Omega hassasiyetinde . Mido'nun daha kaliteli olduğuna emin değilim.
fecstasy

fecstasy

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPtsi 11 Nis. - 0:23

az önce şirketten bi arkadaşa not aldığım birkaç modeli gösterdim;
"oris ve tissot mekanik sınıfın vasat markaları" şeklinde yorum yaptı :S
tekniğe çok hakim biri değil klişe piyasa yorumlarından olabilir o yüzden size danışayım dedim; limitimi biraz daha zorlayabilirim...

bu arada konuyu ele geçirmişim gibi oldu kusura bakmayın; kendime yeni konu açtım oradan devam edeceğim.
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPtsi 11 Nis. - 0:37

teng demiş ki:
sifujack demiş ki:

Bendeki Le Locle haftada 17 saniyelik performansı ile İwc veya Cosc Omega hassasiyetinde . Mido'nun daha kaliteli olduğuna emin değilim.

eksik yazdığımdan yanlış anlatmış oldum özür dilerim
midonun yaklaşık %50 indirimle satılan chronometer makineli saatlerini kastetmiştim,hala tükenmedilerse le locleye yakın fiyatlarla alınabilir
teng

teng

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPtsi 11 Nis. - 2:25

Mido ve Certina saatlerine ben geçenlerde uğramıştım. Pek birşey kalmamıştı (son kalanı da ben aldım diable )
Drao

Drao

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPtsi 11 Nis. - 6:59

teng demiş ki:
Mido ve Certina saatlerine ben geçenlerde uğramıştım. Pek birşey kalmamıştı (son kalanı da ben aldım diable )

Hayırdır ne aldın bakalım. Güle güle kullan.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedPtsi 11 Nis. - 8:15

Certina ds aldım
Aslında bir arkadaşıma saat bakmaya gitmiştim o saati görünce ....
gerisini hatırlamıyorum sis perdesi gibi.. drunken

Arkadaşım sordu : Ee ne vardı
Ben : hiç saat kalmamıştı diable
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedSalı 19 Nis. - 6:59

watcher demiş ki:

+ 1 ok1
celahir

celahir

MesajKonu: Geri: Tissot Le Locle Automatic   Tissot Le Locle Automatic Icon_minipostedSalı 26 Nis. - 8:58

çok yüzeysel bir pazarlıkla tek çekim veya nakit 800 liraya veriyorlar. İyi bir pazarlıkla 700'e kadar düşer.

Tissot Le Locle Automatic
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tissot Le Locle
» Tissot Le Locle
» tissot le locle orjinallik
» Tissot Le Locle 1853 (Resimler)
» sahibinden.com'da Tissot Le Locle ve Certina DS-1