Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tavsiye, öneri, yol gösterme

+11
teng
GAREZ
Exern
certus
crazyhours
metallistan777
sifujack
kelby
jeoid
watcher
Kaybolus
15 posters
YazarMesaj
Kaybolus

Tavsiye, öneri, yol gösterme Empty
MesajKonu: Tavsiye, öneri, yol gösterme   Tavsiye, öneri, yol gösterme Icon_minipostedPaz 5 Eyl. - 1:25

Öncelikle merhaba.

Foruma yeni üye olanların sorduğu soruyu soracağım. Tavsiyelerinize uygun bir saat almayı düşünüyorum. Yol gösterebilir misiniz ?
Soruyu sorduktan sonra, forumda araştırma yaptığımı, daha doğrusu, bu konu altında açılmış başlıkları okudum, inceledim.

İncelediğim bazı başlıklar :

http://www.turksaatforumu.com/saat-danma-platformu-f16/saat-tavsiyesi-t1849.htm
http://www.turksaatforumu.com/saat-danma-platformu-f16/150-250-tl-aras-saat-onerisi-t1760.htm
http://www.turksaatforumu.com/saat-danma-platformu-f16/ilk-saatimm-t1775.htm
http://www.turksaatforumu.com/saat-danma-platformu-f16/saat-tavsiyesi-t1767.htm
http://www.turksaatforumu.com/saat-danma-platformu-f16/kafam-cok-kart-t1834.htm
http://www.turksaatforumu.com/saat-danma-platformu-f16/saat-secimi-yardm-lutfen-t1722.htm

En üstteki rehberi de inceledim.

Burda soranların çoğu gibi benim de herhangi bir bilgim yok saatler ve çalışma prensipleri hakkında.
Saatin modeline bakıp beğenen insanlardanım ben de.

Benim bütçem inanılmaz kısıtlı. En fazla 200 TL ayırabilirim bir saat için şimdilik. Gösteriş meraklısı biri değilimdir. Sade olsun, zamanı doğru göstersin, koluma yakışsın istiyorum.

Ben bir kaç model bakmıştım, vereceğim linkler nasıl bir model istediğim hakkında bilgi verecektir sizlere. Bu modellere yakın, ucuz Smile , beni okul süresince yani 4-5 yıl boyunca götürecek bir saat arıyorum.

http://www.saatvesaat.com/urun.asp?id=28225&urun=Burberry+BU7683
http://www.alisverissaati.com/urun.asp?id=17353&urun=Slazenger+SL9578202

Bu modellerin çok dandik olduğunu söyledi bir arkadaşım bana. Çin üretimi olduğunu söyledi. Ben sadece dediğim gibi model konusunda fikir versin diye koydum linkleri.

Kelby arkadaş http://www.turksaatforumu.com/saat-danma-platformu-f16/saat-tavsiyesi-t1849.htm başlığında bir saat fotoğrafı koymuş. Mesela o çok hoşuam gitti. Ama modeli yazmadığından güncel fiyatı ve nereden alacağım konusunda fikir sahibi değilim.

Çok uzattım farkındayım teşekkür ederim Smile
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Tavsiye, öneri, yol gösterme   Tavsiye, öneri, yol gösterme Icon_minipostedPaz 5 Eyl. - 4:53

Suraya bir bakin:
http://www.chronograph.com/store/productlist.asp?listno=

verdiginiz butce civarinda guzel bir seiko 5 veya orient alabilirsiniz ama kronolu olmaz, kronolu olarak bu butcede mekanik yeni veya ikinci el bulmaniz hemen hemen imkansiz, quartz bulursunuz ama pek tavsiye etmem.
Simdilik kronodan vazgecmenizi oneririm ok1
http://www.turksaatforumu.com
jeoid

jeoid

MesajKonu: Geri: Tavsiye, öneri, yol gösterme   Tavsiye, öneri, yol gösterme Icon_minipostedPaz 5 Eyl. - 5:43

Dün Afyon'daydım , tesadüfen uzun çarşıda vitrinde otomatik bir slazenger marka saat gördüm. Saat orjinal , garanti belgesi de var. 365 lira istediler , 275 liraya aldım. Dükkandaki tek otomatik saat benim aldığım saatti. Satan kişi saatin nasıl ayarlanacağını bile bilmiyordu. Bu markayla ilgili bilgisi olan var mı?
Kaybolus

MesajKonu: Geri: Tavsiye, öneri, yol gösterme   Tavsiye, öneri, yol gösterme Icon_minipostedPaz 5 Eyl. - 8:10

Krono dediğiniz zamanı görmemi engelemezse olmasa da olur Smile
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: Tavsiye, öneri, yol gösterme   Tavsiye, öneri, yol gösterme Icon_minipostedPaz 5 Eyl. - 14:25

jeoid demiş ki:
Dün Afyon'daydım , tesadüfen uzun çarşıda vitrinde otomatik bir slazenger marka saat gördüm. Saat orjinal , garanti belgesi de var. 365 lira istediler , 275 liraya aldım. Dükkandaki tek otomatik saat benim aldığım saatti. Satan kişi saatin nasıl ayarlanacağını bile bilmiyordu. Bu markayla ilgili bilgisi olan var mı?

otomatik slazenger: made in china.
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Tavsiye, öneri, yol gösterme   Tavsiye, öneri, yol gösterme Icon_minipostedPtsi 6 Eyl. - 2:50

hassas olsun ,3-4 günde bir saati ayarlamak istemem derseniz o zaman pilli saat almalısınız ,bu bakımdan eğer severseniz dayanıklılığı nedeniyle casio g-shock tavsiye ederim (pilli saat alacak olursam eğer bende g-shock alacağım)profesyonel serilerine değilde ucuz olanlarına bakın ,uzun yıllar götürür

ama günde 30 sn ye kadar şaşırsa önemli değil 2-3 günde bir yarım dakiklaık uğraşla ayar yapmaktan üşenmem derseniz, ayrıca bence en önemli nokta saat fazla darbe görmeyecekse,kolunuzu çok savurmuyorsanız, koşu ve spor yaparken kullanmayacaksanız otomatik saat alabilirsiniz ,orient seiko ve citizen iyidir
metallistan777

metallistan777

MesajKonu: Geri: Tavsiye, öneri, yol gösterme   Tavsiye, öneri, yol gösterme Icon_minipostedPtsi 22 Ağus. - 11:47

öncelikle merhaba bu siteyi saat arastırırken buldun ve hemen üye oldun bnde bu aralar saat almayı düsünüyorum aklımdaki modeller casio ediface EFE-504L-1AV EQS-500C-1A1 EQS-500DB-1A1 EQS-700DB-1AV EQW-M710DB-1A1ER sizce bu saatler nasıl yada sizilerin önerisi neler?
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Tavsiye, öneri, yol gösterme   Tavsiye, öneri, yol gösterme Icon_minipostedSalı 23 Ağus. - 2:24

Pilli saatlerin sivilce yaptigini duydum ben bir daha pilli saat almayacagim siz de almayin bence Smile seiko orient otomatikler ideal markalar hem kaliteli hem hesapli ...
certus

certus

MesajKonu: Geri: Tavsiye, öneri, yol gösterme   Tavsiye, öneri, yol gösterme Icon_minipostedSalı 23 Ağus. - 4:30

metallistan777 demiş ki:
öncelikle merhaba bu siteyi saat arastırırken buldun ve hemen üye oldun bnde bu aralar saat almayı düsünüyorum aklımdaki modeller casio ediface EFE-504L-1AV EQS-500C-1A1 EQS-500DB-1A1 EQS-700DB-1AV EQW-M710DB-1A1ER sizce bu saatler nasıl yada sizilerin önerisi neler?

daha önce şunları önermiştim bir arkadaşa size de öneririm
http://urun.gittigidiyor.com/SEIKO-5-AUTOMATIC-SNK809-SIYAH-1-GUNDE-TESLIM_W0QQidZZ43576999

[url=http://urun.gittigidiyor.com/SEIKO-5-SPORT-OTOMATIK-ERKEK-KOL-SAATI-SNZG33K_W0QQidZZ38204359]http://urun.gittigidiyor.com/SEIKO-5-SPORT-OTOMATIK-ERKEK-KOL-SAATI-SNZG33K_W0QQidZZ38204359

http://urun.gittigidiyor.com/SEIKO-5-SPORT-OTOMATIK-ERKEK-KOL-SAATI-SNZG07K_W0QQidZZ42123319

http://urun.gittigidiyor.com/ORIENT-DALGIC-OTOMATIK-20-ATM-DONER-BEZEL-TARIH_W0QQidZZ41237731

metallistan777

metallistan777

MesajKonu: Geri: Tavsiye, öneri, yol gösterme   Tavsiye, öneri, yol gösterme Icon_minipostedCuma 30 Eyl. - 11:59

arkadaslar sitede biraz takıldıktan ve arastırdıktan sonra daha önce almayı düsündügüm saatlerden vazgectim su anda almayı planladıgım saat Swatch YAS100G ama karasızım bu tarz buna benzer modellerde saat almayı düsünüyorum ben pek birsey bulamadım yardımcı olursanız sevinirim...
Exern

Exern

MesajKonu: Geri: Tavsiye, öneri, yol gösterme   Tavsiye, öneri, yol gösterme Icon_minipostedCuma 30 Eyl. - 15:34

Amazon.com daki yorumlari okumussundur sanirim. Birisi sadece 2 yil dayandi yazmis. Makine isvicre degil japon yapimi. Ayrica kristali akrilik yani kolay ciziliyor. Birde arka kapak komple cam ve galiba acmak imkansiz. Bu durumda bozuldugunda tamir olmaz ve direkt cope gider. Swatch benim hic hoslanmadigim bir marka cunku kaliteden cok dizayna odaklaniyor.

Tavsiye, öneri, yol gösterme 71Xi2CO1oiL._AA1231_
metallistan777

metallistan777

MesajKonu: Geri: Tavsiye, öneri, yol gösterme   Tavsiye, öneri, yol gösterme Icon_minipostedCuma 30 Eyl. - 23:36

evet bende o yüzden almakta terettüddeteyim zaten saatcide önermedi baska bir model swatch auto vardı 650 - 700 arasında saatci swatch a bukadar para verilmez daha kaliteli daha iyi saat alabilirsin dedi bunu diyende zaten swatch satıcısı bende Swatch YAS100G tarzı bir saat almayı düsünüyorum ama pek fazla birsey bulamadım bulduklarımda çok yüksek mevlalarda okadar yüksek mevlalara cıkamam Crying or Very sad
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Tavsiye, öneri, yol gösterme   Tavsiye, öneri, yol gösterme Icon_minipostedC.tesi 1 Ekim - 3:14

SWATCH made in SWISS mekanizma kullanıyor olmalı Japon mekanizma kullandığını kim iddia ediyor?
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
Exern

Exern

MesajKonu: Geri: Tavsiye, öneri, yol gösterme   Tavsiye, öneri, yol gösterme Icon_minipostedC.tesi 1 Ekim - 8:05

Saticiyi durustlugunden dolayi kutluyorum. Bencede daha iyi fiyatlara daha iyi markalar alinabilir.

GAREZ demiş ki:
SWATCH made in SWISS mekanizma kullanıyor olmalı Japon mekanizma kullandığını kim iddia ediyor?
Ben Amazon'un yalancisiyim.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Tavsiye, öneri, yol gösterme   Tavsiye, öneri, yol gösterme Icon_minipostedC.tesi 1 Ekim - 19:19

Exern demiş ki:
Amazon.com daki yorumlari okumussundur sanirim. Birisi sadece 2 yil dayandi yazmis. Makine isvicre degil japon yapimi. Ayrica kristali akrilik yani kolay ciziliyor. Birde arka kapak komple cam ve galiba acmak imkansiz. Bu durumda bozuldugunda tamir olmaz ve direkt cope gider. Swatch benim hic hoslanmadigim bir marka cunku kaliteden cok dizayna odaklaniyor.

Tavsiye, öneri, yol gösterme 71Xi2CO1oiL._AA1231_
Swatch otomatik saatlerde Eta'nın 2840 serisi mekanizmalar kullanılır. Japon mekanizma kullanılıyor diyen bilmeden sallamış.
M.Ali Sade

M.Ali Sade

MesajKonu: Geri: Tavsiye, öneri, yol gösterme   Tavsiye, öneri, yol gösterme Icon_minipostedC.tesi 1 Ekim - 20:12

Alıntı :
Swatch otomatik saatlerde Eta'nın 2840 serisi mekanizmalar kullanılır. Japon mekanizma kullanılıyor diyen bilmeden sallamış.

Çok doğru.Adam kendisi zaten mekanizma üreticisiyken Japon'larla ne işi olabilir.Bence de sallama.

Kaldı ki bu saati ben inceleme fırsatı da buldum.Güzel bir mekanizması var.
Exern

Exern

MesajKonu: Geri: Tavsiye, öneri, yol gösterme   Tavsiye, öneri, yol gösterme Icon_minipostedPaz 2 Ekim - 6:43

teng demiş ki:

Bilginin kaynagini gostermeme ragmen sallayan ben oluyorum demek. Bravo! Tamam bilgisiz olabilirim ama bu sekilde bir uslubu da hos goremem. Arada internetin omasi karsinizdakilerin de sizin gibi duygu ve hisleri olan, saygiyi hakeden, kalbi kirilabilen insanlar oldugunu unutturmasin.
frown

frown

MesajKonu: Geri: Tavsiye, öneri, yol gösterme   Tavsiye, öneri, yol gösterme Icon_minipostedPaz 2 Ekim - 20:56

Exern demiş ki:
teng demiş ki:

Bilginin kaynagini gostermeme ragmen sallayan ben oluyorum demek. Bravo! Tamam bilgisiz olabilirim ama bu sekilde bir uslubu da hos goremem. Arada internetin omasi karsinizdakilerin de sizin gibi duygu ve hisleri olan, saygiyi hakeden, kalbi kirilabilen insanlar oldugunu unutturmasin.

Dostum,
Burada laf sana değil, bilmeden "Japon mekanizma" diyen adama gitmiş. Alınganlık göstermene lüzum yok. ( kaldı ki Japon mekanizmalar da kötü değildir)

Saate gelince; Mekanik İsviçre saatidir, ama neticede Swatch, yani fiyatına göre bir saattir ( bu da benim görüşümdür)
Selamlar
Murat
teng

teng

MesajKonu: Geri: Tavsiye, öneri, yol gösterme   Tavsiye, öneri, yol gösterme Icon_minipostedPaz 2 Ekim - 21:03

Exern demiş ki:
teng demiş ki:

İnternette öyle yazıyor diyen siz değilmisiniz ??? Ben de buna istinaden yazan sallamış dedim. Yazdıklarınızı ve yazılanları dikkatlice okursanız kırılacak hiçbir şey olmadığını görebilirsiniz.
yusufduz

yusufduz

MesajKonu: Geri: Tavsiye, öneri, yol gösterme   Tavsiye, öneri, yol gösterme Icon_minipostedPaz 2 Ekim - 22:29

Saati bende yakından gördüm,içinde eta otomatik makina var,marka isminin bu kadar göze sokulmak istenmesi dışında iyi sayılır.Ebatları itibariyle Unisex bir saat bana göre .
metallistan777

metallistan777

MesajKonu: Geri: Tavsiye, öneri, yol gösterme   Tavsiye, öneri, yol gösterme Icon_minipostedPerş. 6 Ekim - 11:06

saati tekrar inceleme fırsatım oldun yusufduz dedigi gibi ebatları küçük ve saatin alt kapak kısmıda seffaf ama saatin iki tarafıda mineral cam bence en kötü yanı bu böyle bir saat safır cam olsa daha iyi olur birde saatın yanılma payı nekadar onu bilemiyorum hiç biryerdede bulamadım ama fiyat itibariyle bu klasmanda en uygun fiyatlı saat galiba fiyatı 350 ile 370 arasında degisiyor
yaa japon mekanizma saatler daha iyi degilmi?
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Tavsiye, öneri, yol gösterme   Tavsiye, öneri, yol gösterme Icon_minipostedC.tesi 8 Ekim - 7:13

Japon mekanizmalar da gayet iyidir ancak özellikle mekanik saatlerde İsviçre'nin daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Ama bahsettiğiniz bütçelerde de Seiko, Orient, Citizen gibi Japonların yanında alabileceğiniz en iyi İsviçre saatini seçmişsiniz diyebilirim. Orta ve orta üst düzey markaların kullandıkları eta 2824'ün hacking özelliği kaldırılarak ve 25 yerine 21 taşlı (jewel) olarak üretilmiş eta 2842 mekanizmalı swatch'ın 1998 koleksiyonu içinde yer alan "body and soul" modeli fiyatını fazlasıyla hakeden bir saat. Aynı eta 2842 mekanizmayı kullanan Nacar otomatik saatler Konyalı'da 1000 tl civarına satılıyor.

Dediğiniz gibi mineral cam olması belki bir handikap gibi görünebilir ama mineral camın da kolay kolay kırılmadığını, çabuk çizilmekle beraber çiziklerinin de swatch bayilerinde ücretsiz olarak kolayca silinebildiğini ekleyelim. Saatin tamir ve bakımlarını da artık saatçiler ön camından açarak yapabiliyor.

Bu swatch saatten bizim işyerinde de yıllardır kullanan birisi var ve hiç şikayet ettiğini görmedim. Benim de eta 2842'li bir swatch saatim var, 2007'den beri kullanıyorum, günde + 3-4 sn arası sapma yapıyor (cosc limitleri içinde).

Uzun lafın kısası baktığınız swatch iskelet otomatik fiyat kalite oranı oldukça yüksek bir saat.

Tabii yine bu fiyat aralığında güzel giriş seviyesi Orient, Seiko, Citizen otomatiklerden de alınabilir. Hatta size Forum'da satılan bir Orient Mako otomatiği direk önerebilirim.

http://www.turksaatforumu.com/t2594-orient-blue-mako-otomatik-diver
metallistan777

metallistan777

MesajKonu: Geri: Tavsiye, öneri, yol gösterme   Tavsiye, öneri, yol gösterme Icon_minipostedPtsi 10 Ekim - 4:37

burbank verdigin bilgiler için çok tesekkürler aklımdaki soru işaretlerini bu bilgiler ortadan kaldırdı bende aradaki farkların neler oldugunu merak ediyordum. ok1
swach bayilerinde üçretsiz olarak sildiklerini bilmiyordum hatta aldıgım saatin üstünden 1 yıl bile geçmeden aldıgım yere gittigimde silmek için 10 tl para istemişti bu bilgiyide verdigin iyi oldu Smile
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Tavsiye, öneri, yol gösterme   Tavsiye, öneri, yol gösterme Icon_minipostedPtsi 10 Ekim - 8:22

Rica ederim. Ayrıca eğer başka swatch saatlerinizde varsa, swatch bayilerinde her yıl 15 gün - 1 ay arası süreyle düzenlenen (genelde şubat-mart gibi oluyor) Dr. Swatch kampanyası boyunca, saatinizin genel temizliği, cam silinmesi ve eğer zayıflamışsa/bitmişse pil değişimi işlemleri ücretsiz olarak yapılıyor.

Tavsiye, öneri, yol gösterme
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ÖNERİ ....
» 200-300 Tl saat Öneri ???
» CertIna DS-1 Tavsiye İstiyorum
» 600 Lira'ya kadar Tavsiye
» Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor