Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor

+8
deka
monster
sifujack
cemele
parabellum p08
watcher
m1cemi
vago
12 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
vago

vago

Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Empty
MesajKonu: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedÇarş. 12 Mayıs - 23:06

Merhaba arkadaşlar. Forumunuzu yeni keşfettim umarım daimi oluruz.Üstadlar, şimdi yaşım 28, son 10 senedir annemin hediye ettiği casio saati kullanıyordum ama artık emekliye ayrılma vakti geldi ve artık yeni, güzel, şık, kaliteli bir saat almak istiyorum ama ne alacağımdan bi haberim Smile Bütçem 400-600 arası ve kesinlikle peşin alamam. Önceliğim 1. linkteki Swatch saat çünkü hepsiburada' dan alırım onu eğer alırsam, güveniyorum yani. Gittigidiyor' daki saatlerin orjinalliği konusunda şüphelerim, çünkü adamlar 1000 TL' lik saati 350-400' e satıyorlar. Tabi sizler daha iyi bilirsiniz. Bu saatler arasında gidip geliyorum, karar veremiyorum bir türlü. Sizin de önerilerinize açığım. Şimdiden çok teşekkürler..

Not: Güncel Liste.

1)Seiko Sportura: Hangi saate bakarsam bakayım bu saatte takılıp kalıyorum, bi çekiciliği var. Hayırlısı..

http://urun.gittigidiyor.com/SEIKO-SPORTURA-SNA451P1-100-ORJINAL_W0QQidZZ27219534#aciklama

2)Seiko Aractura Knetic: Çok şık bir saat, ayrıca knetic olmasından dolayı tercih ettim.

http://urun.gittigidiyor.com/2009-SEIKO-ARCTURA-KINETIC-SRN011-SRN011P1-SPORT_W0QQidZZ26182748#aciklama

3)Seiko Araktura: Çelik kayış ollmasından dolayı listede..

http://urun.gittigidiyor.com/SEIKO-MEN-ARCTURA-KINETIC-RETROGRADE-SRN009_W0QQidZZ24081691#aciklama

4)Seiko - SNAD88: Bu da çok şık ama pilli, bulunsun bi köşede..

http://urun.gittigidiyor.com/SEIKO-SNAD88-ALARM-CHRONO-1GUNDE-ADRESINIZDE_W0QQidZZ26578473#aciklama

5)Seiko 5 Sport: Otomatik seiko olarak eğendiğim tek saat, çok şık değil ne yazıkki ama idare eder. Otomatik olması beni çekiyor.

http://urun.gittigidiyor.com/2010-SEIKO-5-SPORT-SNZF21J1-PILSIZ-OTOMATIK_W0QQidZZ24727476#aciklama

6)Seiko 5: Bu da en son ihtimal, kordonlarından dolayı şüpheyle yaklaşıyorum..

http://urun.gittigidiyor.com/SEIKO-5-AUTOMATIC-MAVI-SNK807K2-KUTU-KARGO_W0QQidZZ26820344#aciklama

Tabi benim kafaya bi kere Seiko yerleşmiş, o yüzden hepsi Seiko, cahilliğime verin. Ama üstadların önerisine şiddetle açığım ve bütçeme uygun olanlara ve en önemlisi üstadlardan otomatik ve şık bir saat tavsiyesi istiyorum. Aslen istediğim saat otomatik ama ne yazıkki seikoda istediğimi bulamadım, bulduklarım pahalı :(

En son vago tarafından Perş. 13 Mayıs - 4:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi
m1cemi

m1cemi

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedÇarş. 12 Mayıs - 23:19

Ben şimdiden söyliyim, başlığınıza cevaplar gelmeye başladıkça, listedeki saatlerin hepsinden teker teker sırayla sogumaya başlayacaksınız (seiko 5 hariç). Bu teori muhtemelen bir çok kişi tarafından test edilip onaylanmıştır Very Happy

Biraz sabırlı olursanız, forumdaki arkadaşların tavsiyeleri ile birlikte çok güzel bir saat edinebilirsiniz (bkz. Forumdan sonraki ilk saat)

Ben bir kaç öneri yazmak isterdim ama şimdi işe dönmem lazım, akşam paylaşırım mutlaka.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedÇarş. 12 Mayıs - 23:23

Ben de ayni gorusu paylasiyorum,
aman acele etmeyin, biraz sabirli gidin ki sonradan pisman olmayasiniz ve icinize sinerek ve de zevk ile takacaginiz bir saatiniz olsun.

Forumu biraz gozden gecirin, butcenize uygun ve hosunuza gidebilecek saatlerden mutlaka bahsedilmistir.

Ozellikle tavsiyem, mekanik, isvicre veya seiko saat olmasi yonunde olacaktir.
http://www.turksaatforumu.com
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedÇarş. 12 Mayıs - 23:29

Vago dostum, üstadlar açıklamanın incesini yapacaklardır. Ben kendi adıma quartz almazdım ama çok beğendiysen Seikolar'a bir bak istersen. Son linkteki Seiko zamanla soyulma yapacağından, gözüne daha sonradan çok batacaktır. Kinetic ise, quartzdan çok da farklı olmasa da yine de pilli bir saatten daha evladır.( Bkz. ehven-i şer)
Aslında benim yazmaya tereddüt ettiğim noktayı, m1cemi dostum yazmış. Öneri istersen biraz daha takip edip seçimini öyle olgunlaştır derim. Zira quartz bırakılıp quartz alınmaz.
Yaş itibariyle Mido'nun son sportif tasarımlarına bakabilirsin. Hem siyahı da var. Daha tactical bir görünümde. Saniyesine kadar komple genç işi.
vago

vago

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedÇarş. 12 Mayıs - 23:35

Teşekkürler tavsiyelerinze uyup sabırla araştıracağım. Benim istediğim eski Casio saatim gibi baktıkça kendine baktıracak Smile,( ilk alındığında " vay be elin oğlu neler yapıyor " demiştim) Onun gibi uzun yıllar kullanabileceğim, hafif jan janlı, kendini gösteren bir saat. E tabi bunun için de para lazım ama ne yazıkki o da bende yok Smile. Bütçem yukarda da belirttiğim gibi 400-600 maksimum 650' ye çıkabilirim sanırım ve tabiki taksitli olarak Smile Ben Ankara' da oturuyorum, lakin buraların yenisiyim daha. Burdan saat alabileceğim bir yer tavsiye ederseniz müteşekkir olurum.Neyse sabırla araştırıp tavsiyelerinze kulak verecem artık..

Seiko Sporturaya aşırı yakınım bu arada Smile

Birde şu saati buldum arkdaşlar;

http://urun.gittigidiyor.com/2010-SEIKO-5-SPORT-SNZF21J1-PILSIZ-OTOMATIK_W0QQidZZ24727476#aciklama

Bu Calvaneo saat de hoşuma gitti otomatik olması artı oldu benim için ama çin malı olup olmadığını anlayamıyorum :( Birde sanırım otomatik saatler mühendislik harikası olarak sayılıyor, pek anlamam ama bazı forumlarda böyle okudum. Ben de bir mühendis olarak böyle bir saat takmak hoşuma gider tabi. Şu Calvaneo' ya üstadlar bir göz atarsa çok sevinirim.

http://urun.gittigidiyor.com/CALVANEO-1583-ASTONIA-BLACK-8-ADET-ELMAS-TASLI_W0QQidZZ27067477#aciklama

Vallahi gözlerim mahvoldu okumaktan, araştırmaktan Smile
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedPerş. 13 Mayıs - 2:17

Vago,

10 yil bir saat icin kisa bir suredir. Bende 10 yillik saat pesindeydim ama ustatlar geriye miras birakacagim saatler onderdiler. Fikrin yakin zamada degisir tabii ayrdigin butcede degisecek.
vago

vago

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedPerş. 13 Mayıs - 2:21

cemele demiş ki:
Vago,

10 yil bir saat icin kisa bir suredir. Bende 10 yillik saat pesindeydim ama ustatlar geriye miras birakacagim saatler onderdiler. Fikrin yakin zamada degisir tabii ayrdigin butcede degisecek.

Very Happy:D vallahi gidişat onu gösteriyor ama şimdilik Seiko Sportura veya otomatik bir seiko saat öncelikli tercihim gibi. Gittigidiyor' u alt üst ediyorum şu anda Smile
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedPerş. 13 Mayıs - 2:33

calvaneo dan vebadan kaçar gibi kaçın, alman isimli çin malı Very Happy ,seiko nun kalitesine güvenilir ama fiyatına güvenilmez malesef,gösterdiğiniz seiko 150-160 usd civarına alınır ,daha düşük fiyata bulmaya bakın,swatch ta bozulunca çok zor ve zahmetli yapılan tamiri yüzünden tavdiye edilmiyor,kinetic saatler bana hakkından fazlasını istiyor gibi geliyor
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedPerş. 13 Mayıs - 2:35

Ben yerinizde olsam Silfujack beyden kacardim Crying or Very sad Butceniz paramparca olacak ne kadar direnirsenizn direnin biere
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedPerş. 13 Mayıs - 2:46

hahaha ,ama vago arkadaşımız seiko 5 serisini düşünüyor ,bu serinin saatleri 60 ile 300 usd aralığındaki saatler,hassaslığı elbet etalarla ve seiko premier otomatik serisi ile yarışamaz ama sağlamlığının iyi olduğu söyleniyor ,bakımı ehil ellerde yapıldıktan sonra 30 yılı çıkarır deniliyor ki 40 yıl önceden alınmış seiko 5 ler birkaç üyede var Smile,bu serinin tek kusuru sapmasının yüksekliği ve ayar yerinde vida olmadığından ayarının darbelerden daha kolay etkilenmesi ve ayarının eta lara oranla çok hassas yapılamaması,ha bir de elle kurulamaması ama zaten bence gerek yok ,ustalar yanlışımı düzeltsin eksiğimi tamamlasın Smile
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedPerş. 13 Mayıs - 2:57

@Silfujack Hocam,

Ayni taktik, sarmasik harekati desek, hemen vurgu hassaslik, ve sihirli 3 harf ETA sonrasi artik corap sökügü gibi gelecek diable
vago

vago

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedPerş. 13 Mayıs - 3:46

cemele demiş ki:
@Silfujack Hocam,

Ayni taktik, sarmasik harekati desek, hemen vurgu hassaslik, ve sihirli 3 harf ETA sonrasi artik corap sökügü gibi gelecek diable

tırsmaya başladım.. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Ben birazdan en güncel listemi koyacam Smile
monster

monster

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedPerş. 13 Mayıs - 3:57

yukarıda sorduğun seiko 5 i ben ve forumdan bir arkadaşımız daha kullanıyoruz.
linkten ayrıntılara bakabilirsin:

http://www.turksaatforumu.com/orijinal-saat-ncelemeleri-reviews-f18/seiko-snzf17k1-sea-urchin-t1422.htm

ben ebaydan kargo dahil 128usd ye aldım
şimdi senin verdiğin linktekini görünce biraz şaşırdım çünkü fiyat 2 katından daha fazla

linkteki incelemeye bir gözat istersen
vago

vago

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedPerş. 13 Mayıs - 4:04

mosnter99 demiş ki:
yukarıda sorduğun seiko 5 i ben ve forumdan bir arkadaşımız daha kullanıyoruz.
linkten ayrıntılara bakabilirsin:

http://www.turksaatforumu.com/orijinal-saat-ncelemeleri-reviews-f18/seiko-snzf17k1-sea-urchin-t1422.htm

ben ebaydan kargo dahil 128usd ye aldım
şimdi senin verdiğin linktekini görünce biraz şaşırdım çünkü fiyat 2 katından daha fazla

linkteki incelemeye bir gözat istersen

Uyarı için teşekkürler, dikkate alacağım..
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedPerş. 13 Mayıs - 4:28

cemele demiş ki:
@Silfujack Hocam,

biraz karmaşık anlattım sanırım, etalı saat bakmasını kastemedim ,aksine seiko düşünüyorsa isviçrelilere yönlendirmeye gerek yok diye yazdıydım ,ggden alınacak seikoyuda fiyatı yüksek diye söyledim ,yazıldığı gibi istenen fiyat ebaydekinin 2 katından fazla,yoksa istenilen saatlerin içinde normal pillileri bi tarafa bırakırsak en iyi saat seiko 5,

ve arkadaşımız lüx istemediği için bütçe imkanınızı artıtıp sonra başka saat alın demeye bence gerek yok ,o bakımdan ayrılan bütçe ile alıcak en iyi otomatik seiko 5 olur diye yazdım,ama bekleyip bütçemi artırıp daha kaliteli saat almak isterim derse o ayrı konu ,ancak o zaman arkadaşımıza tissot vb bakın derim

kinetikle pilliyi karşılaştırınca da normal pilli daha ucuza mal oluyor ,kinetiğin fiyatı biraz pazarlama taktiği gibi ,seikonun eski aod serisindeki bir çok fonksiyonu olan pilli kalibreler şimdi yok ,yerine aynı özellikleri kinetik saatlerde kullanıyorlar böylece kinetiğin yüksek fiyatına kılıf bulmuş oluyorlar
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedPerş. 13 Mayıs - 8:45

@sifujack

Hoca size bir daha takimiyacagim Crying or Very sad iyi niyetinizden hic bir suphem yok. En guzelini ve yararlisini oneriyorsunuz. Saka yaptim.

Ama foruma ornek 500tl butce ile girilince 2 katina cikiyor Very Happy oda ayri konu.
vago

vago

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedPerş. 13 Mayıs - 9:35

Birde şu saatlere bakarmısınız üstadlar, tabi bu fiyatlara hayatta alamam ama belki biraz daha sabredipte bunlar için para biriktirebilirim..

Bu aşırı hoşuma gitti, hem de otomatik olduğu yazıyor sizce?

http://urun.gittigidiyor.com/SEIKO-PREMIER-POWER-RESERV-AUTOMATIC-SPB005_W0QQidZZ24069080

Birde bunlar var;

http://urun.gittigidiyor.com/Seiko-Velatura-Kinetic-Direct-Drive-SRH006-P1_W0QQidZZ22203240

http://urun.gittigidiyor.com/SEIKO-ARCTURA-KINETIC-SNP011P2-ERKEK-KOL-SAATI_W0QQidZZ25051331

Birde bunların replika ( sanırım kopya anlamına geliyor) olup olmadığını ben nasıl anlarım? İlk linkteki otomatik Seiko' nun replikasının anlaşılması çok basitmiş sanırım. Replikasında arka kapak kapalı iken, orjinalinde saydammış. Ama diğerlerini bilmiyorum.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedPerş. 13 Mayıs - 10:03

Nasılsa Ankara dasınız, yine Ankara da olan bumblebee de sizin gibi uzun uğraşlardan sonra bir Seiko almıştı, işte link, http://www.turksaatforumu.com/orijinal-saat-ncelemeleri-reviews-f18/seiko-snzf17k1-sea-urchin-t1422.htm burayı inceleyip size uygunsa arkadaşla irtibata geçebilirsiniz veya sufi de yine buradan bir üyemizden güzel bir Seiko almıştı,bu da linki, http://www.turksaatforumu.com/orijinal-saat-ncelemeleri-reviews-f18/seiko-5-atlas-skz211j-t1156.htm onunla zaten irtibat halindesiniz, gerekeni söyleyecektir. by
vago

vago

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedPerş. 13 Mayıs - 10:36

deka demiş ki:
Nasılsa Ankara dasınız, yine Ankara da olan bumblebee de sizin gibi uzun uğraşlardan sonra bir Seiko almıştı, işte link, http://www.turksaatforumu.com/orijinal-saat-ncelemeleri-reviews-f18/seiko-snzf17k1-sea-urchin-t1422.htm burayı inceleyip size uygunsa arkadaşla irtibata geçebilirsiniz veya sufi de yine buradan bir üyemizden güzel bir Seiko almıştı,bu da linki, http://www.turksaatforumu.com/orijinal-saat-ncelemeleri-reviews-f18/seiko-5-atlas-skz211j-t1156.htm onunla zaten irtibat halindesiniz, gerekeni söyleyecektir. by

Teşekkürler ilginiz için. Fakat ben bu iki saatten de hoşlanmadım pek :( Çok fazla rahatsızlık vermek istemem ama üstte 3 tane link vermiştim onların yorumlarını alsam içim daha rahat edecek sanırım.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedPerş. 13 Mayıs - 10:43

Niii! 1350 liraya Seiko otomatik ?
1400 liraya Velatura ??
1500 liraya arctura ??? ay ben fena oluyorum başım dönüyo, kusucam galiba... guluyor
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedPerş. 13 Mayıs - 10:48

@Vago

En saglam yerinden sana bomba tuyo!!! Yakin zamanda Ankara Pirlantta artik satisini yapmiyacagi markalarda buyuk indirim olacakmis.

Bu firsati kacirma bekle derim.
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedPerş. 13 Mayıs - 11:26

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 4:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
vago

vago

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedPerş. 13 Mayıs - 12:51

Yorumlar için teşekkürler. Zaten o saatlere o fiyatı vermmiyecem meraklanmayın canım Smile daha ucuza olacak inşallah. Tüyo için de ayrıca teşekkürler takibe alayım orayı. katil balinaya da hak veriyorum zaten görmeden almam. Hayırlısı inşallah..
deka

deka

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedPerş. 13 Mayıs - 21:51

Bence sadece 5. sıradaki en güzeli, diğerleri pek ilgimi çekmedi.
vago

vago

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedPerş. 13 Mayıs - 23:36

deka demiş ki:

Peki üstad, şu saat için ne dersiniz acaba?

http://urun.gittigidiyor.com/SEIKO-PREMIER-POWER-RESERV-AUTOMATIC-SPB005_W0QQidZZ24069080
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedCuma 14 Mayıs - 0:07

Buyuk ihtimalle ustalar seiko ya onay verirler de pahali bir saat orda yazilan fiyata bile gorerek magzandan almaniz zor. Ayrica orda yazan bilgilerde yanlis olabilir. Bu saat perpetual takvim yok. Satici her seiko icin ayni bilgileri geciyor sanirim.
vago

vago

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedCuma 14 Mayıs - 0:31

Haklısınız ben de şimdi fark ettim takvim olmadığını ama takvim o kadar da mühim değil benim için. Önemli olan Seiko ve otomatik olması. Bir de roma rakamları olması gerçekten cezbediyor beni. Fakat merak ettiğim konu şu kinetik saatlerde yine pil var diye öğrendim. Sadece otomatik saatler pilli değil anladığım kadarıyla içinde bir bilye sistemimi ne öyle bişi var. Yanlız seiko' nun bu modelinde hem otomatik diyor hemde power reserv yani knetik direct drivelarda olan teknolojiden bahsediyor sanırım. Bunu tam anlamış değilim. Bunun içinde de mi pil var, yoksa başka bir sistem mi? Lütfen izah ederseniz çok sevinirim..

Not:Takvim varmış ama ilginç alttaki iki küçük saatten biri gün biri tarihmiş Smile
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedCuma 14 Mayıs - 0:45

Daha once seiko kinetic dusunen ve su anda is basinda olan biri olarak kisaca ozetleyim hatalarim olursa ustadlar dogrusnu soyler.

Bahsetmis oldugunuz Seiko direct drive larda da kurma kolu var isterseniz bu saati elle kurabiliyorsun ama saat yine kinetic uzerine kurulmus icerisinde enerjiyi depo eden ECU olmasi lazim bir birim var. Bu da aslinda pil olara nitelendiriliyormus bende sonradan ogrendim. Bu doldukca Energy reserve de durumu goruyorsun. Yaklasik 1 aylik enerji depeloma kapasitesi var. Sonucta quartz saat ile ayni yola cikiyor. Ayrica seikolardaki bu ECU denen birimin 5 yilda bir degismesi gerekiyor buda 200€(Avro) civari diye okumustum. Bu parcanin degisimini Konyali saat tamircisinden de dogrulattim. Bana o zaman otomatiklerede bakim gerekiyor demisti.

Seiko Automatic guzel ama dostum bunun resmi fiyati 2000 papel in ustunde. Yari yariya alsan 1250 tl den asagi gelmez. Tabii gorerek alacagim dedigin icin yorum yapiyorum. Ayrica Sirkeci de hic bir saatcide yoktu sadece bir seiko bayiii getirtiriz demisti ama ORIS 7750 ile ayni fiyata geliyordu ve oneriler dogrultusunda 7750 mekanizmali bir cihaza yatirim yaptim.

En son cemele tarafından Cuma 14 Mayıs - 0:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
vago

vago

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedCuma 14 Mayıs - 0:49

Yani bi kinetic direct drive ile bu saat arasında bir fark yok o zaman öyle mi? E peki madem neden automatic yazıyor bunun üstünde?
teng

teng

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedCuma 14 Mayıs - 0:52

vago demiş ki:
Haklısınız ben de şimdi fark ettim takvim olmadığını ama takvim o kadar da mühim değil benim için. Önemli olan Seiko ve otomatik olması. Bir de roma rakamları olması gerçekten cezbediyor beni. Fakat merak ettiğim konu şu kinetik saatlerde yine pil var diye öğrendim. Sadece otomatik saatler pilli değil anladığım kadarıyla içinde bir bilye sistemimi ne öyle bişi var. Yanlız seiko' nun bu modelinde hem otomatik diyor hemde power reserv yani knetik direct drivelarda olan teknolojiden bahsediyor sanırım. Bunu tam anlamış değilim. Bunun içinde de mi pil var, yoksa başka bir sistem mi? Lütfen izah ederseniz çok sevinirim..

Not:Takvim varmış ama ilginç alttaki iki küçük saatten biri gün biri tarihmiş Smile
Seiko otomatik olması şartmı ? Sadece Seiko olsa ya da Seiko olmayan bir otomatik olsa ?
İkisini birden istemenizin özel bir sebebi varmı ?
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedCuma 14 Mayıs - 0:55

vago demiş ki:
Yani bi kinetic direct drive ile bu saat arasında bir fark yok o zaman öyle mi? E peki madem neden automatic yazıyor bunun üstünde?

Yanlis anladin kinetic direct drive otomatik degil pilli bataryali istersen bataryasini elle doldurabilecegin ve bunu ekranda gorebilecegin, kinetic diye sisirilmis bir pilli saattir. Seiko Premier Automatic halis muhlis mekanik otomatik bir cihazdir. Pilli degildir. Aralarindaki fark bu.
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedCuma 14 Mayıs - 0:57

cemele demiş ki:
vago demiş ki:

Yanlis anladin kinetic direct drive otomatik degil pilli bataryali istersen bataryasini elle doldurabilecegin ve bunu ekranda gorebilecegin, kinetic diye sisirilmis bir pilli saattir. Seiko Premier Automatic halis muhlis mekanik otomatik bir cihazdir. Pilli degildir. Aralarindaki fark bu.

Vaayyy anasi bee daha 20 gun once seiko kinetic alacagim diye forumlarda cirit atip bu saat boyle bu saat soyle diye konusurken , anti kinetic ci olduk ciktik. Korkulur bu forumdan.
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedCuma 14 Mayıs - 1:04

5nci den bende var ama çapı çok küçük olduğu için ısınamadım takıyorum takıyorum olmuyor bunun bir de 40 mm yaklaşık olanı var ondan almayı düşünüyorum şahsen ama diver için de fena değil diyebilirim. son tahlilde seiko 5 military nin büyük çaplı olanı beni açar Smile
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedCuma 14 Mayıs - 1:08

gene taktım gene olmuyor bir türlü SmileKararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Img00244201005141506 Very Happy
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedCuma 14 Mayıs - 1:14

şuradaki modellerden ya da chronograph.com dan da bakılabilir
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedCuma 14 Mayıs - 1:15

vago

vago

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedCuma 14 Mayıs - 1:42

Öneri için teşekkrüler sayın crazyhours. Siz de haklısınız sayın cemele Smile Sayın Teng üstad, evet Seiko' nun yeri ayrı bende. Yani illa seiko olacak ki otomatik olursa da cabası olur.
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedCuma 14 Mayıs - 2:03

seiko premier otomatikler çok güzeldir, helede power reserve olanları. liste fiyatları yaklaşık 1500 $. Ülkemize distribütör tarafından getirilmeyen modellerdendir. haliyle adres ya yurtdışı yada yurtdışından getirenler olacaktır. gittigidiyordaki bu satıcılar genelde İstanbul'da kamet eder. elden görerek ve pazarlık ederek 1000 TL civarına rahatlıkla alınabilir diye düşünüyorum.

fakat öte yandan 1000 TL verilecekse eğer, forumumuzun yeni üyelerinden m1cemi 850 TL'ye sıfır ve garantili certina almış idi. sonuçta biri japon, diğeri isviçre.

benim şahsi fikrim; bir seiko parasına, hatta daha altına isviçre saati alınabiliyorsa, kesinlikle isviçre saati tercih edilmeli.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedCuma 14 Mayıs - 2:36

vago demiş ki:
deka demiş ki:

Peki üstad, şu saat için ne dersiniz acaba?

Bu ürün mevcutlar içinde en tercih edilebilecek ve en beğenilen model, illa Seiko otomatik olacaksa bu model olmalı, ama arkadaşların da dediği gibi bu rakamlara çıkdıkdan sonra İsviçre kaynaklı olanlar tercih edilmeli, hatda krono olmadıkdan sonra flat makinalı daha uygun isviçrelilerde bulunur, ama ben illa Seiko alacağım diyorsan o başka, güzel, kaliteli bir model, power reserve de saatin kurulma oranını gösterir.
vago

vago

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedCuma 14 Mayıs - 4:25

Teşekkürler. Sanırım Premier Automatic olacakak..
teng

teng

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedCuma 14 Mayıs - 4:29

İsviçre saati parasına, Seiko alacağım diye tutturduğunuza göre o kadar da kararsız sayılmazsınız.
Peki bu tercihi neye göre yaptığınızı sormamda sakınca yoktur umarım.
vago

vago

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedCuma 14 Mayıs - 4:53

Anlatayım. İlk başlarda seiko sportura, hani şu düğmeleri turuncu çizgili olanları düşünüyordum. Sonra öğrendimki pilli saate çok para vermek günah Smile, yani otomatik tercihim ordan geliyor. Seiko' da ısrar etmemim sebebleri ise şu; birincisi kaliteli saatler yapıyorlar yani kimse seiko kalitesiz saat yapıyor diyemez, sadece Türkiye' de çok pahalı diyebilir. İkincisi ise ben bu dünya' da iki millete çok hayranım. Birincisi kendi milletimiz biz "Türkler" ikincisi ise Japonlar (üçüncüsü de Koreliler laf aramızda) ve diğer doğu medeniyetlerine de ilgiliymdir. Japon kültürüne de oldukça meraklıyımdır. Kendi Tarihimi kültürümü öğrenirken, yanında az da olsa onlarınkini ekliyorum. Ayrıca ben bir Jeofizik Mühendisiyim ve Jeofizik Mühendisliğinin dünya' da ilerlemesine en çok katkı sağlıyanlar Japonlar. Ayrıca bu diğer mühendislik dalları için de geçerli. Neden, çünkü bilinçli ve hatalarından ders çıkartan bir toplum. Hatta millet Avrupa hayalleriyle yanıp tutuşurken ben param oldunca Japonya' yı görmeyi çok fazla arzuluyorum ki Japonlar Türkleri çok ama çok severler. Hatta çok ünlü bir profesörün; " Türkler Batı' nın kölesi olacağına, Doğu' nun efendisi olabilir " sölzeri de beni mest etmeye yetmiştir. Bunlar naçizane düşüncelerim Smile. Yani özetle kolumda bir İsviçrelinin yaptığı saati göreceğime, bir Japon kardeşimin yaptığı saati görmeyi tercih ederim...
sermerhat

sermerhat

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedCuma 14 Mayıs - 5:04

vago demiş ki:
Anlatayım. İlk başlarda seiko sportura, hani şu düğmeleri turuncu çizgili olanları düşünüyordum. Sonra öğrendimki pilli saate çok para vermek günah Smile, yani otomatik tercihim ordan geliyor. Seiko' da ısrar etmemim sebebleri ise şu; birincisi kaliteli saatler yapıyorlar yani kimse seiko kalitesiz saat yapıyor diyemez, sadece Türkiye' de çok pahalı diyebilir. İkincisi ise ben bu dünya' da iki millete çok hayranım. Birincisi kendi milletimiz biz "Türkler" ikincisi ise Japonlar (üçüncüsü de Koreliler laf aramızda) ve diğer doğu medeniyetlerine de ilgiliymdir. Japon kültürüne de oldukça meraklıyımdır. Kendi Tarihimi kültürümü öğrenirken, yanında az da olsa onlarınkini ekliyorum. Ayrıca ben bir Jeofizik Mühendisiyim ve Jeofizik Mühendisliğinin dünya' da ilerlemesine en çok katkı sağlıyanlar Japonlar. Ayrıca bu diğer mühendislik dalları için de geçerli. Neden, çünkü bilinçli ve hatalarından ders çıkartan bir toplum. Hatta millet Avrupa hayalleriyle yanıp tutuşurken ben param oldunca Japonya' yı görmeyi çok fazla arzuluyorum ki Japonlar Türkleri çok ama çok severler. Hatta çok ünlü bir profesörün; " Türkler Batı' nın kölesi olacağına, Doğu' nun efendisi olabilir " sölzeri de beni mest etmeye yetmiştir. Bunlar naçizane düşüncelerim Smile. Yani özetle kolumda bir İsviçrelinin yaptığı saati göreceğime, bir Japon kardeşimin yaptığı saati görmeyi tercih ederim...

nerdeyse bir isviçre saati aldığıma pişman olacam fumeur
vago

vago

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedCuma 14 Mayıs - 5:06

Very Happy:D yok canım ben sebebimi açıkladım Very Happy:D
m1cemi

m1cemi

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedCuma 14 Mayıs - 8:42

Bütce son karar olarak kaç oldu en son? Foruma 500 limitle gelip burdaki saatleri gördükten sonra insan var yoğu satıp saat almak istiyo genelde. Kendimden biliyorum. geek En fazla 1000-1500 veririm diyodum, her ne kadar 850 harcadımsa da şimdiye kadar, en son baktığımda Tag Monza için para biriktiriyodum (3200'müş o da)

Japonlarla ilgili görüşlerinize katılmakla birlikte, bence dünya üzerinde birçok milletin gerçekten diğerlerinden çok daha iyi becerdikleri konular var. Mesela Çinliler'den daha iyi pinpon oynayan görmedim (arada sırada Primorac gibi adamlar çıksa da cok nadir) Veya Fransızlar kadar güzel şarap yapan ve küfür eden de yok yanılmıyorsam. Almanların arabaları da keza öyle. Evet Japonların da son yıllarda yaptıkları arabalar mühendislik bakımından üstün arabalar ama hiçbir Japon arabasından Mercedes'in keyfini alamazsınız bence.

Saatlerde de durum örneklerdeki gibi bana sorarsanız. Seiko'ların cok iyi saatler oldugu yalan değil ama o kadrandaki Swiss Made yazısı bile Japan Movt yazısından daha şık görünüyor guluyor Ama bu demek değilki Seiko alırsanız pişman olursunuz, aksine yıllarca memnun edebilir sizi. Yine de isviçre saatlerine de bi göz atın bence.
vago

vago

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedCuma 14 Mayıs - 8:56

İşte bende durum tam tersi. Elbette mercedes alacak gücü varken bir insanın, gidipte toyota almaz. Tabiki İsviçre yapım saatler daha kaliteli, doğrudurve illaki benim seiko' ya vereceğim paraya üstünde bir " Swiss Made " yazan saat bulunur, ama işte bende böyleyim napim Smile Dediğim gibi " kolumda bir İsviçrelinin yaptığı saati göreceğime, bir Japon kardeşimin yaptığı saati görmeyi tercih ederim " yani biraz duygusal, Japonları kardeşten saydığım için biraz da milli benim durum Smile
teng

teng

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedCuma 14 Mayıs - 9:12

Biraz konu dışı olacak ama, Japonya'ya gittiğimde caddelerden birinde kaybolmuştum. her ne kadar İngilizce biliyorlar deniyorsa da hiç biri bilmiyordu. sadece genç güzelce bir kız beni anladı elimden tuttu, birkaç blok yürüdük ve Hilton otelinin kapısına kadar bıraktı (odamı bilmiyorum diye sorsamıydım diye hala kendime sorarım Very Happy )
vago

vago

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedCuma 14 Mayıs - 9:29

teng demiş ki:
Biraz konu dışı olacak ama, Japonya'ya gittiğimde caddelerden birinde kaybolmuştum. her ne kadar İngilizce biliyorlar deniyorsa da hiç biri bilmiyordu. sadece genç güzelce bir kız beni anladı elimden tuttu, birkaç blok yürüdük ve Hilton otelinin kapısına kadar bıraktı (odamı bilmiyorum diye sorsamıydım diye hala kendime sorarım Very Happy )

Ah bir de ben gidebilsem. Birde bildiğim kadarıyla, Japonya' da uzun müddet kalan hocalarım ve arkadaşlarımdan alıntı yapıyorum şu anda " Japonlar' ın çoğu ingilizce biliyor ama çok zorunlu olmadıkça konuşmuyorlar. Onlara göre İngilizce ağızlarında çok kötü bir tad bırakıyor " derlerdi bana hep ve diğer bir önemli sebep ise hepimizin bildiği gibi Hiroşima ve Nagasaki...
sifujack

sifujack

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedCuma 14 Mayıs - 10:30

mademm böyle bir sevginiz var o zaman ya seiko 5 ya da para biriktirip seiko premier otomatik,bu premierden alan bir kaç kişi olmuş ama artık ne buraya ne dh ye geliyorlar biz de bu saatlerin durumunu performansını öğrenemiyoruz şahsen bu premierin zaman içinde çalışma durumunu ,hassaslığını ne kadar koruduğunu çok merak ediyorum ,ingilizcem çok kötü olduğundan yabancı sitelerde araştır mada yapamıyorum ,her nekadar premierin yüksek fiyatı beni kendinden soğutup bilgilere ulaşamamdan dolayı "bu 6r15 kalibreli premier 2824 kalibreli isviçrelilerden daha üstün değildir herhalde" diye kendi kendime düşünsem de seikoya karşı 5 serisini yapan mantık sayesinde çok sempatim var ,bazen de "ya premierin 6rxx kalibresi 28xx eta kalibreleden daha üstünse ve bunun için fiyatı yüksekse "düşüncesi aklıma gelmiyor değil
vago

vago

MesajKonu: Geri: Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor   Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor Icon_minipostedCuma 14 Mayıs - 10:51

Evet size katılıyorum zaten Allah izin verirse Premier Automatic almaya karar verdim ama ne yazıkki 1 ay sonra alacam. Aldığımda izlenimlerimi paylaşırım.

Kararsız Kaplumbağa Tavsiye Bekliyor
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» CertIna DS-1 Tavsiye İstiyorum
» kararsız kaldım yorum lütfen
» Tavsiye, öneri, yol gösterme
» Saat Tavsiye
» Ustalardan tavsiye bekliyorum