Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Forumun kendi saati

+3
deka
MortingenStrasse
vervito
7 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Forumun kendi saati - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 24 Ağus. - 21:46

evet sanirim model oldukca sekilleniyor.
Simdi katilimci sayisi ve yaptirilacak saat sayisini da belirlemek gerekiyor.
Kafilarn kardesim belki dh'de bir duyuru yapsa ve link verse nasil olur?
http://www.turksaatforumu.com
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 0:50

MortingenStrasse demiş ki:
bişi dicem de

http://www.oscarsaat.com/olgun.html

bu linkteki ilk saat aşırı hoşuma gitti ya. sondan bir önceki de çok güzel
iyi örnek yakalamışız desene,herkesin beğenisini topladığına göre,ilk saatde kurmalı bir saat ve gerçekden güzel,sondan bir öncekide otomatik bir model.yani ilk modelle sondaki model bize örnek teşkil edecek gibi görünüyor.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 0:51

watcher demiş ki:
evet sanirim model oldukca sekilleniyor.
Simdi katilimci sayisi ve yaptirilacak saat sayisini da belirlemek gerekiyor.
Kafilarn kardesim belki dh'de bir duyuru yapsa ve link verse nasil olur?
ok. neden olmasın.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 2:34

kadran rakamlari icin fikir ama sadece rakamlar, dekorasyon degil
Forumun kendi saati - Sayfa 2 3large10
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 2:56

valla rakamların kendisi dekor gibi olmuş,dekor deyince benim gözüme ilk çarpan rakamlar oldu. :hehehe:
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 3:23

aynen böyle rakamlar geçiyor gönlümden.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 3:33

Breugette
Forumun kendi saati - Sayfa 2 Breuge10

Cathedrale
Forumun kendi saati - Sayfa 2 Cathed10

Romain/cathedrale
Forumun kendi saati - Sayfa 2 Romain11
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 3:37

FlyingOstrich demiş ki:
aynen böyle rakamlar geçiyor gönlümden.
ben o kadar hoşlandığımı söyleyemiyeceğim ama çoğunluk isterse,değişik,farklı ve nostaljik olduğu için neden olmasın,farklı olmak zaman zaman iyidir.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 3:42

watcher demiş ki:
Breugette
Forumun kendi saati - Sayfa 2 Breuge10

Cathedrale
Forumun kendi saati - Sayfa 2 Cathed10

Romain/cathedrale
Forumun kendi saati - Sayfa 2 Romain11
hepside güzel yukarıdaki tarza uygun,eğer boylarıda aynı ve düşündüğümüz kasa ve kadran ölçülerine uygunsa 1. bize daha uygun gibi,diğerleri işin ruhuna aykırı olacak gibi :hehehe: ,açıklamak gerekirse rakamlar malum bizden,akrep yelkovan,haç,katedral vs. derken işin ruhuna aykırı düşüp,eski tarihlerde AB ye girilmiş gibi bir durum,tabi bu benim görüşüm,belki hatalı düşünüyorumdur,siz ne dersiniz? Rolling Eyes(sözüm meclisden dışarı,sadece sesli düşünüyorum.)

En son deka tarafından Salı 25 Ağus. - 3:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 3:44

akrep ve yelkovan'da forfor olmazsa olmaz gibi bir şey aslında benim üçün, klasik bir saat olsa bile incecik bir fosfor olmalı derim, Oris'in iskeletini beğenme nedenlerimden biri de fosforlu ibreleri. breguette olsun diyicem ama fosfor olayı nasıl olur bilemiycem.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 3:45

fosfor bence çok önemli değil,çünkü bu tarzlarda fosforun kaplayacağı alan ve işin ruhunu düşününce pek önemi kalmıyor,ayrıca gece vakti etkin bir görüş olacağını sanmıyorum.ama olsada -iy-i olur derim.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 4:12

Bunlar fosforlu olur, birde isimler ureticinin koydugu isimler yani oyle orjinal isimleri degil, breugette haricinde:D
Link'te "diademoyu tiklarsaniz diger modellerini de gorursunuz Rolling Eyes
http://www.universo.ch/fr/produits#

Triangulaire
Forumun kendi saati - Sayfa 2 Triang10

Benrus
Forumun kendi saati - Sayfa 2 Benrus10

Moderne
Forumun kendi saati - Sayfa 2 Modern10

Patent/baton
Forumun kendi saati - Sayfa 2 Patent10

Poire iskelet
Forumun kendi saati - Sayfa 2 Poire_10
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 4:23

Triangulaire,Poire iskelet,Moderne derken hepsi güzel, seçmek çok zor,
önceki konuda isimden öte şekillerdeki detaylardan dolayı demiştim,gerçi sanatda bu tip şeylere pek yer yok ama rakamlar öyle olunca oradaki tezat dikkatimi çekmişti,yoksa öyle iddialı değilde daha normal bir klasik olsa hiç farketmez. :ok3:
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 4:29

heheheeee, boyle adamin kafasini karistirirlar istee scratch
ben bu yuzden geceleri uyuyamaz oldum model dusunmekten Sleep
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 4:49

hakikaten ya,konu derya deniz işin içinden çık çıkabilirsen. :gule gule:
kafilarn

kafilarn

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 6:53

abiler yavaş yavaş. hele bi kadranı kasayı halledelim üzerinde koları düşünürüz tartar bakarız. dh de katılımcı için duyuru ve link verilir nedir aslında vermişsiniz de ben de oradan gördüm geldim Smile
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 8:50

şimdi düşündüm de sonuçda bu saat özel koleksiyonluk bir saat olacak. limited edition gibi yani gecenin bir yarısı saatin kaç olduğuna bakmak için kullanılacak bir saat olmayacak o yüzden fosforu salladım gitti Smile) Breguette şu anda en sağlamı görünüyor bana göre. oyumu breguette'den yana kullanıyorum, tabi daha farklı bir şeyler çıkmazsa karşımıza. kadran konusunda aşağı yukarı belli oldu. sadece saniyesi 6 yönünde mi olsun diyor çoğunluk yoksa 9 yönünde mi? ben 9'dan yanayım.
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 8:51

şu anda önemli olan bu projeye ortak olacak arkadaşların listesini oluşturmak ondan sonra özellikleri oylamaya sunmak çoğunluk ne derse o olur artık bence.
kafilarn

kafilarn

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 9:24

Poire iskelet içi lume dolu soluk sarı eskimiş gibi görüntüden yana kullanırken oyumu oluşacak vintage saatin hiç bana göre olmadığını da belirtmek istiyorum Smile
ertay

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 10:33

benim de bu iki model cok hosuma gitmisti, fakat resim eklemeyi beceremedim..

En son eroltay tarafından Salı 25 Ağus. - 10:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 10:35

bence saniye "6" istikametinde olsun. Very Happy
kafilarn

kafilarn

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 10:40

aynen kurmalı eta makina alttan saniye kolu. vintage olacaksa böle olsun bence.
ertay

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 11:00

merhabalar,
arkadaslar bu linkteki firmayi inceleyebilirmisiniz lutfen,
buyuk bir ihtimalle Mete abimiz taniyor olabilir..
http://www.tourbywatches.com/
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 11:03

firmayı bilmem ama saat çok güzel gözüküyor.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 11:03

kafilarn demiş ki:
aynen kurmalı eta makina alttan saniye kolu. vintage olacaksa böle olsun bence.
evet bende aynen bu düşünce ile alttan saniye ("6"istikametinde) demiştim. ok1
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 11:05

aslinda saat vintage/pilot tarzi bisey olacaga benziyor, uzerinde osmanli sayilari, hazerfan celebiye atif, ozenle secilmis igneler(breugette?)
saatleri numaralandiracagiz da, yani mesela yukarida belirttigim gibi eger diyelim ki 25 adet yaptirdik ve uc nolu saatin sahibinde 3/25 yazacak.
Yine belki arka kapak cercevesine bizler icin ozel yapim oldugunun yazisi olacak, aslinda cok emin degilim ama yapilabilirse mesela kasada ve diger bir yerinde saatin sahibinin ismi ve/veya rumuzu da yazdirilabilir.
Bu durumda bu saat hem cok ozel olacak hem de gercek bir limitli seri olacak. Tarzi da her zaman ve yasta takilabilecek bir saat olacak ve sanirim turkiyede bir ilk olacak (bunu siz teyid etmelisiniz)

25 adetlik konuma gelirsek cok iyi olur diye dusunuyorum, o zaman toptana girer veya bir imalatciya cazip gelebilir.
Saati kendimiz de parca parca toplayarak yaptirarak ve turkiyede montajlatarak imal edebiliriz ki tek endisem o zaman sugecirmezlik uzerine olur.
Cok ta acelemiz yok, katilimci sayisini yaklasik bulana kadar on calismalari yapabiliriz, biz eroltay arkadasla almanyada bir ara bulusacagiz, belki onunla beraber aristo veya oscar veya archimede markalariyla gorusebiliriz, bu arada ben de buradan isvicredeki saatcilerle gorusebilirim.
Biraz kendimize zaman tanimamiz butceyi duzenleme acisindan da iyi olur boylece surpriz yasamayiz, hatta daha once dedigim gibi bir havuz hesap acip oraya ara sira para aktarip paramizi orada toplayabiliriz ki boylece de parasi cikismayan arkadas olursa imkani olan veya isteyen arkadaslar yardimci olurlar, bu da mehmet (bizantolog) arkadasimizin onerisine yaklasir.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 11:08

eroltay demiş ki:
merhabalar,
arkadaslar bu linkteki firmayi inceleyebilirmisiniz lutfen,
buyuk bir ihtimalle Mete abimiz taniyor olabilir..
http://www.tourbywatches.com/
Evet sevgili eroltay arkadasim, bu markayi cok cok iyi biliyorum, ilk saat uretmeye basladiklarindan beri takip ediyorum, favorilerimde "saat imalati" bolumu var ve bunlar da icindeler :ok3:
Ilk baslarda fiyatlari cok uygundu ama simdilerde biraz ucmus gorunuyorlar ama gorusulebilir :ok3:
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 11:09

deka demiş ki:
firmayı bilmem ama saat çok güzel gözüküyor.
sitenin Yukari bolumundeki yerlere tiklarsan imalatlarinin cesitlerini gorebilirsin, oldukca genis bir yelpazeleri var
kafilarn

kafilarn

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 14:26

TOURBY WATCHES ha vay süper. ben de bakınmıştım buraya güzel ilgimi çeken koleksiyonları var özel siparişle de çalışıyorlar çok hoşuma gitmişti ama pahalılar gibi. güzel fiyata çalışırlarsa süper olur tabi.

etiketlemeyi de seri numara olayında bırakalım abi bence. isim forum nick falan olmasın; belli bir gruba ait olmasın bence. daha şık olsun daha sade olsun.

ben de merakla takip ediyorum saati ama alıp da takamam koluma vintage sanırım. ha ama almak isterim gene de güzel fiyatı olursa babama amcama falan hediye ederim ne bileyim birilerini çok sevindiririm. ben onlardan daha çok mutlu olurum : )
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 19:54

kafilarn demiş ki:
TOURBY WATCHES ha vay süper. ben de bakınmıştım buraya güzel ilgimi çeken koleksiyonları var özel siparişle de çalışıyorlar çok hoşuma gitmişti ama pahalılar gibi. güzel fiyata çalışırlarsa süper olur tabi.

etiketlemeyi de seri numara olayında bırakalım abi bence. isim forum nick falan olmasın; belli bir gruba ait olmasın bence. daha şık olsun daha sade olsun.

ben de merakla takip ediyorum saati ama alıp da takamam koluma vintage sanırım. ha ama almak isterim gene de güzel fiyatı olursa babama amcama falan hediye ederim ne bileyim birilerini çok sevindiririm. ben onlardan daha çok mutlu olurum : )
bence böyle bir saati almamak ileride müthiş pişmanlık yaratır,alınca zaman zaman takılabilir veya özenle saklanır,sizin yaşlarda bana yaramaz düşüncesi olsada belli bir yaştan sonra "keşke" deme durumları ortaya çıkabilir,bence saatin arkasına isim dahamı güzel olur ne,bence isim,nick grup olsa daha iyi olur,bunlar olmazsa bile numaralandırma mutlaka olmalı,yükse özel üretim olduğu anlaşılmaz,ayrıca su geçirmezlik bence önemli değil 3 ATM olması yeterli,biz bununla deri kayışıyla havuza mı dalacağız,duşamı greceğiz, :hehehe: ama çap 42mm. altına düşmezse mükemmel olur.sade ve şıklık konusu tartışılabbilir,bencede iyi olur.
kafilarn

kafilarn

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 20:04

yani ben de ordayım.. illa ki takip ediyorum zaten baktım çok beğendim alır atarım bi yere ilerde kullanmak üzre ya da hediye ederim birine. yoksa çok da genç değilim aslında vintage sevemedim belki çok sade birşey olursa zamansız bir tasarımı olursa sevebilirim alabilmek isterim mümkün olursa. yoksa diğer seçenekler Smile amma isim yazı birşey olursa hediyelik de biraz zor gözüküyor Smile

En son kafilarn tarafından Salı 25 Ağus. - 20:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 20:08

inşallah herkesi memnun edecek güzel,sade ve şık bir tasarım ortaya çıkar. :ok3:
kafilarn

kafilarn

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 20:12

yok yok zor iş zaten herkesi memnun etmek bir saat ile.. ben memnun olmayayım ama ana temadan uzaklaşmadan safkan osmanlı antikası tadında bişey çıksın ortaya böle zarif sadelikten uzaklaşmadan böle nazik ama erkeksi ne bileyim. çıksın bişeyler ortaya yavaş yavaş yorum yaparız değiştirir geliştiririz baya ciddi gidiyor : )
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 20:17

inşallah,zaten bu iş haliyle biraz zaman alacak,bu süreç içerisinde fikirler değişir-gelişir ve herkes fikrini söyler son halini alır,ondan sonra icraat başlar,bence iyi olur gibi gözüküyor,zaten klasik olması başlı başına yeterli birde vintage olursa her devrin saati olurki,vintage olmasa bile klasik olması işi bitirir.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 22:09

zenith, blancpain, jaeger le coultre vs.vs. gibi oldukca pahali markalarda herkes klasik zarif saatlerden mutlaka bulundurmak istiyor.
Bizim saatimiz elbette ki zenith defy tarzi bisey olmayacak ama 50 yil sonra da birilerinin halen takabilecegi bir saat olmali derim.
Forum ismi yazilmayabilir bence de,
Simdi, ilk baslarda butce konusu gundeme geldiginde belli bir butce dusunmustuk ve tabi ki bu butce icinde kalarak yapilabilecegin en iyisini ortaya hep beraber cikarmaya calisiyoruz.
Sevgili kafil arn sen ben bu saati takmam diyorsun, peki nasil bir saat takardin bu butce icinde kalarak?
Cunku henuz dusunce ve yaratma asamasindayiz, hersey yeniden gozden gecirilebilir ama su ana kadar on plana cikan model benim gibi bu konuya cok uzun yillardan beri gonul vermis birisi icin bile cok cazip.
Mesela ben,
Halen motosiklet kullanirim, cok yogun bir gunluk hayatim vardir, spor giyinir hatta bir cok daha genc arkadasin giymeye cesaret edemeyecegi tarz giyinmekten hic cekinmem, takim elbise kravat ancak toplantilarimda giyerim yani sozun ozu gunluk yasamim oyle duragan degildir.
Ben bile tum bunlarin icinde ve de tum tecrubem icinde bu bahsettigim saati cok cok zevkle takacagimi biliyorum, kaldi ki forum saatinin disinda kendime ozel yaptirmakta oldugum saat durumlari da var.
Aslinda hersey butceye cok bagli. simdi bir link vericem bunlardan daha onceleri birkac kez bahsettim, isvicrede ozel saat yapan bir atolye, onlardan fiyat almistim, makinesini benim vermem ve uzerinde hicbir calisma yapmadan makineyi direk koyarlarsa verdikleri fiyat 9.000 euro celik icin ve Yaklasik 20.000 euro altin icindi.
http://www.golay-spierer.ch/fr/realisations-detail.php?id_montre=46&date=&genre=&typologie=3

Yani sen bu saati takmam dediginde biraz aliniyorum :lol!:
Her zaman cok daha iyisi mumkun ama ne kadar ekmek o kadar kofte muhabbeti.

Burada one cikan model oldukca exclusif bir model olacak bence, cunku piyasada hem osmanli rakamlari hem de mekanik saat hic rastlamadim, bir de bu kadar kafa patlatmalarimizin anisi olacak, 50 li yaslara gelince anilar daha cok degerli oluyor :ok3:
Yine, fiyat/performans acisindan olabilecek en optimum saat olacak.

Ben kendi saatim imalatinda yasadigim keyfi sizlere de yasatmak ve paylasmak istiyorum ama zaten su ana kadar yaptigimiz bir on calisma, sizlerin arzusuna gore hersey gozden gecirilebilir.

Vintage derken ne anlamam gerekiyor onu da cok anlamadim cunku vintage eski saat demektir, bizim saatte eski bisey hic yok ki, ne makineler ne de kasa ne de model, ben daha cok klasik/pilot derim
kafilarn

kafilarn

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 22:51

abi ben bu saati düsününce sürekli böyle soluk altın bakır sarısı osmanlı tarzı motifler böyle eski klasik tarz kollar geliyor aklıma çok da güzel bir şey görüyorum aslında beğenmiyorum değil yani yanlış anlaşılmasın : ) yani ben takamam ne kadar sevsem de. rahat kot kumaş ne ise pantolan üzerine de gene böle normal tişört zirzop zirzop çık arkadaşlarınla dışarı kolumda altın sarısı dededen kalma gibi bir klasik antika saat görünümü oldu mu şimdi olmadı : ) hani kaldıramam o saati fiyatlar konusunda da haklısınız süper bi bütçe süper bi payklaşım diyecek sözüm yoktur ama kızmayın bana ben takamam o saati. zaten altın sarısı görüntüsü bitiriyor beni sürekli ama başka türlü de olmaz o saat. bu temaya düşünemiyorum başka türlü.

her türlü fikir tasarım beyin fırtınasına katılırım gerek stili belirlermede olsn gerek başka birşeyde elimden geldiği kadar yardım ederim full destek yani bi iş gelirse elimden ne mutlu bana. yoktur yani yaşla başla da ilgisi aslında tamamen kişisel zevk yaşam tarzı falan hikaye (bu arada sizinkine hayran kaldım) ben sevemedim antika görünümü hani ne antikalar var 100 yıl sonra da yediden yetmişe herkes takabilir her türlü seve seve (misal klasik pilot stili) ama bu saat öyle olmasın daha bi oturaklı daha bi olgun olsun sarı olsun osmanlı motifi olsn farklı olsun herkesler de takamasın varsın ben takamayayım ama çok güzel olsun beni aşsın gitsin ister bünyem bilmem anlatabiliyor muyum : )

ek:
hani öyle mutheşem aktif bir insan da deilim ona göndermem falan da yok siz benden daha dolu dolu yaşıyorsunuz maşşallah görüyorsunuz işte sabah akşam bilgisayar başı forum saat : ) anitika görünümünü sevemedim henüz..
bazı şeyler için henüz yeterince olgunlaşamadım diyelim henüz dünya benim antika zevki edinmeme hazır değil : )

En son kafilarn tarafından Salı 25 Ağus. - 23:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 23:05

anliyorum kardesim ama saat sari olmayacak ki (tabiki eger dogru anlamissam) cunku saatin tasariminda yanlis hatirlamyiorsam kimse sari istemedi, konusulan malzeme celik idi, zaten sari bir metali dusundugumuzde fiyat kesinlikle oldukca yukari gider diye dusunuyorum. Aslinda dusunmemiz gereken model pilot ama kurma kolu daha kucuk, kadran uzerinde oynama yapabiliriz, osmanli rakamlari, hazerfan celebi imaji vs.
Yani su ana kadar benim anladigim saat bildigimiz pilot olacak, tepe daha normal olacak, kadran beyaz veya siyah veya krem olacak, rakamlar osmanli olacak ve buyuk ihtimalle fosforlu olacak, yine makinede kucuk bir gravur eklemesi ile osmanli veya turk olduguna gonderme olacak,
Yani bildigimiz ve yukarida link'lerde baktigimiz saatlerden gorunus olarak cok farkli olmayacak sadece detaylara yakindan bakinca farklar ortaya cikacak.
Yanlis anladiysam duzeltin lutfen
:ok3:
kafilarn

kafilarn

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 23:08

ha o zaman süper birşey olacak ama ben kafada kurdum bişeyler bi kaç resim bişey görmeden çıkmaz o imaj bir türlü saplandım kaldım orada : ) sarı olsun mümkünse de zaten çok yakışır bence. (baskı da yaparım hehe) sarı olsun sarı olsun ama parıl parıl da olmasın soluk sarı olsun eskimiş altın gibi olsun (bakır gibi bişey?)
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 23:15

ok kardesim ben hepsine uyarim ama arkadaslar simdiye kadar hep celik dedilerdi, bir de zaten celik kasalar standart oldugu icin sipariste sorun cikarmaz, baska turlu kasa dedigimizde ozel siparise girer ve fiyati ne olur bilemem, siparis 100 adetin uzerine cikarsa sanirim daha normal fiyatlara cekilebilir
kafilarn

kafilarn

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 23:20

hehe eyvalla abi zamanla görürüz değişecek sürekli zaten belli ki bişeyler. ben direk peşin hüküm verdim antika gibi gözükecek diye ama çok çok da beğenip benim olsun da isteyebilirim zamanla göreceğiz artık : ) hani eminim katılım arttıkca değişik şeyler de düşünmeye başlayacak insanlar bir sürü fikir gelecek (eminim ki biraz iskelet işleme köşeli kasa istekleri falan gelecek) ben direk kafada kurdum görüyorum şu an çok yakışıklı bi temalı antika saat çıkmıo bi türlü. bu yani olayım. : )
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 23:30

sarı kasalar genelde kaplama olduğu için zamanla sorun çıkaracaktır,tamamen altın olursa o başka :alay: onunda maliyeti malum,bu nedenle uzun ömürlü kullanışlı ve her zaman yeni olacak kasa çelik olduğu için kasanın çelik olmasının mantıklı ve uygun olacağı kanısındayım. :gule gule:
kafilarn

kafilarn

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 25 Ağus. - 23:44

ben de aslında çelik mat renk kasa seviyorum ama sarı olsa süper olur gibi düşünüyorum çok çok daha güzel olur gibi sanki. kardeşimde bi saat vardı ucuz quartz bişey ama kasa bu renk baya da yıllandı süper gözüküyor : ) artık pirinç midir bronz mudur hiç bi fikrim yok çelikten daha uyduruktur o kesin ama dayandı yıllar oldu 10 belki 15 yıl oldu.. o renkten kasa düşünüp duruyorum
ertay

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 26 Ağus. - 8:23

Merhaba arkadaslar,
benim aklima soyle bir sey geldi, firmalarla gorustukten sonra bir kac model on plana cikar,
cok daha kaliteli malzemeyi daha ucuza verebilirler belkide, devamli calistigi ve elinde stogu olan bir malzeme vardir, yaptirilmasi dusunulen modelden dahada iyisini daha uygun bir fiyata da teklif edebilirler, hic belli olmaz...
bu imalatci firmalarla gorustukten sonra, elemeye bes model kaldi diyelim, bu bes model icinden oylama yapilir, ancak bu sekilde durum cozulur...
mesela madem boyle bir dusunce var, ayni modelin bayan modelide yapilabilir, sayi adedini yukseltmek icin soyluyorum...muhakkak ki bayan modelinide almak isteyenler olacaktir, ben kendi adima diyorum, 40/41 mm. ustu bir saati kendime belki dusunmeyebilirim, ama ne olursa olsun bir yada iki bayan saati alirim..
boyle olunca imalatci firma ile pazarlik gucu artar...uretici firma her nekadar model bazinda degerdirecek olsada, toplam adette onemli bir etken...
benim nacizane bir onerim olacak,
Yaptirilmasi dusunulen Cumhuriyet* saatlerini asagidaki linkteki 6434 ve 6448 model saatler tarzinda yari spor, yari klasik olacak sekilde arasicak tarzi modellerdende secilebilir diye dusunuyorum, o zaman daha fazla kullanma imkani olur,(linkteki modellere takilmayalim, sadece concept olarak soyluyorum)
http://www.pilotenuhren.ch/e/index2.htm
*Cumhuriyet dememin sebebi :
bir zamanlar T.C.D.D. saatleri vardi..Demiryollari bu saatleri yaptirir satarmis, bende de bir an oyle bir sey cagristirdi, bundan sonra demir yollari ismi olmayacagina gore, aklima sadece Turkiye Cumhuriyeti kismi geldi...
yoksa Almanya yada Isvicre de yapilan bir urune boyle bir isim onerdigim falan yok, aman yanlis anlasilmasin, ve bu isme takilip kalmayalim lutfen...
yada en azindan siz bir operasyon ismi onerin, forum saati deyip durmayalim..
selamlar..
ertay

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 26 Ağus. - 9:00

yukarida yazmayi unuttum, benim kisisel gorusum, otomatikten ziyade kurmali olsa daha iyi olur diye dusunuyorum, ama ne olursa olsun, transparan olmali, o guzellik gorulmeli diyorum..
mesela Tourby pilot cok guzel bir ornek...
Mete abi,
Hagen bana 100 km civarinda..termin alinip gidilebilir bir ara diye dusunuyorum,
fakat Pforzheim sizede, banada oldukca uzak, (hic onemli degil, ben bu is icin nerelere gitmedimki dediginizi duyar gibiyim)ama gidilmez degil, program yapilip oraya da gidilebilir, hem temiz dag havasi aliriz gitmisken..(Pforzheim Almanya nin en daglik yerlesim yerlerinden birisi, benim gordugum.)
saygilar..
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 26 Ağus. - 20:27

Tamam savgili arkadasim, senin donusunu bekliyorum,
bu arada (nerelere gidilmez ki) ilk istanbul bulusmasina is bahane ederek atlayip gelmistim Very Happy
kafilarn

kafilarn

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 30 Ağus. - 12:09

e abi ne oluyor ne bitiyor son gelişmeler nedir yalan olmasın ya..
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun kendi saati   Forumun kendi saati - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 30 Ağus. - 20:14

durum bildiğin gibi,aynen devam,kısaca şu an için yaz sezonu vs. gelişme yok.

Forumun kendi saati
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» Zenith cep saati - kendi koleksiyonumuzdan
» Cortebert T.C.D.D cep saati - kendi koleksiyonumuzdan
» Forumun saati icin kayıtları buradan yapalım (kontenjan dolmuştur)
» Forumun saati sıralı alıcı listesi, güncel liste için lütfen bu konuya bakın
» Kendi mekanizmasını yapan markalar