Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Forumda Resimler ve/veya Sayfalar Acilmiyor

+4
ahmetcan44
ofis
Akif
watcher
8 posters
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Forumda Resimler ve/veya Sayfalar Acilmiyor Empty
MesajKonu: Forumda Resimler ve/veya Sayfalar Acilmiyor   Forumda Resimler ve/veya Sayfalar Acilmiyor Icon_minipostedÇarş. 9 Mart - 21:30

Arkadaslar,
Forumdaki son sorunlarin cozumlerini degisik basliklar altinda hemen her yere yaziyoruz ama halen ozel mesajlar ile bu sorular bana soruluyor.
Bu arkadaslara kolaylik saglamak icin bu baslik altina cozumlerinizi lutfen yeniden yazalim, boylece konu ile ilgili sorun yasayan arkadaslara da her baslik altinda ayri ayri hep ayni cevaplari vermeye calismak yerine bu basligi okumasini tavsiye edelim, boylece hem konular dagilmamis olur hem de tum bu arkadaslara kolaylik saglamis oluruz.
Hepinize simdiden tesekkur ederim.
http://www.turksaatforumu.com
Akif

Akif

MesajKonu: Geri: Forumda Resimler ve/veya Sayfalar Acilmiyor   Forumda Resimler ve/veya Sayfalar Acilmiyor Icon_minipostedPerş. 10 Mart - 7:54

Firefox'ta Google'da Ktunnel yazıp Ktunnel'i açıyorum.

Ktunnel sayfasının alt kısmında yer alan adres çubuğuna, forumun adresini kopyalayıp, "Begin Browsing" tuşuna basıyorum.

Foruma birkaç gündür bu şekilde giriyorum, resimler 2-3 saniye içinde açılıyor.

Saygılarımla.
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Forumda Resimler ve/veya Sayfalar Acilmiyor   Forumda Resimler ve/veya Sayfalar Acilmiyor Icon_minipostedPerş. 10 Mart - 8:51

ben önerildiği gibi opera yükledim

evde firefox kullanıyordum sayfaları sıradan açıp 5 dak sonra gelip bakıyordum demin evede opera yükledim turboyu açtım saniye hesabı açılıyor

diğer tarayıcılarda çok beklemek lazım eninde sonunda açılıyor ama aşırı geç

ahmetcan44

MesajKonu: Geri: Forumda Resimler ve/veya Sayfalar Acilmiyor   Forumda Resimler ve/veya Sayfalar Acilmiyor Icon_minipostedPerş. 10 Mart - 11:50

watcher'ın yönlendirmesi üzerine buraya geldim ve Opera ile siteyi açıp Turbo'yu aktif hale getirince son derece rahat şekilde tüm sayfalar ve resimler açıldı.

Teşekkür ediyorum watcher ve ofis.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumda Resimler ve/veya Sayfalar Acilmiyor   Forumda Resimler ve/veya Sayfalar Acilmiyor Icon_minipostedPerş. 10 Mart - 21:31

Sevgili Akif ve Ofis,
bilgileri buraya yazdiginiz icin tesekkur ediyorum, ahmetcan arkadasimiza simdiden faydali oldu.
http://www.turksaatforumu.com
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Forumda Resimler ve/veya Sayfalar Acilmiyor   Forumda Resimler ve/veya Sayfalar Acilmiyor Icon_minipostedC.tesi 2 Nis. - 5:06

Artık sorun bitti yine açılmazsa [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ile tarayıcı belleğini temizletin sorun biter...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
asderty

MesajKonu: Geri: Forumda Resimler ve/veya Sayfalar Acilmiyor   Forumda Resimler ve/veya Sayfalar Acilmiyor Icon_minipostedÇarş. 18 Ocak - 1:13

Buraya yazmayı uygun gördüm. Ben de bazı fotoğrafları göremiyorum. servimg.com server'ında olanları. Bu server'ı daha önce duymadım, ana sayfası da hata veriyor, belki tamamen kapanmış da olabilir.

Başlamışken şunu da sorayım bari:
Mesajların yazılış tarihlerinde gün ve ay var ama yıl yok. Özellikle saat projelerine bakarken (benim gibi yeni üyelere) karışıklık oluyor bence. Hezarfen ve Rumi'nin bittiğini biliyorum ama Avicenna ne durumda bilmiyorum :(
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Forumda Resimler ve/veya Sayfalar Acilmiyor   Forumda Resimler ve/veya Sayfalar Acilmiyor Icon_minipostedÇarş. 18 Ocak - 1:26

asderty demiş ki:
Buraya yazmayı uygun gördüm. Ben de bazı fotoğrafları göremiyorum. servimg.com server'ında olanları. Bu server'ı daha önce duymadım, ana sayfası da hata veriyor, belki tamamen kapanmış da olabilir.

Mesajların yazılış tarihlerinde gün ve ay var ama yıl yok. Özellikle saat projelerine bakarken (benim gibi yeni üyelere) karışıklık oluyor bence. Hezarfen ve Rumi'nin bittiğini biliyorum ama Avicenna ne durumda bilmiyorum :(

google dns ile giriyorum göremediğim içerik yok 8.8.8.8 - 8.8.4.4 olmadı operayı turbo aktif olarak deneyebilirsiniz.ama ie9 sorunsuz çalışmakta forum için.
ie8 ve firefox ile sorun varsa dns ye rağmen opera denemenizde fayda var.

mesajlar dün-bugün gibi kısa zaman önce yazılmamışsa hepsinde gün ay yıl var.rumi'yi yakalayabilirsiniz sayılı günler var.ondan sonraki proje watcher üstadımız tarafından netleştiği zaman bildirilir.

iyi forumlar.
Exern

Exern

MesajKonu: Geri: Forumda Resimler ve/veya Sayfalar Acilmiyor   Forumda Resimler ve/veya Sayfalar Acilmiyor Icon_minipostedÇarş. 18 Ocak - 2:49

ofis demiş ki:
asderty demiş ki:

google dns ile giriyorum göremediğim içerik yok 8.8.8.8 - 8.8.4.4 olmadı operayı turbo aktif olarak deneyebilirsiniz.ama ie9 sorunsuz çalışmakta forum için.

mesajlar dün-bugün gibi kısa zaman önce yazılmamışsa hepsinde gün ay yıl var.rumi'yi yakalayabilirsiniz sayılı günler var.ondan sonraki proje watcher üstadımız tarafından netleştiği zaman bildirilir.

iyi forumlar.

Sayin ofis cok guzel cevaplamis. Sunlari da ekleyeyim. Dns ayarlari olmazsa Opera'nin Turbo modunu en son care olarak oneririm cunku resim kalitesini cok dusuruyor. Mesaj tarihlerini gormek icin profil ayarlari kismindan Secenekler>Tarih formati ayarini istediginiz bicime getirin. Rumi icin ek liste acildi ve sanirim Avicenna projesi de Rumi teslimatindan sonra netlesecek.
frown

frown

MesajKonu: Geri: Forumda Resimler ve/veya Sayfalar Acilmiyor   Forumda Resimler ve/veya Sayfalar Acilmiyor Icon_minipostedÇarş. 18 Ocak - 3:04

ofis demiş ki:
asderty demiş ki:

iyi forumlar.

Aslında bu (bence) büyük bir sorun.
Herkes foruma girmek için inatçı olmayabiliyor veya herkes Google Public DNS, Opera Turbo, Firefox vs. bilmiyor olabilir, bu da forumun yeni kullanıcılara(saat severlere) ulaşmasını engelliyor. Mesela sistem takip ettiğim konular için bazen mail atıyor bazen de atmıyor.
Forumumuzun ortamı, üyeleri, yaptığı işler, içeriği muhteşem ama forumun kendisi (teknik anlamda, tasarım, alt yapı vs) iyi değil.

Ha diyeceksin ki var mı tavsiyen-fikrin?
-yok ama bu işi düzeltene minnettar olurum

@watcher
Diyeceksin ki hangi biriyle uğraşayım. Haklısın ama yine de yazayım istedim, ekşi sözlük'te forum için bir kaç şey yazma sözüm var fakat bunlar aklıma geliyor ve vazgeçiyorum (ziyaret etmek isteyenler foruma giremezse bir daha denemezler diye)
asderty

MesajKonu: Geri: Forumda Resimler ve/veya Sayfalar Acilmiyor   Forumda Resimler ve/veya Sayfalar Acilmiyor Icon_minipostedÇarş. 18 Ocak - 3:08

Cevabın için teşekkür ederim. Chrome ve ie9'da denemiştim, sağ tıklayıp yeni sekmede aç dediğimde sayfada hata verincede öyle düşünmüştüm. Ama operayı yükleyip uzun süre de bekleyince fotoğrafları gördüm. Avicenna fotoğraflarına bakıyorum şimdi Smile

Ama mesajların en üst satırında yer alan tarih kısmında yıl hala yok :(
Şöyle yazıyor (Hezarfen sayfasından aldım, sanırım 2010, en kötü 2011)

Konu: Forumun saati sıralı alıcı listesi, güncel liste için lütfen bu konuya bakın Cuma 12 Şub. - 10:45

Yazıp gönderiyordum ki: Diğer mesajı okuyup ayarı düzelttim. Şimdi o da düzeldi. Avicenna ve rumiye alıcı gözüyle bir bakayım o zaman Smile

Teşekkür ederim.
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Forumda Resimler ve/veya Sayfalar Acilmiyor   Forumda Resimler ve/veya Sayfalar Acilmiyor Icon_minipostedÇarş. 18 Ocak - 3:11

evet konu açılmışken bu sorunu halletmekte fayda var.dns değiştiği zamanlar ''yeni internet yasasından sonra özellikle'' kopmalar çok sık yaşanıyor zaman ve konfor kaybı oluyor.ayrıca dns değiştirmenin suç olarak kabul edildiği gerçeğide var bu yasada.

giremiyenlere örnek olarak uygun fiyata saat satan arkadaşları gösterebilirim bende.onlarda sorun yaşadıkları için çok az girdiklerini söylemişlerdi.

umarım bu aksaklıkta en kısa zamanda giderilir.

Forumda Resimler ve/veya Sayfalar Acilmiyor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu
» Bu forumda AUTOPAGER ile ilgili sorun var...
» Certina DS 1 (Resimler)
» SAATİMİZE KUTU: HEZARFEN YAZILI SAAT KUTUSU LİSTESİ
» Daha önceki forumda resmi paylaşılmıştı, satın almak isteyen olursa buyrun