Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu

+3
teng
solestar
watcher
7 posters
YazarMesaj
Misafir
Misafir
Anonymous

Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Empty
MesajKonu: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 2:25

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 10:59 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 2:54

diable
Yaktim seni, iste ben de bu ani bekliyordum,
Genel editorluge seni zorunlu gonullu olarak atiyorum ve ok dedigin anda nick rengin degisecek ve boylece tum mesajlardaki hatalari duzeltme yetkin ve firsatin olacak, yine uyelere bu konuda dikkat cekme hakkin dogacak diable
http://www.turksaatforumu.com
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 3:07

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 10:59 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 3:12

katil balina demiş ki:
aman hocam lütfen:)

bir gol yedim sanki scratch

Bunu ok olarak algiladim, sen dikkat etmemissin, bizim forum askeriye gibidir, kim bir fikir one surerse is ona yikilir, gonulluler konusunda ise eskiler tecrubelidir, gonullu araniyor dendiginde one cikmazlar hemen geriye bir adim atar ve seni onde birakirlar kahkaha2

Neyse simdi ayarlari yapiyorum, hayirli olsun kardesim biere
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 3:26

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 10:59 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
solestar

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 3:27

Ben de bu konuya elimden geldiğince dikkat ederim, zaman zaman benim de hatalarım oluyordur mutlaka. Yapılan yazım hataları da hemen gözüme çarpar. Örneğin; (katil balina, yanlış anlamazsınız umarım diable ) yukarıdaki yazınızda gördüğüm bazı hatalar şu şekilde:
- Cümlelerinize küçük harflerle başlamışsınız; büyük harflerle başlamak gerekir.
- "tdk" yerine "TDK" olmalı.
- "türk" yerine "Türk" ; "osman" yerine "Osman" olmalı.
- Ufak tefek noktalama hataları da var.

Forumumuzda da gördüğüm bazı yaygın yazım hataları ve doğruları şu şekilde:
- "deyil" yerine "değil"
- "diyer" yerine "diğer"
- "eyer" yerine "eğer"
- "deymez" yerine "değmez" olmalı.

Ayrıca "gidicem, alıcam, satıcam, bakıcam" gibi ifadeler de yanlıştır. Onun yerine bu kelimelerin "gideceğim, alacağım, satacağım" şeklinde yazılması gerekir.

Bence bu forumdaki arkadaşların "yaw , war , yoq, ewet" gibi yazım hataları yapmaması gerekir.

* Sayın katil balina, lütfen yukarıdakileri yanlış anlamayın, benim yazılarımda da hatalar görürseniz ve beni bu konuda uygun bir üslup ile uyarırsanız hatalarımı azaltma şansı bulmuş olurum ve sevinirim. by
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 3:33

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 11:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 3:34

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 11:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 3:39

Hmmm bu oneriyi de dikkate alabilirim Very Happy
Ne de olsa katil balina'yi biraz oldu bittiye getirdik
solestar

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 3:53

Sayın katil balina, sizi anlıyorum.
Zaten "bi" yerine "bir" yazılması gerekir diye özellikle belirtmedim Smile
Amacım kimsenin hatasını bulup düzeltmek değil, zaten haddime de değil.

Ben sizin bu görevi başarıyla yürüteceğinizden eminim.
katil balina demiş ki:
ve watcher üstattan görevi benden alıp sana vermesini teklif ediyorum alkisalkis

az kullanılmıs hatta el değmemiş bir görevdir:)
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 3:54

Sevgili solestar cok konusmanin cezasini cekeceksin
Seni de bu gorevi kabul etmis sayiyorum ve de rengin hemen degisiyor, sakin kivirmaya kalkma kahkaha2
solestar

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 3:57

Yeşermişim, ne çabuk Very Happy
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 3:57

Birşey yazmaya korkar oldum diable
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 3:58

Hic kacirmam, bakarsin tuyer muyersin kahkaha2
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 3:58

teng demiş ki:

Ha? Ne? Birsey mi demistin?
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 4:02

.

Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 4:04

.

watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 4:06

Oldu da bitti masallah kahkaha2
Forum tecrubesi hepimizde sifir bundan once.

Sorumluluklar klubune hosgeldin muhaha
solestar

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 4:06

Gören de beni bu konuda uzman sanacak Smile Benim de mutlaka pek çok hatam olacaktır.

Bu arada, bir görev üstlendik ama görevimiz tam olarak nedir acaba?

En son solestar tarafından Salı 23 Şub. - 4:10 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 4:08

watcher demiş ki:
teng demiş ki:

Ha? Ne? Birsey mi demistin?

cık Suspect
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 4:10

Goreviniz yazim yanlislarini duzelt butonuyla girerek duzeltmek, uyelerin zaman zaman bu konuya dikkatlerini kirmadan nazikce cekmek, ama bana kafadan saldirmaniz gerekiyor cunku hata yapma hakki hic olmayan kisi benim diye dusunuyorum, yani bana nazik olmak zorunda degilsiniz clown
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 4:17

.

deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 4:18

Ben susma hakkımı kullanıyorum, fumeur ,birde savunma yapayım, yav(w) ı bazı arkadaşlar gibi bende çok kullanıyorum, bunu bilerek espri anlamında kullandığımı belirtmeliyim, şimdi diyeceksiniz ki bilinçli kullanıyorsan daha vahim bir hata, ama ne yapalım işin geyik kısmınada böyle şeyler yakışıyor,yoksa yapmasak mı, hoşgeldiniz,biza... pardon arkadaşlar,yeni göreviniz hayırlı olsun. ok1
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 4:44

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 11:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 4:49

İşin özünde dediklerinize katılmamak mümkün değil,böylece herkes kendisine çeki düzen verir,günlük hayatda da gerekli olan konular olduğu için, yararlı olacağını düşlünüyorum, en azından muhabbet konuları dışında,örneğin başlık veya inceleme,tanıtım,anlatım gibi konularda mutlaka bunlara dikkat edilmeli.
solestar

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 4:51

Teşekkürler deka ok1

Sayın watcher, şimdi şöyle bir durum var; herkes her zaman yazım hataları yapabilir, bu normal bir durumdur. Belki de dikkat etsek her iki mesajın birinde hata vardır. Yeri gelir bir başlık altındaki 5 mesajın hepsinde düzeltilmesi gereken hata olur. Bunları düzelttiğimizde abarttığımızı düşünenler de çıkabilir. Forumdaki arkadaşlardan ricamız; biz yazım hataları nedeniyle mesajlarını düzelttiğimizde alınganlık yapmamaları ve bizi bu konuda uzman değil, elinden geldiğince farkettiği hataları düzeltmeye çalışan,iyi niyetli gönüllüler olarak görmeleri.
Bir de bütün forumda yazılanları yazım hatalarına karşı takip etmek zor olacağı için bu konuda gönüllü başka arkadaşlar varsa bize katılabilir ve ilerde uygun görev paylaşımı yapılabilir.
Ayrıca, kendi adıma söylüyorum, düzeltilecek hatalar varsa bugünden itibaren yazılan yazıları dikkate alacağım. Çünkü geçmişe dönük böyle bir çalışma yapmak haliyle çok zor olur.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 4:54

Forumun bu konuda takip edilmesine zaten ihtiyac vardi, bu durum da onayak oldu, iyi oldu, iyi oldu Very Happy
Arkadaslarima hem kabul ettikleri icin tesekkur ediyor hem de yeni gorevlerinde sabir ve basarilar diliyorum.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 4:59

Solestar@
Tabi arkadaslar kendi ritminize gore ve dogrulariniza gore yapin, hatta iki arkadas birbirleriyle duzenli olarak irtibat halinde olurlarsa daha rahat calisma yapabilirler.
Neticede burasi bir hobi ve keyif aldigimiz bir alan, hicbirimiz kendimizi strese sokmayalim, eger bu goreve baska arkadas ekleme ihtiyaci duyarsaniz ya sizin belirleyeceginiz birisini ya da duyuru yoluyla gonullu cikacak arkadaslari da ekleriz.
Forum hepimizin, hep beraber birseyler yaparak ulkemize guzel birseyler kazandirmak tek amacimiz.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 5:04

Bence en azından yukarıdaki mesajımda bahsettiğim konulara mutlaka öncelik verilmeli,yoksa sohbet babından olan konulara eğilmek solestar ın dediği gibi sıkıntılı olabilir.
"...en azından muhabbet konuları dışında,örneğin başlık veya inceleme,tanıtım,anlatım gibi konularda...."
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 5:25

Sadece burada değil günlük hayatta da Türkçemizi doğru konuşmaya çalışmak gerekir diye düşünüyorum. günlük konuşmalarımızı yaparken yanımızda Katil Balina ve Solestar arkadaşlarımız olmayabilir:). Kaçımızın kitaplığında imla klavuzu ve Türkçe Sözlük bulunmakta ? (Aslında forumun bir köşesinde de Türkçe sınavı mı olsa ne ?)Smile
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 5:30

Üye kayıdı yapılırken sınav ,ne heyecan verici. Very Happy
ooomegaa

ooomegaa

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 8:23

Arkadaşlar sanırım bu konun çibanbaşı benim, haklısınız hatalarım olduğunda lütfen düzeltin, buna sevinirim.
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 8:59

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 11:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedSalı 23 Şub. - 23:40

Forum altbolumler basliklari icin, ilk mesajdaki duzelt butonuna basarsaniz bunu duzeltebilirsiniz.
Diger ana bolum basliklari icin bana pm yazmaniz gerekiyor, bu ancak teknik altyapidan yapilabiliyor.
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedÇarş. 24 Şub. - 14:20

.

watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedÇarş. 24 Şub. - 22:35

katil balina demiş ki:
tamamdır hocam;
ben de aynı seyi düsünmüstüm ama ya olmazsa ya elemanın actıgı baslık ben bir sey düzeltemediğim halde düzelmezse ve ben dokundugum icin hic de istemediği bir edit varmıs gibi görünürse diye tereddüt ederek karısmamıstım.

peyderpey elimden geldiğince baslıkları dolasıp düzeltmeleri yapıyorum.

daha güzel bir yer olsun burası.

Supersiniz arkadaslar ok1
Sizlerle boyle bir platformu paylasmak ne guzel.
Iyi ki varsiniz.
solestar

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedPerş. 25 Şub. - 3:35

Bizim iş biraz çetrefilli, zira yanlışları gördüğüm halde arkadaşlar alınganlık yapar diye düşünüyorum. Öyle olmasa bile bütün forumu yazım hatalarına karşı denetlemek biraz zor gibi.
Ben şöyle bir teklif getireyim; redaktör(ler) sadece başlıklara müdahale etsin, herhalde bu konuda sıkıntı olmaz. Çünkü biz mesajları ne kadar düzeltirsek düzeltelim, azalmadan sürekli yeni hatalar gelecektir. Forumda yazan arkadaşlar bir de kendilerini bu konuda baskı altında hissederse forumumuzun Hyde Park ruhuna aykırı bir durum ortaya çıkabilir. Bu başlık altında sıkça yapılan yazım ve anlatım hataları işlenmeye devam edilebilir. Gerekiyorsa bu başlık altındaki konuyla alâkasız mesajları silebilirsiniz.
Sadece başlıklardaki hataları düzeltme fikrine sıcak bakıyorsanız ve bu iş için 2 kişi fazla diyorsanız ben eski konumuma dönebilirim, ama 2 kişi olsun derseniz bu işi zevkle yaparım.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedPerş. 25 Şub. - 4:24

Bence iki kisi iyi, sadece basliklari duzeltmek bile iyi.
Yol aldikca kendi kendine bazi seyler oturur.
Neticede burada edebi bir eser calismasi yapmiyoruz, yazimlarda bariz hatalara rastlarsaniz duzeltirsiniz ya da vakit oldukca.
Ileride gelistikce zaten sadece basliklari bile duzeltmeye vakit yeterse opup basimiza koyariz.
solestar

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedPerş. 25 Şub. - 4:30

ok1
Başlıkları gözden geçirmeye başlayayım.
Bu arada, bazı arkadaşların klavyelerinde ç,ü,ş,ğ... gibi harflerin olmamasından kaynaklanan hataları da düzeltiyorum.
solestar

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedPerş. 25 Şub. - 5:41

Yönetime rapor Smile
GENEL SAAT FORUMLARI ve YÖNETİM/Kurallar-Forum Bilgileri dışındaki bütün konu başlıkları(284 konu) gözden geçirilmiş, çok sayıda düzeltme yapılmıştır.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedPerş. 25 Şub. - 6:06

Wayyy sevgili kardesim ellerine saglik ok1
solestar

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedPerş. 25 Şub. - 8:31

Genel Saat Sohbeti , Saat Danışma Platformu ve Orijinal Saat İncelemeleri ana başlıkları altındaki başlıkların tamamı(325) kontrol edilmiş, çoook sayıda (Smile) düzeltme yapılmıştır.
Başlıklarda bir standart olması için; başlıkların tamamına büyük harfle başlanmış, özel isim değilse aynı başlığa ait diğer kelimeler küçük harflerle başlatılmış, tümü büyük harflerden oluşan başlıklar küçük harfler kullanılarak değiştirilmiştir.
Başlıklardaki yazım hataları, yanlış kullanılan noktalama işaretleri düzeltilmeye çalışılmış, bazılarına da gerekli eklemeler yapılmıştır. Klavyesi Türkçe olmayan arkadaşların açtığı başlıklardaki tüm harf değişiklikleri yapılmıştır, ancak benim değiştirme yetkim olmayan ana başlıklarda da ufak tefek hatalar gözüme çarptı.

Neyse, can sıkıntısından kendime tam bir deli işi bulmuş oldum, şu an feleğim şaşmış durumda Smile Yanlış anlamayın, severek yaptım, yapıyorum. Hatalarım varsa affola...
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedPerş. 25 Şub. - 8:43

Hepsinde yetkiniz var, hangisi olmadi?
Eger oyle bir durum varsa hata benden kaynaklaniyordur.
Pm ile bildirebilirsin.
Axiaziz

Axiaziz

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedPerş. 25 Şub. - 9:48

solestar demiş ki:
Genel Saat Sohbeti , Saat Danışma Platformu ve Orijinal Saat İncelemeleri ana başlıkları altındaki başlıkların tamamı(325) kontrol edilmiş, çoook sayıda (Smile) düzeltme yapılmıştır.
Başlıklarda bir standart olması için; başlıkların tamamına büyük harfle başlanmış, özel isim değilse aynı başlığa ait diğer kelimeler küçük harflerle başlatılmış, tümü büyük harflerden oluşan başlıklar küçük harfler kullanılarak değiştirilmiştir.
Başlıklardaki yazım hataları, yanlış kullanılan noktalama işaretleri düzeltilmeye çalışılmış, bazılarına da gerekli eklemeler yapılmıştır. Klavyesi Türkçe olmayan arkadaşların açtığı başlıklardaki tüm harf değişiklikleri yapılmıştır, ancak benim değiştirme yetkim olmayan ana başlıklarda da ufak tefek hatalar gözüme çarptı.

Neyse, can sıkıntısından kendime tam bir deli işi bulmuş oldum, şu an feleğim şaşmış durumda Smile Yanlış anlamayın, severek yaptım, yapıyorum. Hatalarım varsa affola...

alkisalkis Gerçekten bunu biri yaptığı için çok mutluyum. Benim de gözümü tırmalıyordu artık bazı başlıklar falan.
Sizin bu konuda görevli olmanız çok iyi oldu...
solestar

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedPerş. 25 Şub. - 9:51

Teşekkür ederim Axi Smile Zamanla kalan başlıkları da elimden geldiğince düzeltmeye çalışacağım. Eskiler tamamlanırsa sonrası kolay.

Ek: Saatlerin ABC'si, Mekanik Mekanizmalar ve Teknik Bilgiler, Quartz ve Dijital Saatler, Saatçilik Alet ve Malzemeleri-Saat Onarımı ana başlıklarındaki tüm konu başlıkları kontrol edilmiş ve gerekli düzenlemeler yapılmıştır.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedPerş. 25 Şub. - 11:13

Eline sağlık, gayet güzel olmuş. ok1
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedPerş. 25 Şub. - 11:28

inceltme işaretinin kalkmış olacağını düşünmüyorum nasıl kalkar ya kim dedi öyle şey olmaz dilbilgisi kuralı kalkar mı yayından 3 kişilik heyetin saçmalamasıyla scratch
solestar

MesajKonu: Geri: Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu   Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu Icon_minipostedCuma 26 Şub. - 5:19

Teşekkürler deka ok1

Şu an itibariyle forumda düzeltme yetkim olan tüm konu başlıklarında(yaklaşık 1000 konu) gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Kayda değer bir fark oldu mu bilmiyorum, takdir sizin. Bundan sonra açılacak olan konu başlıklarında da gerekirse düzenlemeler yapılacaktır.
Selamlar...

Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hamilton mekanizma sorunu
» Siteye Giriş Sorunu
» Geri Kalma Sorunu
» Bu forumda AUTOPAGER ile ilgili sorun var...
» Forumda Resimler ve/veya Sayfalar Acilmiyor