Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Siteye Giriş Sorunu

+15
ekonomist
recklesstr
eterna
sandeman
teng
Valjoux
egunns
silver
deka
GAREZ
parabellum p08
aaltindeger
watcher
ofis
burbank
19 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
burbank

burbank

Siteye Giriş Sorunu Empty
MesajKonu: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedCuma 11 Mart - 8:05

Son birkaç gündür ne işyerinden ne de evden normal şekilde siteye giremiyorum.

Ancak evden Tor Proxy üzerinden girebiliyorum. Bu sefer de resim yükleyemiyorum, ifadeleri kullanamıyorum. Bu soruna temelli bir çözüm bulunamaz mı acaba?
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedCuma 11 Mart - 8:08

dns olarak 8.8.8.8 - 8.8.4.4 değerlerini girip bir deneyin
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedCuma 11 Mart - 8:14

Biraz daha açıklaman lazım.
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedCuma 11 Mart - 8:56

yerel ağ bağlantısı durumu penceresinde
özellikler
internet protokolünü 4 ü tıklayıp tekrar özellikler
çıkan pencerede dns sunucu adresini otmatik al seçeneğinin altındaki seçeneği tıkladıktan sonra

üst satıra 8.8.8.8
alt satıra 8.8.4.4
sonra tamam
tarayıcıyı tekrar kapatıp açın yeni dns ayarları aktif olsun
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedCuma 11 Mart - 9:30

Araçlar - İnternet Seçenekleri - Yerel Ağ Ayarları diye girdim.

Karşıma çıkan;

- Ayarları otomatik olarak ayarla
- Otomatik yapılandırma komut dosyasını kullan
- Proxy Sunucu

seçenekleri çıktı.

Bahsettiğin özellikler vb. çıkmadı, üst ve alt satır yok.

En son burbank tarafından Cuma 11 Mart - 10:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedCuma 11 Mart - 9:48

hangi işletim sistemini kullanıyorsun
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedCuma 11 Mart - 10:21

Windows Vista kullanıyorum
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedCuma 11 Mart - 10:33

başlangıç çubuğunda saat tarafında internet bağlantı durumunu gösteren küçük monitör figürü var

ona ters tıklandığında durum çıkıyorsa durumu açın ağ ve paylaşım merkezini aç diyorsa onu tıklayın

vistayı hatırlamadığım için xp gibi olabilir diye ikisinide anlattım

eğer durum varsa ve pencere açılırsı daha önce dediklerimi buradan itibaren uygularsınız

eğer ağ ve pay..... çıkarsa ordan açılan pencerede bağlantı durumunuzun altında sağda bağlantılar:yerel ağ bağlantısı seçeneğini tıklayın yerel ağ durumu penceresi açılacaktır anlattıklarımı buradan itibaren uygularsınız.

umarım yardımcı olabilmişimdir.10-15 dak daha buradayım gelişmeleri bekliyorum.
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedCuma 11 Mart - 10:55

komple gitti galiba clown

hayırlı geceler by
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedCuma 11 Mart - 11:13

Tamamdır oldu, teşekkürler, yine normal girdim, yavaş giriyor, resimleri iki saat açmıyor, ama amacım resimleri tor proxy üzerinden girdiğim yerden açmak, buradan ise resim yükleyebilmek ve ifade kullanabilmek idi.

Bu DNS ayarlarını manuel olarak girmek başka açıdan zarar vermez değil mi?
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedCuma 11 Mart - 19:30

hiç bir zararı yok yasaklı sitelerede girebilirsin.

verdiğim dns numarası google ın kendi dns si ve daha hızlı olabilmek için önerdiği dns

bir çok dns numarası var 251.111.25.00 gibi ezberlemesi zor ben basit olduğu için bunu google ı ezberledim ama sıkıntıda yaşamıyorum

sorun olursa tekrar eski ayarlara dönüp denersin düzelmezse tekrar bunu yazarsın anlık problemler olabiliyor deneme yanılmayla çözüm aranıyor ama aslında bi 10 dak beklemek gerekebiliyor bazı durumlarda.ama çok sık sorun yaşanmıyor genelde sorun ttnetten olabiliyor.

opera kullanıyormuydun?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedC.tesi 12 Mart - 1:28

Arkadaslar yurtdisindan baglantida hicbir sorun olmuyor, win int expl kullaniyorum ve hicbir sorun olmadan hersey aciliyor, resimler cok buyuk boyutta yuklendiyse acilma suresi 10-15 saniyeyi buluyor ama aksi takdirde hic sorun olmuyor.
Bagli bulundugumuz server altyapisindan kaynaklaniyor desem o zaman yurtdisi baglantilarda da sorun yasanmasi lazim ama sorun yok.
Bu duruma da nasil bir cozum olusabilir gercekten hicbir fikrim yok ve bulamadim.
http://www.turksaatforumu.com
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedC.tesi 12 Mart - 1:46

DH'de zaten sorunun bu olduğu dile getiriliyor. Yani sitenin altyapı desteğinin yurtdışından geldiği ve zayıf olduğu, bu nedenle buradan girişlerde sorun olduğu belirtiliyor. Tabii bunlar duyduklarım, teknik olarak ne anlama geldiğini bilmiyorum.
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedC.tesi 12 Mart - 1:47

ofis demiş ki:
hiç bir zararı yok yasaklı sitelerede girebilirsin.

verdiğim dns numarası google ın kendi dns si ve daha hızlı olabilmek için önerdiği dns

bir çok dns numarası var 251.111.25.00 gibi ezberlemesi zor ben basit olduğu için bunu google ı ezberledim ama sıkıntıda yaşamıyorum

sorun olursa tekrar eski ayarlara dönüp denersin düzelmezse tekrar bunu yazarsın anlık problemler olabiliyor deneme yanılmayla çözüm aranıyor ama aslında bi 10 dak beklemek gerekebiliyor bazı durumlarda.ama çok sık sorun yaşanmıyor genelde sorun ttnetten olabiliyor.

opera kullanıyormuydun?

Aslında benim sorduğum hukuki olarak bir sorun olup olmayacağı veya güvenlik denetimleri açısından (virüs vb) dı? Ama google öneriyorsa yasak birşey değildir demekki.
ofis

ofis

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedC.tesi 12 Mart - 6:26

hukuki açıdan hiç bir sakınca duymadım peynir ekmek gibi google da dns numaraları verildiği ve bir kaç pc dergilerinin forumlarında da bu konular yazıldığı için aklıma gelmedi açıkçası.

aynı şekilde virüs bakımından da bir tehdit algılamadım olacağınıda sanmıyorum kullandığımız int.sec. yazılımları olduğu için dahada rahatım ama sadece ant.vir. kullanılıyorsa pc de çok açık olabilir.
aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedSalı 15 Mart - 2:03

nihayet bende opera kurararak aylar sonra foruma tekrar girmeyi başardım. özlemişim SmileSmile opera sorunu çözüyor heralde..
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedSalı 15 Mart - 23:58

Dostum hoşgeldin. Epeydir uzak kaldın bizlerden, özlemişiz. Damak tatları köşemizde senin yorumlarını arıyordu gözlerim. Geldiğine göre Antep'ten birşeylerle başlamaya ne dersin?
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedÇarş. 16 Mart - 8:44

@ aaltindeger

Hoşgeldiniz by

@ parabellum

Aşkolsun, ben daha geçenlerde Milföy tabağımı Tatlılarla ilgili bölüme koydum. Very Happy
aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedPaz 20 Mart - 10:09

teşekürler arkadaşlar SmileSmile
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedPaz 20 Mart - 11:28

aaltindeger demiş ki:
nihayet bende opera kurararak aylar sonra foruma tekrar girmeyi başardım. özlemişim SmileSmile opera sorunu çözüyor heralde..

tekrar welcome hosgeldin evet opera sorunun en sağlam çözümü TURBO ile her şekilde siteyi açıyor...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
deka

deka

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedPerş. 24 Mart - 22:58

Bugün siteye girince yukarıdaki mesaj vs. çubuklarının ve mesaj bölümlerindeki "alıntı", "düzelt","sil" vs. seçeneklerinin anında açık konumda olduğunu, fotolarında hemen değilsede daha kısa sürede açıldığını farkettim, sizde durum nasıl?, birşeylerde düzelme var gibi birde fotolar hemen açılsa aynen eskisi gibi olacak.(hatta dün bir kere fotolar anında açılmıştı)
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedPerş. 24 Mart - 23:21

hmmm, iyi ki yazdin dostum.
Ben de merak etmistim acaba degisim var mi diye.
Cunku,
Hitskin com temalarinin turkiyede sorun yasadigini, bu sitenin turkiyede kapatildigini bir yerlerde okudum, bunun uzerine altyapimiza girdim ve bu butonlarin hitkin uzantili bir yerlerden geldigini gordum, bunun uzerine bu butonlari baska yere kayit edip yeniden forumumuz altyapisina yukleme yaptim, butonlar artik hitskin'den gelmiyor ve acaba degisiklik oldu mu diye merak etmistim.
Acilmayan resimler konusunda henuz bir fikrim yok ama bana hangi resimlerin acilmakta zorluk cikardigini soylerseniz onlarin da altyapisini bir kontrol ederim.

Deka dostum bilgilendirdigin icin tesekkur ediyorum.

deka

deka

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedPerş. 24 Mart - 23:29

Mesajın üzerine değişik fotoların olduğu başlıklara baktım (bugün kolunuzda hangi saat var ve alım satım başlığı gibi hiç farketmeden fotolar 640*480 olduğu halde yaklaşık 70 saniyede açılıyor.Kısaca şu anda tek sorun fotoların geç açılması gözüküyor.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedCuma 25 Mart - 1:59

Resimler icin biraz kurcuklama yaptim, yukaridaki butonu kullanarak servimg hesabindan resim yuklenirse bu yuklemeler artik servimg bedava stokuna degil de oradan aldigim ucretli stokta saklanacaklar.
Meger simdiye kadar buradan yukledigimiz resimler bedava olan bir stokta birikiyormus, bunun sakincasi yok ama belki de orasi cok yuklu oldugu icin resimler yavas aciliyordur, artik ucretli stoka gectigimize gore bundan sonra yuklenecek resimlerin acilimi bence cok daha hizli olacaktir.
Bakalim yeni yuklenen resimleri de bir gozlemlemek lazim, nasil acildiklarini buradan bana bildirirseniz anlayabilmem daha kolay olur.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedCuma 25 Mart - 2:11

Dostlar, ben burada sorun yasamadigim icin yaptigim degisikliklerin sonuclarini kontrol etmem mumkun olmuyor, sizlerden gelen bilgilere gore kurcalamam lazim, bu nedenle bilgi akisini devam ettirelim.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedCuma 25 Mart - 4:33

Siteye Giriş Sorunu Sorun%20bitmi%C5%9Ftir
sorun geçmek üzere ince detay kalmış...
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedCuma 25 Mart - 22:24

Bu gosterdigin butonlar da hitskin'de kayitliymis gozumden kacmis, simdi duzelttim, insallah olmustur.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedCuma 25 Mart - 22:28

Hatta simgesi Siteye Giriş Sorunu I_icon_online gözükmüyor... hitskin amma sorunmuş? zaten sitesi bile çalışmıyor...
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedCuma 25 Mart - 22:35

Lanet sey, araya saklanmis, gozumden kacmis

Simdi duzeldi mi?
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedCuma 25 Mart - 22:37

düzeldi... bravo artık Google Chrome ile sorunsuz gezilir...

En son GAREZ tarafından Cuma 25 Mart - 22:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
deka

deka

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedCuma 25 Mart - 22:38

Fotoların açılmasıda 20 saniye civarlarına düştü.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedCuma 25 Mart - 22:51

heyyooo cok sevindim yahu okkiii
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedCuma 25 Mart - 22:52

artık sorun çözülmüştür TR'den sorunsuz giriliyor...
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedCuma 25 Mart - 23:04

way namussuz sey yaw, demek ki sorun hitskin sitesindeymis.
Ben forumu kurarken hitskin temasi almamis, sifirdan kurmustum ama aralarda bazi buton vs seyleri hitskin temalarindan getirtmistim ama bunu unutmusum, son olarak hitskin sorunlarini bir yerlerde okuyunca altyapiyi acip her seyi teker teker gozden gecirince bunlari gordum ve bu butonlari servimg'e kopyalayip oradan foruma kaydettim.
Resimler icin de forum alt yapisindan odeme yaparak stok alani almisim epey once, ben de saniyorum ki resimler otomatik olarak o alana kayda geciyor, meger acmak lazimmis, otomatik degilmis, simdi bu da acildi, aldigimiz alan kapasitesi dolacak olursa yine alirim.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedC.tesi 26 Mart - 0:05

zaten adında hâyır yok... bu şekilde sorun çıkartması normaldir...
silver

silver

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedC.tesi 26 Mart - 0:09

forum roket gibi olmuş, sayfalar hemen açılıyor resimler hemen çıkıyor şahane alkisalkis
deka

deka

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedC.tesi 26 Mart - 3:45

Bende bu an itibariyle yukarıdaki mesaj vs. kutusu eskiye döndü, ayrıca mavi olan renkler turuncu oldu, bu neden oldu anlamadım, sizde durum nasıl?, bu neden böyle oldu anlamadım.düzelt, sil butonları gözüküyor ancak yavaşlık söz konusu.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedC.tesi 26 Mart - 3:52

vallahi bende dünden itibaren turksaatforumu.com hiç çalışmıyor, ktunnel den devam ediyorum, niye böyle herkeste farklı yahu
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedC.tesi 26 Mart - 3:53

opera ile Turbo moduda işe yaramıyor mu?
Valjoux

Valjoux

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedC.tesi 26 Mart - 4:02

Uzun zamandır explorer ile siteye giremiyordum fakat bir denemede bulundum acaba girebilir miyim diye,müthiş bir hızda bağlandı ve fotolar çok rahat görünür oldu.Umarım eskisi gibi olmaz...
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedC.tesi 26 Mart - 4:06

Valjoux demiş ki:
Uzun zamandır explorer ile siteye giremiyordum fakat bir denemede bulundum acaba girebilir miyim diye,müthiş bir hızda bağlandı ve fotolar çok rahat görünür oldu.Umarım eskisi gibi olmaz...

IE kullanmayın en kötü tarayıcı o OPERA yada Google Chrome kullanın... veya Firefox 4
teng

teng

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedC.tesi 26 Mart - 14:37

Fakat,, fakat burası ? burası Türk saatforumu ? aman Allahım görüyorum görüyorum :-)))) okkiii

Yazılanları okuyunca normal gireyim dedim daha hızlı girdim resimler anında geldi, smiley bile kullanabilirim artık cheers okkiii
sandeman

sandeman

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedC.tesi 26 Mart - 18:09

Vallahi leziz olmuş,elinize sağlık...
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedC.tesi 26 Mart - 21:56

Eeedurum simdi nasil?
Deka@ durum duzeldi mi?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedC.tesi 26 Mart - 22:17

Butonlarin bir bolumu illiweb com adresinden geliyor, bu adresi bir deneyip turkiyede acilimi kolay mi bana soylerseniz iyi olur, eger bu adres te sorunluysa o zaman bu butonlarin da adresini degistireyim.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedC.tesi 26 Mart - 22:22

her şey tamamdır sorunsuz yükleniyor...
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedC.tesi 26 Mart - 22:26

Belki de dun bir ara bagli oldugumuz serverde altyapi calismasi oldu, bu gecici olarak zaman zaman olabiliyor, o zaman siteye erisim bir iki saat olmayabiliyor.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedC.tesi 26 Mart - 22:37

olabilir ben girdiğimde hiç sorun olmadı...
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedC.tesi 26 Mart - 22:53

Su anda deka giremiyor, bana gonderdigi mail aynen soyle:

evdeki 2 bilgisayarda da durum aynı,ancak başka bağlantı şansım yok ve bende sorun aynen devam ediyor, sorun bölgesel olabilir mi acaba? diyeceğim ancak netde diğer yerlere giriş yapabiliyorum,
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Siteye Giriş Sorunu   Siteye Giriş Sorunu Icon_minipostedC.tesi 26 Mart - 23:04

avira rescue cd ile taratsın zararlı bir şeyler bulaşmış olabilir... ubuntu cd bulup onunla denesin... firefox ile yada...

Siteye Giriş Sorunu
1 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-
» HTML kodları - giriş sayfası
» Bu siteye dikkat, saat imal eden amatör
» Hamilton mekanizma sorunu
» Geri Kalma Sorunu
» Forumda dilbilgisi (dil bilgisi) sorunu