Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Rumi teslimat

+9
qazokmubec
egunns
kHanTW
mehmedkaya
teng
watcher
ofis
ekonomist
vervito
13 posters
YazarMesaj
vervito

vervito

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedSalı 24 Mayıs - 4:01

Başlığı görünce sevindiniz değil mi? Smile)
Bu başlık için daha erken ama.. söyle bir söylenti var ki,
Hezarfen saatlerimizi galata kulesinden elleriyle teslim eden watcher Rumi saatlerinin teslimatı için bizi Konya'ya toplayacakmış
javascript:emoticonp('hahaha')
ekonomist

ekonomist

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedSalı 24 Mayıs - 5:10

Sevindik sevinmesine ama sevincimiz kursağımızda kaldı. agliyor

Konya olayına gelince: kahkaha2
ofis

ofis

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedSalı 24 Mayıs - 18:41

yapmayın konyamı............. affraid

o zaman şöyle söyliyim.istanbul karagümrükte bir çok ünlününde gittiği özelliklede ahmet özhan'la bilinen dergah var.en azından orası olsun. Very Happy
watcher
Admin
watcher

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedSalı 24 Mayıs - 20:20

Vallahi beni cok gidiklamayin, konyada dagitmayi kafama takarim ve sonra hepiniz
"Istanbuldan gelip konya istikametine gitmekte olan turksaat turizm yolculari, vs vs."
"KONYA YOLCUSU KALMASIIINNN"
diable
http://www.turksaatforumu.com
teng

teng

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedSalı 24 Mayıs - 22:02

Aha buyrun şimdi... baris ilani
mehmedkaya

mehmedkaya

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedSalı 24 Mayıs - 23:17

saat teslimatları yaklaşık olarak yaza denk geliyor. bunun için sizi muğlaya davet edebilirim. tabi saatleride muğlada dağıtmış oluruz hem tatil de aradan çıkmış olur.
kHanTW

kHanTW

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedÇarş. 25 Mayıs - 18:59

Saat alırken muğladan, ev alırken tuğladan... Smile Smile Smile

Valla aslında hakikaten Konya'da verilmesi anlamlı olurmuş ama toplanmak zor olacaktır. Ben Adana'da olduğum için çok da farketmiyor ama olsun Smile
egunns

egunns

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedPaz 29 Mayıs - 20:10

vallahi bana uyar; göremedim orayı maalesef
qazokmubec

qazokmubec

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedPaz 5 Haz. - 3:51

galata mevlevi hanesine ne dersiniz?
watcher
Admin
watcher

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedPaz 5 Haz. - 20:54

qazokmubec demiş ki:
galata mevlevi hanesine ne dersiniz?

Bu fikri cok sevdim alkisalkis
qazokmubec

qazokmubec

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedPaz 5 Haz. - 21:01

teng arkadaşı ikna edebilirsek olur derim Smile
watcher
Admin
watcher

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedPaz 5 Haz. - 21:18

qazokmubec demiş ki:

Olur olur biere
watcher
Admin
watcher

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedPaz 5 Haz. - 21:18

Teng dosttur, can'dir arkadaslar, kendisine buradan da sevgiler gonderiyorum.
Sorun su ki, hicbirimiz edebiyatci ya da yazar olmadigimizdan aslinda gercek dusuncelerimizi ve duygularimizi yaziya dokmekte zorlaniyor ve cogu zaman yanlis anlasiliyoruz bu da bazen hakkimizdaki dusuncelerde soylemedigimiz seyler soylenmis gibi anlasiliyor.
Dusunsenize karsilikli konusurken, konusmamiz yuz ifadeleri ve bakislarla destekleniyor ve karsimizdakinin yuz ifadesinden anlasilamadigimizi farkettigimizde daha degisik bir sekilde yeniden anlatiyoruz ama bir forumda sadece yazi ile bu mumkun olmuyor.
Forum kurdugumuz ilk gunden beri bunu hep savunuyorum.
Bu nedenle daha ilk tanismalarda hemen bulusmalar organize edelim ve yuzyuze de tanisalim dedim ve bunu her yaptigimizda birbirimizden 40 yillik dostlar gibi ayrildik ve yine bu sayede cok uzun omurlu dostluklar olusturduk.
Yani Teng dostumuz ikna ihtiyaci olmadan guzel seylere uyumludur by

.
teng

teng

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedPaz 5 Haz. - 21:36

qazokmubec demiş ki:
Beni ikna edecek bir durum yok. Yanlış anlamalara mahal vermemek için sizden önce orada olurum. Very Happy Very Happy
qazokmubec

qazokmubec

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedPaz 5 Haz. - 21:55

tamamdır o zaman.

yer neresi olursa olsun hepinizle buluşmak için can atıyorum, bir ufak problem istanbul'da değilim ankara'da oturuyorum, o yüzden haftanın hangi günü olacağı önem arz ediyor.

saygılar,
qazokmubec

qazokmubec

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedPtsi 6 Haz. - 4:29

konuyla ilgili olarak:

forum'daki tüm arkadaşların ve büyüklerimin sabrına hayran kaldığımı belirtmek isterim. bu kadar geç bir zamanda katılıp bu heyecanı bu kadarcık süreyle yaşamama karşı, sizler 8 aydır bu projenin sonuçlanması için bekliyorsunuz, konuyla ilgili görüş belirtirken, emeklerinize saygısızlık ediyormuş gibi hissediyorum. o yüzden mümkün olduğunca artık rumi topic'ine uğramamayı düşünüyorum Smile

saygılar,
deka

deka

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedPtsi 6 Haz. - 4:36

Bizler gibi,herkes gibi uğramadan duramazsınız, doğrusuda bu zaten.
watcher
Admin
watcher

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedPtsi 6 Haz. - 20:21

Saatimiz teknik rumi ozellikleri disinda rumi felsefesine uygun olarak sabir da gerektirdi Very Happy
deka

deka

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedSalı 7 Haz. - 2:46

Ne zaman teslim edileceğine dair kabaca bilgimiz olduğu halde, Rumi teslimat başlığını her görüşümde Rumi'ler teslim ediliyor galiba diye bir duygu ve heyecana kapılıyorum. drunken
yusufduz

yusufduz

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedSalı 23 Ağus. - 22:47

Rumi konusunda bir bilgi var mı? ne durumda,hangi aşamada,tahmini teslimat süresi yada takvimi...bi bilgi kırıntısı...bu sessizlik ...dervişten öteye uçuracak sanki .
qazokmubec

qazokmubec

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedÇarş. 24 Ağus. - 0:31

Tahminlerde bulunmak serbest ise ben tahminlerimi söyleyeyim:

Eylül başında (bayram sonrasındaki hafta) düzeltilmiş numune çıkar, onay verilir, üretime geçilir, ekim sonu da bütün üretim bitmiş olur diye tahmin ediyorum. iyimser tahmin ekim sonunda teslim alırız. kötümser tahmin kasım sonunu bulur.
christiano

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedÇarş. 24 Ağus. - 12:52

Sabırla ve büyük bir heyecanla bekliyoruz,felsefesinin gereğini de yerine getirmiş oluyoruz ama bir sürpriz olsa keşke Smile
watcher
Admin
watcher

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedÇarş. 7 Eyl. - 20:32

Dostlar baslik acarak gelismeleri anlatacagim, gelismeler guzel, zaten vasat bir saate razi olsaydim simdiye coktan bitmis olacakti, kasa yapiminda cok zorlaniyorlar, baslik altinda anlatirim
yusufduz

yusufduz

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedÇarş. 7 Eyl. - 20:38

gözümüz yollarda kaldı,yanlış anlamayın Rumi yi deil sizi özledi forum :-)
Hoşgeldiniz.
watcher
Admin
watcher

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedÇarş. 7 Eyl. - 20:42

Hosbulduk kardesim ben de forumdaki dostlarimi ozledim, bu arada kucuk bir istanbul bulusmasi gerceklestirdik ama iletisim eksikliginden katilim cok olamadi neyse insallah bir dahaki sefere.
Bu arada bu hafta da cok yogunum, onumuzdeki haftadan itibaren daha faal olmaya calisacagim.
deka

deka

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedPerş. 8 Eyl. - 9:31

by
watcher
Admin
watcher

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedPerş. 8 Eyl. - 21:31

deka demiş ki:
by

okkiii
SEBA

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedPerş. 22 Eyl. - 3:57

Merhaba Arkadaşlar,
Mete Bey'in Rumi nin teslimat tarihi ile ilgili soruma verdiği cevap mail ini aşağıya ekledim.

Merhaba Serhat bey,

Rumi konusundaki endiselerinize tamamen hak veriyorum.

Yaz doneminde tatili planladigimdan daha fazla uzattim, bu surecte de internete girmede sikinti yasadim, dondukten sonra da yine belcikadaki internetimde ariza oldu daha dogrusu mahalle hatlarinda yenileme filan yaptilar ve ancak dun acildi.

Forumda da uzun uzun anlatacagim, rumi’nin kasasi cok sikinti yaratti, daha dogrusu bu konudaki benim taviz vermez tutumum buna yol acti.

Kasalarin ucretini odedik, ama bunlari hepimizin bildigi gibi cin’de yaptiriyoruz ve istedigimiz kasa modelini adamlar anlamakta cok cok gucluk cekiyorlar, kasa cok basit gorunmeyle beraber cok cok komplike, diyebilirim ki saat dunyasindaki en komplike hatlara sahip, bunun uzerine bir 3D son olarak cizim ve video yaptirip gonderdim, bunu da foruma ekleyecegim, bu sefer adamlar bunun teknik cizimini yapamadilar, ben de simdi teknik cizimleri almanyada yaptiriyorum, daha onceki yaptiklari iki kasa numunesini de refuse ettim, biliyorum tum bunlar cok zaman aliyor ama eger cok siradan diye niteledigim bir kasayi Kabul etseydim simdiye coktan saatler teslim edilmis olurdu, ama benim yapmak istedigim, oyle bir saatimiz olsun ki hickimse bir daha asla aynisini kolaylikla taklit edemesin ve emsallerinin degeri 5-7 bin€ olsun. Bu saatin de efsane olmasini istiyorum, yoksa piyasada 200-300€ fiyata bulunabilecek bir saat emsalinde olmasini istemiyorum.

Tum bu surecler gercekten beni de cok uzdu ve yipratti ama bunu bana bedeli ne olursa olsun sonuclandirmak istiyorum, adamlardan verdigim paralari geri alip herkesin parasini iade edip, olmuyor arkadaslar beceremedik demek cok kolay olurdu ama bir bozgun olurdu, bunu ise ne yasamak ne de yasatmak istiyorum.

Simdi bu konuda epey ilerleme sagladik, teknik cizimler birkac gun icinde gelecek ve bunu hemen ureticiye iletecegim, akabinde 2-3 haftalik bir surecte numune cikacak hemen ardindan uretime gececekler. Makineler hazir sayilir, tahminim ve umudum satin bir iki ay icinde teslim edebilecegiz.

Ardindan simdilik yeni proje pek dusunmuyorum, rumi’leri verelim daha sonra hepimiz bunun tadini bir yasayalim istiyorum, baska proje icin belki bir iki yil sonra dusunebiliriz.

Serhat bey, vaktiniz olursa bu yazimi da foruma eklerseniz cok sevinirim, dondugumden beri islerim oylesine yogun ki foruma girip yazamiyorum, birkac gun icinde yazmaya ancak baslayabilecegim.

Size sevgiler iletiyorum

Mete

egunns

egunns

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedPerş. 22 Eyl. - 8:16

üstad yine yazmış; saygılar
acelemiz yok
paylaşım için teşekkürler
yusufduz

yusufduz

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedPerş. 22 Eyl. - 9:08

Üstadı destekliyor ve sabırla bekleyeceğimizi ifade etmek istiyorum.
qazokmubec

qazokmubec

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedCuma 23 Eyl. - 2:44

hocam bence bu lafın üzerinde 3 ay değil, 3 yıl daha beklemeye değer. ben inanıyorum ki aklımızdaki kasa olursa, gerçekten taklidi imkansız olur, ve mete üstadımızın dediği gibi efsane olur. bunu da tamamlarsa zaten gerçekten bir kaç sene saat işine girilmez, rumiyi de dünyanın dört bir yanında sergileriz inşallah.
deka

deka

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedCuma 23 Eyl. - 4:27

Arkadaşlar bu iş sanıldığı kadar kolay değil, Hezarfen'de kaliteli bir markadan el altından alınan (50 adet) hazır kasa kullanıldığı halde olayın başlangıç ve teslimat tarihi malumunuz,(daha da ötesi diğer forumda sıradan hazır bir saate sadece kadrana yazılacak bir logo-yazıdan ibaret projeyi bile ne kadar süredir teslim edileceği-edildiği, maliyeti ile birlikte göz önünde bulundurulunca diable hahaha ) hatta Ruminin adı bile konmadan önce Hezarfen e yetişemiyenlerin yoğun talepleri sonucu aspirin tedavi amaçlı böyle basit bir tedavi düşünüldüğünde karşı çıkmış Hezarfen i biraz sindirelim demiştim fumeur ,ancak bulunacak uygun makinalara hazırlanacak kasa ile kısa sürede bitecek uygun fiyatlı bir projeden bahsedilince ok. dedik,ancak watcherin titizliğini -kendisi dahil- hesap edemedik ve sonuç yine malum diable bu nedenle oldukça uygun fiyata gerçekden oldukça üst düzey ve bahsedilen fiyatlara denk birşey çıkacağından hiç şüphem yok ve beklemeye değecek, prier , ha bu arada watcherin kolunda Rumi'lerle İtalya sahillerinde görüldüğüne dair haberler gelmekte, bilginize. muhaha

NOT; Demek ki, biten bir projenin ardından -ticari kaygılar olmadıkça- yeni bir projeye başlamamak, uzunca bir süre sindirmek ve yeni ufuklara yelken açmak için hazır hale gelmek gerekiyor. vieux )
kHanTW

kHanTW

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedPerş. 29 Eyl. - 0:32

Bu işe başlarken olası aksamaları peşinen kabullenmiştik, kimsenin de "vazgeçip paraları alma" ya da "istenenin altındaki kalitedeki kasayı kabul etme" seçeneklerini tercih edeceğini sanmıyorum... Yüzüp yüzüp kuyruğuna gelmişiz, biraz daha bekleriz desteğimiz tam...
watcher
Admin
watcher

Rumi teslimat Empty
MesajKonu: Geri: Rumi teslimat   Rumi teslimat Icon_minipostedPerş. 29 Eyl. - 23:22

Hepinize sabriniz icin cok tesekkur ediyorum dostlar by

Bu arada teknik cizimler bitti ve geldi, bu aksam uzerinde biraz calisip degerlendirecegim arkasindan da hemen numune imalati icin iletecegim.
Teknik cizimleri elbette ki burada yayinlamayacagim, nedenini tahmin edersiniz diable
Ama cidden daha onceleri yaptirdigim teknik cizimlerden cok daha karmasik, detayli ve komplike, ben bile bazi yerlerini anlamakta zorlaniyorum, bu nedenle bu aksam uzerinde detayli calisacagim.

Rumi teslimat
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Rumi Altin Kaplama Makineler
» Rumi Son Odemeler
» Rumi Numunesi
» Rumi üretim aşaması hk.
» RUMI Projemiz Için Liste Bilgileri