Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Citizen Parawater

+3
vervito
burbank
HalitMurat
7 posters
YazarMesaj
HalitMurat

HalitMurat

Citizen Parawater Empty
MesajKonu: Citizen Parawater   Citizen Parawater Icon_minipostedC.tesi 25 Haz. - 9:16

http://urun.gittigidiyor.com/1970-039-LER-CITIZEN-PARAWATER-KURMALI-KOL-SAATI_W0QQidZZ39154244

Arkadaşlar bu saat hakkında bilgisi olan var mı? Arrow

Sizce almaya değer mi? Question
burbank

burbank

Citizen Parawater Empty
MesajKonu: Geri: Citizen Parawater   Citizen Parawater Icon_minipostedC.tesi 25 Haz. - 11:30

Güzel bir saate benziyor. Kadranı da oldukça temiz. Ama bir cam değişimi isteyecektir. Bir de mekanizma fotosunu koymamış..

Bence almaya niyetlenirsen mekanizma fotosunu iste ve mekanizma bakımının en son ne zaman yapıldığını da sor.
vervito

vervito

Citizen Parawater Empty
MesajKonu: Geri: Citizen Parawater   Citizen Parawater Icon_minipostedC.tesi 25 Haz. - 12:44

ben hiç duymadım ama koleksiyonluk bir parça kokusunu alıyorum.
HalitMurat

HalitMurat

Citizen Parawater Empty
MesajKonu: Geri: Citizen Parawater   Citizen Parawater Icon_minipostedC.tesi 25 Haz. - 13:47

bence mekanizma bakım falan görmemiştir Smile
riske girip aldım saati;

düzgün çalıştığını yazmış, bu da en azından zaman tutuyor demektir.
bakım ve diğer konularla ilgili bir çok yeni arkadaşımla yüz yüze görüşmeme de vesile olur diye düşündüm. başınıza belayı aldınız sevgili ustalarım diable

çok kötü çıkara(ki sanmıyorum ama) en azından mekanizma sökme takma antremanı yapma şansım olur. diable

Eğer her şey yolunda giderse koyu mavi spor bir deri kayışla fotoğraflarını paylaşırım :]

GAREZ

GAREZ

Citizen Parawater Empty
MesajKonu: Geri: Citizen Parawater   Citizen Parawater Icon_minipostedC.tesi 25 Haz. - 21:16

oldukça havalı bir saatmiş güle güle kullanın...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
HalitMurat

HalitMurat

Citizen Parawater Empty
MesajKonu: Geri: Citizen Parawater   Citizen Parawater Icon_minipostedPaz 26 Haz. - 0:27

Teşekkür ederim; mavi zemin hoşuma gitti özellikle.
burbank

burbank

Citizen Parawater Empty
MesajKonu: Geri: Citizen Parawater   Citizen Parawater Icon_minipostedPaz 26 Haz. - 5:08

Hayırlı olsun, bence bizzat bir saatçiye götürüp baktır. Gerekirse bakımını yaptırır, camını değiştirir, keyifle kullanırsın. ok1 Mekanizma da kurmalıymış, ayrı bir keyif olur. Crazyhours gibi sen de saatlere hızlı daldın.

Bu arada, Citizen'in parawater serisi de ilk "su geçirmez" saatlerinin bulunduğu seriymiş.
HalitMurat

HalitMurat

Citizen Parawater Empty
MesajKonu: Geri: Citizen Parawater   Citizen Parawater Icon_minipostedPaz 26 Haz. - 6:51

@burbank

teşekkür ederim; ilk "su geçirmez" serisinden olduğunu bilmiyordum, sevindim. Acaba bu kasanın çiziklerini polisajla falan toparlamak mümkün olur mu?

Saatlere dalma konusuna gelince ah paranın gözü kör olsun;
üç haftadır süper loto oynuyorum,
bir tutturayım dalışı siz o zaman görürsünüz... diable
burbank

burbank

Citizen Parawater Empty
MesajKonu: Geri: Citizen Parawater   Citizen Parawater Icon_minipostedPaz 26 Haz. - 11:06

Evet yapılabilir, ama özellikle böyle fırçalanmış kasası olan vintage saatlerde orjinalliğini bozar, pek tavsiye edilmez. Bir de fırçalanmış yüzeye polisaj yapılınca çok parlar, sırıtır. Bence kasa hafif çizikleriyle orjinal haliyle kalsın. Kadranda çok temiz zaten. Sizin yapacağınız mekanizmaya bakım yaptırıp yağlattırmak ve cam değişimi yaptırmak. Sonra afiyetle takabilirsiniz.
HalitMurat

HalitMurat

Citizen Parawater Empty
MesajKonu: Geri: Citizen Parawater   Citizen Parawater Icon_minipostedPtsi 27 Haz. - 21:59

Saat az önce geldi; kurup çalışmaya başlamasını izlemekl zevk gerçekten, ayrıca polisaja gerek var gibi durmuyor ama camda ciddi çizikler var, cam sanırım mika, acaba swatch saatleri temizledikleri gibi sildirsek toparlar mı bir miktar?
ya da cam değişimi için İstanbulda bilinen sağlam noktalarımız var mı acaba :]
sifujack

sifujack

Citizen Parawater Empty
MesajKonu: Geri: Citizen Parawater   Citizen Parawater Icon_minipostedSalı 28 Haz. - 2:27

evet cam mikaya benziyor,polywatch adlı malzemeyle yeni gibi görünecektir.hatta diş macunuyla bile epey parlatıp düzeltilebilirsiniz
burbank

burbank

Citizen Parawater Empty
MesajKonu: Geri: Citizen Parawater   Citizen Parawater Icon_minipostedSalı 28 Haz. - 7:40

HalitMurat demiş ki:
Saat az önce geldi; kurup çalışmaya başlamasını izlemekl zevk gerçekten, ayrıca polisaja gerek var gibi durmuyor ama camda ciddi çizikler var, cam sanırım mika, acaba swatch saatleri temizledikleri gibi sildirsek toparlar mı bir miktar?
ya da cam değişimi için İstanbulda bilinen sağlam noktalarımız var mı acaba :]

Çizikler biraz derin gibi. Ben olsam camı değiştirir temiz temiz kullanırdım. Doğubank'ın yanındaki Şah-Has Han'da giriş katta Ramazan usta var, ona götürün 10 - 12 tl arası cam değişimi yapıyor. Kordonu da yeni zaten. Beni de depreştiriyorsunuz, gidip alacağım şimdi ben de bir tane. miammiam
parabellum p08

parabellum p08

Citizen Parawater Empty
MesajKonu: Geri: Citizen Parawater   Citizen Parawater Icon_minipostedSalı 28 Haz. - 21:42

Dostum, öncelikle hayırlı olsun. Güle güle kullan saatini. Orjinal bir görünümü var. Saat üzerinde çok oynama yaparsan, belki bir miktar orjinal görünümünü bozabilirsin. Arka kapakta cımbızla kapak açmaya çalışıp da kaydıran tatlı su saatçilerinin emarelerine rastlanmamakta. Kasa bütünüyle iyiyie yakın kondüsyonda ve tij tepesi de yenmemiş duruyor. Bütün bunlar, haliyle artı oluyor saatimiz için. Mavi zeminle birlikte Military Seiko ların kayışları gibi hasır desenli birşeyler düşünebilirsin. Özellikle saks mavi bu saati oldukça açacaktır. Mekanizma fotoğraflarını görememiş olsak da gerek emsallerinin bu mekanizmayı sıklıkla taşıması, gerekse de ortadan saniyeli olması hasebiyle bir ST 96 olduğunu söyleyebilirim. Tabii ki yanılmam da mümkün. Zamanının orta karar ama üst segmente öykünen bir yapısı gözleniyor saatimizde. Bence de bir koleksiyonda olması gereken parçalardan biri bu saat. Alttaki seri numarasının ilk iki rakamına bakıp 63 yılına aittir diyebilirsek de bu bilgi tam olmayabilir. Sadece bir tahmin, araştırmam lazım. Hülasası dostum, saatin hayırlı olsun. Açık mavi tonlu bir gömlek ya da kazakla ve koyu mavi bir kayışla, lezzetli durur kanaatindeyim. Saygılarımla...
HalitMurat

HalitMurat

Citizen Parawater Empty
MesajKonu: Geri: Citizen Parawater   Citizen Parawater Icon_minipostedSalı 28 Haz. - 22:32

Merhabalar;

@sifujack

Tavsiyeler için teşekkürler; bunda ihtiyaç kalmadı ama deneyeceğim bir saat var, sonuçları yazarım.

@Burbank;

Ben de camı değiştirmek için yola çıktım dün ama önce bir şansımı denemek istedim, camı polisa makinesinde silmesini istedim Kadıköy'de rastladığım saatçide, neredeyse sıfır gibi oldu, orijinalliğini de bozmamış oldum :]
Galericilerin dediği gibi "değişen yok" yani diable

Kordon da ilk bakışta çok iyi bir alternatif görmedim kadıköy'de ben de standart fitilli bir tane aldım idareten, üzerindeki kayış çok düz olduğu için değiştirmek şart gibi geldi bana.

@parabellum p08

Çok teşekkür ederim hocam hem iyi dileklerin hem de tavsiyelerin için.
Söylediğin kapağa dokunulmamış, bunun artısı saat halen orijinal sanıyorum, eksisi ise henüz bakım görmemiş galiba, bir temizlik ister diye düşünüyorum. ilk 24 saatte bir kez tam kurup test ettim 11 saat sonra durdu saat kurup tekrar çalıştırdım, henüz sorun yok güzel zaman tutuyor ama tekrar durursa bakım şart demektir diye düşünüyorum. Söylediğin mavi bir kayış baktım ama ancak internetten bulacağım sanırım.

Bu kadar lafın üstüne fotoları da koyayım da bari beyefendinin kendini de görelim :]

Citizen Parawater IMG_9189

Citizen Parawater IMG_9191

Citizen Parawater IMG_9194
atlas

atlas

Citizen Parawater Empty
MesajKonu: Geri: Citizen Parawater   Citizen Parawater Icon_minipostedC.tesi 24 Eyl. - 7:44

Citizen Parawater IMG_9189

saatiniz hayırlı olsun. kadrandaki çizgilere bayıldım. birşey tasarlarken birbirine paralel çizgiler çizmek basit bir hamle gibi görünse de bu saatte gördüğümüz gibi saate karakteristik bir hava da katabiliyor.

Citizen Parawater
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Citizen
» Citizen Yetkili Bayii
» Citizen Eco Drive
» Citizen NY2300
» Citizen Calibre 8700