Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Rhythm Müzikli Saat...

4 posters
YazarMesaj
FatihveMavis

Rhythm Müzikli Saat... Empty
MesajKonu: Rhythm Müzikli Saat...   Rhythm Müzikli Saat... Icon_minipostedCuma 26 Ağus. - 4:03

Bugün internetten aldım.Daha elime geçmedi.Elime geçince ayrıntılı fotoğraf çekeceğim.Nedir ne değildir öğrenmek istiyorum...

Rhythm Müzikli Saat... Mzkl
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rhythm Müzikli Saat...   Rhythm Müzikli Saat... Icon_minipostedÇarş. 7 Eyl. - 22:18

Cok cici ve muzikli hos bir alarmi olan bir saat, hayirli olsun, 70'lerde bizde de vardi Dogubayazittan almistik.
Belcikada coktandir ariyorum, bir tane dusurursem ben de almak istiyorum, anilari tazelemek niyetine.
http://www.turksaatforumu.com
Akif

Akif

MesajKonu: Geri: Rhythm Müzikli Saat...   Rhythm Müzikli Saat... Icon_minipostedPerş. 8 Eyl. - 7:05

iyi günlerde kullanın.
M.Ali Sade

M.Ali Sade

MesajKonu: Geri: Rhythm Müzikli Saat...   Rhythm Müzikli Saat... Icon_minipostedPaz 18 Eyl. - 21:54

Rhythm markası bizde çok yaygınlaşmamış ve de bilinmeyen Japon harikalarındandır.Ama ilk bakışta Çin malıymış gibi görünür.

Aşağıya resmini eklediğim masa saati de 1970 li yıllardan kalma.

Kurmalı olan bu saatin maşası bir temizlik sırasında nasıl olduysa kırılıvermişti.O maşayı yıllarca aradım.Bunlar Serkisof gibi değildir.Serkisof'un bu gün bile parçası bol.Ne Doğubank'taki aksamcılar kaldı aramadığım ne de eski saatçiler.

Bir kaç yıl önce bit pazarını gezerken çöpe atılmış malzeme arasında mavi bir saat kadranı gözüme çarptı.Bu saatin yuvarlak kadran versiyonu çöpteydi.Hemen başka bir malzemeye pazarlık yaptım.Sonuçta anlaşınca "şunu da eşantiyon olarak verirsin" deyince satıcı razı oldu.

Aldığım malzemeyi ilk çöp bidonuna geri kazandırarak yuvarlak Rhythm ile eve döndüm.İçerisi biraz kurcalanmakla birlikte maşa,zemberekler ve çarklar sağlamdı.Hemen maşayı benim emektara transfer ettim;o gün bu gündür çalışıyor.

Bu marka masa saatlerinin en büyük özellikleri olarak emsallerine göre hem çok estetik ve gösterişli oluşları,hem dakik zaman tutmaları,hem uzun zemberekleri sayesinde iki gün kurmadan çalışabilmesi ve de sessiz çalışmalarını söyleyebiliriz.

Hayırlı olsun Fatih ve Maviş arkadaşım.Güzel bir alışveriş yapmışsın.

Rhythm Müzikli Saat... 6iwjuc

Rhythm Müzikli Saat...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Müzikli cep saatinde bir efsane:Boegli
» ...(SAAT KORDONU YAPILIR)...HER TÜRLÜ SAATE ÖZEL TASARIM EL YAPIMI DERİ SAAT KAYIŞI-SAAT KORDONU YAPILIR....
» Ölüm, saat başı kendini hatırlatıyor, Prag saat kulesi.
» Uygun fiyata el yapımı Armand Nicolet saat son 9 saat 56 dakika
» Bu saat için ne diyorsunuz. İlk defa bir saat alacağım. Neler sormam gerekir almandan önce ?